Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600Z Tenere 1VJ 1986

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima...eto ukratko od nedugo sam ponosni vlasnik tenerke koju sam sređivao tri meseca...i isplatilo se...uglavnom desilo mi se nešto tu.neko lupanje u motoru i prognoza mi se čini nije dobra ali nisam još ništa raskopl...vidim da tu ima diskusija o njima pa me zanimaju iskustva vaša...dali raditi generalku ili mijenjat mašinu neznam...eto ukratko 

IMG-20200810-WA0003.jpg

IMG_20200811_071153_8.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Dobrodosao na forum. Lep ti je motor i vredi ga sacuvati i popraviti.ima ovde ljudi koji se razumeju u tematiku i koji hoce da pomognu. Moj ti je predlog da posetis nekog dobrog majstora da ga poslusa, i mozda nema potrebe za otvaranjem masine. Ne vidim odakle si, ali verovatno u blizini imas majsora, ali svakako si se na dobro meato obratio.

Ja sam do skoro imao slican motor, Hondu XL 600Lm. Svi motori tog doba a dobro ocuvani su prava retkost pa se i vredi potruditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pozdrav svima...eto ukratko od nedugo sam ponosni vlasnik tenerke koju sam sređivao tri meseca...i isplatilo se...uglavnom desilo mi se nešto tu.neko lupanje u motoru i prognoza mi se čini nije dobra ali nisam još ništa raskopl...vidim da tu ima diskusija o njima pa me zanimaju iskustva vaša...dali raditi generalku ili mijenjat mašinu neznam...eto ukratko 
IMG-20200810-WA0003.thumb.jpg.983c2e785c5ecd5b3579da7750c9931c.jpg
IMG_20200811_071153_8.thumb.jpg.d22ff7da70a6b98d5673a64f0a245f8a.jpg
Радити генералку дефинитивно јер друга машина је лутрија.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: cbr1000f kle 500

Ja sam dugo vozio yamahu tt 600...i to je isti agregat u potpunosti....taj agregat poznajem u dusu...kod mene sam radio komplet generalnu a radio sam jos nekoliko....kad kazes lupa moze biti mnogo stvari...generalno taj agregat je sam po sebi bucan...osim toga voli da prolupa u gornjoj pesnici klipnjace jer je mnogo manja nego na klr klx i drugim velikim jednoklipcima...a i mnogo takvih motora je uprpasceno iz jos jednog razloga....tj. na poklopcu filtera ulja ima 3 srafa i na njima kad propadne navoj ljudi uzmu i narezu veci navoj ali stave krace srafove i na donjem srafu postoji jedna rupa koja ako je kratak ulje iz filtera bezi nazad u masinu i tu gubi ulje.... tj. pritisak ulja i samim tim ima mnogo losije mazanje

inace mu je i menjac boljka krza zubcanike narocito trece i pete brzine

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Јесте да, за мењач си у праву а ти опиљци уништавају уљну пумпу, па губи притисак и на крају ремонт. За горњу песницу се не слажем али није битно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи за сваки ремонт на списку треба да се наџе нова уљна пумпа или ко зна и уме репарација исте, једноставно без тога све је "прање ногу са чарапама".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja