Jump to content

Moto Zajednica

Bubanj potok - motociklista udario u zaštitnu ogradu

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SUZUKI RF 900r

Deo auto puta skroz u mraku,

Au desnoj sporoj traci u krivini u mraku bio je neobelezen parkiran automobil.

I da izbegne udarac u auto ispravi motor i udari u bankinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Cenim da je ovo u pitanju...c5a40de8fc46311dcf10b059debf4397.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre 2 sati, Sloba CBR je napisao:

Deo auto puta skroz u mraku,

Au desnoj sporoj traci u krivini u mraku bio je neobelezen parkiran automobil.

I da izbegne udarac u auto ispravi motor i udari u bankinu.

 

Parkiran auto u sporoj traci na autoputu (ne u zaustavnoj ??) !?!?!?!?!?!?

Majko sveta ... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36
pre 32 minuta, Stile je napisao:

 

Parkiran auto u sporoj traci na autoputu (ne u zaustavnoj ??) !?!?!?!?!?!?

Majko sveta ... :(

 

 

pre 6 minuta, dvlns je napisao:

Ako je deo puta uzbrdo onda se sve tri trake koriste za voznju nema zaustavne koliko se secam

Tako je kolega,prolazim tom deonicom skoro svaki dan zbog posla..i prilično je nepregledno jer se penješ kroz krivine,a noću posebno,nema rasvete..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

I za nizbrdo je isto traka za spora vozila, koja se nazalost cesto koristi za skracivanje krivine... I sam sam je x puta koristio da preteknem onog u srednjoj i onog sto pretice tog iz srednje... U sred krivine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
3 minutes ago, branko_stefanovic said:

Eeee ali parkiran na nizbrdici, pa jebem mu mater, pusti ga u ler nizbrdo pa stani u zaustavnu cim se pojavi, ili ga bar obelezi s nekim sranjem... Garant stao da pisa ili neka druga glupost... Ja bi tog coveka sad u zatvor majke mi... ubi coveka, ni krivog ni duznog...

Dzaba, ovde ljudi jednostavno nemaju u glavi sta je odgovornost u saobracaju i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hyosung GT250N

Bio je parkiran dole na dnu nizbrdice u zaostavnoj traci neosvetljen. Kaze da je stavio trougao preblizu auta i onda je prolazila neka 'inspektorka' koja je stala i rekla da pomeri trougao dosta gore negde sto je on i uradio. Naisao sam nakon udesa ali sam prosao motorom dole i cuo sta je pricao policiji koja je uzimala izjavu. 

Na tom autu nije bilo ostecenja ali policajac kaze da je bilo na lastinom autobusu koji je bio par stotina metara ispred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

I opet brzina +noc. Mozemo da trazimo krivca i osudjujemo ali sami sebe dovedemo u takve situacije. Sta je on trazio u skroz desnoj traci koja na tom delu sluzi za kamione koji idu nizbrdo jako sporo zbog kocnica?

Jbg,ode zivot u sekundi.

Neka mu je laka zemlja. Suvozacu zelim brz oporavak

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd polako sa komentarima jer ocigledno da ne poznajete tu deonicu toliko dobro. Ja je gledam svaki dan iz dvorista maltene, prolazim 2 do 3 puta nedeljno minimum.

 

nesrecni kolega se kretao iz pravca grada ka Nisu

pre uspona stoji jasan znak za spora vozila

Screenshot-2020-08-09-21-53-03.png

 

ovo ogranicenje macku o rep, pegla se gas zbog uspona

Screenshot-2020-08-09-21-53-25.png

 

zatim idu dve benz. pumpe jedna preko puta druge

Screenshot-2020-08-09-21-53-52.png

 

sam vrh uspona, odavde krece spust, sledi blaga leva krivina

Screenshot-2020-08-09-21-55-32.png

 

ogranicenje brzine se spusta na 80km/h, odavde krece ludilo, da vidite baje na 2 i 4 tocka

80 se mnozi sa 2 u najmanju ruku jer treba opeglati par krivina :grr:

vise gledam u srednji retrovizor nego sto pratim napred zbivanje

Screenshot-2020-08-09-21-55-57.png

 

prvo ide desna

Screenshot-2020-08-09-21-57-21.png

 

kratak pravac

Screenshot-2020-08-09-21-57-32.png

 

zatim leva

Screenshot-2020-08-09-21-57-52.png

 

opet kratak pravac

Screenshot-2020-08-09-21-58-09.png

 

blaga desna pa leva

Screenshot-2020-08-09-21-58-32.png

 

ondak se nailazi na znak da za 500m nema vise trake za spora vozila i ide desna krivina

Screenshot-2020-08-09-21-59-07.png

 

tu su i strelice

Screenshot-2020-08-09-21-59-36.png

 

tu je jos jedan znak gde kaze da je iskljucenje za B. Potok tek za 1.500m

Screenshot-2020-08-09-21-59-54.png

 

U tekstu Novosti kaze sledece: 

"Nesreća se dogodila sinoć oko 22.30, na auto-putu u smeru ka Nišu, na isključenju kod Bubanj potoka."

Ovo napisano iz Novosti, nikako se ne moze sloziti sa napisanim u ovoj temi jer je poprilicno velika razdaljina od mesta gde se zaista desila nesreca, debelo su ga omanuli.

Trenutno pre samog iskljucenja za B.P.  deo zaustavne trake je zatvoren, poredjani su cunjevi zbog radova.

 

poslednji znak za traku sporih vozila, ma da je i dalje isprekidana linija iza znaka

tu je ujedno najostrija desna krivina, vrlo zajebana kad se pretera sa brzinom

Screenshot-2020-08-09-22-00-24.png

 

Screenshot-2020-08-09-22-00-48.png

 

pocetak zaustavne trake

Screenshot-2020-08-09-22-01-02.png

 

Predpostavka je da se automobil nalazio parkiran u sporoj traci zbog kavara jer niko normalan tu ne bi stao zarad pisanja il sta ti ja znam cega.

Predpostavka je da se kolega bas na tom delu puta odlucio za preticanje trakom za spora vozila i eto belaja.

 

Ovo je ujedno najcesci scenario udesa na tom kraktkom delu autobana. Sve jedan udes bude u traci za spora vozila.... nekad prednjeg kraja automobila do soferke nema kad stigne baja trkac sleper odpozadi, pravi uzas sta sam sve video.

Takodjer znaju izleteti iz poslednje desne "ostre" krivine, prava sreca bude da ne uleti u kontra smer, ma da se i to jedared desilo.

 

U vecernjim satima, obicno petak - subota od 00 do 02 ujutru, kolege opasno zavrcu R-ve do panja do koske..... upravo dok kucam po tastauri, R kuca po blokadi.

Otvoren mi je prozor, lepo je cuti zvuk izduva ali jbg nekad se nema srece... cuvajte se ljudi!

 

Da se sad soli pamet ne vredi, kolege nema i nek su mu siroki putevi nebeski.

Napravio je kardinalnu gresku odlucivsi se za preticanje trakom za spora vozila i eto kako se zavrsilo. Daj Boze da zena/saputnica bude dobro.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Fotografiju sam preuzeo od mog prijatelja, predsednika MK Arhangel. Slikano je nekim mobilnim u mrklom mraku i izuzetno je bila loša. Koliko sam mogao ja sam je malo uvećao i koliko toliko ispeglao... :(

 

117304166_3022995717829468_7767925109456662580_o_edited.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Čekao sam da se bar malo smiri situacija pa da pozovem... Upravo sam izjavio saučešće i čuo se mojim drugarom i bratom od nastradalog Gorana koji je to veče takođe bio u koloni. 

 

Išli su iz Beograda ka Smederevu. Nesreća se dogodila na auto-putu u poslednjoj desnoj dugoj krivini na Bubanj potoku. Pokvareni auto je stajao neosvetljen u krajnjoj desnoj traci. Nastradali Goran da bi izbegao parkirani auto ispravlja svoju CBR 1100XX (a samim tim i krivinu), udara u razdelnu bankinu na auto-putu i sa suprugom koja je bila suvozač preleće sve trake iz kontra smera. Još u toku leta sa glave mu spada kaciga koja nije bila vezana, nakon čega udara glavom u jedan jedini saobraćajni znak sa suprotne strane...

 

Sreća u nesreći, supruga mu je letela preko 70m ali ni u šta nije udarila, prošla je čak i bez preloma. Goran nažalost nije imao sreće. 

 

Tačan dan sahrane se još uvek ne zna jer ožalošćena porodica i dalje čeka da dobije telo sa sudske medicine koji tek treba da odrade test na Kovid19.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Kao sto vidimo iz prilozenog slucaja,velika je razlika izmedju vezane i nevezane kacige.Covek bi verovatno ostao ziv da mu je bila na glavi...Pa svi izvucimo zakljucak.Pokoj mu dusi,ostase deca bez oca i zamalo bez majke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja