Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica

Pozdrav svima!

 

Vec neko vreme razmisljam da krenem sa polaganjem za A kategoruju i posle toga kupovinu prvog motora. Sad kao neiskusan na ovom terenu gledajuci oglase mnogo su mi nerealne cene motora, jer npr. Sprint Apollo RX 250 koji je 2009-e godine kad je bio nov kostao 1800€, a sad za taj isti motor star 11 godina traze do 1000€. U poredjenju sa automobilima koji dosta vise “gube” na ceni ove cene su mi jako nerealne i zbunjujuce, pa ako neko moze da mi objasni bio bih mu zahvalan :)

 

Hvala u napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Cena novih motora je za prosecnog čoveka u Srbiji previsoka. Kredit, opet, se diže za "bitnije" stvari od ovog našeg "hobija". A polovnih, u dobrom stanju, i ne baš prevelik izbor (mada i to ide na bolje), uz sve vise ljudi koji mogu da skupe za polovan. I tako... kapitalizam...ponuda i potražnja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica

Ja razumem da oni mnogo manje gube od automobila i da sad ima sve vise onih koji mogu da izdvoje neku svotu novca za motor, ali opet tako ne razumem da neki polovan motor star nekoliko godina bude jeftiniji za 1000€ od novijeg modela ili to samo ima ljudi koji precenjuju svoje motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Manje gube na vrednosti a više se kvare i potrebno je konstantno neko održavanje. Stanje na tržištu je kakvo jeste i tu ne možeš ništa. Udješ u kolo ili ne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ко познаје моторе, рећи ће ти - "Старијег јапанца". 

 

А ко је помодар, рећи ће ти- "Само ново, а и лепши су, на старије од 7 година никада не бих сео" итд. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, Dejan_1989 said:

Znaci sta god da uzmem necu puno pogresiti, osim ako ne uzmem neki motor u losijem stanju...

To znaci da ces pogresiti, ako uzmes u losem stanju. Nije bas sta god da uzmes da ce da valja ili ce da zadovoljava tvoje potrebe. Za prvog uzmi polovnjaka, japanca starijeg @Zuba87 :D al ozbiljno, kad se izvestis, lako ces novog

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica

Pa razmisljao sam da uzmem enduro do 500 kubika ili neki supermoto 250 kubika 4t ili cak da prepravljam neki motor u skramblera (mada mislim da mi se to bas i ne isplati) :) Na ovim pocetnickim motorima bi mnogo smesno izgledao sa 190 cm visine i 100kg :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
15 minutes ago, Dejan_1989 said:

Pa razmisljao sam da uzmem enduro do 500 kubika ili neki supermoto 250 kubika 4t ili cak da prepravljam neki motor u skramblera (mada mislim da mi se to bas i ne isplati) :) Na ovim pocetnickim motorima bi mnogo smesno izgledao sa 190 cm visine i 100kg :D 

Onda kupi transalpa, ili kle 500. Oba prastaju greske, nisu pre zahtevni, odvesce te na kraj sveta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica

 

pre 48 minuta, Forsberg je napisao:

Druže imaš 31 godinu i pominješ motor od 250 kubika, dal si realan :lol2:

Pa kad mi treba da odem do posla i nazad i da idem po beogradskim guzvama :D Glupo je da uzimam GS-a em skupo em sta da radim ja sa njim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Svašta ima između GS-a i nečega od 250 kubika :) 

Ovo je samo moje mišljenje, uzmi naravno šta ti dogovara, ali ima baš jedna tema momka koji je kupio prvi motor tako slabašan, i vozio ga mesec dana i onda prodavao da bi uzeo nešto jače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Sto se tice grejanja po gradu...Da, nisu vece kubikaze za grad. Nacelno govoreci, istina. Al realno govoreci:

 

Uzmi ako treba za grad i 1400 kubika. Jer price greje se po gradu nisu bas realne zapravo, mozda ako vrsis dostavu hrane sa njim po 12 sati il ne radis filtering pa cekas na gazeli 40 minuta iza svakog auta. Ovako za djir kroz grad do posla na kafu,pivo, vamo tamo gore dole, nema veze. Nece nista da mu skodi ni na 35 stepeni. Jedino sto oni ne vole je kratkotrajno paljenje pogotovo po hladnijem vremenu  (palis gasis na svakih 10 minuta, nezagrejane), stvara se kondez, al tako je na vecini pa i od 600 kubika...

 

E sad, ako si pocetnik a imas 31 godinu, gledaj nesto od 500-600 kubika najbolje. Moja preporuka ne ispod 500 kubika jer ima od Omoljice da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Omoljica
pre 18 minuta, Pingvin37 je napisao:

Sto se tice grejanja po gradu...Da, nisu vece kubikaze za grad. Nacelno govoreci, istina. Al realno govoreci:

 

Uzmi ako treba za grad i 1400 kubika. Jer price greje se po gradu nisu bas realne zapravo, mozda ako vrsis dostavu hrane sa njim po 12 sati il ne radis filtering pa cekas na gazeli 40 minuta iza svakog auta. Ovako za djir kroz grad do posla na kafu,pivo, vamo tamo gore dole, nema veze. Nece nista da mu skodi ni na 35 stepeni. Jedino sto oni ne vole je kratkotrajno paljenje pogotovo po hladnijem vremenu  (palis gasis na svakih 10 minuta, nezagrejane), stvara se kondez, al tako je na vecini pa i od 600 kubika...

 

E sad, ako si pocetnik a imas 31 godinu, gledaj nesto od 500-600 kubika najbolje. Moja preporuka ne ispod 500 kubika jer ima od Omoljice da se vozi.

Slazem se da bih trebao sa nesto javim motorom da krenem, ali sam mislio ako je manja kubikaza i laksi motor da cu se lakse probijati kroz gradske guzve. Sto se tice puta od kuce do posla tu bih imao svega 15-20 minuta posto radim u Pancevu. E sad ne znam sta bi tu bilo bolje da se uzme za prvi motor da li motor sa vazdusnim hladjenjem ili sa vodenim s’ obzirom da nemam ismustva sa odrzavanjem motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
Pre 1 sat, Dejan_1989 je napisao:

 

Pa kad mi treba da odem do posla i nazad i da idem po beogradskim guzvama :D Glupo je da uzimam GS-a em skupo em sta da radim ja sa njim?

Za to je skuter. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Uf, najvise zavisi  sta je primarna uloga motora... Ako je sa kafe na kafu 200m napred nazad uzmes sta hoces haha, a ako vec ima neku ulogu kao da malo proputujes itd onda mislim da trebas sigurno uzeti nesto jace od 250ccm..Iako poznajem ljude koji sa 50ccm obidju svet, ne bih se menjala sa njima... Motor kad se malo natovari ovo ono, brdo poneko (sa malim kubikazama) eto pola snage ode :D Barem moje iskustvo tako kaze... a opet sa 600,1000, (barem kod mene s obzirom da je celi grad jednosmerna i covek se ne sme usuditi preteci auto neko jer, em ulecu da ih ne vidis, izlecu takodje, em su parkirani po ulici,)opet nije pametno... Znalo mi se desiti toliko da mi se ugreju noge da dodjem kuci kao iz saune.... ne valja u sorc ne valja u pantalone...Eto ja npr nista drugo ne vozim osim RR, taj polozaj sedenja mi je presudan (kao i izgled naravno), verujem da sam jedina osoba koja moze voziti R po 10-12 sati i sidjem kao sa ladje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Za Beograd, po gradu, samo skuter. Pancevo - Beograd, opet skuter. 250 kubika puna kapa. Mozes sa njim opusteno 100 km van grada, i nazad, da se ne umoris. A koji skuter, to vec zavisi od budzeta.

To je licno moje misljenje, nista te ne ubedjujem.

Licno, imam do posla i nazad 28 km. Mogu da zamenim skuter za jaci motor ( sve osim trkalica, to me ne interesuje) zbog do posla i nazad, ali da svaki cas palim neku "ljutu masinu" za do pijace, prodavnice, stovarista itd.nema teorije...

Vidi sta su ti prioriteti u vezi dva tocka...

A s'vremena na vreme pogledam oglase jacih motora, ali jedno su zelje, a drugo prioriteti...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja