Jump to content

Moto Zajednica

Potreban bubanj elektronac

Recommended Posts

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ako neko od kolega ima da je muzičar i da ima neki električni bubanj jeftinije klase, neka ponudi, treba mi za kućnu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Dobronameran savet...

Obavezno da ima mrežice a ne gumene padove i pad za bas bubanj sa pravom bas pedalom....Jeste skuplje ali je osećaj najsličniji akustici(pravom bubnju)+u jednom trenutku ćeš ga menjati ili prodati.....a to sa gumenim padovima ne ide nikako.To ti je kao indžekšn vs karburator:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Nisam probao sa mrezicama. Nekad sam imao Alesis DM6 sa gumenim padovima, dobar mi bio za kućno sviranje. Pogledaću šta ima od mesh varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

DM6 je jos i dobar.....nije cista guma vec je kao mesavina sa nekom sundjer specijom,nesto kao protektori u jaknama,tako da je buka koja se pravi dok sviras totalno zanemarljiva u odnosu na bas bas gumene padove....Pogledaj na KP  model KAT KT2 mislim da nije kao kod alesisa sundjer-guma vec neki silikon kao kod novijih DTX yamaha ....do jaja odziv ima palica,mozda i bolji od mesha,ali mesh je najslicniji akustici,u stvari najvise lici na akustiku,cinele su kako koja,sa 2 ili 3 zone,dobos takodje....Mislim najboje pogledaj na YT,ali oni su ti moja preporuka do nekih 300-350e.Super su stabilni,odlicna rampa,zavrsna obrada.....kvalitetni su nema sta,boje su daaaleeekoooo realnije nego kod alesisa(pricamo o kompletima do 1500e).O Rolandu ne bih tosio tastaturu,jer nismo mi trziste za njih.Cak i za polovne sa novijom tehnologijom cene se nabijaju i prepumpavaju.Mislim da je ulazni model malo ispod 800e.Ali Roland je Roland....Jebac je mame. Primamljiv je i nov millenium sa meshom za 400-tinak e,na kraju sve je stvar navike nije problem da se naviknes na reket za stoni tenis i tacne za kafu ali boje i zvuk.....to je ono sto ulazi u usi,mami osmeh i pokrece.

Matori,kako god ti odlucis....Ali ako ti je to sfera interesovanja +ako si u prilici sa tim nvcicima-uvek idi na bolje.Srecno!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Hvala na detaljnom objasnjenju. Nije mi bitan izlaz zvuka, jer je to samo za moje uši, a i kasno mi je sad za tezge. Mada, ukoliko mi lepo krene, lako cu ja preći na Rolanda, sad samo ne bih bacao novac na nešto štome možda prodje posle 2 meseca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 894 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kupio sam Alesis DM8. Pitanje za nekog od bubnjara, ako ih ima na forumu: sta je najbolje za monitor, za ne mnogo para? Slušalice koristim, ali voleo bih i da ga ozvučim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 12 sati, Yanco je napisao:

Kupio sam Alesis DM8. Pitanje za nekog od bubnjara, ako ih ima na forumu: sta je najbolje za monitor, za ne mnogo para? Slušalice koristim, ali voleo bih i da ga ozvučim.

Bas pojacalo,ne gitarsko.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja