Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125
On 28.8.2020. at 21:51, Forsberg je napisao:

Druže imaš 31 godinu i pominješ motor od 250 kubika, dal si realan :lol2:

Kakve veze imaju godine sa kubikazom motora?

 

Evo ja imam 39god i trazim copera od 250 kubika koji je za moje potrebe i voznju sasvim zadovoljavajuc.....PA?????? 39 god i 250 kubika????????????

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica
Pre 10 sati, Njaunjau je napisao:

Uf, najvise zavisi  sta je primarna uloga motora... Ako je sa kafe na kafu 200m napred nazad uzmes sta hoces haha, a ako vec ima neku ulogu kao da malo proputujes itd onda mislim da trebas sigurno uzeti nesto jace od 250ccm..Iako poznajem ljude koji sa 50ccm obidju svet, ne bih se menjala sa njima... Motor kad se malo natovari ovo ono, brdo poneko (sa malim kubikazama) eto pola snage ode :D Barem moje iskustvo tako kaze... a opet sa 600,1000, (barem kod mene s obzirom da je celi grad jednosmerna i covek se ne sme usuditi preteci auto neko jer, em ulecu da ih ne vidis, izlecu takodje, em su parkirani po ulici,)opet nije pametno... Znalo mi se desiti toliko da mi se ugreju noge da dodjem kuci kao iz saune.... ne valja u sorc ne valja u pantalone...Eto ja npr nista drugo ne vozim osim RR, taj polozaj sedenja mi je presudan (kao i izgled naravno), verujem da sam jedina osoba koja moze voziti R po 10-12 sati i sidjem kao sa ladje :D

Ja nisam neko ko voli super sport masine, a i sam polozaj mi verovatno ne odgovara :) Pa za sad je to da odem na posao i malo da se provozam na kafu (do Beograda, ali i tu vec imam 30+km zavisni gde se ide, ali obicno je u jednom pravcu oko 40-50 km), ali isto tako dosta puta mi se desi da samo dune i da odem na kafu do Novog Sada ili Vrsca itd. Kapiram da bi mozda za moje potrebe vise odgovarao neki skuter od 250, 300 kubika, ali pre bih se odlucio za neki motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica
Pre 10 sati, Blaza je napisao:

Za Beograd, po gradu, samo skuter. Pancevo - Beograd, opet skuter. 250 kubika puna kapa. Mozes sa njim opusteno 100 km van grada, i nazad, da se ne umoris. A koji skuter, to vec zavisi od budzeta.

To je licno moje misljenje, nista te ne ubedjujem.

Licno, imam do posla i nazad 28 km. Mogu da zamenim skuter za jaci motor ( sve osim trkalica, to me ne interesuje) zbog do posla i nazad, ali da svaki cas palim neku "ljutu masinu" za do pijace, prodavnice, stovarista itd.nema teorije...

Vidi sta su ti prioriteti u vezi dva tocka...

A s'vremena na vreme pogledam oglase jacih motora, ali jedno su zelje, a drugo prioriteti...

Slazem se da bi za moje potrebe mozda bio bolji skuter, ali pre bih se odlucio za motor. Mislim to mi je prva opcija, ali ako bas ne budem nasao nesto sto mi odgovara u tom nekom mom budzetu onda cu potraziti neki skuter. Mada, mislim da se sad mogu naci dobar (mehanicki ispravan) motor za relativno ok pare.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Normalno, to je tvoj izbor. Uzmi sta ti srcu drago, ipak ces ga ti voziti. Najgore je da uzmes nesto na preporuku drugih, a tebi se ne svidja, i onda ti muka svaki put kad treba da sednes na njega.

Srecno u potrazi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Koliko sam razumeo, jos nemas polozeno za A kategoriju. Kada krenes sa obukom, u zavisnosti od kategorije za koju se odlucis, vozices i motor od 125 do 500-600ccm. Tada ces videti kako stojis sa motorima, odnosno koliko ti odgovaraju i mozes li da se nosis sa tom snagom i gabaritima. Kada polozis, ceo svet je tvoj: znas sta ti odgovara i vec imas pretpostavke sta bi hteo. Skutera imas milion u kubikazama 250-500ccm, s tim da je skuter od 500ccm ozbiljna masina. Sa motorima je malo drugacije, 250ccm su uglavnom kinezi dok od poznatijih brendova u toj klasi je, uglavnom, egzotika. Ne u smislu modela vec sto se tice odrzavanja. Motori u klasi 500ccm imaju 50-ak konja i znaju biti pitomi i ok za voznju. U toj klasi imas "sveto trojstvo" koje ce ti svi preporuciti: honda cb500, kawasaki er5 i suzuki gs500. Nisu skupi u nabavci, nije skupo odrzavanje i ne gube mnogo na ceni. A pruzaju mnogo, pogotovo kad pocnes da vozis :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
Pre 14 sati, Blaza je napisao:

Za Beograd, po gradu, samo skuter. Pancevo - Beograd, opet skuter

Kako za koga;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bas tako kolega, kako za koga. Kao sto sam i napisao, to je moje misljenje. Da sumnjam u sebe, ne bih to podelio sa drugima. Ne savetujem ga, samo iznosim moje misljenje.

Svakoga dana do posla i nazad gledam kolege bajkere koji se sa dosta vecim motorima lako provlace kroz gradsku guzvu. Ja nisam tako spretan, pa se zadovoljavam skuterom. S' obzirom da pokretac teme kupuje prvi motor i pretpostavljam da nema toliko iskustva kao kolege koje sam pomenuo sa jacim motorima, ja sam izneo moje misljenje. Nikome ne sugerisem sta da radi.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Jedno hipotetično pitanje.

Ako ste se već odlučili za vrstu motora, namenu, cenu, kubikažu..recimo enduro srednje klase 2-3000 EUR..da li pre uzeli očuvanog, fabričkog, veoma malo voženog, sa orig 30 hkm, ali dosta starog,neko 95 god, recimo transalpa/xtz 600 ccm, n ili znantno mladji, neko 2007,8 god BMW f650 ili sličan ,od austrijske autoškole, sa 120 hkm, dobroizgledajući spolja, ali sa sa dosta štelovanja,ulaganja,farbanja ?

I recimo, da bi pri prodaji takvih motora bili na istom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
7 hours ago, Nebojša S said:

Jedno hipotetično pitanje.

Ako ste se već odlučili za vrstu motora, namenu, cenu, kubikažu..recimo enduro srednje klase 2-3000 EUR..da li pre uzeli očuvanog, fabričkog, veoma malo voženog, sa orig 30 hkm, ali dosta starog,neko 95 god, recimo transalpa/xtz 600 ccm, n ili znantno mladji, neko 2007,8 god BMW f650 ili sličan ,od austrijske autoškole, sa 120 hkm, dobroizgledajući spolja, ali sa sa dosta štelovanja,ulaganja,farbanja ?

I recimo, da bi pri prodaji takvih motora bili na istom?

Gde si nasao Transalpa sa original 30k km? 

 

Sa druge strane, sta je 120k za bmw?

 

Sta ti se vise svidja i sta je u boljem stanju. Kod svakog ce biti ulaganja. I svaki ces morati odrzavati ako oces posteno da se vozis. 

 

To je tvoj izbor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi mene zanima da li je pametno kupiti motor sad kad je sezona zavrsena  ili pametnije da se saceka sledeca godina pa tamo od marta, aprila da se pazari nesto ? 
Konkretno nasao sam polovnog xmax-a kog bi kupio, ali me kopka to da li ce 2021 izaci noviji model i dal je pametno sad dati tolike pare za aktuelni model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostavljam da će malo kasnije da se pojavi veća ponuda. Sad je još uvek sezona u toku i dosta vlasnika se odluče za prodaju na završetku sezone kad se izvozaju.

Sa druge strane ako si našao primerak koji ti odgovara i svidja ti se .... sto bi čekao prolece jer će verovatno biti prodat do tad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se radi o ceni, zbog izlaska novog modela... to su spekulacije. Činjenica je da će malim procentom opasti potražnja starog modela zbog novog ali neće to odmah.

Sa druge strane ako ga kupis sad imaćeš priliku da budes odmah vlasnik i da ga voziš umesto da čekaš prolece i kupis za malo jeftinije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala kolega, za ovo si upravu sto si rekao da nece odmah pasti potraznja za starim modelom. 
Nasao sam model koji trazim i motor je nov presao samo 1.100km-a u garanciji jos 2godine cena je povoljnija za 800e sto i nije nesto puno, ali opet znaci. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja