Jump to content

Moto Zajednica

Montiranje i balansiranje guma sa unutrašnjom gumom

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R65

Pozdrav momci! Restauracija mog bmw r65 iz 81 godine je u zavrsnoj fazi. Jedna od stavki koja je ostala da se uradi jeste i montaza i balansiranje guma. Stare gume su skinute, felne uradjene i cekaju novu obucu. E sad, voleo bih odneti gume i felne kod nekoga ko zna posao, da ne montiram sam i eventualno ostetim felne. Takodje, u ove gume tj na ove felne se postavlja unutrasnja guma. Dimenzije su fabricke BMW, 3.25 18 I 4.00 18.

Ako neko zna gde bih mogao da uradim to,neka ostavi neki kontakt. Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Verovatno vulkanizer zna, mada koliko sam ja video i ne znaju svi. Talk ili neki puder treba posipati unutra da bi se unutrasnja pravilno rasporedila, ostane li negde malo nabrana ili preklopljena onda trese obavezno i ne moze da se izbalansira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Da li  taj Mata radi i skidanje guma sa motocikla ili radi samo montažu guma? Pitam jer mi glupo da sam skidam točkove pošto nemam štendere ili nešto slično za skidanje točkova. 

 

Ako ne radi Mata, gde je moguće u Beogradu doći i završiti sve sa skidanjem točkova i stavljanjem guma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
51 minutes ago, qwerty12345 said:

Da li  taj Mata radi i skidanje guma sa motocikla ili radi samo montažu guma? Pitam jer mi glupo da sam skidam točkove pošto nemam štendere ili nešto slično za skidanje točkova. 

 

Ako ne radi Mata, gde je moguće u Beogradu doći i završiti sve sa skidanjem točkova i stavljanjem guma?

Radi Mata sve on i vozi motore. 

 

Imas i u Beogradu gde hoces. Kod vecine moto majstora mozes i gume da promenis (uglavnom) jer oni saradjuju sa vulkanizerima. Jedino sto se "ugrade" za montazu i demontazu tj uglavnom je naplate jer u suprotnom ne bi imali nikakve vajde da ti menjaju gume.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Pedja iz bivseg "LABOS"-a. Tel. 064 128 6226

Moto mehanicar i moto vulkanizer. Ima svoju masinu i sam radi, ne nosi drugim majstorima. Inace, nas je forumas :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ducati servis kod Arene, tj. kod grčko-kiparskog centra mislim da je 1500 ili 2000 din po gumi zamena i balansiranje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
Pre sat vremena, vidakn je napisao:

Ducati servis kod Arene, tj. kod grčko-kiparskog centra mislim da je 1500 ili 2000 din po gumi zamena i balansiranje.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Da li je u to uračunato i skidanje točkova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja