Jump to content

Moto Zajednica

Ovlašćeni serviser SPRINT skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Zamolio bih vlasnike skutera i motora marke "SPRINT" da ako je moguće izbegavaju ovlašćeni servis pod nazivnom ISA MOTORS u ul. Dimitrija Tucovića jer, pretpostavljam da niko nema novca za bacanje. Objasniću vam i zašto. Kada sam kupio princa i pitao vlasnika servisa na koliko se radi prvi servis i koliko košta isti mi je odgovorio da se prvi radi na 150 km i da cena iznosi oko 4.000,00 dinara. Pošto mi je bilo nelogično da za takav motor je tolika cena i još se radi na 150 km pitao sam ga šta mi radi za taj novac. Dobio sam odgovor da ide 2 l Motul full sintetic ulja koju on naplaćuje 1 l = 1250 din ( dobio informaciju iz pouzdanih izvora,  stvarna cena je oko 1600 din za 2 l), dve NGK svećice koje koštaju oko 1000 dinara (stvarna cena za obe je 540 din), zamena filtera ulja (neznam kakvog jer je metalna rešetka koja se ispira), zamena filtera vazduha (filter vazduha se pere), zamena filtera benzina (fabrički nije ugradjen).

Ovo je jedno moje iskustvo sa tim servisom a mislim da nisam jedini.

Nakon toga sam pozvao servis "Kosač" koji se nalazi u Smederevu i kod njih sam počeo da održavam motor.Naravno cena I servisa je iznosila 1000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

He, kakva lopovska banda :) Za ulje jos i nekako (mada na 150 km ??? ) al da menjaju svecice na 150 km, bilo bi smesno da nije tuzno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj ti je predlog da to isto napišeš uvozniku (mislim da se nalazi u okolini Novog Sada).

Drugi predlog je da servis radiš sam (ja sam serviser), jer na tom motoru koji je koncepcijski sa početka 80 ih godina, nije ništa previše komplikovano, a kada dodje do ozbiljnog servisa davno će proći njihova garancija od 2 (slovima:dva)meseca ili 2000 km, kako mi se čini. Sramota je da u ovoj državi prodaju bilo kakvo vozilo bez 1 godine garancije. ??? ??? ???

 

A o liku koji sebe naziva "serviser na 150 km" ne bih se izjašnjavao, jer na tu kilometražu mogao bi da ti promeni i vazduh u gumama, a bogami i da ti izgrebe motor na par mesta da izgleda otrcaniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

prijavis Massetechnic-u u NS pljackasa i onu mu oduzmu lepo servis ( mislim raskinu ugovor sa njim) pa neka onda naplacuje i dalje servis 4000 dinkica ,kod nas je 1000 kinti servis i jeste da je na 150 km prvi servis zbog kineskih sveca koje su na skutovima nova sveca je 250 kinti +150 kinti filter goriva  i to je jedino sto se menja ostatak je za ruke ,cak je i serviseru puno za tako nesto ali je takav propis za servise jbga ali 4k pa pretera ga brate nadam se da bar izvadi pistolj kad ispostavi onda i mogu da se pravdam da sam opljackan :)

 

Znam da se prvi servis radi na 150 km ali sam uz princa dobio NGK cvecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Meni je za prvi servis na 150 km naplatio 1500 dinara, gledao sam iz zasede, samo je odvrnuo svećicu, dunuo u nju i istu zašrafio nazad.

Zategao mi sajlu zadnje kocnice i to je to.

 

I kaže da je promenio svećicu, filter za vazduh...

 

Bežati od prevaranta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je za prvi servis na 150 km naplatio 1500 dinara, gledao sam iz zasede, samo je odvrnuo svećicu, dunuo u nju i istu zašrafio nazad.

Zategao mi sajlu zadnje kocnice i to je to.

 

I kaže da je promenio svećicu, filter za vazduh...

 

Bežati od prevaranta!

I ti su mu to platio i precutao da si video sta je "promenio" ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aco, život i iskustvo me naučilo da ne skačem baš uvek na prvu loptu, naneo sam mu više štete ovim pisanjem nego da sam mu prevrnuo radnju i osoblje na gomili....sve se vraća, sve se plaća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Aco, život i iskustvo me naučilo da ne skačem baš uvek na prvu loptu, naneo sam mu više štete ovim pisanjem nego da sam mu prevrnuo radnju i osoblje na gomili....sve se vraća, sve se plaća.

Pisanije je bilo obavezno, ali trerbao si i servis da prevrneš ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Aco, život i iskustvo me naučilo da ne skačem baš uvek na prvu loptu, naneo sam mu više štete ovim pisanjem nego da sam mu prevrnuo radnju i osoblje na gomili....sve se vraća, sve se plaća.

tako je druze,iskusno nema sta.I ja sam se time rukovodio,covek je sto se mene tice,zatvorio vrata guzicom.Takvi ljudi se u nasem narodu zovu jajare.Kao,on je mangup,namazan lik,zajeb'o je nekog.Takvih mi je vise pun q....Zajebao je sam sebe!Razgovarao sam sa menadzerom Mastehnika,rekao mi je da imaju mnogo prituzbi na njegov rad.Samo mi nije jasno kako je takav covek dobio da bude ovlasceni servis,mozda na racun osoblja,tj.momaka koji tamo rade,i  koji su verovatno ok,samo je veliki znak pitanja koliko su u stvari obuceni da rade to sto rade.Pisao sam na drugoj temi vec o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd-Mirijevo

u kojoj se ulici nalazi servis kosac u smederevu i da li treba nesto da se zakaze ili moze na bum.....?jer imam problema sa skuterom sprint maxx a ovaj servis na nbg-d gde sam radio prvi trenurno ne radi..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Moze li neka preporuka za servis na 1000km za sprint grizzy u Beogradu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

B&T iliti Bane Ribica.

 

Ul. Bulevar Despota Stefana 115

Beograd, Srbija

Tel/Fax 011/ 3294-160

Mob. : 063/ 208-523

 

Meni održava Classic-a, uglavnom sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Sprint Challenger 250 cc

a taj Bane Ribica jer on ovlasceni serviser, jer opet bi hteo da svoje cedo lepo i propisno odrzavam pre no sto krenem da ga seckam, a inace meni je za challenger receno ,negde u pm kod aerodroma u surcinu receno da je servis 3500 din... sad malo vidim da je to mnogo. a koliko je servis kod Baneta ribice? i postoji li neka vrsta transporta koju mogu da nadjem posto bi uradio taj servis pre 7 posto sedmog polazem voznju, a ostalo mi je 30 km do 200 posto mi pise da se servis radi od 100 do 200 km...

 

neke misli ili pomoc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ишао, док је коњић био у гаранцијском року код ових у Деспота Стефана, сине, њихов мајстор, барем у то време, није разликовао главу од ду.ета. Човек сипао уље из бурета, наплаћивао као да се купује на милилитар. Еј, није знао да провери ниво уља, па кад сам видео колико има, ишао на досипање...а сервис је наплатио дебело, као и досипање четврт литре уља (само за ово последње ми узео 500 динџи пре две године).

Опет, са друге стране, други сервисер, можда чак и газда, кад сам отишао са проблемом, исти је дијагностиковао решио за цирка 30 секунди.

Пошто сам видео да им се не цима око кинеза (увек је испред паркирана гомила скутера и озбиљнијих машина) и да послове око ових препуштају некоме ко мање о свом послу зна него ја тада, више им нисам ни излазио на очи.

Можда мој мотор не кошта 5.000 јура, али кошта колико кошта и ја сам тај новац дао, а они су овлашћени сервис и има да одраде свој део посла како треба. У супротном, брзо ће да остану без муштерија.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Izvinjavam se sto temu dizem iz mrtvih, ali radi se o ovlascenom serviseru Sprint skutera u Kragujevcu:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95855-skuter-nakon-zahvata-u-servisu-metal-u-kragujevcu/

Ocigledno ima puno idiota koji servisiraju Sprint skutere i problem je u losem odrzavanju s njihove strane a ne u kvalitetu samog skutera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Potrudiću se da malo pojasnim situaciju sa OVLAŠĆENIM servisima, što mi nije teško, jer se time bavim...

 

Uvoznik (kineskih) skutera je OBAVEZAN PO ZAKONU da ima MREŽU ovlašćenih servisa svuda GDE I PRODAJE skutere. Kupac NE MORA da kupi skuter ako u njegovom mestu NEMA ovlašćenog servisa i, ako je to ipak uradio, sam je i odgovoran za patnje sa transportom u najbliži olv.servis.

 

Dalje, uvoznik (uglavnom) NE PLAĆA servisere za vršenje servisnih intervencija u garanciji već im samo šalju delove koje treba zameniti tako da se ovl.serviseri FINANSIRAJU JEDINO OD ZARADE NA OBAVEZNIM REDOVNIM SERVISIMA U GARANCIJI, što je strašno, ali je tako-kako je... Stoga i uvoznik ne može da kontroliše cenu redovnih servisa po servisima, kao ni da utiče na uslugu, jedino može da ih izbriše sa spiska ovl.servisa, ali, obzirom da je servisa sve manje i manje, mala je šansa da se to desi.

 

Stoga, oprezno sa odabirom servisera, birajte ih po kvalitetu i poštenju, a cena redovnih servisa je njihova stvar - Vaša je samo da li to želite da platite ili ne.

 

I samo da odgovorim jednom "obaveštenom" odgovaraču - garancija je 2 godine, a ne 2 meseca na SPRINT-ove skutere, mada se može desiti da je u vreme njegovog odgovora bila zakonski 1 godina, ali, oni su ozbiljna uvoznička kuća i garancija nikad nije bila manja od godinu dana.

 

Takođe, za neke modele skutera JESTE prvi servis na 150km, ali je to DISKRECIONO PRAVO uvoznika da određuje servisne intervale. Možda je kvalitet SPRINT-ovih skutera parametar kojim su se vodili da je bitno da se sve prekontroliše (najvažnije je da li je sve pritegnuto kako treba i da li rade kočnice - ostalo nije mnogo bitno) već za 150km od kupovine, ali, to je u Vašem interesu, Vaša glava je u pitanju!

 

A o kolegama nije umesno da komentarišem, sve je jasno između Vaših redova.... Mada nije bolja situacija ni sa automobilima... tu (bar ja) uvek na...em

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Upozorenje za ljude iz Rume i za ovlasceni servis "Ruma Sprint skuteri" kod Dusanove skole koji i prodaje ove motore. Sa gorom osobom necete imati posla. Sve je savrseno fino dok se neproda motor, a posle... Aj da prodje sto je toksicna osoba, nemoras da zivis sa njim, ali bar da radi svoj posao. Garanciju mozes da zaboravis. Ako dodje do kvara reci ce samo "nema deo" dodji sledece nedelje i tako 2 meseca a verovatno i duze da nisam reagovao. U medjuvremenu kada dolazis da se raspitujes da li je dosao deo mozes i da dobijes odgovor "Ej ti si malo dosadan. Bice kad bude". Posle opravke malih kvarova mozes ocekivati komentare kao sto su "Evo opravili smo. Bio bi red da castis." i slicno, da neulazim dalje.

 

Ja sam ga posle dva meseca uspeo naterati da ispostuje garanciju tako sto sam mu poslao opomenu pred tuzbu. Kada mu je stigla opomena postom odbio je prvo da primi tako sto je rekao postaru da kaze da ga nije nasao na adresi. Verovatno je shvatio da mu jednostavno odbijanje da primi nece pomoci i sledeci dan se desilo cudo i potrebni delovi za opravku su mu stigli. Bilo je opravljeno isti dan. Posle popravke je odbio da mi da izvestaj sta je radio. Uspeo sam da ga nateram da mi odstampa izvestaj, ali je odbio da ga potpise i stavi pecat radnje na njega.

 

Ako motor planirate da uzmete da se nervirate i da ga drzite parkiranog a ne da uzivate u voznji onda je ovo covek za vas. U suprotnom izbegavati u najvecem luku. Ovo vam je tip coveka koji da nije primoran da bude na jednom mestu zbog radnje, posle prodaje ga vise nikad nebiste videli, kao one mufljuze na vasarima sto vam prodaju cudotvorne lekove protiv raka i paralize i one tapkarose na coskovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Upozorenje za ljude iz Rume i za ovlasceni servis "Ruma Sprint skuteri" kod Dusanove skole koji i prodaje ove motore. Sa gorom osobom necete imati posla. Sve je savrseno fino dok se neproda motor, a posle... Aj da prodje sto je toksicna osoba, nemoras da zivis sa njim, ali bar da radi svoj posao. Garanciju mozes da zaboravis. Ako dodje do kvara reci ce samo "nema deo" dodji sledece nedelje i tako 2 meseca a verovatno i duze da nisam reagovao. U medjuvremenu kada dolazis da se raspitujes da li je dosao deo mozes i da dobijes odgovor "Ej ti si malo dosadan. Bice kad bude". Posle opravke malih kvarova mozes ocekivati komentare kao sto su "Evo opravili smo. Bio bi red da castis." i slicno, da neulazim dalje.

 

Ja sam ga posle dva meseca uspeo naterati da ispostuje garanciju tako sto sam mu poslao opomenu pred tuzbu. Kada mu je stigla opomena postom odbio je prvo da primi tako sto je rekao postaru da kaze da ga nije nasao na adresi. Verovatno je shvatio da mu jednostavno odbijanje da primi nece pomoci i sledeci dan se desilo cudo i potrebni delovi za opravku su mu stigli. Bilo je opravljeno isti dan. Posle popravke je odbio da mi da izvestaj sta je radio. Uspeo sam da ga nateram da mi odstampa izvestaj, ali je odbio da ga potpise i stavi pecat radnje na njega.

 

Ako motor planirate da uzmete da se nervirate i da ga drzite parkiranog a ne da uzivate u voznji onda je ovo covek za vas. U suprotnom izbegavati u najvecem luku. Ovo vam je tip coveka koji da nije primoran da bude na jednom mestu zbog radnje, posle prodaje ga vise nikad nebiste videli, kao one mufljuze na vasarima sto vam prodaju cudotvorne lekove protiv raka i paralize i one tapkarose na coskovima.

 

Potpisujem ovo, prodavnica se zove C&M Trgovina. Isto sam imao lose iskustvo sa njima...

 

Niko od zaposlenih nema blage veze sa motorima sem gazde, koji nece da radi nego pravi musteriju budalom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja