Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u vezi zadnje gume/pneumatika

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

21.07.2020. sam pričao sa čovekom, imao je dve zadnje gume u mojoj dimenziji bez DOT-a.

P.S. Te dve gume su i dan danas na oglasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Iskustvo mi je pokazalo da je bolje kupiti polovnu gumu iz uvoza nego novu ovde. Nekad ni sam prodavac ne zna odakle je i kako vlasnik nabavio gume, pa i ako smo dobri ne moze da nas upozori da preskocimo kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6319 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Možeš i da se ljutiš...ali iskustvo ti je krajnje pogrešno. Polovne gume ovde završavaju jer su "gore" odbačene iz nekog razloga. Ako si ih kupovala i imaš ih na motoru, veća je verovatnoća da si bila srećne ruke, ili da možda ne možeš da primetiš eventualni defekt.

Zaista je neverovatno da je posle svih ovih godina problematično u Srbiji naći mesto gde motociklista može da dođe, izabere gumu i da mu ista kvalitetno i sa punom odgovornošću bude montirana. Večito neke kombinacije...obično triper sorte.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Svaka nova guma kupljena u prodavnici ima racun i garanciju,i svaki prodavac ima zakonsko pravo da proda gumu staru xxx godina.Novu gumu na kojoj ne postoji datum proizvodnje - zaobici.
Polovne gume mogu biti "odbacene" iz xxx razloga.Nedavno je @Milanezi kod mene montirao nove gume i sutradan posle 100 km ih prodao (to su sad polovne gume)nisu mu "legle".Tako da polovna je cista sreca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Mnogo je stariji,nemoj me drzati za rec,da li je na starijim gumama bila vidljiva oznaka DOT ili ne nisam u ovom momentu siguran,ali godina proizvodnje bila utisnuta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
Pre 10 sati, Dexterr je napisao:

Samo da dodam, tražeći zadnju gumu za moped, pre neki dan se čujem sa gospodinom koji prodaje gume za motocikle (nove i polovne) i reče mi čovek da postoji u Bugarskoj(a gde bi drugo) proizvodnja skupljih ''brendiranih'' pneumatika koje idu u prodaju bez narezanog dota, pa prodavci imaju izbor ''narezivanja''. Eto i to se dešava...

Provereno sam za prethodni motor kupio "original Miselin" u RADNJI i dobio gume sa godinom proizvodnje koja jos nije dosla (2015-e godine kupio gume koje na sebi imaju nedelju i godinu za 2016-u). Tada sam rekao vise Miselin ne uzimam, bolje za iste novce kupiti Metzeler ili Mitas bar znas da imas manje kvalitetnu gumu ali je barem prava, a ono ko zna ko je izlivao tu "Miselinku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Hvala svima na savetima i brzim odgovorima. Mislim da cu kupiti novu zadnju Pireli DR3 i voziti tako. Ako i tada budem imao problema definitivno cu traziti garanciju, ma da zadnja guma na litri ni ne traje duze od godinu dve ako se vozi normalno sa njom... (Staza, ulica, putovanje)

Samo mi je zao ove gume koja je na 60% mesa da je skidam ali sta cu, bolje je skinuti nego da sama spadne u toku voznje... Pozdrav svima i jos jednom hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
5 hours ago, CoronaSeed said:

Hvala svima na savetima i brzim odgovorima. Mislim da cu kupiti novu zadnju Pireli DR3 i voziti tako. Ako i tada budem imao problema definitivno cu traziti garanciju, ma da zadnja guma na litri ni ne traje duze od godinu dve ako se vozi normalno sa njom... (Staza, ulica, putovanje)

Samo mi je zao ove gume koja je na 60% mesa da je skidam ali sta cu, bolje je skinuti nego da sama spadne u toku voznje... Pozdrav svima i jos jednom hvala!

Zapali je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM900
7 hours ago, pronto said:

Možeš i da se ljutiš...ali iskustvo ti je krajnje pogrešno. Polovne gume ovde završavaju jer su "gore" odbačene iz nekog razloga. Ako si ih kupovala i imaš ih na motoru, veća je verovatnoća da si bila srećne ruke, ili da možda ne možeš da primetiš eventualni defekt.

Zaista je neverovatno da je posle svih ovih godina problematično u Srbiji naći mesto gde motociklista može da dođe, izabere gumu i da mu ista kvalitetno i sa punom odgovornošću bude montirana. Večito neke kombinacije...obično triper sorte.

Zlažem se sa bratom. Ne kupovati nikad gume iz kombinacije, zato što su jeftine i sl. Uvek može da se nađe prava guma ako znaš gde i šta tražiš. Nije ovo '91- va.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
17 hours ago, CoronaSeed said:

Provereno sam za prethodni motor kupio "original Miselin" u RADNJI i dobio gume sa godinom proizvodnje koja jos nije dosla (2015-e godine kupio gume koje na sebi imaju nedelju i godinu za 2016-u). Tada sam rekao vise Miselin ne uzimam,

Koja je radnja u pitanju? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 18 sati, JevtaNS je napisao:

DOT je ustanovljen 1997 godine pre toga nije bilo te oznake

Ovo apsolutno nije tačno... Ja sam lično imao gumu iz 1992. godine koj je imala trocifren DOT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
On 8/20/2020 at 6:20 PM, Belajmaker said:

Druze, mijenjaj ovo! Danas, barem, gume nisu skupe. U svakom slucaju, jeftinija je od bilo koje plastike na tvom motoru, a od tebe samog i ćejfa voznje necu ni da pricam.

twitch-emote-ice-poseidon-youtube-televi

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A od kada je Wikipedia relevantan izvor podataka? :lol:

 

Ja ti kažem da sam lično vozio gumu  na motoru koja je imala trocifren DOT i bila je iz 1992. godine, ali OK, ako Wikipedia kaže da to nije istina, onda ok... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ti si prvo napisao da pre 1997. nije postojao DOT. A ja ti kažem da jeste... E sad od kad je on postao obavezan i zašto, je već "drugi par opanaka"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2829 postova

ja imam kući gume na prikolici ,felne od juga i gume sa dotom sa počtka 90 tih.Jedna tigar duga viking,

A i sećam se dot je sigurno bio na gumama koje sam ja lično kupovo.Gledo sam najviše tradevear oznaku.Recimo 280 je značilo da se brže potroše od onih koje su bile 360.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Ljudi sta je bilo bilo je hahaha.

 

Inace sutra narucujem nov komplet Pirelija, isti model, nadam se da necu proci lose kao sa ovim starim kompletom haha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
10 hours ago, CoronaSeed said:

Ljudi sta je bilo bilo je hahaha.

 

Inace sutra narucujem nov komplet Pirelija, isti model, nadam se da necu proci lose kao sa ovim starim kompletom haha.

Sacuvaj racun i garanciju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja