Jump to content

Moto Zajednica

Peda TEK 125/250

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa ovim motorima. Vidim da se dosta reklamiraju, ali ni jedna tema nema. Ajmo neko ko je kupio nek da neka prva iskustva sa ovim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ovaj od 250 mi se baš sviđa. Gledao sam ga u salonu, sedeo na njemu, čini mi se da je završna obrada bolja nego na prošlim modelima. Gledao sam i neku recenziju na YouTube, neki Šone ako se ne varam. E sad, kako će se pokazati, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Ima drugov sin,uzeli su ga novog pre nekoliko meseci za (mislim) 1750e.Nisam siguran da li je 125 ili 250cc.Verovatno je manji za te pare.

 

Motor lepo izgleda,ceo zadnji kraj je prekopiran sa Yamahe XT660Z.

 

Nije mi jasno samo što su mu stavili onakve gume.Motor je za asfalt 100%,a ima dual-sport gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki-tsv

Dali zna neko gde ima na stanju ovaj motor od 250ccm?

Zvao i pisao radnjama sa neta i niko ne odgovara.U frenky mi rekli polovinom jula,mozda.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 125cc

Pozdrav imam pedu tek 125cc citavih godinu dana i tek 3100km posto sam tek sada polozio za a1 kategoriju,motor sam vozio na prvi servis i stavio full paket(sastoji se od sve Motul ulja i Motuk podmazivaca) motor radi bolje nego kada se stave jeftini paketi pricam iz iskustva posto drug ima isti ali sa osnovnim paketom kvacilo je bolje lakse upada u brzinu malo bolje ide motor trosi 3l , 4l zavisi od voznje top speed je oko 110 kilometara ne moze vise ja imam oko,75kg i uspeo sam samo 110,motor je dosta povozan za krivine vozi se kao supermoto ali ima kineske gume pa preko 80km u vecim krivinama zeli da prokliza zadnji kraj,amortizeri su odlicni prelazak preko lezeceg sa 70 na sat motor nije osetio nista, za off road je odlican samo je kilaza problem posto ima 150 kila i dosta plastika pa je malo glupo da se vozi kao kros da plastike ne bi popucale kao pocetniku sa a1 kategorijom je odlican do 90 na sat brzi je od pede xt125cc ali posle peda xt125cc odnese popedu zbog krajnje brzine ako nekoga jos nesto zanima neka mi se javi na instagram ili na mail

instagram: Strahinja_Mojsilovic

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
On 26.8.2021. at 11:21, Strahinja Mojsilović je napisao:

Pozdrav imam pedu tek 125cc citavih godinu dana i tek 3100km posto sam tek sada polozio za a1 kategoriju,motor sam vozio na prvi servis i stavio full paket(sastoji se od sve Motul ulja i Motuk podmazivaca) motor radi bolje nego kada se stave jeftini paketi pricam iz iskustva posto drug ima isti ali sa osnovnim paketom kvacilo je bolje lakse upada u brzinu malo bolje ide motor trosi 3l , 4l zavisi od voznje top speed je oko 110 kilometara ne moze vise ja imam oko,75kg i uspeo sam samo 110,motor je dosta povozan za krivine vozi se kao supermoto ali ima kineske gume pa preko 80km u vecim krivinama zeli da prokliza zadnji kraj,amortizeri su odlicni prelazak preko lezeceg sa 70 na sat motor nije osetio nista, za off road je odlican samo je kilaza problem posto ima 150 kila i dosta plastika pa je malo glupo da se vozi kao kros da plastike ne bi popucale kao pocetniku sa a1 kategorijom je odlican do 90 na sat brzi je od pede xt125cc ali posle peda xt125cc odnese popedu zbog krajnje brzine ako nekoga jos nesto zanima neka mi se javi na instagram ili na mail

instagram: Strahinja_Mojsilovic

Au brate diši malo.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo, imam pedu tek 125cc kupio sam novu pre 2 meseca i presao sam 2000km,radio sam dva redovna servisa, prezadovoljan sam motorom. Ne vozim nista divljacki ne brine me krajnja brzina, mnogo je bolji nego peda pro xt. Svima ga preporucujem i samo Ipone ulje tako kazu serviseri. Potrosnja je oko 3l. Samo me zanima je l moze nekako da se podigne sediste to nikako ne mogu da nadjem

 

Promenio član Palavrta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Peda Tek 250

Ja imam pedu tek 250 i mislim da je sem motora sve ostalo isto. 

Sedište se ne podiže, može da se skine ali moraju se skinuti bočne plastike i nekoliko šrafova.

Ja sam stavio kofer pa mi to nije ni bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Mozes pozvati prodavnicu u Ns pa proveriti sta te zanima - +381 21 477 20 32

 

Znam da Tek 250 ima oko 18L kapacitet. Okvirno Tek 125 mozda ima oko 10L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 649 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ima li ko iskustva sa spuštanjem ovog motora? Visok je (za devojcicu koja treba da ga vozi), a ne bih da od starta ima strah od njega jer bi ga drzala na vrhovima prstiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

20220309_095937.jpg.ab73352f849bfa953504801d3ba1a7d0.jpgIma na BJB tema, baš za ovu problematiku, Vožnja endura za niže vozače.

U principu može se spustiti na dva načina:

- tanje sedište, 

- kraće pločice, donjeg kačenja, zadnjeg amortizera, tzv. "dog bones.":takoje:

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Danas video novu Pedu 125 r , stvarno su je dobro sklopili, i lepo izgleda. 1900eur, poskupela je doduse.

Da smo mi ovako nesto. A opet klinci se vise ne loze ko pre na motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Ja je merkam poslednjih dana, prodao bih svoj Beverly i uzeo Tek250 samo iz razloga jer je nov motor.

Jos uvek sam pocetnik, treba mi 99% vremena za grad.

 

Ne svidja mi se sto je karb i sto ima rucni sauh.

 

Ako neko od vlasnika ili ovih sto su je vozili ima neku primedbu, neka pise.

Ici cu ovih dana da je pogledam uzivo.

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Beverly 250ie za Peda tek 250?Peda deluje izazovno,atraktivno.I ja sam razmisljao u tom pravcu.Ali ,osim izgleda nista nije na strani Pede.Reputacija nije sjajna.Karburator protiv ubrizgavanja,potrosnja.Piaggio nije Honda,ali ima tradiciju,svoje mesto u svetu skutera.Jedino zelja za promenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Tako je.

 

Ne znam, nisam pametan. Nisam kupio bas nesto reprezentativan primerak, zato bih novo da budem miran jedno 2-3 godine.

 

Ne ocekujem mnogo, realno kinez je, ali mislim da bi mozda mogla da bude ok kupovina za te pare. 

Ne znam, ici cu sl subotu da bacim pogled, pa mozda prelomim, ali bih svakako da cujem vasa misljenja.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja sam se dugo lomio da li da je uzmem. Viči kako si zadovoljan ako uzmeš

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 4 sati, cezarpa je napisao:

Reputacija nije sjajna

Na protiv! Reputacija ubija. Ne uporedjujem sa Piaggio-m, ni da prismrde kinezi, ali su kod nas na losem glasu. 

 

Pratim na face dve grupe o pedi tek 250 (tekken 250 i jawa tek 250), iz juzne amerike i Kine. Prave ozbiljne kilometre i obilaze celu severnu i juznu Ameriku. Od Argentine do Kanade. 

 

Ja bih ga i moza kupio, da sam imao neki da probam. Kad sam polozio, mnogo sam se lozio na Gsx 750f (katana), jer sam na njemu polagao i bili su jeftini, druga opcija mi bio peda tek 250, (prijatelji me odgovorili... kinez bla bla) i na kraj zavrsi sa burgmanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Na protiv! Reputacija ubija. Ne uporedjujem sa Piaggio-m, ni da prismrde kinezi, ali su kod nas na losem glasu. 
 
Pratim na face dve grupe o pedi tek 250 (tekken 250 i jawa tek 250), iz juzne amerike i Kine. Prave ozbiljne kilometre i obilaze celu severnu i juznu Ameriku. Od Argentine do Kanade. 
 
Ja bih ga i moza kupio, da sam imao neki da probam. Kad sam polozio, mnogo sam se lozio na Gsx 750f (katana), jer sam na njemu polagao i bili su jeftini, druga opcija mi bio peda tek 250, (prijatelji me odgovorili... kinez bla bla) i na kraj zavrsi sa burgmanom...
Jedina loša reputacija koju je Peda Tek 250 "izgradila" je da je kinez. I kod nas i preko. Ostalo na šta ljudi umeju da se žale su performanse na papiru, ali zato i postoje, da vidiš šta kupuješ. Ono što ja mogu da kažem da sam poprilično siguran da nekome do 90ak kila, jednoclindraš od 250 kubika je sasvim dovoljan za gradsku vožnju, do 80km/h, sve preko toga na duže staze je tražiti od vozila nešto za šta nije dizajnirano. 100tkica možda na otvorenom i to je to. Kome treba nešto više, treba da gleda nešto drugo.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre sat vremena, Gordak985 je napisao:

Kome treba nešto više, treba da gleda nešto drugo.

Ovo je kljucan faktor pri kupovini. Meni je 90% voznje grad, i malo vikendima do cca 150km van grada. I to ne svaki vikend. Imam jedan slobodan dan nedeljno, i gledam da ga potrosim sa decom.

 

Glavni razlog zasto ne kupih neku "ljutu makinu" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, cezarpa je napisao:

Piaggio nije Honda,ali ima tradiciju

A i bolje što nije ;) Čitam ovu NC temu - Honda padne u mestu, sva se pokrivi... i šteta 2 'iljade evra. Kao nova Peda. Ako je to normalno, onda ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh uh al ga pretera sad!

Vrni se na ponovno citanje jer to nemoz biti tacno nikako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja