Jump to content

Moto Zajednica

Dokle vise i sta dalje?

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Terazijski tunel je MOJ!!!

TE3k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

U terazijskom tunelu se oko 8.20 sati dogodio lančani sudar 11 vozila i autobusa na liniji 65, što je izazvalo veliki zastoj u ovom delu grada. U...

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Moj zzr. I ja. Kupio ga tri nedelje pre toga, bio fabrika, ali bukvalno. Sa pravih 29.000km. Bokilić rekao da ga ključ i šrafciger nisu videli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Velika nekultura se izravno odražava na promet.

Šta učiniti?
•Skretati pažnju svim učesnicima u prometu, pogotovu u proljeće kad počima sezona
•to mogu biti veliki bildboardi pored puta, videospotovi na TV, upozorenje sa radija..
•Politički djelovati kroz krovnu Moto asocijaciju na autoškole i kvalitetu obuke novih vozača
•organizirano nastupiti na javnim mjestima, sajmovima, narodnim proslavama sa materijalom, dokumentacijom, statistikama
•raditi na buđenju svijesti ostalih učesnika u prometu, ako treba i provokativnim akcijama, posterima i sl.

Ono baja u autu nateže bocu...
A velikim slovima pitanje:

Jesi ti ubio mog kolegu???

Ili slično

Tu mjesta za akcionizam ima jako puno.

Sretno



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

 

Da uvedu po 3 maxi skutera policajcima u svakom gradu, pa oni da islaznjavaju sva presecanja, uletanja i guranja cetvorotockasa...ne da ce se povecati vidljivost, nego ce bagra u limenim kantama (uglavnom marke golf sa oznakom dva) poceti da razmislja treba li da saceka da motor prodje putem sa pravom prvenstva pre nego sto "izleti" - jer mu se moze.

 

Bilo je najavljeno pre par godina nekoliko neobeleženih policijski motora. To bi bilo idealno za ovu varijantu. Ne znam šta je sa tim bilo. Verovatno ništa...

 

Inače, sa motora se daleko lakše uoči ko u automobilu koristi telefon (većina, koliko ja mogu da primetim).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Motaju se po gradu, vidjam ih/ga 2 dana za redom...

Danas ga video na uglu Radnicke i Endija Vorhola, upecali nekog mladjeg lika u A6, stoji civilni (onaj njihov plavi) gsxr i aprillia (pisu kaznu).

A juce, na okretnici 26 u Jerkovicu, bmw ceka, a napred kod mol pumpe na krivini, gsxr "bleji" i snima verovatno ko ce da prodje sa mobilnim na uvetu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Za vikend bio do NS, oni ljudi imaju Policiju na scooterima pp gradu, ne znam zasto kod nas ne ubace, i one GSX-R sto imaju sam jedino za vreme demonstracija zadnjih video u paru sa BMW-om jurili demonstrante po donjem Dorcolu.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Korisćenje telefona u toku vožnje se mnogostruko povećalo i poslednjih godinu-dve, kao da niko ne kažnjava zbog toga.

Toliko je postalo vidljivo i učestalo da počinje biti čudno kad vidite da neko ne koristi telefon u toku vožnje. (ovo je posebno izraženo u Beogradu i široj okolini)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vec duze vreme, kad sednem u auto, na desno sediste pripremim telefon (otvorim preklopnu futrolu) i ako me neko pozove, cim otvorim vezu ukjucim spikerfon. Tako sam navikao, u autu, kamionu, bageru... ne uzimam ga u ruke !!! Jedino na motoru se ne javljam nikome, moze svako da saceka dok se ne parkiram. A i svi koji me znaju, ako se ne javljam znaju da sam na dva tocka.

Probao sam slusalice sa kablom u autu, smetaju kablovi, imam i blutus slusku, baterija kratko drzi, tako da mi spikerfon zavrsava posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Manji je problem sada telefoniranje, klasicno...mnogo veci problem predstavlja dopisivanje i gledanje slika (viber,whatsapp i slicne aplikacije...)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Ja dok sam radio sa bratom, idemo na teren ili kuci sa posla, stalno drka telefon bio sam popizdio jednom i sasuo mu. Pa jbt javljaj se na bitne pozive a ne svakome ko se digne da nazove, zaustavi pored put i pricaj pa nastavi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Juce na auto putu, obilazim brzom trakom auto koji je u srednjoj i taman kad smo uporedili prednje tockove, lik pocinje da skrece ka meni...pogledam ga, a on kucka poruku, ni ne gleda put. Kamikaze za volanom!

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
On 21.8.2020. at 10:37, Blaza je napisao:

 

mam i blutus slusku, baterija kratko drzi

Jes da nije tema ali da ti preporučim. Ja imam bt platronics explorer oko 3-4000din su, baterija prijavljuje 11h posle punjenja. Izgura mi 2 dana a priključene su na tel 12h dnevno.  Naravno zavisi od količine poziva, ali neka procena da će izgurati jedan dan baterija da pričaš max.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jbga @mrmiki, ova moja je stara bar 4 god, a nisam je puno ni koristio... a ne znam ni model, neki kinez, mala...

hvala za info

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Crni vikend za motocikliste na drumovima u Republici Srpskoj: Četiri života ugašena za osam sati

20200823201132_329573.jpg
WWW.GLASSRPSKE.COM

DOBOJ - Četvorica motociklista poginula su u saobraćajnim nesrećama koje su se dogodile u subotu za svega osam sati na putevima širom Republike Srpske. Stradali su maloljetni Miloš...
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Danas, koji minut pre 18h, 100m od zgrade opštine Rakovica, uzbrdica na onoj duploj krivini kod hotela Balašević... Kamion-mešalica se muči uzbrdo i odjednom kreće da betonira ulicu. Sipa li, sipa i nastavlja uzbrdo. Zamalo jednom autu na haubu da istrese beton, a cenim da je bilo bar pola kubika. Kad je savladao uzbrdicu, prestao je da preliva, ali su ostaci curkali bar naredni kilometar, koliko mi je trebalo da ugrabim priliku i obiđem čitavu kolonu (bilo je 5-6 auta iza njega, pa moje goveče i ja). Mislite da je bar pokušao da stanr i nešto preduzme? Tera baja po miljakovačkim brdima, ništa ga ne zanima. Sreća pa se to desilo na mestu gde ne može da se vozi iole brzo, inače da neko motorom naleti u 10-15 cm svežeg sloja betona koji zauzima skoro čitavu saobraćajnu traku, ne bi se baš lepo proveo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 20.8.2020. at 20:33, el classico je napisao:

Velika nekultura se izravno odražava na promet.





Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Bas tako, skoro bila emisija na tv sa slicnom tematikom a jedan od ucesnika je doslovce rekao,

 

Kultura jednog naroda se ogleda u saobracajnoj kulturi i u njegovom ponasanju u vozilima  gradskog prevoza.

 

Kod nas nema gore nego sto jeste.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

 

Pre 6 sati, el classico je napisao:

Jesi li prijavi u komunalnu da počiste taj beton?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Iskreno, ne znam ni kome bih se obratio, jer je kod nas odgovor uvek "nismo nadležni". Pored toga sam žurio da završim brdo obaveza, a to je potrajalo, pa računam da se našao neko revnosniji ko je pozvao koga već nađe za shodno i dobio korpu.

5 minuta pre toga sam prošao uz gradilište, gde valjda kopaju za tramvajsku prugu... Šuta i zemlje po putu u dužini od bar pola kilometra... A za te radove je nadležan sam grad, tako da ne verujem da bi se bavili inspekcijom svojih ljudi, taman i da prijaviš da su napravili krš po kome se jedva vozi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Svaki razgovor se snima i svaki email je pisani trag, tako da svaka prijava bude negde zabeležena. Br tablica kamiona, ugrožavanje bezbednosti, neispravan sanduk, sve se to negde notira... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Danas, koji minut pre 18h, 100m od zgrade opštine Rakovica, uzbrdica na onoj duploj krivini kod hotela Balašević... Kamion-mešalica se muči uzbrdo i odjednom kreće da betonira ulicu. Sipa li, sipa i nastavlja uzbrdo.

 

Tamo gde je ranije bila pruga i rampa (za IMR ili kako već)?

Tamo je možda i preusko da se mešalica mimoiđe sa autom. Čudno da vozač ne poznaje teren i da se to dešava ako ne prolazi prvi put tuda. Mada, ko zna i ko sve to vozi po gradu jer on ima dozvolu da prođe svuda i stane gde hoće da bi prišao gradilištu pa ih, pretpostavljam, niko i ne kontroliše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja