Jump to content

Moto Zajednica

Honda 1100 Shadow

Recommended Posts

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Prodajem Hondu Shadow 1100, 86god, presla 68000km , nazalost visak mi je u garazi .Neplanirano sam uzeo Kawu Eliminator 1000 (evo je u radu) a vozim jos onu Daytonu 1000 sto je skinuta sa oglasa.Honda je uvezena zimus iz Svajcarske, odradjeni svi servisi, gume su kao nove, promenjena sva ulja, antifriz, znaci sedi vozi, cena 2300e, sad registrovana-do 5.6.2021.Prenos obavezan.Izuzetno ocuvan primerak (naravno koga ovo interesuje), agregat koji ce trajati jos dugo.Lukac Dragan 063 339530, ako ima nekih pitanja slobodno zovite ili posaljite PP.

ALIM3592.JPG

ALIM3593.JPG

ALIM3594.JPG

ALIM3595.JPG

ALIM3596.JPG

ALIM3597.JPG

ALIM3598.JPG

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mnogo je lepa.

Daj još neku informaciju o modelu .

Kolika je potrošnja kod mašina te generacije ?

Putna brzina koja prija i njoj i vozaču ?  Koliko ima brzina ? itd....

Jel' može na kredit ? :) 

I sve ostale informacije od životne važnosti.....:hvala:

 

P.s. Šta bi sa onom prelepom V65 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Pa jeste Jasminko, uvek zaboravljam da smo matori a da mladje generacije  vrlo malo ili nimalo znaju o ovom legendarnom modelu. Ovo je prva generacija Shadowa koja se pravila   85 i 86 pretezno za Americko trziste u novoj Hondinoj fabrici u Ohaju.Meni je ovo treci  isti model u zadnje dve god, a par komada u Srbiji voze choperasi godinama jer je prakticno neunistiv uz pravilno odrzavanje.Svidja mi se klasican izgled fenomenalna instr tabla i odlicne kocnice. Sa verzijama od 67-78ks-za razliku od danasnjih plasticnih customa od  50ks ide  do 175km/h sto je vise nego dovoljno. Potrosnja prosecna na testovima je 5,2l kombinovano a  ljudi koji ovo voze godinama tvrde da na otvorenom trosi malo vise od 4l.Udobnost, sta reci kao da sedis u fotelji pred tv-om zahvaljujuci uljno vazdusnoj prednjoj viljusci i duplim klasicnim podesavajucim amortizerima pozadi.Suvozac-ca ima jako udoban polozaj,  a sam agregat se pravio ( u raznim sasijama) pune 22god.

Naravno i mane, gornji i donji rezervoar (koji pokrece pumpa) imaju samo 14-15l , fabricki volan (slican onom kod Viraga druge generacije) , dobos kocnica pozadi , koja je jako direktna i skucen prostor u ramu u kome su ludi Japanci spakovali sve u milimetar. Sve u svemu ovakvi modeli iz 80-tih ce jos dugo jezditi nasim putevima naravno ponavljam uz pravilno odrzavanje. Zaboravih da kazem da motor ima 4 brzine+ petu koja je overdriwe , zato i jeste relativno mali potrosac.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ja big je uzeo da nemam drugih izdataka. Inace sam razmisljao da tako nesto bude moj sledeci korak. Vrv sledece god. I naravno kad prodam mog Viraga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja