Jump to content

Moto Zajednica

6. MotoGP Trka - BMW M Grand Prix of Styria

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

Imali su podrsku fabrike, kao danas Quartararo i Miller, Aal ipak nije bila full fabricka ekipa :) 

100% fabrička ekipa.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kako odmiče sezona, sateliti posustaju. Podrška malo sutra...

U Yamahi ovi iz ekipe satelita su bolji nego fabrika. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na portalu jednog našeg popularnog (više auto, nego moto) magazina izašlo je pisanije o incedentu sa kočnicama na trci u Austriji.

Da rezimiram, svima je bilo teško i bili su na granici otkaza...ali su Maverick i Quartararo ozbiljno pogrešili u izboru kočionih klešta. Brembo je upravo zbog ove (ima ih još par) staze, za 2020 izradio klešta za pojačano opterećenje. Navodi se i podatak da je sila pri kočenju dodatno porasla u ovoj sezoni, zbog tehničkih novina vezanih za aerodinamiku i konstrukciju zadnje gume marke Michelin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da nije taj tekst bio sličan ovom: 

 

Maverock-Vinales-wrecked-bike-after-he-c
WWW.MOTORSPORTMAGAZINE.COM

Maverick Viñales and Fabio Quartararo were the only riders to have major brake problems at the super-fast track – here’s why

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Image

 

Looking at the information, we can see that Viñales was travelling at 218 km/h when he made the split second decison to leap from the bike, as the suits built-in airbags deployed milliseconds before initial impact to protect the Catalan as he hit the tarmac at well over 20g.

The Monster Energy rider felt the maximum impact with the ground just over a second later, where he registered 23.45g while sliding along the asphalt. This was quickly followed by another heavy impact at just over 20g, as he continued to slide for another 4.8 seconds before slowing down into a tumble for 1.9 seconds. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Pomenuto gore da ima vozača, ovaj put zbog kočnica Vinjalesa Mir mi nije doneo 25 na kladionici, siguran sam da će do kraja sezone uzeti 1.mesto na bar jednoj trci, pokazao je na ove 2 (doduše njemu odgovarajuće) staze da je blizu. Jes da je kroz Moto2 prošao manje zapaženo neko neki, ali to je taj Mir kog smo gledali u Moto3 ali na MotoGP... A i ide taj Suzuki dobro.

Sent using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 15 sati, pronto je napisao:

@Jovan Ristic

Ne da liči, već je prevod istog.

Na to sam gađao. Imao sam nekoliko kontakata sa David Emmetom i Mat Oxleyom. Želeo sam sa njima da napravimo saradnju u smislu da prevedem njihove tekstove na naški i da ih naravno potpišem kao autore. Nismo uspeli da se dogovorimo, jer svako radi za svoje magazine (Emmet za sebe). Takođe, Emmet je bio tužio neke medije iz Argentine koji su preveli njegov tekst i potpisali njegovim imenom. Tako da je ono čist plagijat.

 

Sve u svemu, lepo je Oxley analizirao i opisao sve po pitanju kočnica. Vinjales i njegov deo ekipe oglušili su se o savete Bremba. Mislim da mu više neće pasti na pamet da ih ne posluša 

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
4 hours ago, Jovan Ristic said:

Nismo uspeli da se dogovorimo, jer svako radi za svoje magazine

Prenose se članci iz magazina u magazin. Nije nečuveno.

 Samo mi nije jasno šti ovako doslovno plagiraju!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 4 sati, to crank je napisao:

Prenose se članci iz magazina u magazin. Nije nečuveno.

 Samo mi nije jasno šti ovako doslovno plagiraju!?!

Misle da niko ne čita strane medije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Како плитко размишљање...

 

А само на овом форуму бар 10 људи који говоре, прате новине и гледају Мото ГП на француском, холандском, швапском, италијанском, мађарском (ако не грешим?)... 

Сајбер у Белгији, не знам како иде тамо са званичним језицима, али мислим да нам само преводилац са шпанског фали да будемо најозбиљнији медиј :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja