Jump to content

Moto Zajednica

SARAJEVO, ljubavi moja ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Samo da započnem i najavim putopis, nastavak u ponedeljak pa da imamo zanimaciju tokom radne nedelje.

 

Moj brat Muhamed, on mi prvi poželeo dobrodošlicu. Zato mi je merak i bio celog dana ...

...

Fotografija8102.jpg

...

Fotografija8103.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U petak ceo dan na poslu razmišljam i pravim planove za vikend, te hoću da idem te neću da idem.

Ko u onoj dečijoj igri kad kidamo latice ruža i govorimo VOLI ME, NE VOLI ME ...

 

Kući došao oko 17,30 ... već sam odlučio da nema skitarenja ali džaba kad se pundravac iz doopeta javlja.

 

Narednih 2 sata ga ignorišem u nameri da će vreme učiniti svoje i da će biti kasno za bilo kakav polazak ali avaj ...

 

Čitam kolegin komentar u temi svet automobilizma a onda se u meni budi i javlja onaj naš balkanski mentalitet ...

 

... ti ćeš meni da kažeš koji je automobil proglašen za najgori na svetu, e sad ima da idem iz inata samo da bi ti dokazao da je najbolji ... lupam šakom o astal a onda vičem ženi da pakuje sendviče.

 

I tako, za ovaj putopis da zahvalite kolegi Bdada jer je on glavni "krivac" za njegov nastanak :) ... 

 

...

 

Krenuo sam baš kasno, koliko je sati bilo nemam pojma.

 

Petak je i večernji izlasci su u punom jeku, jedva nekako pobegoh iz grada jer je gužva kao da je popodnevni špic kada se raja vraća sa posla. Vozim oprezno, hvatam pravac ka loznici a do tamo u svakom mestu kroz koje sam prošao lokalci orgijaju, muzika na volume max a onda se potpisuje i prvom i drugom i trećom ...

 

Kada sam stigao na granicu bilo je tačno 00,55 ... znam jer sam pogledao na sat preračunavajući prolazno vreme.

 

Naši me samo uz osmeh pitali kako ide mašina, ja im uz još veći osmeh odgovaram da nije bitno kako ide nego je bitno da NE staje.

Fotografija8090.jpg

...

Bosanci me nisu ništa ni pitali, bili su u nekom razgovoru pa samo mahnuše da teram dalje ...

 

Izlazim na džadu i hvatam zadati kurs ali ga pre toga tankujem do čepa po ceni 1,72 KM za litar.

 

Nigde nikog, ja sam ... noć vedra i idealna za vožnju ali umor čini svoje, koncentracija opada a padaju i ruke sa volana. Otežale i vreme je da se vuče ručna ...

 

Bilo je tačno 01,40 kada sam pogledao na sat, nameštam alarm na 04,20h a onda ZZZZZZZZZZZ ...

Fotografija8092.jpg

...

To jutro kada sam se probudio je bilo prvo da sam obukao jaknu posle dužeg vremena.

 

Kakva su letnja bosanska jutra svi dobro znamo, povremena magla i dim iz odzaka kuća pored kojih prodjem sve govori.

Fotografija8095.jpgupload picture to url

...

Polako, ali sigurno, se približavam cilju. Bilo je oko 7, tako sam i planirao.

Fotografija8097.jpgsecure free image hosting site

...

A onda ....

Fotografija8098.jpgsawmill bar and grill

 

Zašto baš SARAJEVO ...

 

Zato što je taj grad u meni bio prisutan tokom celog mog detinjstva, služio sam JNA u njemu a vezuju me i lepa sećanja iz momačkog života.

 

Dok se letovalo sa roditeljima na HR obali svaki povratak za BG je bio sa obaveznim noćenjem u SA.

 

Kult bčaršije je oduvek bio prisutan, ovo danas je komercijala ali ja je pamtim iz nekih drugih vremena pa je kao takvu doživljavam i danas.

 

Zadnji put sam u sarajevu bio pre 3 godine, svaka poseta ovom lepom gradu je bila tokom proputovanju kroz njega pa se sve i završavalo njegovim obilaskom od pola sata sat max.

 

Trenutna situacija je takva kakva je pa sam ovaj put odvojio malo više vremena samo za njega. I nisam se pokajao.

 

Neće ovo biti klasičan putopis, ovo je za mene bio povratak u neka davna prošla vremena pa ga i pišem u tom fazonu.

 

Parking garaža ima na svakom ćošku, odaberem jednu na brzaka a onda u šetnju. I to kakvu ...

 

 

U blizini parkinga se nadje ovaj hotel a meni se u sekundi  osmeh razvuče od uva do uva.

 

Bila je to daleka 1991, godina, novembar mesec. Malo pre toga sam upoznao svoju  suprugu i prvo zajedničko putovanje nam je bilo upravo sarajevo sa noćenjem u ovim odajama.

 

Koliko je godina prošlo od tada računajte sami ali meni je taj hotel doneo sreću u životu ...

Hvala mu, a hvala i sarajevu gradu ...

Fotografija8099.jpgcafe hampstead restaurant

...

Obilazak grada sam hteo da započnem odavde, a okle bi drugo nego sa b.čaršije ...

 

Ako pogledate na sat videćete da je idealno vreme za prvu jutarnju kafu ...

Fotografija8101.jpg

...

Mogao sam da sednem bilo gde ali nisam ...

 

Hteo sam da osetim atmosferu, da mi bude merak. Šetam i gledam ...

Prvo gledam u čemu poslužuju kavu, to mi je bilo najbitnije u tom trenutku. Sve drugo su bile samo finese ...

 

Nisam pogrešio u odabiru kao i što nikada ne grešim u proceni ljudi.

 

Nemam predrasuda a sve podele su samo u ljudskim glavama i zato Muhamed svojim gestovima zaslužuje da se nadje i po drugi put u ovom putopisu. Hvala i njemu na dobrodošlici.

Fotografija8102.jpg

...

Fotografija8103.jpg

...

Da vam pričam bajke neću a da li sam mislio i na vas dok sam kafenisao to zaključite sami ...

Fotografija8104.jpg

...

Krećem dalje, grad se polako budi i ulice su još prazne. Prija mi mir tišina i što nema galame.

 

Na ulici samo ja i poneka vredna radnica kojoj je i subota radni dan ...

Fotografija8105.jpg

....

Poslastičarnica EGIPAT,  za mene najsladje mesto u sarajevu. Te daleke 1991. godine sam u toj poslastičarnici mojoj budućoj pričao bajke i obećavao joj kule i gradove. Znate već i sami kako to ide ...

 

Danas joj pokažem sliku i pitam je jel se seća a ona samo mane rukom i kaže tad sam bila mlada i glupa pa ti poverovala. Još reče i da joj je današnja pamet bila u tim godinama njen odgovor bi bio NE. 

Šta joj to značilo, nemam pojma ...

Fotografija8180.jpgbest restaurants on topsail island

...

Šetam dalje, logičan zaključak je da je ljubav čudo nevidjeno ...

Fotografija8106.jpg

...

Prolazim pored večne vatre i nastavljam dalje ulicom maršal TITO ...

 

Osmeh mi sam zaigra na licu, samo sam pomislio kako neki misle da je dovoljno uzeti gumicu u ruke a onda jednim potezom izbrisati istoriju svih naših naroda i narodnosti.

Fotografija8112.jpg

...

Situacija sa virusom je takva kakva je, mislim da se ovde kod nas raja za nijansu bolje čuva nego tamo ali nije moje da sudim o tome.

 

Prolazim pored COVID ambulante/bolnice i pravim par fotki kako bi vam dočarao situaciju na terenu.

 

U jednom trenu primećujem kako mi neko maše ... pozdravlja me. Pozdravljam i ja nju.

 

Spušta ruku a ja joj pokazujem da mahne opet. Ovaj put je to bio pozdrav za vas. Od nje ...

Fotografija8113.jpg

...

Fotografija8246.jpg

...

U sekundi padam u bedak, mislim da mi koji imamo sreće da nas to njesra još nije zakačilo nismo ni svesni šta nas vreba na svakom ćošku.

 

Taj dan je bilo preko 30 stepeni, još je bilo prepodne a ja sam već bio mokar od znoja. Razmišljam kakoli je tek tim ljudima koji se nalaze na prvoj borbenoj liniji u skafanderima.

 

Imam neke grickalice kod sebe, ako mi padne šećer pa da mi se digne.

 

Bila je to ljubav na prvi pogled, htedo da joj bacim kroz prozor ali kako sam napravio par koraka i krenuo ka zgradi tako čuvar dunu  u pištaljku i pokaza da se vrati nazad. Posle vidim da je sve ogradjeno onom trakom za te stvari, jbt ko da je minsko polje. A realno gledajući i jeste ...

 

Šetam dalje, misli mi se još nisu izbistrile od one bolnice pa tumaram nogu pred nogu.

 

Naidjem na neki parkić, beše tu neka skalamerija pa udjem da vidim šta i kako ...

Fotografija8116.jpg1950 baby names

...

Lepo sredjeno a i zanimljivo. Kako sam ušao unutra, ima par stepenika u vis, tako vidim da ima i skejt staza za klince. Nešto slično kao kod nas na ušću, na kraju brankovog mosta.

 

Ima i bajkera, lomataju se za sve pare.

 

Pitam jednog kakva je situacija za vožnju po gradu, jel ima staza. Kaže ima, sve ok. Spomenuću gradske bajk staze i kasnije u putopisu pa je jedna od opcija da do kraja godine dodjem još jednom u sarajevo a onda napravim pravi bajk putiopis iz njega. Pozdrav za kolegu bajkera. A hvala mu i za info, bio je raspoložen da sve detaljno objasni i pojasni.

Fotografija8117.jpg

...

Još jedna stvar koja me fascinira u sarajevu su sarajevski tramvaji. Kloparaju samo tako, čuju se za sve pare.

Meni je bilo zanimljivo i to što je kolosek širi od onog na koji sam ja navikao.

 

Kasarna u kojoj sam služio vojni rok je bila u gradu, blizu tramvajskih šina. Sećam se noćnih dežurstava i kada sam bio budan tokom noći da su se samo oni povremeno čuli.

 

Još jedna zanimljiva priča oko sarajevskih tramvaja je ta da je sarajevo bilo prvi grad u evropi koji je dobio tramvajski prevoz. 

 

Obzirom na tadašnju političku situaciju u svetu, u sarajevu je bila prva probna tramvajska linija na kojoj su se vršila razna testiranja na osnovu kojih je i otvorena tramvajska linija u beču.

 

Ima tu i novijih modela ali su meni svakako bili interesantni ovi stariji koji su obeležili moje služenje JNA u sarajevu.

Fotografija8115.jpg

...

Fotografija8118.jpgupload an image

...

Fotografija8119.jpg

...

Najpoznatiji hotel u sarajevu je holidej in, dovoljno je mator pa pamti sve lepo i ružno što se zbilo u sarajevu gradu ali neću o tome. Priča bi priču sustizala a onda nikad kraja.

 

Kada je napravljen daleke ... ma neću tako, ovo vam je bolji primer ...

 

Što su tih godina vogošća i golf 2 bili u svetu automobilizma, to vam je holidej in bio medj hotelima ...

Fotografija8122.jpg

...

Fotografija8123.jpg

...

U tom trenutku sam u glavi već napravio raspored šta sve obići i videti, želeo sam da obidjem moju kasarnu u kojoj sam proveo prelepe vojničke dane a želeo sam i da se podsetim još nekih doživljaja.

 

Zvezda je već počela solidno da prži, hlada retko gde ima i uglavnom šetam po suncu.

 

Logičan zaključak je da pauzu napravim upravo u njemu, u holidej inu.

 

Neko će reći da je on danas samo holidej ali on je za mene IN bez obzira na obzir :neznam: ...

Fotografija8124.jpg

...

Fotografija8125.jpgmens names that start with s

...

Nastavak sutra ...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

U nastavku šetnje i dalje držim pravac ka tuzli stim što ovde na kratko srkrećem desno.

Želim da vidim i posetim železničku stanicu sa koje sam nekoliko puta išao za BG na odsustvo.

Fotografija8128.jpg

...

Sad kad malo vratim film unazad skapiram da sam se zadnji put vozio vozom kada sam se vraćao kući sa odsluženja vojnog roka.

 

Zanimljivost vezana za sarajevsku stanicu je ta da je ona bila identična onoj nekadašnjoj stanici u Novom Sadu.

Ili je novosadska bila identična sarajevskoj, koja je prva bila napravljena ne znam kao što ne znam ni razlog zbog čega su bile iste. Da li je arhitekta bio zajednički ili ne ...

 

Ako neko zna ovaj detalj neka slobodno ovde podeli sa nama. Meni bi bilo zadovoljstvo.

Fotografija8129.jpgonline upload pictures

...

Ulazim u zgradu a mir i tišina caruju. Par kafića i prodavnica ali sve je to mršavo, nema žive duše.

Čak sam stekao utisak i da nema prometa u njoj ali nisam siguran.

Misli opet odlutale u neka davna prošla vremena kada je ovde od putnika vrilo ko u košnici.

Fotografija8131.jpg

...

Krećem dalje a ispred zgrade me dočekuje on, VUČKO.

 

Nema gradjanina bivše Juge koji nije čuo za Vučka, simpatične maskote tadašnjih olimpijskih igara koje su se održale u sarajevu.

Mnogo zanimljivih priča ima o Vučku, jedna od njih je da je upravo Zdravko Čolić "pozajnio" svoj glas Vučku a kada su ga zadnjih par godina unazad pitali koja mu je numera najdraža u karijeri on je odgovorio ona u ulozi Vučka.

 

Koliku popularnost su tada imali sarajevo i Vučko govori i podatak da je tokom tih igara Vučko oborio sve dotadašnje rekorde po prodaji zvaničnih rekvizita na nekoj olimpijadi.

 

Inače, taj Vučkov rekord ni do danas nije oboren na nekim OI.

 

VUČKO majstore, cela Juga je uz tebe  ...

Fotografija8132.jpgimage sharing

...

Vraćam se na glavnu džadu i čekam tramvaj, već dugo pešačim po suncu pa da malo danem dušom.

U medjuvremenu sam kupio tramvajsku kartu za 5 vožnji po ceni od 7.10 KM pa spreman ulazim u avanturu.

Fotografija8127.jpg

...

Fotografija8133.jpg

...

U tramvajima tj u svim vozilima javnog prevoza svi nose maske, ali svi. I to su jedina mesta gde su svi maskirani.

Još jedna zanimljiva situacija iz njihovog javnog prevoza je ta da kod nikoga nisam video da tokom vožnje non stop drnda mobilni sa slušalicama u ušima. Ista priča je i za kafiće, prodavnice, tamo vamo ...

 

Izgleda da se ta bolest najviše primila kod nas ... nebeskog naroda.

Fotografija8137.jpg

...

Nisam hteo da pitam gde treba da sidjem, zevam kroz prozor i podsećam se nekadašnjih orjentira pored kojih prolazimo dok se vozimo.

 

Vojska vam je kao plivanje ili vožnja bicikle, što tamo naučite i zapamtite nema šanse da zaboravite do kraja života.

 

Tako i bi, silazim baš tamo gde sam i trebao ...

Fotografija8138.jpg

...

Ovo je nekada bio studentski dom, šta je danas nemam pojma. A moja kasarna se nalazila iza studenjaka.

Fotografija8139.jpg

...

Ulazim u ulicu gde je kasarna, svaki put kada sam dolazio u sarajevo sam prošao kolima pored nje ali sad sam hteo da je osmotrim izbliza.

 

Dolazim do nje a ono MOŠA. Nema je. Zadnji put kada sam je obilazio bila je tu. Sad je nema, sravnjena je sa zemljom i napravljen je neki tržni centar.

Fotografija8143.jpgimage hosting websites

...

Fotografija8144.jpgpic host

...

Nisam pao u bedak, znao sam da je moralo bar nešto ostati od nje. Bila je velika, prostirala se duž cele ulice pa tako i ja podje niz džadu.

 

A onda imam šta i da vidim ...

Fotografija8146.jpg

...

U to vreme ograde bukvalno nije ni bilo, nije ni bilo potrebe jer nismo imali od koga da se čuvamo. Bili smo u centru naselja okruženi stambenim kućama i komšilukom koji je dobronamerno gledao na nas. A i mi na njega.

Fotografija8148.jpg

...

Preskočim onu ogradu kao što sam je preskakao i pre više od 30 godina a onda me adrenalin zvekne celog.

 

Stojim na onom istom terenu gde smo nekada mi Srbi, Hrvati, Bosanci, Makedonci, Crnogorci, Slovenci igrali fudbal u istim dresovima.

 

Zgrada i spavaona su mi bili odma tu pored terena, dežurstvo nam je bilo u objektu na jahorini a ovde smo dolazili samo da se rekreiramo.

 

Sećam se svega i svačega, uspomene naviru jedna za drugom pa su suze krenule same.

Kako u subotu, tako i sada.

 

Par slika a onda prelazim na drugu temu ... moram jer nemam više maramica.

 Fotografija8149.jpg

...

Fotografija8147.jpg

...

Napravim još jedan krug a onda krenem ka tramvaju, vreme je da se vrtim na čaršiju i klopam.

 

Beše tu neka benzinska pumpa pa svratim na nju po kafu i konzervu a onda vatam ladovinu i klupicu.

Meditiram i suzbijam emocije koje i dalje rade u meni.

Na ilidžu nisam hteo da idem, to sam ostavio za sledeći put kad dodjem bajkom pa da imam o čemu da piskaram.

Fotografija8160.jpg

...

Drinkam onu kofi a onda spazim zgradu iza mojih ledja. Kad sam je malo bolje zagledao vidim da je to uspomena iz nekih prošlih vremena a onda se setim jedne zanimljive priče.

 

Ovi matori, koji pamte JNA, znaju da su zastavnici bili uglavnom stariji ljudi i da ih je boleo tuki za napredovanje i čin. Oni su uglavnom voleli da mu ga daju po flajki.

 

Bila je to 1989, godina, moja klasa je već bila džomba pa smo tako nas nekoliko povremeno i drinkali sa jednim zastavnikom.

A onda nam je on jednom prilikom rekao ... deco, čuvajte se vremena koje dolazi. Olimpijada je dodeljena sarajevu samo da bi se obavilo snimanje terena i izvršile logističke pripreme za stvari koje nam dolaze u budućnosti. A šta nam to dolazi, niko ne zna. U stvari svi su znali a samo mi nismo  ...

 

A kada smo saznali bilo je kasno ...

Fotografija8110.jpg

...

Fotografija8161.jpg

...

Tramvaj ko tramvaj ali ima neki šmek u njemu.

 

Raja dolazi u sarajevo da bi pravila selfi na čaršiji i kačila slike na instagram a ja došao u sarajevo da bi se vozio tramvajem i slikao šine.

Fotografija8162.jpg

...

Strašno ... 

 

Sedam odma kod vozača, gledam gde su prva i druga al me najviše zanima kako ubacuje u R ...

Fotografija8164.jpg

...

Ubrzo ulazi kontrola ali no frks, imam tiket.

 

Njih četvorica a svaki od njih ko drvoseča. Svi mirni ko bubice a ovi što nemaju karte odma dotrčaše kod vozača da je kupe. U suprotnom će biti šibanje kRutićem po golom dupetu.

 

To mi se dopalo, tako treba i kod nas a ne ovi iz bus plusa šalju decu na koju se svako izdere.

Fotografija8165.jpg

...

Dok su oni još bili u tramvaju, snimio sam sistem po kom funkcionišu.

 

A onda je u meni opet proradio onaj naš balkanski mentalitet zbog kojeg smo tu gde i jesmo.

 

Džabe što imam kartu kad mi nije slatko da je kucam. I tako sam ja, rodjaci moji, izlazio iz tramvaju u tramvaj dokle god se nisam navozao i vozio u svakom od ovih starih.

 

Fotografija8168.jpg

...

Fotografija8171.jpgbaby boy names starting with z with meaning

...

Fotografija8173.jpg

...

Dodje vreme i za klopenzi, imao sam nešto drugo u planu ali sam se ipak odlučio za čaršiju.

 

A zašto baš na čaršiji ...

 

Pa zato što bi da nisam okačio sliku čaršijskih ćevapa rekli da sam dusdibidus lood ... 

 

Pa ko još dodje u sarajevo da bi se vozio tramvajem + da ne klopa  ćevapenzi ...

 

...

Željo pa ferhatović ima u sarajevu i boljih mesta ali oni su u čaršiji na glasu.

 

Ovaj put sam hteo da probam nešto novo, čitao sam po putopisima da ljudi hvale i hodžića pa se zaputi ka njima ...

 

A od njih vam pogled puca na tamo ...

Fotografija8182.jpg

...

I taman kad sam postrojio osoblje ćevapdžinice za jednu grupnu fotku puče nešto iza ledja. Dal je petarda ili ne, nemam pojma.

Fotografija8183.jpg

...

Desetka 8 KM ali odma da vam kažem ništa posebno. 

 

Desetka mršava trojka ali zato osoblje i usluga čista desetka.

Fotografija8184.jpg

...

Posle klope bi najradije dremnuo ali ništa od toga. Pravim krug po uličicama kako bi malo došao do vazduha i bio spreman za vožnju i povratak domu svome.

 

Sumiram utiske, zadovoljan sam svime jer sam video baš ono što sam želeo.

 

Muzeji spomenici i drugi vidovi umetnosti nisu moja sfera interesovanja ali bože moj, niko nije savršen.

 

Ako nekome treba srodna duša za takvu vrstu obilaska i druženje sa istim pogledima na svet, ovo je pravi oglas za njega ...

Fotografija8176.jpg

...

I tako, dodje vreme da se i ja vratim njemu i posvetim mu malo pažnje. Dok sam se ja provodio on je ceo dan odmarao u hladovini. A nešto se posebno nije ni umorio, bg - sa je za njega pačija škola ..

Fotografija8177.jpg

...

Pozdravljam se sa bratom Alijom a Y line ga časti flajkom ladnog zaječarca jer mu je od srca  preporučio i omogućio parking mesto na kom je tokom celog dana hladovina.

 

Parking plaćam 8h x 2 KM = 16 KM a onda udri po gasu.

Fotografija8178.jpg

...

Standardno pravim krug po gradu i pozdravljam sarajevo do nekog sledećeg dolaska ...

Fotografija8187.jpgimage hosting

...

Bilo je nešto posle 15,00h kada smo izašli iz njega, avanturisanju još nije kraj ali u svakom slučaju kući smo morali da stignemo do nedelje ujutru kad su mi klinci najavili dolazak.

Fotografija8190.jpg

...

Baj baj do sutra ...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala druze, moram ti priznati da su tvoji komentari jedni od retkih pred kojima zanemim i ostanem bez teksta, naravno u pozitivnom smislu.

 

Hvala jos jednom ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jesam, priznajem.

 

Ovo do sada je bilo samo pola uzivancije, sad sledi povratak domu svome a o tome nesto vise u popodnevnom nastavku putopisa.

 

Ja se raspisao kao da sam bio mesec  dana na voznji a ne jedno popodne :na_glavi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Uživao sam :)

 

Ne znam da li su još negde tramvajske šine uske kao u Beogradu. Nego, koliko se ukupno izvrteo sat na jugiću? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala Doktore,

Ovaj put mi je bio cilj da izadjem iz okvira sablonskog pisanja putopisa, malo sam bio skeptican prema sebi da li cu uspeti u tome i kako ce to biti prihvaceno od strane onoga ko cita ali sad posle vasih komentara mislim da sam uspeo u tome.

....

Pre 2 sati, bdada je napisao:

Samo filter ulja od Y 45 i dobacuje lagano. 

Samo da zavrsim putopis pa kacim par slika sa putovanja u onoj temi a onda da vidimo jel su u pravu bili englezi ili pirocanac  :jee:

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: NC750x, CMX500-penzionisan, Suzuki gsx750F - penzionisan

Prijatelju (dat cu sebi slobodu da te ovako nazovem),

 

Hvala ti za ovo. Lijepo si me podsjetio na moj grad koji napustih iz raznih razloga 2015-te. Drago mi je da imas ovakvo misljenje i nadam se da te moj grad docekao onako kako samo Rajvosa to zna. Nisam bio "kuci" od decembra 2018-te, ove godine planirah moto turu do dole, da malo dusu napojim. Zbog covida nisam u mogucnosti da idem tamo, a svojim slikama, opisima i popratnim komntarima si mi dusu bas ti napojio.

 

Hvala ti ljudino jos jednom od srca i puno pozdrava od sarajlije!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Jarane moj,

 

Pa gde ces veci i bolji kompliment od toga kada te neko nazove prijateljem.

 

Svojim komentarom si samo pokazao i dokazao koliko veliko srce imaju prave sarajlije i bosanci,  na moju srecu i radost ja sam se oduvek samo sa takvima i susretao.

 

Hvala za sve a posebno mi je drago zbog tvog meraka sa kojim si citao putopis :cirka1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jebo Bosnu bez Bosanaca i Saraj’vo bez Sarajlija.
sancabo



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 25.8.2020. at 15:31, busa 021 je napisao:

Samo tako nastavi:jee3:

Pa da nastavim  :moto1: ...

 

 

Po izlasku iz sarajeva nisam imao nameru da idem put jahorine iz jednog jedinog razloga ... 

 

Negde pred zoru i nekih 50ak km pred raskrsnicu gde se odvajaju putevi za sarajevo i jahorinu su počela da me sustižu i obilaze SRB vozila, većinom BG table. Ništa posebno i ništa čudno sve do onog trenutka kada sam došao do raskrsnice i razdvajanja puteva. Stanem tu na pauzu mada je to više bilo da pospremim kabinu i sve stvari ubacim u gepek kako se sa tim ne bi zezao kada udjem u grad.

 

Gledam i ne veruijem, znači svako SRB vozilo je tu dalo levi migavac put jahorine a ja jedini hvatam pravac za desno.

 

Bojeći se vašara kojeg bi sigurno zatekao na jahorini, nisam ni imao nameru da se vozim tamo jer sam zbog takvog vašara i pobegao iz mog sela.

 

Još da dodam da sam tokom vremena provedenog u sarajevu video samo jedne SRB/BG tablice i to upravo na parkingu gde sam i ja bio parkiran.

 

Od sarajeva pa do skretanja levo za sokolac sve ok al kako sam skrenuo levo odma mi proradio želudac.

 

Ako mi se iko lepio za branik i amblendovao da vozim brže to su bili ovi naši pripadnici nebeskog naroda.

 

No, slabo ja marim za njih ... samo sam nakrivio kapu i uživao u vožnji kao i svi drugi ljubitelji tog sporta.

Fotografija8192.jpgnavy federal bank locations

...

Vozi polako da bi bio vidjen ... moje staro dobro pravilo, džabe jurnjava ako publika ne vidi ko sedi iza upravljača ...

Fotografija8193.jpg

...

Bio sam iznenadjen brojem stacionarnih kamera pored puta a isto tako i brojem radarskih kontrola.

Dal je bila akcija ili ne, ne znam ali znam da nisam imao problema sa njima.

Fotografija8195.jpg

...

Do sokolca vrlo brzo dalazim i prolazim ga, još je rano za pauzu a i imao sam nešto drugo u planu ...

Fotografija8196.jpg

...

Od sokolca do han pijeska isti tempo, na jednom mestu me patrola bez radara zaustavlja ali mi odma i mase da nastavim dalje. Valjda im nisam bio zanimljiv.

 

Po ulasku u h.pijesak ugledam neki spomenik i parkić na brdu, deluje mi kao simpatično mesto za pauzu.

 

Stajem ...

 

Jeste malo uzbrdo ali prija da se razmrdam i razgibam od sedenja ...

Fotografija8198.jpg

...

Prijatno mesto, pirka vetrić a i klupe su u hladovini.

 

Pogled na krivinu, Y je parkiran u hladovini na sredini slike a tu vam je i sasvim solidan parking pa od mene imate preporuku za kafe pauzu. Na samoj krivini je bircuz a tu je i prodavnica. Što bi rekli 3u1 ...

Fotografija8199.jpg

...

Malo mi pobegne pogled ka drugoj strani a onda jeste ona nije ona. Ma jeste, al džabe kad nisam siguran. 

Fotografija8200.jpg

...

I bi ona. Često se spominje, za svaku sitnicu, pe eto je. Nek se nadje i ona ovde ...

Fotografija8203.jpg

...

Fotografija8202.jpg

...

Malo se protegao na onim klupama u parkiću pa nastavljam vožnju ko nov.

 

Baš mi prijale one krivine pre vlasenice, napokon malo akcije a sve do tad je bilo rutina. Samo pravo ...

Fotografija8207.jpg

...

Fotografija8209.jpg

...

Fotografija8211.jpg

...

Kroz vlasenicu samo spust u S modu ...

Fotografija8212.jpg

...

Izlazim iz vlasenice a u trenu mi oko samo pobeže u jednu uličicu sa leve strane puta.

 

A onda polukružno, ali ne bahato preko bele nego tamo gde je situacija dozvoljavala.

 

Vratim se neki km nazad a onda ga uslika samo za našeg kolegu forumskog vatrogasca i počasnog člana vatrogasnog društva u perastu.

Fotografija8213.jpg

...

I šta kažeš, jel pravi tajmer  :care: ...

Pumpe rade, pitao onako kroz prozor, nabrzaka. Nije bila prilika inače bi ga uslikao sa svih strana.

Fotografija8214.jpg

...

Polako se približavam milićima, tu sam imao jedinu stresnu situaciju tokom celog putovanja ...

Fotografija8216.jpg

...

Blaga krivudava nizbrdica, menjač u 4oj a brzina standardno oko 80 na takvim deonicama. 

 

Odjedanput osećam jak miris one smole ili čega već, što se prska podloga pre nanošenja asfalta.

 

A onda natrčavam na masnu fleku/baricu toga, možda metar sa metar koja je bila tačno u blagoj krivini udesno.

 

Par sekundi sam imao onaj glupi osećaj na volanu kao kad vozite po ledu pa prklizate u sekundi. 

 

Malo iskustvo malo ABS i sve je, hvala bogu, prošlo bezbolno ali noge mi se odsekle momentalno.

 

Stajem na nov i još uvek neisprljan vruć asfalt da se resetujem i vratim u normalu.

Fotografija8217.jpg

...

Već nekoliko puta su forumaši upozoravali na ovu deonicu koja se rekonstruiše, neko moje vidjenje je da su oni to parče od nekih 50ak metara na koje sam ja malo brže natrčao pripremili za asfaltiranje i zato isprosipali tu smesu po putu ali im je verovatno ponestalo asfalta pa su to ostavili za sutradan.

 

Ko zna, mnogi su već rekli da tu nikada nisu videli mašine niti bilo kakav postavljeni znak kao upozorenje da su neki radovi u toku.

 

To mogu i ja da potvrdim a i da upozorim kao što su i druge kolege.

 

Znači, pre i posle milića bez obzira sa koje strane da dolazite, tih par km što sporije i što opreznije vozite.

 

Srećno ....

 

Nastavak sutra ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

He, bili smo u osto vreme u SA. I meni skrenulo paznju mnogo krava na i oko puta, i lada niva sa 5 vrata, samo kod Sokolca je i racva za put za Srbiju. Sa jedne strane je za Zvornik i Loznicu, a sa druge za Visegrad i Zlatibor. Moguce da nisu svi isli za Jahorinu. Cak, mislim da je iskljucenje ranije. Da se prati put Pale...

 

I, da... ja ne videh kamere... Izgleda da sam imao srecu, pa me nisu zaustavili :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 10 sati, bdada je napisao:

U par km dve Nive sa 5 vrata :care:

Kako li su one klasifikovane jer sa 3 vrata se vode kao karavan :stabre:

E neka si rekao, ja nisam hteo da komentarisem. 

Mislim da su te dve nive sasvim logican i pametan izbor za to podrucje.

 

Inace tih sa 5v sve manje ima, uglavnom ih kupovala vojska, policija i druge sluzbe.

 

Valjalo bi to uzeti i preurediti za svadbe, onaj LIMO  vise nije zanimljiv, svako se vozi u njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

2014.-e sam, u vreme onih majskih poplava u Srbiji, isao na mini odmor do Mokre Gore i posle Sarajeva. Prelep grad zaista...U povratku ka Srbiji sam negde vise Sarajeva naleteo na "sneg u maju" pa sam imao prilike da u jednoj maloj S krivini izletim sa puta sa svojim Loganom. Srecom, taj manevar je prosao srecno jer nije niko naleteo i nisam napravio vidljivu stetu na kolima. Zavrsio sam tako sto sam "seo" na neku jarugu sredinom vozila. Malo smo se ja i tadasnja cura uplasili ali su se niotkuda pojavili dobri ljudi, kao iz vica...srbin i bosanac koji su me izvukli i onda upozorili na policiju koja se, naravno, stvorila za cas. Uz malo mita i price, nastavismo voznju dalje. I bas na ovoj krivini gore o kojoj @travelman prica, naletesmo na porodicu koja je izletela sa svojim Citroenom C3 zbog poledice. Stanuli da ih priupitamo za pomoc a niotkuda se pojavi dobri momak koji radi u neposrednoj blizini sa stricem na prenosu drvne gradje. Rece tada da na dnevnom nivou vade ljude kamionom iz jaruge i da zimske gume skida tek u julu i opet stavlja u septembru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja