Jump to content

Moto Zajednica

4. WSBK runda - Prosecco DOC Aragon Round

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 4 minuta, Nightrider Z je napisao:

Njega i Dejvisa

Dejvis je sav u maksimumu..koljeno na max, lakat na max, tjelo na max, kočenje kao super moto na max....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Rea drži glavu nekako uspravno čudno, ne baš kao Rins, ali tu negde.

 

Opasan je Foret coach, mada je Rea definitivno ta prevaga, čovek je obrnuo ovu igricu i tačno sa timom zna nakon prve trke (ako je ne dobije) šta i kako treba da se podesi za ostatak vikenda. U drugoj trci se sprdao sa Chazom, videlo se da ne želi da otkriva karte zbog narednog vikenda, ali je na kraju posle one greške napravio 3 sekunde razlike u nekoliko poslednjih krugova.

 

Malo zabrinjava što se Yamaha gubi. Toprak je prošli vikend vozio sa nekakvom rupčagom na ruci, ali nisam siguran da je to razlog. VDM mlitav, kao da je već prešao na BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Pa, maaaaaaaaaaaaaaaalo je sumnjiva ta ekipa.
Prošle godine skandal sa Krumenaherom posle optužbi koje je lično izneo da ga sabotiraju u korist Caricasula, sada ovo.

 

Cluzel je top vozač, Mahias, De Rosa i Oettl nisu taj rang po meni, ali najbitnije je što su Cluzel i ekipa na istom motoru, pa bi valjda trebalo da imaju najbolju sliku šta se dešava, dok ostali timovi možda i ne kapiraju prljavu igru, ako je ima. Mislim da ne žele da otvaraju pandorinu kutiju prigovora, to je jako loš publicitet i za Yamahu i verovatno teško dokazivo, već kao što je rekao da polako smanjuju prednost i vide šta sami mogu da urade. Nisam siguran da li taj prigovor mora da specifično navede komponentu na koju se sumnja. U svakom slučaju, šefovi ekipe odlučuju o protestu, ne vozač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Naravno da sefovi odlucuju, medjutim cim vozaci laju znaci da sefovi sumnjaju i bave se politikom.

Ako neces da ulozis prigovor cemu takve izjave.

 

Elem, po pravilniku otvaranje glave radi merenje zapremine je 150e, celog motora 300e, testiranje goriva 600e....

Sto se tice SSP, pravila su toliko utegnuta da ako je neko "prljav" nacice odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Jbg, ne znam šta podrazumevaš pod bavljenjem politikom, ali čini mi se da niko ne želi da se motori otvaraju posle svake trke jer onda ode sve u tri lepe. Uvek neko može da izmisli razloge za otvaranje.

 

 

Čitao sam sad malo pravila, Tehnička direkcija ima diskreciono pravo da motor pregleda kad mu istekne rok trajanja. U slučaju da utvrde da je motor otvaran, nije zapečaćen ili da nije u skladu sa pravilima oduzimaju se svi bodovi koji su osvojeni tim motorom. Problem je otvaranje motora npr. posle prve trke.

 

 

Btw Cluzel je čini mi se rekao da sumnja na elektroniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
8 minutes ago, easy naked said:

Jbg, ne znam šta podrazumevaš pod bavljenjem politikom, ali čini mi se da niko ne želi da se motori otvaraju posle svake trke jer onda ode sve u tri lepe. Uvek neko može da izmisli razloge za otvaranje.

 

Btw Cluzel je čini mi se rekao da sumnja na elektroniku.

Pa da pustas informacije koje moguce da nisu tacne, a mogu da naskode timu.

Po meni ako sumnjas na nesto ulozi prigovor posle trke gde mislis da su varali.

Evo celog paragrafa koji si pomenuo.

 

a) When any engine is unsealed and stripped for inspection following a protest or at the discretion of the SBK Technical Director and found to be fully compliant with the rule(s) which is (are) the subject of the protest(s), then the team will be given one additional seal allocation to reseal the rebuilt engine OR to seal a new engine.

b) The SBK Technical Director, Race Direction or the Permanent Officials (FIM Stewards) reserve the right to suspend any technical engine protest if it is felt to be a violation of the above rule. That engine will then be stripped at “end of life”.

c) When an engine has reached an agreed “end of life” then the SBK Technical Director may at his discretion choose to have that engine stripped to check for compliance.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
8 hours ago, to crank said:

Rins.

To. Sećam se kada su ga iz boksa gledali i čekali da uđe na zamenu guma, tako je izgledao, a on nastavio i postavio najbolje vreme. Čovek deluje kao dao je tu onako, iz zezanja. Opušteno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja