Jump to content

Moto Zajednica

Dokle vise i sta dalje?

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova
h9ik9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Saobraćajna nezgoda dogodila se nešto pre 20.30 sati na uglu...

 

Ovo je samo primer. Svakodnevno po ko zna koliko puta, a svaki drugi nam neko pogine. 

 

Gde su silne Moto Asocijacije udruzenja i slicno? Kad treba prase da se okrece i naplati pivo na skupu tad smo svi tu - a kad svakodnevno ljudi padaju i ginu nema nikog. Jel ce neko da mi kaze da je Korona glavni uzrok i krivac zasto ne podignemo svoj glas? Sta nas koci?

 

Mislim da je vreme da se jos u toku ove sezone nesto uradi i skrene paznja da smo prisutni na drumu. Bez ikakve politicke i bilo kakve druge konotacije osim jedne - zastita dvotockasa na drumu.  Obratiti paznju na nas.

 

Sta i kako dalje? 

 

I zajebite ove kombi moto organizacije,  nas u Beogradu ima desetine hiljada!!!! I u drugim gradovima i mestima ko zna jos koliko. 

 

Mislim da je vreme da pokazemo solidarnost i skrenemo paznju da i mi postojimo u saobracaju i da smo tu, DOK SMO JOS TU.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Radim kao dostavljac na motoru(skuteru) u Beogradu, i ovo je svakodnevica, samo prosle i ove godine sam imao 5 laksih i 1 tezi udes. Ne podrzavam nijedne ni druge, i vozaci automobila su krivi a bogami i vozaci motocikala/skutera!!! Meni je to posao i sam sam kriv za svih 6 udesa, jer nisam pazio!!! Mogu samo reci da ljudi koji voze samo u ovom delu godine motocikle ne znaju da voze i mnogo gresaka prave!!! Nevidljivi smo i nikad se to nece promeniti, iz iskustva od 12h svaki dan na ulici pisem, ljudi u automobilima ne gledaju gde voze vec u sve ostalo, kad to shvatite mnogo manje losih situacija imate!! 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Naše prisustvo će biti primećeno kad mi sami budemo shvatili da treba da budemo uočljivi pogotovo noću. Ja lično izbegavam noćne varijante ali ako se mora onda fluo kombinacija je obavezna. Trepteća svetla napred, strob stopaljka pozadi. Dal' će neko sad ovde da mi ismišlja toplu vodu sa pravnog ili bilo kojeg drugog aspekta toliko me baš zabole. I još nešto.....ono "oduzimanje prvenstva" važi samo pri polaganju vozačkog ispita i kad se to bude shvatlo biće malčikice bolje. Eto toliko od mene 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ja i dalje mislim da smo pasivni i da sve ovo pocinje da izgleda na to da se lagano privikavamo da nas lome i ubijaju svaki dan.

 

Nijedna moto organizacija nije digla rec maltene ove godine ni za sta. Nema moto skupova kao da nema saobracaja na 2 tocka. 

 

Sve mi to smrdi na lose, a ako se ovako nastavi bice jos gore. Nadam se da gresim.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Mozda bi moglo da se napravi nesto poput Kriticne mase za bicikliste. Oni (ako se ne varam) prve subote u mesecu se skupe i voze ulicama grada (odavno vec uz policijsku pratnju). Isto bi mogli da urade i motociklisti, jedanput mesecno ili bar jednom u sezoni da se prodefiluje gradom (uz eventualno neke parole, stikere, majice... ). 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, Šumi Zmajček said:

Radim kao dostavljac na motoru(skuteru) u Beogradu, i ovo je svakodnevica, samo prosle i ove godine sam imao 5 laksih i 1 tezi udes. Ne podrzavam nijedne ni druge, i vozaci automobila su krivi a bogami i vozaci motocikala/skutera!!! Meni je to posao i sam sam kriv za svih 6 udesa, jer nisam pazio!!! Mogu samo reci da ljudi koji voze samo u ovom delu godine motocikle ne znaju da voze i mnogo gresaka prave!!! Nevidljivi smo i nikad se to nece promeniti, iz iskustva od 12h svaki dan na ulici pisem, ljudi u automobilima ne gledaju gde voze vec u sve ostalo, kad to shvatite mnogo manje losih situacija imate!! 

Pocni da pazis, krajnje je vreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
9 minutes ago, BaneVuk58 said:

Evo jedna danas u Ripnju. Kombi se uključuje iz sporedne ulice, seće moju traku. Dali me uopšte video idiot.

I posle nek kazu "evo vozi motor od 1250 kubika, isao je prebrzo". Katastrofa. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Čisto oduzimanje prednosti...

Ma kakve asocijacije udruženja i sl... svi ti dr. mr... za bezbednost, samo da se uzme lova,mlaćenje prazne slame a poginulih na putevima nikad više ! 

Takse, osiguranja razne budalaštine samo idu gore, sve je gore u saobraćaju, samo se gleda kako će da se pišu kazne i puni budžet. A mi smo izgleda potrošna roba...

Nema sve se svelo na to da se čuvaš max. koliko imaš sreće, dok ne naleti budala i završi se ovako.

Nadam se da je momak dobro.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Katastrofa!

Apeluje batica da se motociklisti ponašaju tako, kao da voze PRAVO VOZILO i da nose zaštitnu opremu!

Koja zaštitna oprema štiti od bahatog majmuna u tvojoj traci, koji je verovatno u PRAVOM vozilu za srpske puteve i to koristi da kreira svoje zakone. Koja oprema štiti od toga da neko ne želi da te vidi. Istina je, motociklista je slabo uočljiv, ali još i više ako neko ne želi da on uopšte postoji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
Pre 7 sati, BaneVuk58 je napisao:

Evo jedna danas u Ripnju. Kombi se uključuje iz sporedne ulice, seće moju traku. Dali me uopšte video idiot.

Uzas, kombi ubice..

Ako tebe nije video, onda nam nema spasa.. Poludeo narod sve.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
8 hours ago, BaneVuk58 said:

Evo jedna danas u Ripnju. Kombi se uključuje iz sporedne ulice, seće moju traku. Dali me uopšte video idiot.

Nisam siguran da postoji akcija koja moze da skrene paznju ovakvima (kao i onima sa telefonom u ruci, pijanima i slicnima) na motocikliste u saobracaju. Mozemo da se igramo akcija ali od pravih ubica na putu mozemo samo sami sebe zastititi. Sve ostalo je zabluda ako mene pitate

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ovaj nema sanse da ga je video, ni u jednom trenutku nije pokazao nameru da bar malo uspori ili promeni pravac... Gazi batica samo.... Katastrofa, ovo je tacno da se okrenes i da mu uzmes kljuceve..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja pre neki dan kod Arene baš na petlji vidim riba sa Audijem zajahala motor od pozadi. Kad kažem zajahala to i mislim,bukvalno pola motora pod autom,sreća kolega je bio dobro kako sam video u prolazu,stajao je pored motora čekali policiju verovatno. On je sigurno stao da se uključi u kružni tok a ova nije ni konstatovala.

Isti taj dan malo kasnije na Novom Beogradu mislim da je Dušana Vukasovića ili Vojvodjanska nzm kako se vodi. Oduzimanje prvenstva prolaza ili je kolega na crveno prošao. Nije ga bilo kod motora,pitam pandura jel živ,kaže ne znam.Neki enduro je bio koliko sam video,a beli dzip sa strane ceo ubijen kao da ga autobus udario.

Blagi užas,niko ništa ne gleda,kao muve bez glave.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Samo da vas podsetim drugari, ko traži prava, mora i da ispunjava obaveze. Razmislite o tome kada odlučite da treba da tražimo prava.

Takođe razmislite koja su nam to prava uskraćena. Pravo da se provlačimo između vozila? Pravo da pretičemo preko pune linije? Možda pravo da pretičemo kolonu vozila? Verovatno i pravo da vozimo preko ograničenja, a da nas policija ne dira? A uskraćeno nam je i pravo da parkiramo gde god želimo bez plaćanja, jel da?

Eto, samo malo razmislite.

Živeli!

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, donmarkoni® je napisao:

Pravo da se provlačimo između vozila?

Da

 

Pre 1 sat, donmarkoni® je napisao:

Pravo da pretičemo preko pune linije?

Da, iskljucivo samo ako je puna linija na pravcu posto i toga ima, drugacije Ne.

 

Pre 1 sat, donmarkoni® je napisao:

Možda pravo da pretičemo kolonu vozila?

Ne ako se kolona krece, Da ako kolana stoji al sa 5km/h skorz lagano, neprimetno

 

Pre 1 sat, donmarkoni® je napisao:

Verovatno i pravo da vozimo preko ograničenja, a da nas policija ne dira?

Da, povecati za bar 10km/h van naseljenog mesta.

 

Pre 1 sat, donmarkoni® je napisao:

A uskraćeno nam je i pravo da parkiramo gde god želimo bez plaćanja, jel da?

Nije nam uskraceno jos uvek al postarace se oni i za to samo da nadju vremena, nista se ne brini.

 

Pa kad iscrtaju P uska mesta, tebi ganc nov motor se cakli na tom sprcenom kvadratu koje si platio.

S'jedne strane dodje ti skuteridza dostavljac i njegov velki kockast kufer sa ostrim ivicama, idealni za grebanje.

S'druge strane dodje ti velko momce sa copericom, rock and roll fazon i lanac oko butke, hoce li ga zakaciti ili nece dok se provuce?

A ima i onih padavicara u mestu, jbg zelja veca od mogucnosti i bas tad se nacrta pored tebe jer jedino tu sme.... pljasss e jebiga.

 

Eto, malo sam razmislio :) .... nego, na koje si to obaveze mislio?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Satelis

da ne bude zabune, potpuno se slazem sa tvojim komentarom, ali uvek nas jebe to jedno ali.

Posao mi je da vozim po gradu, u vecini slucajeva, kolege na motorima u punoj opremi me bas ponekad cude, cekaju u koloni i ne provlace se. Kada sam na motoru bas i ne cekam, prvi sam nekada i na peskacom cekam zeleno. 

Ali ovih drugih je vise, garantujem ti. Provlacanje ili preticanje dok se kolona krece, sa desne strane, glupo i ne opravdano menjanje traka, sve to vidjam vise, nego neko normalno koriscenje motorcikla, skutera. Neko, negde na forumu napisa, pametni su zacutali a ovi se raspomaili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Da uvedu po 3 maxi skutera policajcima u svakom gradu, pa oni da islaznjavaju sva presecanja, uletanja i guranja cetvorotockasa...ne da ce se povecati vidljivost, nego ce bagra u limenim kantama (uglavnom marke golf sa oznakom dva) poceti da razmislja treba li da saceka da motor prodje putem sa pravom prvenstva pre nego sto "izleti" - jer mu se moze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja