Jump to content

Moto Zajednica

Vezbanje na poligonu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajmemene takodjer tek sad vidim ovu temu :grr:

Bravo i bas lepo sto vezbate i treba vezbati sto vise ne bi li sezonu zavrsili bez posledica.

 

Neko je vec napisao ^ da su Viber grupe unistile mnoge Teme, ziva istina.... ziv primer MSC odeljak koji je nekad bio.

Tako da bi dogovor oko vezbanja ipak pisao u ovoj temi pa ko voli nek izvoli.

Jest da imam neku km pod guzzcom ali isto tako kao da je i nemam jer svaki put kad sednem na ata resetujem se na fabricka podesavanja.

Ako bude bilo nekog druzenja za vikend (nedelja) vidimo se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
11 hours ago, Bole37 said:

Kolege svaka cast na ideji,ali malo deluje neorganizovano,cak i opasno sa onim naglim zaletanjima pri simulaciji kocenja,dok kolega blizu prolazi motorom.Da li tu ima neki sertifikovani kolega instruktor?Ko tu pokazuje kome?Ili razmena iskustava samo?Nije malo hladan asfalt sad?Opet kazem super je ideja,ali ako nekoga pogresno savetujete,odgovornost lezi na vama.

 

Cao kolega.

 

Ni drugar a ni ja koji smo dosli na ideju da ovo organizujemo nismo nikakvi instruktori, niti pokusavamo to da budemo i ne pravimo se da smo sveznajuci, mi isto dolazimo tamo da bi vezbali(nagurao sam nekih 80k km i jos uvek sebe smatram pocetnikom) a ko god jos dodje uvek je dobrodosao ali je isto tako svestan da je ovo na dobrovoljnoj bazi i da svako radi vezbe na svoju odgovornost.

 

Jer moja neka filozofija jeste da je voznja motocikla vestina kao i sve ostalo u zivotu, i da mora konstantno da se praktikuje kako bi se napredovalo i da se ne bi zaboravilo vec nauceno.

 

Sve vezbe koje se rade kao i sama upustva kako da se rade preuzeta su od vec od ogranizacija/ljudi koji se "bave" ovim poslom, hocu reci da niko od nas nije izmisljao toplu vodu, a i zasto bi kad vec ima neko pametniji ko je osmislio pricu. (ja sam isao na ukupno 4 pratkicna kursa)

 

Zasto su vezbe na poligonu prakticne? Jer kada se savlada motor na malim brzinama gde mu osecas skoro svu tezinu, posle toga sve ide mnogo lakse. Isto tako poligon je neko "sigurno okruzenje" gde nema saobracaja pa i gresku koju napravis nece te skupo kostati, a opet mozda izvuces neku pouku.

 

Ako cemo iskreno, mi smo prvo zamislili da se na poligonu rade moto gymkana vezbe , medjutim ljudi koji su poceli da dolaze su skoro svi pocetnici... Mislim da je polovina vozaca koja je dolazila na poligon ove godine tek polozila.

Shodno tome mi smo i prilagodili poligon tim ljudima. Sve one vezbe koje bi trebale da se rade u AUTO SKOLI, + prica oko upotrebe prednje/zadnje kocnice, pozicija tela, gde pogled treba da bude, kako drzati noge na fuzasterima, opustenost ruku i tela, odrzavanje oko motora, ispravnost kocnica, potrosenost/starost/pritisak u gumama onda sta nositi od opreme itd itd, sve smo to u razgovoru sa ljudima razmenjivali... JER realnost je takva da nam iz auto skola(cast izuzecima) izlaze ljudi koji ne bi uopste trebali da sedaju na motor shodno znanju koje im je preneseno. (i ja sam bio jedan od tih i tako sam imao prvi i jedini pad u zivotu koji mi je upalio lampicu u glavi da se ovom hobiju treba ozbiljno posvetiti)

 

Meni je zao sto nije dokumentovano snimcima od prvog poligona za neke ljude, kako su bili stegnuti prilikom tog inicijalnog vezbanja, da bi kasnije kroz par nedelja dolazenja izgledali putpuno opusteno i u skladu sa svojim motorom, i sami izjavljivali da im je par nedelja dolazenja na poligon pomoglo vise nego 40 casova u auto skoli.

 

I mnogo mi je drago sto znam da sam nekome pomogao i bar usadio ideju(bar se nadam) o tome da voznja motora nije zezanje/samo gas/auto put 300 ludilo,  i da mora konstantno da se vezba kako bi sebi dao najbolje sanse da prezivis.

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Bravo za inicijativu!!

Posle skoro 20godina vožnje i xyz kilometara sam odradila tamo 2016-te onaj vikend trening sa Dimitrijem i Drljom, sad se zovu Koncept 192, tek tamo sam shvatila koliko toga ne znam, i super sam zahvalna obojici na strpljenju i na deljenju znanja. 

Vožnja motora je konstantno učenje.

Pogledah link sa Moto gymkana, to što su mene učili u koncept 192 je upravo onakav tip vožnje samo malo prilagodjeniji uslovima i znanju ljudi koji dolaze, veoma često u toku sezone a obavezno na početku odem na poligon i radim sve te vežbe, samo naravno nemam čunjeve, međutim uz malo mašte upotrebi se ono što je pri ruci rukavice, jakne flašice itd.. :) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Svaka čast za inicijativu, ovo je ekstra.
Ajmo Novosađani, možemo li se i mi organizovati da treniramo?

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 24.11.2020. at 11:37, Kalesin je napisao:

Bravo za inicijativu!!

Posle skoro 20godina vožnje i xyz kilometara sam odradila tamo 2016-te onaj vikend trening sa Dimitrijem i Drljom, sad se zovu Koncept 192, tek tamo sam shvatila koliko toga ne znam, i super sam zahvalna obojici na strpljenju i na deljenju znanja. 

Vožnja motora je konstantno učenje.

Pogledah link sa Moto gymkana, to što su mene učili u koncept 192 je upravo onakav tip vožnje samo malo prilagodjeniji uslovima i znanju ljudi koji dolaze, veoma često u toku sezone a obavezno na početku odem na poligon i radim sve te vežbe, samo naravno nemam čunjeve, međutim uz malo mašte upotrebi se ono što je pri ruci rukavice, jakne flašice itd.. :) 

Kupis 5-6 teniskih loptica preseces ih na po pola i eto 10-12 cunjeva. Ne zauzima mesta i radi posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
21 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Kupis 5-6 teniskih loptica preseces ih na po pola i eto 10-12 cunjeva. Ne zauzima mesta i radi posao.

Ekstra ideja uopšte mi nije palo na pamet, hvala. Bar teniskih loptica imam gomilu..

 

17 hours ago, filipfg said:

Ima u decatlonu za 1700 din  40 malih cunjeva, i savitljivi su pa kad predjes motorom preko njega ne slomi se. 

E za ovo nisam znala, nije ni neka cena velika, super! Ima nešto da iskombinujem za proleće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
22 hours ago, Arakis said:

Imam ja nekoliko velikih čunjeva ako zatreba? 

 

E pa cika Rajko odlicno, posto najavljuju u nedelju KAO lepse vreme, trebali bi da se okupimo na poligonu, verovatno ce to biti poslednji za ovu godinu, pa ako imate vremena da svratite taman da nam pokazete par poteza. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 12/4/2020 at 12:37 PM, Arakis said:

Jedino da svrnes do mene pa da uzmes VLC? 

Problem je sto ne znam kako da ih ponesem, ceo kofer mi je zauzet sa ovim malim cunjevima ima 120 komada u njemu.

 

Info za kolege, sutra, ukoliko ne bude neki nenormalan jak vetar, nalazimo se u 13h na parkingu Rode, pa ko hoce dobrodosao je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Kakva je situacija, ima li treninga?

Primate li nove ljude? Rado bih se malo poigrao na poligonu, ovaj kod mene gde sam ponekad vozikao su unistili skroz... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 12/6/2020 at 11:22 AM, MilanS said:

Kakva je situacija, ima li treninga?

Primate li nove ljude? Rado bih se malo poigrao na poligonu, ovaj kod mene gde sam ponekad vozikao su unistili skroz... 

Svi su dobrodosli ko hoce da vezba, ufur je gajba piva :lol3:

 

Svakako videcemo najverovatnije za ovu godinu smo zavrsili, osim ako do kraja ne bude jos neki topao vikend... pa opet na prolece krecemo.

Mislim da smo odradili nekih 15ak poligona ukupno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Kuc, kuc, dobar dan na temu :)
Da li se još okupljate? Ja bih se pridružio ako može, doniram set čunjeva ako ustreba..
Kupio ih, al me mrzi da sam postavljam sebi poligon i da se vrtim, a sa drugarima uvek pre vožnja kad se skupimo, nego da radimo poligon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I meni palo na pamet da li je ovo još aktivno, ali kako nemam vremena ni za šta, nisam ni želeo da se raspitujem :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Može da se organizujemo, pošto duže vremena, od kad je Ivan imao epizodu istraživanja zelenila kod Kosovske Mitrovice pored Ibra, i dizanja RED ALERT na teritoriji cele Srbije i pogotovo Kosova i Metohije razumljivo nema ništa...

Nadam se da će Filip i Neša videti poruke, pa da organizujemo nešto. Zajednički... Ali uvek možemo ovde da se dogovorimo i napravimo nešto... Ja sam u svakom slučaju za! Meni dovoljno još neko da dođe i eto veselja, ja sam i sam išao da se vrtim.


Sent from my Žaomi Pokahontas F46 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja