Jump to content

Moto Zajednica

pucanje iz auspuha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova

ljudi zašto mi se dešava da, kada pustim gas i kada motor poène "koèiti motorom", èuju se pucnji u auspuhu, jel moguæe da je to od toga što lonac ima po koju rupicu na sebi velièine možda dva tri milimetra, inaèe sam mu povadio one komore iz lonca pošto su bile polomljene pa je zvecko auspuh a inaèe pucao je i pre nego što sam ih povadio :roll: šta to može biti, da znam, da li da stavljam drugi top ili šta da radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Ogulin-Hrvatska

Moja yamaha isto puca kad pustim gas-kad malo poveèam ler gas (na normalan br okretaja ) onda ne. Ali ja imam otvorene auspuhe pa i to ima veze- kad stavim org auspuhe neèuje se ništa-što mi baš i nepaše :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nema razloga da menjas izduv.

I meni se to desava od kad sam na Hondi otvorio izduve da bi bolje isao (i ide bolje) a kad skinem topove onda kroz grane puca k'o iz puske...

Nedaj boze da ti ispod prozora proletim pun gas, tri dana ne bi oka sklopio od odzvanjanja... :lol: :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Pucanje nema veze sa auspuhom, samo sa originalom ne cuje. Treba da namestis ventile i karburator. Pa onda ima sansa da ne puca, ali za to nema garancija. Najcesce je problem sa A/F sarafom. Samo malo izvrnes, mozda dosta je samo 1/4 krug ( 90 grad ), i vec nece da puca. Ali na primer gsx-r 1100 ne mozes da napravis, da ne puca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako puca kada krenes da kocis, tj. kad pustis gas to je uglavnom zato sto smesa ima previse vazduha... tako da ili da malo podignes ler gas ili da obogatis smesu u leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

De si Laki, kolega Transalperu...

 

Mogu ti reci da smo u istoj situaciji. Iz mog auspuha su povadjeni prigusivaci jer su se raspali. Sad unutra nema sta da prigusuje zvuk. Pucanje ne nastaje zbog auspuha. Probao sam dobar auspuh od ortaka i opet je pucao samo sto je bolji auspuh to dobro prigusivao.

 

Problem je najverovatnije u karburatoru ili bi trebali ventili da se presteluju. Transalp ima air-cut off ventile, male gumene mebrane, koje sluze da regulisu protok vazduha na leru i kada se pusti gas, odnosno motorno kocenje. Membrane mozes da proveris ako odvrnes male poklopce sa strane karburatora i prekontrolises ih u kakvom su stanju. I najmanja pukotina znaci da moras da ih menjas. Kompelt membrana kosta 15 Evra, ja sam ih porucivao preko neta i stigle su mi iz Amerike bez problema.

 

Druga stvar je da ti karburator negde vuce vazduh jer zbog viska vazduha se pucanje i dogadja. E to je slucaj kod mene ali nemam sada vremena da se bavim time. Cekam da mi dodje par delova koje sam porucio pa cu da vidim sta mogu da uradim. Ovo sam ustanovio tako sto sam uzeo karburator od ortaka i stavio ga na moj motor. Bez trunke stelovanja je pucanje potpuno nestalo.

 

To bi bilo to za pocetak. Znam na kakvim si mukama, i ja sam bio na pocetku :)

 

Slobodno me kontaktiraj ako ti treba bilo sta. Ja sam na mom uradio generalku bez problema tako da se moze reci da imam nesto iskustva sa Transalpom.

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

hvala Guliano na trudu ali za divno èudo problem je rešen sa najednostavnijim obogaæivanjem smeše na leru i sada ništa ne puca jeste malo agresivniji na leru ali bitno je da više ne puca...zatvaram ovim topic što se mene tièe hvala svima na pomoæi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja