Jump to content

Moto Zajednica

Mini bike problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Poz svima, kupio sam nedavno mini bike i imam problem. Neće gasa dodam gas ali ne ide ono hoce i nece, a poslije nekog vremena pročepi i doda sam sebi pun gas ne mozes ga zaustavit. Vozio sam majstoru očistio je karburator, kaze da mu je lamela pri kraju. Pa sad bi pito nekog iskusnog da vidim odakle da krenem tj sta da prvo zamijenim, da li gubi kompresiju mislim karike su mozda dotrajale ili je do lamele pa ga gusi nece da krene ili je karburator strado dzaba sto ga je očistio? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nadji ti majstora a ne "majstora" jer ovaj koji ti je očistio karburator (verovatno i deo novčanika) nije majstor ili ne želi da se pozabavi problemom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Znaci oko 99 % do karburatora? 

 

Razumijem ja sto nije startan to je lamela ko i inace u svemu(auto,motor itd), ali mene interesuje sto ga guši nešto i kroz par minuta turiranja on pročepi i ne mozes ga zaustavit to vuče na karburator majstor kaze ocistio sad jedino da kupim nov karburator pa vidit kako sta.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Znaci oko 99 % do karburatora? 
 
Razumijem ja sto nije startan to je lamela ko i inace u svemu(auto,motor itd), ali mene interesuje sto ga guši nešto i kroz par minuta turiranja on pročepi i ne mozes ga zaustavit to vuče na karburator majstor kaze ocistio sad jedino da kupim nov karburator pa vidit kako sta.. 
Ako je to kineski mini bajk sa mašinom od motorne testere paše karburator (ne svi) od tomos automatika. Premeri raspon rupa, nadji tomosov karb i reši se muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne izmišljajte toplu vodu...1500 dinara komplet karburator, ako je uopšte do njega. Ima par modela, razlikuje se prečnik glavne (venturi) cevi. Kada je sve ispravno, to radi odlično. Treba pregledati lepo sve redom...nije to mlazni motor. Cilindar i klip da su ok, karike slobodne, videti jel' ceo ventil na usisu, da su celi svi dihtunzi i ispravni semerinzi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ne izmišljajte toplu vodu...1500 dinara komplet karburator, ako je uopšte do njega. Ima par modela, razlikuje se prečnik glavne (venturi) cevi. Kada je sve ispravno, to radi odlično. Treba pregledati lepo sve redom...nije to mlazni motor. Cilindar i klip da su ok, karike slobodne, videti jel' ceo ventil na usisu, da su celi svi dihtunzi i ispravni semerinzi.
Druze na tom karbu crkne gumica u slavini za 24 sata ako ostane goriva u rezervoaru, i kad je ispravna preliva kolko oceš, neznaš kaf je zatvoreno, kad je rezerva a kad je otvoreno. Uzeo sam unuku mali quad sa tim motoricem, kad radi lepo radi al kad zeza zeza. Ako nadjem slike okačiću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Poštovani, i moj mini bike se čudno ponaša. Kupio sam ga preko oglasa (velika greška), čovjek je garantovao ispravnost itd. Uglavnom, motor dobro prima gas kada mu podignem zadnji točak, djeluje da ima snage ali čim mu spustim točak na zemlju i pritisnem gas on se zaguši i izgasi. Tada mu na onaj odušak poteče malo goriva i filter mu bude mokar. Rastavljao sam karburator koliko sam umio, sve djeluje u redu, diznu naštelovao po uputstvu ali i dalje isti problem.

Jedino sam primijetio kada motor položim na bok da tada ima veliku snagu, ne dozvoljava da mu nogom stanem na točak, otima se, tada se ne gasi. Dobro bi mi došlo ako neko ima koristan savjet. Unaprijed hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Upravo je jedan rasturen na ponku....crk'o cilindar. Iako deluje da "na ruku" ima kompresije.....gotovo, kaput.

Cela mašina nova 8000 dinara....pa ti vidi šta je koristan savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
On 30.3.2021. at 10:38, pronto je napisao:

Upravo je jedan rasturen na ponku....crk'o cilindar. Iako deluje da "na ruku" ima kompresije.....gotovo, kaput.

Cela mašina nova 8000 dinara....pa ti vidi šta je koristan savet.

Nisam slučajno tražio koristan savjet. Jedini problem je bio visok nivo goriva i to je gušilo motor. Majstor je samo malo podesio onu viljuškicu na plovku i sada motor ide kao zmaj, mene sa 90kg vuče uz blaže uzbrdice. Otkud ti odmah da je crkao cilindar...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja