Jump to content

Moto Zajednica

Izrada delove menja menjaca za BMW

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65

20200829_113949.thumb.jpg.bc3841425e499999bb68f90115416db2.jpgPozdrav svima! Restauracija mog R65 ne teče bas po planu. Razlog? Cudan problem u menjacu. Naime, motor je pravio cudnu buku u menjacu svaki put kada bi se zatvorio gas. Juce ,u probnoj voznjici od par stotina metara na zatvaranje gasa u trećoj brzinu pri nekih 40ak kmh cujem jak udar u menjackoj kutiji. Otvorim menjac i vidi ovo sa slika. Od svih ostalih zupcanika,opruga,polugica i ostalog u kutiji ,nekim cudom nista nije osteceno. Samo ovaj deo sa slika. S' obzirom da je za ove modele jako teško naci delove,zanima me da li neko zna nekog ko zna nekog ko bi mogao ovo da izradi po uzorku? Ili ako neko ima nekim slucajem rasturen menjac od R65/R80 da lezim negde... Na prvoj slici mozete da vidite gde on stoji, opruga se  sabija i on nailazi iznad nje

20200829_195931.jpg

20200829_113940.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Mislim da je kataloški broj tog zupčanika 23 21 2 302 326. 

Cena u BMW -u bi trebala da bude oko 140 €

 

To bi bilo u slučaju da se odlučiš za nov originalan deo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65
23 minutes ago, Niske said:

Mislim da je kataloški broj tog zupčanika 23 21 2 302 326. 

Cena u BMW -u bi trebala da bude oko 140 €

 

To bi bilo u slučaju da se odlučiš za nov originalan deo

 

U BMW kod nas ili u Nemačkoj? 

Pitam zbog shippinga, pdva itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

@Grnca ti mozda moze pomoci.

Takodje, u Adi imas firmu  koja se bavi time.

Vkasnik je Bojan. Ne mogu da se setim imena firme (ima ih 2)

Ako zatreba kontakt, javi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
Pre 9 sati, Milan94 je napisao:

U BMW kod nas ili u Nemačkoj? 

Pitam zbog shippinga, pdva itd

Mislim na prodavce BMW vozila kod nas. Oni prodaju i delove, delovi se obično čekaju 7 - 10 dana.

Ja sam uzimao kod ovog i kod ovog drugog delove po principu odem i kažemkoji mi deo treba ( uvek sam znao kataloške brojeve dela koji mi treba ) oni mi kažu koliko me to košta, ostavim depozit, i kada deo stigne iz uvoza dođem po njega. Nikada nisam čekao duže od 10 dana, mada ne znam sada koliko se čeka zbog ove priče sa koronom.

Cena koju sam ti napisao bi približno trebala da bude i kod nas. 

Za cene i kataloške brojeve koristim ovaj sajt prodavnice delova u Švajcarskoj.

Kada ubaciš željeni deo u korpu, u korpi imaš mogućnost da ti prikaže cenu u Eurima.

Te cene su se skoro uvek gađale sa cenama koje sam dobijao u ove dve auto kuće kod kojih sam uzimao delove.

Odstupanja u ceni su mi bila max 5 % +-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Drugar je imao BMW R 50/5 . Trebali mu neki delovi koji ređe crkavaju ( staklo fara, opruga amortizera. . . ) . Naručio preko Radulovića, stiglo mu za desetak dana, a i nije bilo nešto skupo. 

  Pregledaj i ostale delove koji se uklapaju sa ovim zupčanikom, možda uočiš još neku nepravilnost zbog koje je ovaj zupčanik pukao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To je deo kompenzatora trzaja, ima ih više sa različitim kataloškim brojem, moguće je da je i parnjak oštećen. Kod BMW Radulovića se može naručiti i dođe brzo, ko što je već navedeno. Izrada možda nije uputna, ovo se izrađuje kolko znam livenjem pod pritiskom i praktično  kao da je kovano. Od neke godine  postoji unapređena verzija koja je eliminisala pojavu pucanja ušiju ko na slici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
22 hours ago, abarth_maniac said:

@Grnca ti mozda moze pomoci.

Takodje, u Adi imas firmu  koja se bavi time.

Vkasnik je Bojan. Ne mogu da se setim imena firme (ima ih 2)

Ako zatreba kontakt, javi. 

Nije problem napraviti isti takav , nisu to marsovci pravili , problem sa kosim zubima je sledeci i to je PRAVILO : UVEK se izradjuju u PARU !!!

Malo odstupanje (pola stepena - 0'30" ) uzrokuje zujanje i grejanje usled prekomerenog habanja

Samo da obavestim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je jedan majstor pravio davno par zupcanika za neku mašinu. To sam platio nesto tipa 150 evra . Nije skupo da se napravi. Skupa je obrada posle.

Ako je to 140 evra u originalu,ja ne bi puno kalkulisao. Ako ti neko napravi da se ne gadja 100% sa svojim parom napraviće ti ponovo karambol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65
On 8/30/2020 at 8:09 AM, Niske said:

 

Za cene i kataloške brojeve koristim ovaj sajt prodavnice delova u Švajcarskoj.

Na ovom sajtu postoje tri razlicita dela. Kao sto je neko napomenuo vec, od 82 su izgleda izradjivali drugaciji zupcanik, sa malo vecim uglom u odnosu na moj. Moj bmw je 1981 godiste,tako da bi kataloski broj trebao biti  23 21 1 231 519. Ako moze nek neko proveri na sajtu, ne bih zeleo da pogresim u narudzbini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Deo 23 21 1 231 519 je za model R 65 i ugradjivao se u njega do Aprila 1982. Tako da bi to trebalo da bude to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65
On 8/31/2020 at 5:16 PM, Niske said:

Cena za ovaj deo je oko 180 €

Zvao sam Radulovic u ponedeljak. Javio se jedan momak,trazio broj sasije i kataloski broj dela i kaze da je cena nesto ispod 20.000, 19.800 ako se secam dobro. 

Ja uzmem papir i popisem jos neke sitnice sto mi trebaju,sve sa kataloskim brojevima i pozovem danas da porucim sve to. Javlja se drugi momak,kaze ne moze da se poruci telefonom vec moram napisati mejl sa podacima. Okej. Saljem mejl sa svim podaci. Dobijam odgovor da je zupcanik nemoguce poruciti?!? Ostale delove je moguce nabaviti ali zupcanik ne. 

Zanima me ko koga zeza, i kako je moglo da se poruci dva dana pre kod drugog radnika a sad ne moze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Probaj da kontaktiraš Deltu, dali je kod njih moguća nabavka tog zupčanika. Po Švajcarcima je deo u ponudi, možda ovi iz delte mogu da ga nabave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Na temu Radulovića, a i ostalih... Sve zavisi sa kime razgovaraš, neko zna, neko ne zna. Meni je dosadašnje iskustvo pokazalo da naručivanje treba nastaviti isključivo sa onim sa kojim si prethodno razgovarao i dobio pozitivan odgovor. Uvijek po uspostavljanju kontakta kažem ime i tražim da mi se druga strana predstavi da znam sa kime komuniciram, jer samo tako mogu da ostvarim kontinuitet i završim nešto, jer opet kažem ne znaju svi sve detalje i opcije.

I da, zovi Deltu obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
pre 39 minuta, Milan94 je napisao:

Ni u Delti ne moze da se nabavi,kazu da se ne proizvodi vise. Ostaje da probam da napravim to.

Ne znam da li imaš nekoga ( familija, prijatelji, ... ) u zapadnoj Evropi ( Austrija, Italija, Nemačka ... ). Ako imaš mogli bi oni da pitaju u nekom BMW servisu. Skoro mi deluje neverovatno da ga švajcarci drže u ponudi a da nije moguće da se deo ne može nabaviti.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 30.8.2020. at 10:12, đunta je napisao:

ima ih više sa različitim kataloškim brojem, moguće je da je i parnjak oštećen.

Od neke godine  postoji unapređena verzija koja je eliminisala pojavu pucanja ušiju ko na slici.

 

 

Ako je deo zamenjen novim, onda svakako da stari više nisu u opticaju. Mislim da ima 3 kataloška broja za isti deo, 85 je modifikovan, onda možda mora da se uzme nov i komplementarni deo, prostudiraj problematiku malo.  Pozovi Sašu Vučkovića u Radulović BG. Ako kojim sličajem zaista nije raspoloživ ni taj novi set, da se proba naokolo da se nađe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65
3 hours ago, đunta said:

 

Ako je deo zamenjen novim, onda svakako da stari više nisu u opticaju. Mislim da ima 3 kataloška broja za isti deo, 85 je modifikovan, onda možda mora da se uzme nov i komplementarni deo, prostudiraj problematiku malo.  Pozovi Sašu Vučkovića u Radulović BG. Ako kojim sličajem zaista nije raspoloživ ni taj novi set, da se proba naokolo da se nađe.

Sa Sasom sam razgovarao i on mi je rekao da ga nije moguce pronaci. 

Sad vec razmatram da ga napravim, u Cacku kod Tankosica ili ne znam ni ja vec gde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

-1 231 519

-1 242 991

-2 302 326

Ovo su 3 kataloška broja, mislim da bilo koji ti paše uz adekvatnog parnjaka, ne mora da se rukovodi VIN brojem zato što je vršena modifikacija klopa. Verovatno mogu da se naprave oba dela kompenzatora, sva snaga agregata se kupluje preko njega, non stop radi u uškama, zato je potrebno da budu dobrano tvrdi i spolja i po dubini da ne bi došlo do loma, ko što se i uostalom desilo. Jasno iznesi šta je radni zahtev kome se obratiš za izradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
On 29.8.2020. at 20:01, Milan94 je napisao:

20200829_113949.thumb.jpg.bc3841425e499999bb68f90115416db2.jpgPozdrav svima! Restauracija mog R65 ne teče bas po planu. Razlog? Cudan problem u menjacu. Naime, motor je pravio cudnu buku u menjacu svaki put kada bi se zatvorio gas. Juce ,u probnoj voznjici od par stotina metara na zatvaranje gasa u trećoj brzinu pri nekih 40ak kmh cujem jak udar u menjackoj kutiji. Otvorim menjac i vidi ovo sa slika. Od svih ostalih zupcanika,opruga,polugica i ostalog u kutiji ,nekim cudom nista nije osteceno. Samo ovaj deo sa slika. S' obzirom da je za ove modele jako teško naci delove,zanima me da li neko zna nekog ko zna nekog ko bi mogao ovo da izradi po uzorku? Ili ako neko ima nekim slucajem rasturen menjac od R65/R80 da lezim negde... Na prvoj slici mozete da vidite gde on stoji, opruga se  sabija i on nailazi iznad nje

20200829_195931.jpg

20200829_113940.jpg

Kontaktiraj Nenada Petrovica iz Mladenovca, da ti napravi isti element. 
Evo br. 063216379

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65

Problem resen!

Deo je izradjen u firmi Zupcanik iz Ade,kod Subotice. Ljudi koji gore rade imaju iskustva sa izradom slicnih delova za motocikle tako da su jako,jako dobro sve to uradili. 

Cena je bila 100e,ali zbog toga sto je izrada potrajala malo duze nego sto su prvo rekli,naplatili su 80e.

Sve u svemu,ja zadovoljan.

Naredna stavka je izrada auspuha,posto je orginalne nemoguce naci a i nisu nekog kvaliteta.

Ako neko zna nekoga ko bi mi mogao pomoci oko auspuha,neka postavi neki kontakt, svaka pomoc je dobrodosla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam auspuhe na mom R50/5 resio tako sto sam nabavio od Honde vf750,napravio reducire i nakacio. Jesu crni i nemaju zavrsetke kao na originalu,ali prate liniju kao originalni i rade posao. Ja tako vozim godinama i nemam nikakvih problema. Jeste da mi po neki poznavalac zameri sto nije original,ali ja ne marim. Originalni su skupi,a takodje da ti neko napravi od prohroma kosta kao da su od suvog zlata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja