Jump to content

Moto Zajednica

LS2 ili MT

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cao narode

 

zanima me vase misljenje o ove dve kacige. Poenta koju gadjam sa ovom temom je koja je bolja/losija i zasto.

 

Zanima me misljenje onih koji su nosili MT ili LS2, ili cak mozda i jednu i drugu.

 

Kupujem jos jednu kacigu (rezervnu) i hocu da uzmem neku od ove dve.

 

Kod modularnih se dvoumim izmedju MT Atom i LS2 Metro.

 

A kod full-face nisam siguran sta bih gledao. dao bih do 150 evra (al da ima pin-lock)

 

hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jedino sto mogu da kazem da im kalupi nisu isti. Imao 2 LS2 i probao jos par komada i pasuje mi. MT koju god sam u Barelu probao da stavim na glavu, nisam uspeo. Po kvalitetu su tu negde ali meni LS2 za nijansu ozbiljnija.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Nije iz licnog iskustva ali citiracu dva drugara koji nosi MT kacige.

 

"Moram pod hitno da kupim novu kacigu otpade mi glava od ove i preteska je." flip-up kaciga

 

"Ovo je najlosija kaciga koju sam ikada nosio. Aerodinamika 0, bucna u pm. Moram hitno kupovati drugu" fullface kaciga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

LS2 metro dobar vizir i sto kolega iznad rece veliko vidno polje. Suncani vizir odlican. Kvalitet onako, meni nije legla za oblik glave a i bila je bucna, duvala i zvizdala da je bilo neprijatno za voznju. Morao da je zamenim za drugu, a LS2 poklonio bratu koji vozi nejked i njemu sve potaman, nema primedbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja sam prvo kupio LS2, ali sam odmah shvatio da ne mogu da zakopčam kaiš, a da me bukvalno ne guši. Tako da sam nju vratio i kupio MT Blade.

 

MT-om sam skroz zadovoljan. Ta 11.000 dobio sam kacigu sa sunčanim naočarima i naknadno doplatio pinlock. Koliko je bučna ne znam, jer ni jednu drugu do sad nisam imao. U svakom slučaju, čepove u uši i nema problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1459 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Upravo sam u procesu kupovine "adventure" kacige, dvoumim se baš između ove dve marke, jer jedino su mi one i dostupne :) Nikad ove marke nisam vozio. Trenutno nosim  Shark SX2 (kros) i odgovara mi.

Probao sam MT Synchrony Duo-Sport - i paše mi L veličina (obim glave 59.5) baš po specifikaciji. Ono što me je neprijatno iznenadilo je to što sam primetio da postoje razlike u kvalitetu od primerka do primerka (kad sam posumnjao malo sam više obratio pažnju). Konkretno, primetio sam razliku u tome kako dihtuju viziri. Ide od toga da dihtuje perfektno, do toga da ostaje rupa sirine 2 - 3mm iznad usta. Druga stvar je da su mehanizmi za naočare za sunce različite tvrdoće. Negde je to baš kako treba, malo teže da se pomeri, ali zato stoji kad se uvuče, a na jednoj je skoro pa ispadao sam ako se malo kaciga prodrma. Mada, za to je i sam prodavac rekao da je verovatno fabrička greška.


Probao sam i LS2 (Pioneer EVO), isto L veličinu - i bila mi je mala, i to nekako po visini. Osećao sam pritisak na temenu, i imao osećaj kao da je kratka za centimetar - centimetar i po da mi lepo pokrije vilicu i zadnji deo glave, ne znam kako bolje da objasnim. 
Kao što neko reče - LS2 deluje za nijansu kvalitetnije.

 

21 hours ago, francuz69 said:

Jedino sto mogu da kazem da im kalupi nisu isti. Imao 2 LS2 i probao jos par komada i pasuje mi. MT koju god sam u Barelu probao da stavim na glavu, nisam uspeo. Po kvalitetu su tu negde ali meni LS2 za nijansu ozbiljnija.

Druže, kao što vidiš, kod mene je obrnuto. MT mi pasovala - LS2 nije. Koji model je kod tebe bio u pitanju ? Pitam se da li ima smisla da probam i LS2 u XL veličini. Predpostavljam da je shell veći, jer konkretno ovaj model rade u 3 veličine, ali opet - ako su skroz drugačijeg oblika - onda mala verovatnoća da će mi odgovarati. Plus po specifikaciji je XL za 61 - 62 cm, sto je opet za broj veće od mog obima u teoriji.
Kako bi ti opisao razliku u obliku ?

@Borkosan šta ti konkretno u obliku nije leglo, i koju si kasnije uzeo, tj koja marka ti odgovara ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Da ti kazem kao vlasnik dve LS2 kacige. Normalno nosim L sve ostale kacige, ali posto je LS2 kalup jajast onda sam uzeo XL i meni licno kaciga super odgovara. Mislim da sam postavio cak i fotke u temi o LS2 kacigama. Normalno mora sve da se proba, bez probe sve ovo ne vazi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1459 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Jasno, pomaže mi tvoj odgovor.
Kacigu naručujem online -  pa zato ovoliko pitanja oko oblika. Da ne cimam ni prodavca a ni sebe za XL - pa da posle vraćam ako su jednostavno specifičnog oblika pa meni ne odgovaraju (ili ja imam specifičan oblik glave :)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Ја користим МТ али бих је мењао, почело је све живо да ми се извлачи из кациге, превише је бучна (кад сам је узео као да ништа нисам чуо а сада хаос), не одгивара ми облик за моју главу, почне да ме притиска после дуже вожње, а број већа кацига ми је велика.. тако да бих узео кацигу другог произвођача следеће сезоне, ЛС2 сам носио кад сам полагао и била је одлична кацига, пријатна за ношење

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: LML Vespa T5 150, Kymco Super 8 125

Posle godinu dana korišćenja MT Thunder 3 kacige iskustva su na kraju ne baš tako pozitivna. S obzirom da sam prešao sa Jet kacige u početku mi je delovala super po pitanju buke ali vremenom se ispostavilo da nije baš tako. Kada nema vetra poprilično je bučna pri brzinama preko 70km/h, kada ima vetra ili ako je otvoren gornji lufter buka je nepodnošljiva. Na to sve kada se doda i komunikator sa strane, ne zna se odakle sve ne duva kroz kacigu + još veća buka. Kao što reče neko pre, kada se otvori vizir kaciga pišti samo tako. Buka se poprilično smanjila kada sam stavio pinlock ali i dalje nije to to (možda je to utisak jer sam se zasitio kacige) tako da sledeću svakako planiram LS2 koju ni sam ne znam zašto nisam uzeo kao prvu fullface.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1459 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Čisto kao folowup da napišem da sam zamenio LS2 Pioneer EVO veličinu L  za XL, i mnogo više mi odgovara (iako je XL po spec za 61 - 62 cm, a meni obim glave 59.5). Što se tiče kvaliteta, izgleda i funkcionalnosti - očekivanja su mi ispunjena , međutim ono što mi je bilo najbitnije - koliko je kaciga bučna - me je jako razočaralo.

Naravno ja razumem da ne mogu očekivati od adventure kacige sa kačketom da bude ne znam kako tiha, ali sam očekivao da će biti primetne razlike u odnosu na skroz otvorenu kros kacigu koju posedujem (Shark SX2) - međutim to nije slučaj. Naravno - postoji razlika, pri nekim nižim brzinama, i pogotovo pri većim od 100km/h, ali na 60 - 70 - 80, kako najčešće i vozim - kao da i nema neke razlike što mi je skoro neverovatno :) Čak sam probao da zatvorim neke otvore za vazduh koji su mi bili sumnjivi, i nije se mnogo promenila situacija.
Ovo važi isključivo za vožnju bez čepića za uši.

Planiram da probam da dodam onaj nastavak za vizir, da vidim da li će to nešto da promeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja