Jump to content

Moto Zajednica

Prestigio

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Da li je neko u skorije vreme (recimo ove godine) imao ovu navigaciju i iskustvo kakve su sad?

 

Kad se Prestigio pojavio na trzistu, nisu bili bas sjajni ali koliko para toliko muzike, bila je pristupacna cena i zavrsavale su posao (navigacije, tableti, telefoni). Specificni su bili jer su uvek nudili nesto vise nego poznatiji brendovi a cene bile znatno nize. Npr. kod telefona su imali vise memorije i ako se dobro secam bili su prvi koji su izbacili telefon sa 2 sim kartice. Da ne sirim drzim se teme, navigacije.

 

Trenutno ima 2 modela kod nas:

 

Prestigio GeoVision 7060, 7" (800*480) TN display, WinCE 6.0, 800MHz Mstar MSB2531 Cortex A7, 128MB DDR, 8GB Flash, 1500mAh battery (PGPS706000008GB00)

Prestigio GeoVision 5060, 5" (480*272) TN display, WinCE 6.0, 800MHz Mstar MSB2531 Cortex A7, 128MB DDR, 4GB Flash, 600mAh battery (PGPS506000004GB00)

 

Ono sto sam primetio da uz njih ne idu mape, nego se zvanicno mape placaju, radi se update sa njihovog sajta. Cene mapa nisu bas male koliko sam video, jedan update trenutni je 20evra (mesecno) za evropu, a godisnja cena (svi update koji izadju u toku godine se dobiju) je oko 110evra. Ne zvanicno mape nisu problem, mogu da se skinu besplatno na netu i da se rucno ubace, tako da ovaj nedostatak mogu i da preskocim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 9 minuta, branko_stefanovic je napisao:

Inace, nije mi bas neko iskustvo bilo, radila je dok je radila nekih godinu dana, prvi veci put do Grcke i nazad i to je to, otisao touch screen, sad od cega, ne znam, da l' od sunca ili sta god, ali to je to, posle toga je zavrsila u kanti. 

Za te stare znam, reko mozda su resili probleme sa novijim modelima i posle toliko godina. Mada i ova dva modela sto sam naveo nisu bas novi modeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Imam prijatelja koji se bavi prodajom tih Prestigio navigacija pa ako hoces kakvu info vise mogu ti poslati broj u PP

Sto se tice upotrebe mobilnog telefona kao navigacija i sam je koristim povremeno i primetio sam da posle pola sata upotrebe dolazi do zagrevanja uredjaja......da li je tako i kod drugih :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Imao ja 5060. To je stari model... Imala neke svoje mape, koje su morale da se plate da bi bile azurirane. Ubacio igo preko memorijske i to je radilo super par godina. Crkla je u trenutku, dal je sprzilo sunce, upali se al ne vidi ni karticu ni svoju memoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Video sam kod mnogih vozaca kamiona bas tu Prestigio navigaciju - sigurno imaju rute za teretna vozila

Mislim da napajanje mora da se promeni,nekim kvalitetnijim  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@balkanlover70 imam kontakt direktno sa uvoznikom, ali ko i svaki prodavci hvale svoju robu, uvek je najbolja :)

 

Bilo bi bolje da se sazna nesto konkretno iz prakse.

 

Nisam jos probao telefon kao navigaciju na motoru, ali skim god sam pricao dobio sam isti odgovor, pregreje se telefon pa baguje, bez navigacije nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
pre 9 minuta, mrmiki je napisao:

@balkanlover70 imam kontakt direktno sa uvoznikom, ali ko i svaki prodavci hvale svoju robu, uvek je najbolja :)

 

Bilo bi bolje da se sazna nesto konkretno iz prakse.

 

Nisam jos probao telefon kao navigaciju na motoru, ali skim god sam pricao dobio sam isti odgovor, pregreje se telefon pa baguje, bez navigacije nista.

Bas tako

Telefon samo kada moram za ostale prilike Garmin 595LM (nebitno da li su motor ili auto u pitanju)

Oprostite za off,tema je Prestigio pa da se fokusiramo na njega

Mislim da Prestigio nije vodootporan ili gresim?

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
pre 5 minuta, balkanlover70 je napisao:

Mislim da Prestigio nije vodootporan ili gresim?

 

Za 50 evra da bude i vodootporan, pa ne ide to tako :lol2::lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 18 sati, branko_stefanovic je napisao:

Imao (imam), ali bas neki stari model od ko zna od kad, drugari mi uzeli za rodj. Sto se tice mapa, jeste, ima bese neka fora, ja koliko se secam radio je ceo sistem na Windows CE operativnom sistemu i mape su se ubacivale kroz iGo, tako neki fazon, ne drzi me za rec. Inace, nije mi bas neko iskustvo bilo, radila je dok je radila nekih godinu dana, prvi veci put do Grcke i nazad i to je to, otisao touch screen, sad od cega, ne znam, da l' od sunca ili sta god, ali to je to, posle toga je zavrsila u kanti. 

 

Ako hoces moj savet, nakaci port za USB za punjenje fona i teraj Google Maps ili nesto tome slicno, nabavi neki dobri a jeftini case koji ne propusta vodu i na konju si. Te navigacije su po mom misljenju, nista posebno. Iz nekog nehata i bahatosti sam uzeo Garmin, dao oko 20~nesto 'iljada za nju i nije apsolutno nista posebno, obican telefon s Google Mapsom je isti djavo, ako ne i bolji. 

Jos iz vremena Samsunga S2... prijatelju je crkao na motoru. Ja koristim navigaciju u kolima, istu i na motoru,kakva je takva je,kostala negde oko 90 eura.

Telefon ponekad koristim u kolima kao navigaciju. Na motoru ga ne bih koristio. Velka sansa da od vibracija i ostalih zezanja upropastim datih 400-500 eura.

Tako da je moj savet za motor navigacija po mogucnosti neka polovna 30-50 eura i radice posao,mislim za te pare  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teško da će na motoru pouzdano raditi bilo šta što nije namenska navigacija za motocikl. Ima tu par krucijalnih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 3 sati, gox je napisao:

Telefon ponekad koristim u kolima kao navigaciju. Na motoru ga ne bih koristio. Velka sansa da od vibracija i ostalih zezanja upropastim datih 400-500 eura.

 

Zakljucak, ne kupujte telefone od 400-500evra :lol2::lol2::lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 3 sati, mrmiki je napisao:

Zakljucak, ne kupujte telefone od 400-500evra :lol2::lol2::lol2:

Ili :

Kupujte telefone od 400-500E ali nemojte da vozite motore :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
13 hours ago, gox said:

Na motoru ga ne bih koristio. Velka sansa da od vibracija i ostalih zezanja upropastim datih 400-500 eura.

Ja sam u ovo jako sumnjao sve dok mi nije stradala mehanika za autofokus na telefonu. Nakon vožnje sam uzeo nešto da slikam kući, a telefon samo burgija unutra (čuje se i to ne baš tiho) i nikako da fokusira kako treba. Sreća bilo je sve u garantnom roku, pa su mi zamenili ceo sklop glavne kamere. Pre toga sam ga 1000 puta nosio u tom držaču na kormanu, i nije bilo nikakvih problema (posebno ne bagovanja od pregrevanja, ipak je to flagship telefon :jee:). No eto, jednom se desi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Zarad jednog putovanja pre nekoliko godina kupio sam prestigio tablet i navigaciju.Nikad takve krseve u zivotu nisam imao pogotovu tablet a nije bio jeftin posto je od 10" Moj savet sto dalje od toga.Navigacija koja se na suncu ne vidi slab zvucnik i nisam nikako uspeevao kartu Turskee da ubacim.Doduse i sa Garminom se nesto nisam proslavio

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Koliko ja znam, prestigio (za kamione recimo) radi Dragan Obradovic imate ga na FB mozda radi i ostale, i znam veliki broj vozaca koji ih koriste i kunu se u njih. Takodje drugar vozi preko godinu dana sa tabletom (nekim sa Alija) i skockanim verzijama sa sajta Mega Srbija, mislili smo da ce leti imati problema sa pregrevanjem preko stakla ali sve sljaka bez greske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja