Jump to content

Moto Zajednica

Honda xrv 750 napon struje

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Pozdrav,

Imam hondu xrv 750 rd04 i napon struje na akumulatoru joj iznosi 14.6v na leru sa kratkim svjetlima i pod gasom se penje do 14.8v, sa dugim svjetlima ler 14.7v i pod gasom do 15v ( mjerio sam direktno na akumulatoru)

Zanima me dali je to normalno ili je previse?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Malo je previse i za AGM akumulator. 

Trebao bi biti do 14.4V sa upaljenim svetlima i na 5000 1/min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Poveži plus i minus od reglera direktno na kleme akumulatora, pašće napon. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Hvala na savjetu, sad sam se vozikao malo tako i Regler se jako grije da se ruka na njemu ne moze drzat, akumulator pokazuje 12.8v koji je uzrok toga svega znaci previse puni i jos se greje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne znam koliko ti je star akumulator? Probaj da pozajmis neki dobar pa proveri ponovo napon? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Iskreno bojim se da mi nebi spalio cdi, jer prije mi je riknuo cdi pa sam stavio novi, i kad je bio regler hladan na ispravljacu je pokazivao da je sve uredu, vozio sam se na kratke relacije i sve je bilo uredu ali kad sam posao 100 km u komadu opet je spalilo cdi, sad sam kupio novi cdi i novi regler i posto mi puni 14.8 pri 5000 i k tome je jako vruc, bojim se da mi ne spali opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A gde si kupio regler? Nov, polovan, Kinez ili original? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Dze 2360 regler, nov. Montirao njega i novi cdi. Regler se grije jako i pokazuje 14.8 pri gasu i 14.6 na leru sa svjetlima. Akumulator prikazuje 12.8 kad je ugasen kad ga palim nepada ispod 11 a kad se neko vrijeme vozim i ugasim motor idem mjerit na akumulator prikazuje 13.8.

Mene zanima zasto se regler tako grije i dal postoji jos koja mugucnost sta bi trebalo provjerit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Regler samo sto nije probio i napravio rusvaj. Za 20E nema dobrog reglera. 

Obrati se Joski iz Temerina  na 0638347397 ili Žiki iz Aleksinca na +381 63 1063937 za dobre i kvalitetne reglere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Regler mora da se greje, pri ispravljanju napona, bas zato i sluzi hladnjak na njegovim elementima.

A ti prvo premeri napone alternatora iliti statora otkacenog konektora od reglera. Motor mora biti ukljucen.

Po uputstvu za svoj motor.

Obicno je to trofazni namotaj, imas tri zice u konektoru. Napon je naizmenicni i ide obicno od 20vac do 80acv pa i do 120acv na nekim motociklima. Na leru i na 4000rpm.

Napon bi trebao biti isti izmedju svih faza.

Zatim premeri otpor izmedju faza, kad je ugasen motor. Kao i otpor izmedju svake faze i mase vozila/trebalo bi biti max otpor, tj nema ic provodljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Hvala svima na savjetu, dogovorio sam termin kod mehanicara posto se ne razumijem toliko u struju, javljam vam sta je tocno bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Ja se ispricavam sto nisam napisao sta je bilo, znaci honda rd04 puni do 15.2v normalno, regler se normalno grije, gore sam stavio ventilator koji stalno hladi i regler je konstantno hladan, motor radi bez greske, namotaji, zice sve kao novo. Problem je kod tih motora sto se regleri jako griju i bio on japanski ili kineski njega unisti visoka teperatura, jednostavo ga rastali unutra zato je potrebno stavit gore ventilator da ima stalno hladenje, ventilator sam spojio na kontak zicu na regleru, kad dam kontak na motoru odma se upali. Akumulator se ne pregrijava ni nista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, Njukac je napisao:

Ja se ispricavam sto nisam napisao sta je bilo, znaci honda rd04 puni do 15.2v normalno, regler se normalno grije, gore sam stavio ventilator koji stalno hladi i regler je konstantno hladan, motor radi bez greske, namotaji, zice sve kao novo. Problem je kod tih motora sto se regleri jako griju i bio on japanski ili kineski njega unisti visoka teperatura, jednostavo ga rastali unutra zato je potrebno stavit gore ventilator da ima stalno hladenje, ventilator sam spojio na kontak zicu na regleru, kad dam kontak na motoru odma se upali. Akumulator se ne pregrijava ni nista. 

Stalni napon punjenja od preko 14,4V je štetan za akumulator, a sa 15,2V mu je obezbeđen kratak vek. 

Što se grejanja Reglera tiče temperatura 50-60 stepeni je normalna, a Regler će da podnese i dvostruko (pa i trostruko) veću temperaturu (što ne znači da je to dobro za Regler). Ventilator na kućištu Reglera ništa ne smeta, ali nije ni neophodan. 

A razlika između Kineskog i originalno (Japanskog) Reglera je ogromna i oni uopšte nisu za upoređivanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Slazem se da je Japanski bolji zato i kosta duplo vise, ali nevjerujem da je Dze regler kojeg sam platio 80€ tako los, mnogi kazu da je Motek regler broj jedan, ali ja bi ipak da kupijem novi uzeo Japanski original. Trenutno motor ide super puni malo vise ali tako pise i u knjizi da puni pa nebi ni dirao nesto oko tog. Neznam ni sto mogu uradi po tom pitanju da mu smanjim napon, osim gledao sam da se nekakvi regulatori poslje reglera ugrade ali to mi se necini dobro, ako je honda propisala na 5000 okretaja do 15.2 onda valjda oni znaju. Sa originalnim reglerom je motor radio super ali kad bi se regler zagrijao spalio bi cdi, a kad smo mjerili hladan pokazivao je da je 100% ispravan ali nije bio kad se zagrijao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd04

Zasto bi morao mjenjat opet sve? 

Isto takav napon mi je imao i originalan Japanski regler kad je bilo sve uredu. Ako je vec tako sta mi predlazete? Da kupim novi Japanski regler? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T
On 8/18/2020 at 1:48 PM, slave74 said:

Regler mora da se greje, pri ispravljanju napona, bas zato i sluzi hladnjak na njegovim elementima.

A ti prvo premeri napone alternatora iliti statora otkacenog konektora od reglera. Motor mora biti ukljucen.

Po uputstvu za svoj motor.

Obicno je to trofazni namotaj, imas tri zice u konektoru. Napon je naizmenicni i ide obicno od 20vac do 80acv pa i do 120acv na nekim motociklima. Na leru i na 4000rpm.

Napon bi trebao biti isti izmedju svih faza.

Zatim premeri otpor izmedju faza, kad je ugasen motor. Kao i otpor izmedju svake faze i mase vozila/trebalo bi biti max otpor, tj nema ic provodljivosti.

Nisam siguran da je na leru 20vac, kod mene na leru na Suzani je 12-13vac i ne puni dok ne pipnem gas. Treba proveriti fabricke podatke za taj motor, jer vecina motora na leru ne puni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, celavii je napisao:

Nisam siguran da je na leru 20vac, kod mene na leru na Suzani je 12-13vac i ne puni dok ne pipnem gas. Treba proveriti fabricke podatke za taj motor, jer vecina motora na leru ne puni.

Kod nekih motora je međufazni napon (na leru) 12-13V, a kod nekih (uglavnom Italijanskih) bude i 25V. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja