Jump to content

Moto Zajednica

Rupa u Ulici Beogradskog Bataljona

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

 

Evo, danas sam upravo upoznao i ovakav vid betoniranja, da strucnjaci urade deo, a rupu ostave, nekom u inat. Isao sam iza dzipa, levom stranom trake jer sam sretao levo, dzip ispred mene prikoci i umesto da se pomeri desno da bih ja mozda i primetio rupu, krene na levo i predje preko rupe medju tockovima, tu pomisljam kako i on ide levo i nastavljam da pratim pravac. Kasno uočavam rupu, izbegavanje nemoguce, padam na desni bok. Oprema odradila svoje skroz

Motoru ogrebana stranica, napukao retrovizor i migavac, crash bar preuzeo svu silu udara. Sve u svemu, moze da se popravi bez problema.

Ko se voza tim krajem, obratite paznju!

Ovako nesto nisam video skoro, bahatost bez granica

 

5b6bb8c52d83b5dc7c58afdd02f71ea6.jpg735cf6bb12d0f9bd675667944d0221da.jpgb58ded06444840495fc813eaacb13e98.jpg

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5604 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ako ih zove, popice kaznu. Cuveno "nepridrzavanje voznje stanju puta i uslovima u saobracaju" + voznja sredinom ceste a jos uvek smo (ovo ne mogu da tvrdim a bilo je do skora) obavezni da vozimo "metar od ivice kolovoza" >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Dao migavac i presao iz sredine trake u levu stranu, kazem zeznulo me sto je auto ispred mene presao levim tockom u suprotnu traku ( da bi izbegao rupu), ja pogresno shvatio da skreće, iako nema migavac jer je zena bila za volanom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jes ona bila zakrpljena ali otvorio se novi deo, mislim na rupu, tako mi se cini.

Steta bezveze nastala, dobro je da se ti nisi povredio. Nisam siguran dal je pametno zvati pandure.... pisao sam vec kako je moj drugar prosao na slican nacin isekavsi gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Nekoliko minuta sam bio tamo, da dodjem sebi i da razmislim sta dalje. Garantujem da je došla policija, bilo bi nemoguce da je nisi video, kad bih rekao da je bio auto ispred mene, rekli bi koliko si drzao odstojanje. Tako da, steta mozda 100e, malo pocepana jakna i teraj dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma kakva crna kazna, neobelezeni krater na putu!

Ja bi se da sam na tvom mestu vratio i zvao ih...

 

Jel stao taj ispred tebe da pita bar jel si ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8244 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar prosle godine padne u ulici skuterom (registrovan i ima odgovarajucu kategoriju) , kymco xciting 500, sa 30km/h... Vozio iza auta, nije znao za "prepreku" koja se tu nalazi. 

Rupa se "samo pojavila" pred tockom, uradio sta nije trebalo (kocio prednjom) i pao!

Nas par ga ubedismo da policiju pozove...

 

Epilog, 35000din mu je kazna za pad! Isao je i na sud posto nije hteo da se sa policijom nagodi, iznos uvecan za jos 8000din (mislim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
Ma kakva crna kazna, neobelezeni krater na putu!
Ja bi se da sam na tvom mestu vratio i zvao ih...
 
Jel stao taj ispred tebe da pita bar jel si ok?
Naravno da ne, napomenuo sam da je bila zena, verovatno nije ni gledala u retrovizor. Bio je covek parkiran blizu i video sve, kaze pa covece nisi imao sanse, a nisam ni isao brzo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Obicno vozim poznatim putem, verovatno bas iz ovog razloga, jutros slucajno promasim skretanje ka K. Katarine i odem sledecu ulicu i eto sta se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 3 minuta, pashutin je napisao:

Obicno vozim poznatim putem, verovatno bas iz ovog razloga, jutros slucajno promasim skretanje ka K. Katarine i odem sledecu ulicu i eto sta se desi.

ja bre prolazim tu svaki dan. Kuća mi je tu iznad zgrade u kojoj je "Maki market"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre sat vremena, pashutin je napisao:

Obicno vozim poznatim putem, verovatno bas iz ovog razloga, jutros slucajno promasim skretanje ka K. Katarine i odem sledecu ulicu i eto sta se desi.

 

Iskren da budem, meni nije jasno kako si se uopšte izvrnuo?!? Kapiram tvoju frustraciju, kao i činjenicu da nam kolovozi nisu dobro održavani, ali Strom takvu rupu ne bi trebalo ni da oseti... Da si samo malo pridigao dupe i pomerio težište unazad i pustio motor da odradi svoj deo priče, ne bi ni znao da si prešao preko te rupe. Iskreno proporučujem svima koji voze po asfaltu da kako god znaju/mogu/uspeju uhvate i malo vožnje van asfalta (ima sada i kod nas kurseva enduro vožnje ako ništa drugo), jer ćete time DRASTIČNO poboljšati svoje umeće vožnje na asfaltu, pre svega u kontekstu paničnih reakcija usled neočekivanih prepreka poput ovakve i gorih rupa (uglavnom fiksacija na prepreku i zabadanja prednje kočnice), zatim u slučajevima rizle i prašine u krivini kad vam motor krene u blagi slajd, zatim kad vam zadnji kraj zapleše na belim trakama ili zebrama (znači u svim situacijama kada vas inače hvata panika od gubitka trakcije). Da sam na tvom mestu, ja bih iz ovog slučaja pokušao nešto da naučim. Predlažem ti da se vratiš na to mesto i da probaš nekoliko puta da pređeš preko te rupe, onako kako sam ti gore napisao (ustaneš sa sedišta, pomeriš se malo unazad, ne pipaš kočnicu, pogled ne u rupu nego daleko ispred rupe i pustiš motor da pređe). Videćeš da suštinski tu rupu nećeš ni osetiti i pitaćeš se posle toga što si uopšte pao. U suprotnom, pašćeš i sledeći put jer će ti refleks biti poptuno isti, ili ćeš u pokušaju izbegavanja napraviti i veću glupost...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ja sam sa Stromom van asfalta presao kao i na njemu, problem je sto sam se suvise priblizio vozilu ispred sebe koje je prikocilo pa nastavilo pravo, a ja kasno odreagovao. Definitivno je na slici plica rupa nego uzivo

Naravno da sam prelazio i preko vecih rupa, zato sto sam ih ocekivao na offroad voznji, ali po sred puta u gradu, nazalost nisam.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Jbg., onda loša sreća definitivno... dešava se...bitno da si ti dobro prošao i da nije velika šteta na motoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

A mamu im jebem pa motoristi ne mogu ni da naplate stetu-odmah ide taj clan nisi prilagodio voznju putu.

Znam da su ljudi naplacivali isecene gume i pokrivljene felne od preduzeca koje odrzava neki deo puta.

Ima i advokata na forumu pa nek napisu,ovako je totalna nepravda>:(,ali bitno je da si ti dobro.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Sad kad se sve smirilo, opet povezujem da je moja greska, da je odstojanje bilo vece, primetio bih. A opet se stavljam u ulogu vozača ispred mene, da imam motoristu iza, pomerio bih se desno da ima bar neke šanse da je primeti.
Jutros sam isao na lekarski pregled, jos me zena pita da me ona odveze , da ne poverujes. Ima 6to culo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Ma kakvo zvanje policije, nema od toga nista. Ali, obavesti Beokom da postojitaj krater, mislim da su oni nadlezni za to - da intervenisu, da ne nagrabusi jos neko.

Nazalost, drugarica je pre nekoliko godina na bajsu uletela u takvu rupu, imala otvoreni prelom ruke...tuzakala se s njima i na kraju dobila sipak. Manje-vise svi su joj isto rekli: sama pala - sama se ubila, tako da srecno nam svima na nasim putevima.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja