Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima nov sam ovde

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pozdrav svima, 
Ime Nikola 
Iz Beograda
Godine 27
Sad kad smo zavrsili ovaj formalni deo :D 
Cao svima jos jednom, uskoro zavrsavam polaganje za A kategoriju i planiram da  kupim sebi prvi motor i prepustim se carima kojima sam oduvek hteo, Ali imam jedan problem, a to je visina posto sam video dosta dobrih saveta odlucio sam i ja da pocnem da "smaram" sa svojim pitanjima i da cujem savete iskusnih vozaca....
p.s. Visok sam 2metra, ali nisam ljubitelj Enduro motora, ali vise o tome sta mi je potrebno cu otvoriti neki post o tome
:cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošao.
Daj pucaj odma ovde sve kriterijume pa da ti dam bar ja neki savet, kad sam već gabaritno isti i imam, izgleda, koliko toliko isti ukus...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr

Pa ajde napisacu vam ovde da ne otvaram novu temu. Moji gabariti trenutnu su 200cm i oko 100kg, Trenutni motor o kom razmisljam kada polozim, je Fazer8-ica svidja mi se taj aggressive look napred, ali to nije presudno. Otvoren sam za sve opcije neki limit koji je planiran je oko 5,6k, od opcija koje bih ja izabrao su: Sport touring, naked, ili neki gradski old school look motora. Za pocetak nemam nikakvu zelju za R motorima niti za choperima i enduro.
Izvinjavam se, unapred ako vam nisam deo vise detalja, ali jos nisam upucen u sve detalje.

Pozdrav svima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ooo pa dao si dovoljno detalja, ako mene pitaš, ali je izbor i dalje preširok da bi ti iko pomogao (što je dobro). Imaš širok spektar mogućnosti, ja ti samo mogu reći da, kakvi god ti se na oko činili (veliki ili mali), još nisam seo ni na jedan Kawasaki a da mi nije prijalo. Čak i Supersport klasa, od njih je bila fantastična za mene koji sam, ponavljam, iste visine. Inače to naravno nije slučaj. Od ostalih proizvođača sam probirao modele koji mi koliko toliko prijaju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
4 hours ago, Bakari said:

Pa ajde napisacu vam ovde da ne otvaram novu temu. Moji gabariti trenutnu su 200cm i oko 100kg, Trenutni motor o kom razmisljam kada polozim, je Fazer8-ica svidja mi se taj aggressive look napred, ali to nije presudno. Otvoren sam za sve opcije neki limit koji je planiran je oko 5,6k, od opcija koje bih ja izabrao su: Sport touring, naked, ili neki gradski old school look motora. Za pocetak nemam nikakvu zelju za R motorima niti za choperima i enduro.
Izvinjavam se, unapred ako vam nisam deo vise detalja, ali jos nisam upucen u sve detalje.

Pozdrav svima 

Fz8 nisam vozio, seo sam samo da vidim polozaj. Iskreno meni sa 185 je bio knap knap. Cak mi je za nijansu delovao manji. Sa 2 metra mislim da ces biti previse skucen na njemu. 

 

U kategoriji za dvometrasa gradski old school look naked a visok si, postoji par opcija koje bi ti (mozda) bile ok po gabaritima. Pogotovo ako imas novca pa zelis nesto mladje od 2007-2013 godista. 

 

Yamaha XJR 1300

Suzuki GSX 1400

Honda CB 1300

Kawasaki ZRX 1200

 

Problem je sto ti motori ne prastaju greske i nisu laki za voznju, pogotovo ne pocetniku. Pa ni taj FZ8 nije naivan motor nimalo. Mozda je bolje ici redom nekim,tj bolje je sigurno.

 

Tako da kad bih mene pitao ja bih ti iz stopa predlozio samo enduro em zbog udobnosti em zbog snage za pocetak, al dzaba kad ti se ne svidjaju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Hvala svima na odgovorima i savetima, moracu da sednem i da vidim, trece nema  Pozdrav svima 
Poenta je sledeća: ako voziš po gradu može i R i skuter od 50 kubika. Staješ na semaforu, spuštaš noge i ispravljaš se tako da se ne unaraš. Ako ćeš motor koristiti za putovanja i vožnju van grada na prvom mestu je udobnost pa onda izgled. Nisu svi enduro jednocilindraši tipa honda dominator il xt600/660. Noviji versus od 650 kubika ima visinu sedenja i napred taj agresivni look. Mali strom takodje. Svi putni enduro mož da posmatraš ko nekejd sa polu oklopom i povišenim vizirom. Najbolje je probati sesti na svaki pa će ti se samo kasti.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbr1000rr
Pre 22 sati, stilgar je napisao:
On 3.9.2020. at 9:30, Bakari je napisao:
Hvala svima na odgovorima i savetima, moracu da sednem i da vidim, trece nema emoji3.png Pozdrav svima 

Poenta je sledeća: ako voziš po gradu može i R i skuter od 50 kubika. Staješ na semaforu, spuštaš noge i ispravljaš se tako da se ne unaraš. Ako ćeš motor koristiti za putovanja i vožnju van grada na prvom mestu je udobnost pa onda izgled. Nisu svi enduro jednocilindraši tipa honda dominator il xt600/660. Noviji versus od 650 kubika ima visinu sedenja i napred taj agresivni look. Mali strom takodje. Svi putni enduro mož da posmatraš ko nekejd sa polu oklopom i povišenim vizirom. Najbolje je probati sesti na svaki pa će ti se samo kasti.

Sad cu da pogledam kako izgledaju, pa mislim da ce motor vise da mi sluzi po gradu dok se ne uhodam, evenutalno neki manji road trip sat dva od grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja