Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Tomos APN 6

Pozdrav,

 

kupio sam pre par dana ninju 250, stvarno sam zadovoljan motorom, ali ima sitnih ulaganja, kao sto je sijalica za kratko svetlo koja ne radi. Hteo bih da postavim komplet led sijalice, ali ne znam koje idu.  Koje vi preporucujete da stavim da nisu skupe?

 

Takodje izvadih filter vazduha koji je bio uzasno prljav, izduvao sam ga kopresorom i oprao. Citao sam po komentarima na youtube da se on treba opet podmazati uljem pre postavljanja. Ubacen je KS filter kao ovaj na slici pa ne znam kako bih ga podmazao.524a0091b66c49be399a1048e78653f01f6ffe34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Sto se sijalica tice skines stare vidis koje su tipa h7 ili h1, trazis takve led. Problem je taj sto led imaju ventilator za hladjenje i na nekim motorima ne mogu da stanu i da se zatvori far, to moras proveriti. 

Sto se tice filtera imas posebno ulje koje se prska u tankom sloju, kako bi skupilo prasinu,imas na kp da biras. Proizvodjaci tih filtera obixno ne preporucuju izduvavanje kompresorom vec prirodno susenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Stavi dobre sijalice, obicne. Ali neki Osram ili bilo sta kvalitrtno.

I papirni filter vazduha. 

Pomocices i sebi i drugima, veruj mi! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Da ne otvaram novu temu, gledam jednu 250-icu u oglasima i fino deluje. Meni se više sviđa od modernijih ali me interesuje da li može da ovih slika da se vidi da li prednji točak stoji krivo, kao što mi na jednoj od slika deluje (gledano spreda). Dodatno je pitanje, da li prave problem na TP zbog povišenog vizira?
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Ninja EX250F, 2007. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 19240 km, Zvezdara. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim..ne znam šta reći.

Nisam čitao oglas...ali ovo mi deluje kao problem. Prvo, amerikanac je. Ako je i došao u vreme kada je još moglo koješta da se uveze, sada bi to mogao da bude problem. Pitaš za vizir, a samim čitanjem broja na šasiji se vidi za koje je tržište. To automatski znači i da su neke stvari na njemu drugačije. Pada mi na pamet recimo cajger, rasveta, možda i neki propisi u vezi zagađenja. U svakom slučaju, trebalo bi dobro razmisliti, raspitati se, pa onda eventualna kupovina.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Za motore nisam siguran ali znam da su ljudi imali problema sa mehanizacijom uvezenom iz Amerike. Svi sarafi su bili na USA standardima tj. u incima. A kod nas slabo da ima tih alata. Mnogi su se zeznuli ne racunajuci na to. Ako se odlucis za kupovinu ponesi par standardnih kljucica sa sobom pa provjeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja