Jump to content

Moto Zajednica

Da li je i kako moguce registrovati bobber motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Pozdrav ljudi,
Nadam se da je ovo tema za ovaj deo foruma, ako nije izvinjavam se.

Uglavnom, zelim da kupim Yamahu DragStar 650, ali bih najvise voleo da mogu da je preradim i da napravim bobber-a od nje, pa me zanima sada sa ovim novim ludilom od zakona da li je i kako je moguce registrovati tako preradjen motor?
Prvo pitanje, sta sve gledaju na tehnickom kod motora i sta moze da se promeni a da ne predstavlja problem?

Drugo pitanje, da li je moguce vratiti sve na default stanje samo za tehnicki pa onda sve poskidati i voziti tako do sledece godine?

 

Primer (samo da ipak ima zadnji blatobran neki):

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500
1 hour ago, AcroQube said:

Pozdrav ljudi,
Nadam se da je ovo tema za ovaj deo foruma, ako nije izvinjavam se.

Uglavnom, zelim da kupim Yamahu DragStar 650, ali bih najvise voleo da mogu da je preradim i da napravim bobber-a od nje, pa me zanima sada sa ovim novim ludilom od zakona da li je i kako je moguce registrovati tako preradjen motor?
Prvo pitanje, sta sve gledaju na tehnickom kod motora i sta moze da se promeni a da ne predstavlja problem?

Drugo pitanje, da li je moguce vratiti sve na default stanje samo za tehnicki pa onda sve poskidati i voziti tako do sledece godine?

 

Primer (samo da ipak ima zadnji blatobran neki):

Pozdrav, 

aj ovako posto i ja planiram nesto oko motora da menjam. 

Po zakonu, ovom novom, bednom, na motoru mozes da imas bisage/kofere, naslon za suvozaca, vetrobran, rol bar bez potrebe da skidas, burence napred, takav motor mora da prodje tehnicki. 

Modifikacija stvari koje su na motoru cak iako je to nesto sitno tipa promena sociva migavaca u drugu boju, stavljanje LED sijalica, ili onih Xenon cuda, ili recimo dodavanje 2 pomocna fara kao na mom avataru, ne prolazis tehnicki, bar je tako bilo a mislim da je i dalje tako.  

Dok sa druge strane, zivim u okolini Jagodine, nagledao se svega i svacega, trajkovi, boberi, prosli tehnicki, dakle imaju tablicu sve uredno, sto implicira da je sve moguce u ovoj drzavi ako imas prijatelje na pravom mestu. Neko pada zbog nalepnica, a neko dobija tablice za motor koji je neprepoznatljiv naspram originala. 

 

Na tehhickom vratis sve na fabriku za koje znas da ce da te obore, kad prodjes tehnicki i sredis to sve, vratis nazad, ko ih jebe i njihov zakon, ne vidim poentu zakona jer po meni smisao motocikla, pogotovo copera/kruzera, jeste da se modifikuje/prepravi po svom ukusu, da li ce to na kraju biti bobber/bagger/cafe racer ili nesto drugo, nije bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Izbegavaj velike firme za tehničke. Idi u neku manju firmu. Stavi blatobrane, skini bisage, vrati original sedište i neće biti velika razlika u odnosu na original. Ako je moguće, stavi original auspuh i farove. Ako je sve u redu sa gumama, kočnicama i brojevima na ramu i agregatu nema razloga da ne prođeš.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
Citiraj

Na tehhickom vratis sve na fabriku za koje znas da ce da te obore, kad prodjes tehnicki i sredis to sve, vratis nazad, ko ih jebe i njihov zakon, ne vidim poentu zakona jer po meni smisao motocikla, pogotovo copera/kruzera, jeste da se modifikuje/prepravi po svom ukusu, da li ce to na kraju biti bobber/bagger/cafe racer ili nesto drugo, nije bitno. 

Slazem se apsolutno da je zakon totalno retardiran. Svakako je apsolutno neophodno da motori budu u voznom stanju i da ako su radjene prepravke rama ili nekih drugih krucijalnih delova to bude testirano, ali kod nas koliko vidim nije moguce ni uraditi testiranje.

U principu ako prodjes tehnicki do sledeceg tehnickog mozes da vozis motor sa drugim auspusima, svetlima, sedistem i slicno? Da li policija moze da te salje na vanredni tehnicki ili da ti pise kaznu ako posumnja da nisi prosao tehnicki u tom formatu?

 

Jos par pitanje, da li prave problem ako je boja rezervoara  drugacija u odnosu na original ili to nema nikakve veze i da li je problem ako se agregat ofarba u crnu boju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Što se tiče boje, ona mora da odgovara boji koja je upisana na tehničkom. Ako je menjana boja onda se ponovo ide na tehnički gde upišu novu boju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

Ako to je rezervar u drugoj boji,mozda prodje A mogu I da ti opisu u saobracajnu.sto se tice agregata moze da bude u crnoj boji nije problem.preradjen kao na snimku nece proci na tehnickom.al mozes I da ga vracas u original posto I nije nesto puno preradjen

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
Citiraj

preradjen kao na snimku nece proci na tehnickom.al mozes I da ga vracas u original posto I nije nesto puno preradjen

Pa da zato i gledam DragStara, jer je prilicno lako izmeniti te stvari.

Sta mislite da li postoji neka opcija da se potpise peticija ili napravi neko okupljanje (protestna voznja) da se skrene paznja na to da taj zakon pogadja veliki broj ljudi i da je potrebna izmena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Svakako da opcija postoji... i peticija i protestni skup, samo nema da uradi plodom.

Inace svake godine se organizuje otvaranje i zatvaranje sezone, moto zeka i davanje krvi. Probaj da ubacis ovo u te skupove :)

Inace tema koju si pokrenuo...vec se puno raspravljalo o tome povodom novog zakona o tehnickom i registraciji,tu su 2-3 teme na mnogo strana.

Ja ti ne preporucujem prepravku.

Mnogo je razloga. Pa mi obicni pa strepimo hoce li nas zezati za dodatke koji se inace rade na motoru tipa vizir, spojler, rolbarovi i slicno. Bilo je mnogo reci o tome. Skini pred tehnicki pa vrati posle. Nemam pametnija posla. I gume na kolima 2x godisnje pa mi je smor a ne ovo. Npr. ja sam na mom motoru ceo dan izgubio da ubacim nosac kofera i to puigov. To ko lego kockice,malo prostora, srafovi skoro pa nedostupni. I sada skidaj to pa ponovo vracaj.

Dao sam jedan primer, jednog dela...a to ne bi trebalo biti nikakav problem za registraciju...dodaci namenjeni za nosenje prtljaga.

No medjutim,u nasoj zemlji...

Promenio član gox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Problem sa zakonima je što naši političari kopiraju od EU zakone. Ako budu uvodili neke zakone koji nisu kompatibilni sa EU onda će biti problem oko pristupa EU. Ionako su političari idioti koji nemaju veze sa stvarnim životom, nego samo slepo kopiraju i pišu zakone. Jedino da se napravi neka opozicija koja je protiv ulaska u EU, onda nema potrebe za izjednačavanjem sa EU zakonima, ali to će kod nas teže malo. 

 

Homologacije, carine, porezi, propisi, originalni delovi, ograničavanje decibela i slično, sve je to od EU. Zato dok Srbija planira u EU nema vajde od tih protesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nasi zakoni nisu od juce i dobri su, problem je pojava agencije koja je stopirala neke stvari i struku izbacila iz igre. 

Nego, meni je zanimljivo da cutimo dok problem ne postane licne prirode, onda bi da organizujemo proteste, dizemo naciju... e pa zakasnili ste. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
pre 2 minuta, Darko Floyd je napisao:

U EU mogu da se rade prepravke u Srbiji ne. Tako da nije problem u EU nego u nama. 

E da ga jbm. Stvarno sam mislio da su ove gluposti došle iz EU. Odakle našim političarima takve glupe ideje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
Citiraj

Nego, meni je zanimljivo da cutimo dok problem ne postane licne prirode, onda bi da organizujemo proteste, dizemo naciju... e pa zakasnili ste.

U ovoj zemlji je odavno sve licne prirode, samo nema nikakvog ujedinjenja. Kontam motoristi su bar zajednica koja ima isti interes (kada je u pitanju tehnicki pregled i modifikacije morora), pa se mozda i pokrenu, posto na drugim planovima ne vidim nikakvo ujedinjenje a problema je previse na svim frontovima...

 

Citiraj

A kad su imali pametne ideje?

U pravu si, nikada nisu imali ni jednu pametnu ideju! :D

 

A zna li neko sta se desava ako te zaustavi policija a ti si posle tehnickog vratio svoje prepravke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 17.8.2020. at 0:24, qwerty12345 je napisao:

E da ga jbm. Stvarno sam mislio da su ove gluposti došle iz EU. Odakle našim političarima takve glupe ideje?

A koja je to pametna ideja naših političara?  . . . osim da napune svoje džepove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja