Jump to content

Moto Zajednica

5. MotoGP 2020 - myWorld Motorrad Grand Prix von Österreich

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 15 minuta, drs je napisao:

 

Vidi, mene nije pogodilo; pošto ih je promašilo. Ali me jeste uznemirilo.  :)

Već ono u Moto2 je bilo da se dobrano naježiš. A ispalo je kao laka predigra ovome u MotoGP-u.

 

Doživeo sam kao da sam ja bio na mestu Vinjalesa i Rosija. Svaka im čast što su vozili posle tog incidenta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: West Serbia
  • Motocikl: BMW S1000RR

Izgleda da je vecina za to da se Zarko lincuje. Svaka cast svima, al' bilo bi posteno da najgrlatiji-najupuceniji kazu koliko ucesce ima Morbideli u incidentu. 0%?!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@Motorcyclist prema izjavama Zarko se nakon obilazenja vratio u putanju Morbidelija tik ispred njegovog prednjeg tocka sto je izazvalo "slipstream" i umesto da moze da zakoci povuklo Morbidelija u njegov zadnji tocak. Dovicozo na primer ne optuzuje nikoga ali kaze da je Zarko bio na veoma cudnoj putanji. Dosta njih je dalo izjavu da su se te "krivine" plasili u slucaju kise i da je bila predmet rasprave nakon najave da moze pasti kisa odnosno da su svi bili svesni da je izuzetno opasan deo staze. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Zato su plaćeni u milionima, da rizikuju glavu za zabavu drugih i zaradu svih...

Ko će da kuka i glumi seka-persu svaki put kada padne 5 kapi kiše, mrš na pecanje.

 

Kao mlađi sam obožavao trke po kiši...

Po kakvim se sve pljuskovima vozilo prije 10 godina, sada to ne bi ni bio predmet rasprave. Otkazalo bi se. 

Kao muški sport, ma jebite se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

@GuMi5 sve ok ali to sto mi ne priznajemo kao krivinu oni prolaze sa 300+ km/h.

 

Na osnovu ove 3 slike moj zakljucak je da je Zarko nakon obilazenja video da ne moze da izvuce krivinu u toj brzini i verovatno malo zatvorio gas i to uz slipstream je bilo dovoljno da Morbideli stigne njegov tocak. Obrati paznju na nagib Zarkovog motora trenutak pre kontakta kao i deo staze gde je doslo do kontakta. 

 

Screenshot_20200817-072528.png

Screenshot_20200817-072543.png

Screenshot_20200817-072603.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 1 minut, ljusa. je napisao:

Ma Zarko je kocio kada je shvatio da ce izleteti iz krivine a pre toga se upucao u putanju Morbidelia. To je i Morbideli rekao. 

Nemam plusic pa moram ovako. Uoravo to meni pokazuju slike. Vidi se da su rasirili obojica putanju kad je Zarko upao ispred. 

 

Ko se ne seca prosle godine je tako Markez otresao Kvartarara sa repa samo nije bila 300+ brzina. Ovde ne mislim da je Zarko to hteo jednostavno podcenio je krivinu i nije bio dovoljno brzi od Morbidelija da zavrsi obilazenje na vreme. 

 

Od incidenta sa Rosijem u Asenu, preko Brna sa Polom do ovoga jedna stvar je ista, Zarko ulece usko i zna da ce morati da rasiri izlaz ali racuna da ce drugi vozac da ga pusti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 27 minuta, dvlns je napisao:

Ovde ne mislim da je Zarko to hteo jednostavno podcenio je krivinu i nije bio dovoljno brzi od Morbidelija da zavrsi obilazenje na vreme.

Misliš 'i nije bio dovoljno brži da odmakne koji metar pošto je završio preticanje'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 6 minuta, Mc SREMac je napisao:

Na ulici...

Onaj od nazad kontroliše situaciju. Onaj prednji nema retrovizor i nema pojma gde je onaj iza, da li je daleko, da li je blizu, da li nešto pokušava...... tek kad ga pretekne sa dužinom točka onda ulazi u vidno polje...

Kad je Rossi otresao MM, svi su aplaudirali, niko ga nije osudio. E sad Zarko, e on ne može...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
Just now, srbac said:

Onaj od nazad kontroliše situaciju. Onaj prednji nema retrovizor i nema pojma gde je onaj iza, da li je daleko, da li je blizu, da li nešto pokušava...... tek kad ga pretekne sa dužinom točka onda ulazi u vidno polje...

Kad je Rossi otresao MM, svi su aplaudirali, niko ga nije osudio. E sad Zarko, e on ne može...

Da ali u ovoj situaciji onaj iza ne ocekuje da ce ovaj da mu uleti u putanju i pocne da koci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
2 minutes ago, BRACO said:

Pa i to je rosi stoneru uradio

 

 

Sto nikako ne opravdava postupak na jucerasnjoj trci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

P. Espargaro isto vozi neke čudne putanje , ali drugi ga obore...

Pravila su jednostavna, ako si iza pazi... ako si prvi teraj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
1 minute ago, srbac said:

P. Espargaro isto vozi neke čudne puranje , ali drugi ga obore...

Meni deluje da je taj umislio da je malo veca zvezda nego sto jeste...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow
pre 2 minuta, Mc SREMac je napisao:

 

 

Sto nikako ne opravdava postupak na jucerasnjoj trci...

Zašto, da je ilegalno bio bi kažnjen..naveo sam taj poznati primjer a ima ih hiljade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nešto kontam da im se pošalje mail da uvedu najavu preticanja dan ranije sa tačnim koordinatama jer jbg bezbjednost..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 15 minuta, BRACO je napisao:

Zašto, da je ilegalno bio bi kažnjen..naveo sam taj poznati primjer a ima ih hiljade

Slazem se zato i nije kaznjen. Smesno je sto je Rosi izjavio da nema respekta medju vozacima a znamo ko je uveo takvo ponasanje u GP.

 

Sve u svemu moj stav je da je Zarko isuvise opasan vozac kada nema ugovor koji zeli i smatra da treba da ima. Da li ga menadzeri loze ili se sam prelozi ne znam. Povukao sam paralelu sa pokojnim Simoncelijem jer je i onaj isto tako neodgovorno vozio. I da tada smo skoro svi bili na njegovoj strani jer je bio Rosijev pulen i mrzeli smo Lorenca iz dna duse.

 

Vrlo otvoreno cu reci da vecina stvari koje sada smatramo ili pederskim ili normalnim a o kojima diskutujemo je implementirana upravo od strane velikog 46

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova
pre 17 minuta, Mc SREMac je napisao:

Meni deluje da je taj umislio da je malo veca zvezda nego sto jeste...

Naravno da jeste umislio, napumpao mu ego ugovor sa HRC. Nije nikakva zvezda niti ce ikada biti ali i drugima bi ugovor sa HRC i to preko Aleksovog podigao pishu da se ne lazemo.

 

Pa nisu vozaci u moto gp nista drugaciji od bilo kojih drugih sportista. Svi misle da su najbolji samo im se nisu kockice poklopile, svi imaju menadzere koji im otimaju lovu tako sto hrane njihov ego i pricaju o nepravdama prema njima... Niko tu nije Sorbonu zavrsio

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja