Jump to content

Moto Zajednica

Voznja bez dozvole

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Er-5

Cao Ljudi, hteo sam da pitam jednu stvar, vozim motore od malena prakticno, bilo to skuteri cetvorotockasi krosilice svasta sam probao, polazem sad za A2 kategoriju( izvozao sam sve casove) , al mi konstantno odlazu polaganje, pa sam hteo da pitam kakva iskustva imate sa Policijom ( ako ste je imali ) da vozite bez dozvole ali sa zavrsenom prakticnom voznjom, Prosla je sezona evo vec 2 meseca cekam pa da vidim kako policija stoji sa time, dal bi mi progledali kroz prste ili bi mi napisali kaznu i dali zabranu polaganja? Hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
WWW.ABS.GOV.RS

Prema podacima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, poslednjih meseci na putevima u Srbiji povećan je broj vozača koji upravljaju vozilom,...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Strpite se, bio sam u istoj situaciji cekao sam 2 meseca na polaganje i polozio 04.08. Lepo pored motora pa ga sredjujte otklanjajte sve mane, i da kad polozite samo uzivate u istom. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Sad su dobili naredjenjenda samo pune budzet, patrola ima gde ih nikad nije bilo, motora isto... Strpiii se sto bi placao bzv, boljee ulozis u opremu ili motor.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Ja sam prva vozila bez dozvole dugo, duuugo vremena. Ali vremena se menjaju, sad i kad me zaustave hteli bi da mi pisu kao da je nemam koliko su ih usmerili da rade haha :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

jebes voznju i uzivanje u voznji ako stalno gledas gde je milicija,,,tako samo moze da ispadne neko sranje

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ajde pare da zanemarimo, nego sto ces dobijes i zabranu polaganja, pa ces tek onda da cekas na polaganje. Samo strpljenje i docice sve na svoje ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ma ko , na ovom forumu , bar jednom/dva/XY puta , nije vozio bez dozvole?

Neko je prosao extra dobro,neko je "zaglavio" debelo....

Sve dok se nezakonite stvari mogu novcano nadoknaditi sve je dobro

Sta se desava ako neko strada.......postane invalid?

Kriv si i kada nisi kriv  - e to je vec neka druga igranka 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da vam sada nije trenutak za eksperimentisanje sa bilo čime gde se rizikuje kazna. Kasa je prazna, vidim da je veći broj malih pekara oko pijace zatvorila poreska uprava i verovatno će se u svim segmentima gde je moguće pojačati represivni aparat (barem do kraja godine).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 29.8.2020. at 20:44, branko_stefanovic je napisao:

a ovaj drugi zove caleta kad god ga zaustave, i cale ih vodi na rucak, da neku kintu i itd

Ovo je uzrok svega loseg sto se desava u celoj drzavi,mene sramota i kad procitam ovako nesto,gde vam je obraz,gde su vam muda-jesi napravio sranje,pa pojedi govno i snosi posledice kao musko,a ne ko tatina pickica,uh sto se iznerviram na ovakve stvari>:(.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
16 hours ago, balkanlover70 said:

Ma ko , na ovom forumu , bar jednom/dva/XY puta , nije vozio bez dozvole?

Neko je prosao extra dobro,neko je "zaglavio" debelo....

Evo ja nisam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Pre 6 sati, piki je napisao:

Ovo je uzrok svega loseg sto se desava u celoj drzavi,mene sramota i kad procitam ovako nesto,gde vam je obraz,gde su vam muda-jesi napravio sranje,pa pojedi govno i snosi posledice kao musko,a ne ko tatina pickica,uh sto se iznerviram na ovakve stvari>:(.

Potpuno se slazem sa svim izrecenim. Nikad u zivotu castio policajca, kad zaserem kazni, kriv sam.

Imao sam situaciju gde me je policajac manje vise molio da ne pise kaznu govoreci da ne moramo tako da resimo mozemo i drugacije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Koruptivni sistem se neguje ako ga hraniš, dakle daješ mito.

Otac ne pomaže sinu ako mu sređuje da se ne suoči sa zakonom. Zato što će to ponoviti.

 

Primer je sin mog kolege koji je prošle nedelje seo mrtav pijan na motor, bez opreme i dozvole, sa zabranom za B, i skrivio udes u kome je sebi slomio butnu kost i napravio veliku materijalnu štetu. I nije mu prvi put. A tata mu je uvek "sređivao". Da li mu je pomogao?

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 8 sati, branko_stefanovic je napisao:

Ha. Polako šefe, koji ti je vrag? :klovn:

 

Bolje bi ti bilo da krivis korumpirani, represivni i degenerativni sistem u kome zivis umesto onih koji su zrtve tog sistema kao i ti. Obraz i muda, pitas gde su? Koga? Klinca od 19 godina? Oca koji treba da plati 120.000 din. zato sto je njegov sin seo na skuter da se provoza? Niko od nas nije nikad seo na motor bez dozvole, ili prekrsio neko pravilo?

 

Ne razumem, je l' se radi o tome sto mu je cale zavrsio da ne popije kaznu? Krivo ti je zato sto neko ima oca koji zeli da pomogne svom sinu? Mislis da je u redu naplatiti kaznu od 1000e u zemlji gde je prosecna plata 250e? Mislis da je u redu da se za jedno polaganje ceka i po godinu dana? 

 

Jesi li se malo osvrnuo i pogledao oko sebe sta se dogadja? Ljudi se adaptiraju, navikavaju se na ovo kvazi-komunisticko rasulo od drzave, prezivljavaju kako znaju i umeju. 

 

Uvek je lako okriviti druge. Izadji na ulicu, usmeri svoju nervozu i lose zivce na neke druge prave "tatine pickice" zbog kojih ne mozes da zivis skladnim zivotom. :)

Pa zapitaj se od kako je doslo do tog koruptivnog,degenerativnog sistema u kome zivimo i zasto imamo plate 250 evra,pa upravo zbog tih komunistickih tata koji su svojim debilima od sinova prikrivali sva sranja kao i tata od tvog druga.

Sistem mora da vazi za sve i za klinca od 15 i za matorca od 50.

Svi bi Srbi voleli da imaju platu 10000 franaka i da im sve bude uredjeno,ali da pravila ne pocnu da vaze bas od njih kad naprave sranje,nego od nekog drugog tamo,e pa bato ne ide to tako.

Tuzno mi je da jedna mlada osoba(pretpostavljam da si mlad) ima tako iskrivljeno misljenje o sistemu vrednosti i da ti je normalno da mi kazes"Krivo ti je zato sto neko ima oca koji zeli da pomogne svom sinu-sinovac nije meni nista krivo,nego takva deca postanu bahata,losi ljudi i nakraju zavrse u politici i kroje kapu normalnim ljudima-e to mi je krivo,a sve zbog toga sto tate sredjuju.

p.s. a o ulici,suzavcu,vodenim topovima u sred zime,gumenim mecima mogu da ti pisem na sto strana,ali bi me obrisali posle treceg posta tako da ne bih ulazio u tu pricu

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 1 minut, branko_stefanovic je napisao:

Zasluzna je generacija koja je dopustila ovakvu situaciju u zemlji i koja je dopustila da kontrolu nad drzavom preuzmu neobrazovani prostaci i korumpirani tatini sinovi i cerke.

Sad si kontradiktoran sam sebi i tek sad nemam pojma sta  mislis,ovamo je ok kad tata sredi,a posle napises da su drzavu preuzeli korumpirani tatini sinovi i cerke-ovo ko da su dva razlicita coveka pisala,daleko je ovo od misljenja pravog kao strela.

Kazes da  nisi mlad-e vidis to mi je jos strasnije da vama matorima tata sredjuje sranja:lud: i da ti smatras da je to ok.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 35 minuta, branko_stefanovic je napisao:

@Due, naravno, takav sistem uspeva samo ako ga ljudi hrane. I slazem se da treba kaznjavati ljude, i verujte mi da bi ja najvise na svetu voleo da saobracajci rade svoj posao u Srbiji, i da ljuste kozu pijanim moronima, onima sto pricaju preko telefona dok voze i potencijalnim ubicama koji voze bez dozvole. 

 

Ali nazalost, DALEKO smo od toga, tako da u situaciji gde jedan klinac vozika skuter od 50cc i zaustavi ga pandur seljak, bolje je da se plati mito i da se nastavi dalje sa zivotom nego da se ljusti koza za banalnost. Ej bre.. Ja sam polozio za PSP za 2000 dinara bre! Sad em cekaju na polaganje godinu dana, em placaju po 50.000 din. da bi vozili sugavi skuter. Zato razumem, i podrzavam voznju bez dozvole u tom scenariju.

 

Primer ti je los, jer navodis potencijalnog ubicu/samoubicu na putu, nema nikakve veze to sto nije imao dozvolu, vidi se da se radi o nekoj poremecenoj individui koja ima nagon smrti. U mom primeru se decko uredno vozio s devojkom na skuteru, s kacigama ofc, u sred bela dana, po centru.

Nije primer loš, možda je brutalan i svi ćemo se složiti da čoveku nije dobar raspored u glavi, ali hteo sam da ukažem dokle "roditeljska ljubav" može čoveka da dovede?

Da ga je pustio prvi put da se zakonski olupa, možda malo i odrobija danas bi imao čitavu nogu i pare u džepu.

 

Vožnju bez dozvole ne mogu da prihvatim i opravdam, a zakon je takav kakav je i mora se poštovati. U suprotnom bi ja mogao da provozam putnički avion, samo tu malo oko aerodroma?:D

 

Pre 31 godinu sam doneo ocu vozačku dozvolu na uvid i onda mi je rekao:"Znaš gde su ključevi od kola".

Znao sam to oduvek, ali mi nije palo na pamet da nekad uzmem kola ćaletu, dok nisam dobio ćagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Male su kazne,mnogo male.
 

pre 44 minuta, branko_stefanovic je napisao:

U mom primeru se decko uredno vozio s devojkom na skuteru

Uredno bez vozacke dozvole,vozio drugu osobu u javnom saobracaju?????.......I da je napravio neko sranje tata bi platio sve sto moze da se plati.U cemu je razlika u odnosu na "prave " tatine sinove?

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Какве везе има плата са ризиковањем свог и туђег живота? 

 

Да кренемо од тога да вози девојку на мопеду. Ваљда ту девојку треба да штити! А он шта ради? 

Угрожава је. И са дозволом и без. 

Али, да је дозвола непотребна, не би је ни правили. 

 

Није данас оно време од пре 25-30, па и више година, када је на улицама било толико саобраћаја да по звуку агрегата препознајеш ко је прошао крај твоје зграде.

Тј. да си тек на сваких пар минута и на већим саобраћајницама имао пролазак возила. 

 

Гужва је и у БГ значила ако има више од два возила пред семафором испред тебе. 

 

Е, сада си срећан када у другој промени светла дођеш на ред. 

Сада су и оне саобраћајнице првог Б, а и другог реда, како кажу путари, препуне возила. 

 

Не можеш поредити оно што су некада сви возили пијани, без дозволе и без појаса-кациге, када су малтене били сами на друму и ово сада, када није потребно ни да изађеш из своје мале, споредне улице, да би те нека будала ударила. 

 

Е, зато се треба борити за поштовање закона. 

 

Јер се не можеш бунити против оног што држи мобилни у току вожње, а подржавати оног што нема возачку дозволу. 

 

Схваташ ли да сасвим лепо може да се погине и са скутерчета од 50 кубика? 

Када познајеш саобраћајне прописе, мало смањујеш ту могућност. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne procitah celu diskusiju, verujem da je vecina u jednom trenutku bez dozvole vozila... Licno, celu deceniju.  U srednjoj vozio 1000ccm :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Е, па, @N.F.S., тада је у КГ било укупно 12 возила на истом броју улица и трака као данас.

 

Ајде данас провозај оном брзином и на онај начин мотор по свим тим истим улицама? 

Неће да може? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja