Jump to content

Moto Zajednica

Bubanj potok - motociklista udario u zaštitnu ogradu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Veliko je sranje dragi prijatelji ako vozite oba roditelja svoje dece na motoru( kako je to jednom neko lepo ovde napisao).

 

Siguran sam da je pokojni momak izvukao pouku mada to sada i nije vazno, troje dece su ostali bez jednog roditelja.

Isto tako nije vazno ni nase zapazanje vezano mozda za brzinu, vezanu kacigu, drugo vozilo...i da ga javno iznosimo.

Mislim da smo dovoljno pametni da sami izvucemo zakljucke bez potrebe da to javno napisemo iz postovanja prema pokojnom coveku koji sigurno nije hteo da se desi to sta se desilo.

 

Hocu da kazem da mozda nije lose nesto i da zadrzimo za sebe.

Dva i dva su cetiri napisili mi to ovde ili ne.

 

Citajuci crnu hroniku ovde na forumu poslednjih 11 godina cini mi se da smo malo oguglali na sudbine i naglo prekinute zivote nasih drugara, kao da je to postalo normalno, nesto svakodnevno.

Kao da tako nesto nama ne moze da se desi( brzina, kaciga, malo piva...) , moze i desavace se na zalost.Puno je do nas a nesto i do sudine, lose srece, neka nazove to ko kako hoce.

 

Nikada nisam pisao u ovom  podforumu jer sam bio siguran da nemam sta pametno da napisem ali ova nesreca me nekako bas pogodila jer i sam vozim oba roditelja svoje dece a i ziv sam covek koji gresi pa zbog gluposti moja deca mogu ostati bez roditelja.

 

Od sveg srca zelim da se majka potpuno oporavi i da deca imaju detinjstvo kakvo zasluzuju.

 

Cuvajte se ljudi i pamet u glavu!

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 22 sati, Nemus je napisao:

Siguran sam da je pokojni momak izvukao pouku mada to sada i nije vazno, troje dece su ostali bez jednog roditelja.

Isto tako nije vazno ni nase zapazanje vezano mozda za brzinu, vezanu kacigu, drugo vozilo...i da ga javno iznosimo.

Mislim da smo dovoljno pametni da sami izvucemo zakljucke bez potrebe da to javno napisemo iz postovanja prema pokojnom coveku koji sigurno nije hteo da se desi to sta se desilo.

 

Hocu da kazem da mozda nije lose nesto i da zadrzimo za sebe.

Dva i dva su cetiri napisili mi to ovde ili ne.

Loše si siguran, nažalost nesrećni kolega nije imao kad da izvuče pouku.

Danak je glavom platio, porodicu zavio u crno.

 

Ovo je stvarno strašno šta se dogodilo... i strašno i tužno u isto vreme.

Istina nekad bude surova i jako zna da boli.

Ne treba ćutati već naprotiv, treba pričati, ukazivati na moguće i nemoguće situacije.

Ne zbog nas koji znamo koliko su 2 i 2, mi nismo problem. Ima mnogo onih koji to baš i ne znaju, uče na teži način ako sreće imaju.

 

Kolegu ne poznajem, sama pomisao na sve to u meni budi tugu, žal, nikom da se ne desi. Majka će se oporaviti al deca nikad neće imati detinjstvo kakvo zaslužuju jer zaslužuju jednako i Oca pored sebe.

Tu će zauvek ostati jedna velika praznina.

 

Odjavljujem se iz teme, nemam više šta dodati sem da se čuvate!

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Prodjoh juče dva puta tuda motorom, mislim da nikada nisam  sporije vozila  a sve vreme jeza, knedla u grlu i zilion misli.. 

Samo ću reći da šta god ko radio, šta god ko mislio, apsolutno NIKO ne zaslužuje da ode na onaj svet ovako.. 

 

Bog da mu dušu prosti... 

Iskreno se nadam da se supruga ne seća tog momenta... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Neverovatno kako se uvek nadje neki znak, betonski stub, drvo, panj... i to jedini stoji tamo kao da ceka nekog motociklistu :(

 

Sta je sa trouglom koji se postavlja nakon kvara automobila, to vise niko ne fura???

 

I ja sam u nedelju uvece naisao na neosvetljenu frezu ali sam je primetio na srecu nije bio bas mrkli mrak. Ne mozes Balkancu uterati u glavu, ne ide....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ako je istina da je neko tu ostavio automobil bez obelezja, treba ga na dugogodisnju robiju. To nije vozac to je onaj bahati bezobrazni govnar, a  o takvim primercima postoji i tema na forumu.

Ako je jos bilo nizbrdo, ne mogu zamisliti taj kvar da vozilo ostane bez mogucnosti kretanja da bi se doslo do sigurnije pozicije.

Ako se pak takav kvar desio, sa kakvim vozilom je nevozac usao na autoput?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Sta je sa trouglom koji se postavlja nakon kvara automobila, to vise niko ne fura??

Mnogo bas mnogo retko se koristi, prva reakcija je da se upale sva 4 i onda se hvataju za telefon, retko kad i izlaze ljudi iz kola. A i kad se koristi trougao cesto puta drugi vozaci ga polome izgaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Cini mi se da trougao jos samo kamiondzije koriste. Valjda ih vise na obuci driluju za to. Mislim da novi vozaci misle da to sluzi samo da bi pokazao policiji kad te pita imas li opremu (a znam gomilu ljudi koji ga ni nemaju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
On 9.8.2020. at 13:00, Kole26a1 je napisao:

Bio je parkiran dole na dnu nizbrdice u zaostavnoj traci neosvetljen. Kaze da je stavio trougao preblizu auta i onda je prolazila neka 'inspektorka' koja je stala i rekla da pomeri trougao dosta gore negde sto je on i uradio. Naisao sam nakon udesa ali sam prosao motorom dole i cuo sta je pricao policiji koja je uzimala izjavu. 

 

Citirao sam post za one kolege koji pisu a nisu pricitali sta je sve napisano u ovoj mracnoj temi.

Bio je postavljen trougao...

Ja sam u mojoj glavio napravio neku sliku te nesrece. 

Pokojni kolega je imao pratnju jos nekolicine bajkera,vracali su se sa moto zurke. Opleli su uzbrdo,pa u istom ritmu nastavili da peglaju krivine na nizbrdo.

Kad se najmanje nadamo i gde ne ocekujemo problem,on se stvori i to u mraku. Neka je isao samo 100km/h....nije imas sanse da napravi manevar ispravljanja motora,izbegavanja automobila i ponovno obaranje motora da isprati put. Samo je do njegove greske koja nama zivima treba da bude skola.

Pustimo ga da pociva u miru a prijatelje i porodicu da prebrode gubitak.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Za poziciju  trougla usled obelezavanja vozila bih napisao svasta, ali ne vredi. Ne citaju to oni koji postavljaju isti odmah iza prtljaznjika :lud:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, N.F.S. je napisao:

Neka ove slike za opomenu sluze, mora sporije drugari! Mora...

Bojim se džaba, sinoć je bilo opasno prangijanje 2 motora, jbg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Nije bilo u novinama ali krajem prosle nedelje poginuo je motociklista u selu Bubusinac(Selo izmedju Pozarevca((Bratinca)) i Drmna)
Naisao sam 2h nakon nesrece,znaci slosilo mi se kada sam video  lokvu krvi...Bukvalno cela traka je bila umazana krvlju.Ta slika mi bila pred ocima dok sam vozio kuci.Drugar ima slike nesrece(vidi se telo pokojnika)ali iz postovanja prema porodici i zbog uznemirujuceg  sadrzaja necu okaciti.
Imao je kacigu ali kako mestani pricaju(Tako sam cuo,nije zvanicno) vozio je pijan i jako brzo(kazu da je ostala kazaljka na 160,ponovo nepotvrdjeno)
Pamet u glavu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Što se tiče obeležavanja zaustavljenog vozila na auto putu, trebalo bi proveriti i službu za održavanje auto puta - kakve su njihove obaveze po tom pitanju.  Pre više od 30 godina ( pre ovih naših ratova ) sam službeno išao u Maribor. U povratku mi se pokvari službeni kombi kod Zagreba, nekih 4 - 5 kilometara posle motela Plitvice.  Postavim ja trokut nazad, još stavim neki kamen da ga drži i autostopom se vratim do motela odakle sam javio u firmu gde sam stao i zašto, oni mi odgovore da ujutru stiže mehaničar i da čekam.  Kupim u radnji hranu i vodu i opet se vratim do vozila.  Negde oko 19,oo stiže do mene ekipa u onom Tamiću - putar varijanta, izlaze momci, pitaju šta je bilo, ja im objasnim, oni kažu OK, ali sa onog kombija skinu ogromni znak sa postoljem ( Okrugli plavi sa strelicom za obilazak ) i postave pedesetak metara iza mene, kaže lik - trokut je lak, prođe par šlepera i oduvaju ga, a ovo ne može. Kad ti dopđe majstor i popravi kombi, samo ga pomerite uz ogradu, a mi ćemo ga pokupiti jer patroliraju dva puta dnevno na njihovom reonu. 

  To beše pre trideset godina kod Zagreba. Pitam se dal ovi naši to rade u današnje vreme ?  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

To bi mozda spasilo ovog čoveka i živote njegovih najbližih, ali sama činjenica da je računao na vožnju zaustavnom trakom je opasna sama po sebi. Odgovornosti vozača koji je pokvaren auto ostavio u zaustavnoj traci nema osim toga što je i njemu sad teret na duši jer se čovek uvek zapita šta bi bilo kad bi bilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

Uh uh uh... braco moja mila, samo gomila gvozdja ostala...

Inace vozim tom deonicom skoro svaki dan, tih par krivina od grada ka iskljucenju za Bubanj potok je bas bas nezgodno, pogotovu poslednja desna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Kolege vise nema, deca su ostala bez oca, neka mu je laka zemlja.

 

Nadam se da ce se majka oporaviti sto pre....

 

Mora se voditi racuna, na motoru pri velikim brzinama malo je potrebno da izgubis glavu.

 

Naši putevi su losi, neosvetljeni, vozaci su neobrazovani tako da moras voditi racuna o svakom detalju a pre svega smanjiti brzinu....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd

Cesto tuda prolazim, nekoliko puta sam naisao na stare slepere bez retardera koji ga tu spusta sa 10km na sat, sto mu izadje kao da stoji. Jako opasno mesto, pogotovo nocu. Bezite od te zaustavne trake, jer nikad ne znate sta vas ceka u krivini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
On 8/12/2020 at 7:44 AM, Motorcyclist said:

Neverovatno kako se uvek nadje neki znak, betonski stub, drvo, panj... i to jedini stoji tamo kao da ceka nekog motociklistu :(

Невероватно је колико морамо да мислимо и за себе и за друге, да предвидимо и спречимо све елементе и потенцијалне догађаје како би безбедно дошли кућама. 

Деоница пун гас како је неко напоменуо горе, вози се као да нема никога.

Саучешће породици.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja