Jump to content

Moto Zajednica

Zapalio se motor u pokretu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Poznanik moj, pre 10ak godina na apn6 pokusao upaljacem iznad otvorenog rezervoara da proveri da li ima corbe- bukne to u trenutku, dan danas ima oziljke po sakama, daleko bilo.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
57 minutes ago, Juan said:

Poznanik moj, pre 10ak godina na apn6 pokusao upaljacem iznad otvorenog rezervoara da proveri da li ima corbe- bukne to u trenutku, dan danas ima oziljke po sakama, daleko bilo.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Isto to sam video uzivo da lik radi i upalio se u momentu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
3 hours ago, Krokodilo said:

Такав идиотлук је могуч само ако је резервоар пун до чепа.emoji41.png

Ili skoro potpuno prazan...:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Потпуно празан је веч страшно опасна ствар. Чак и после године "празноче" не долази у обзир заваривање рупа без воде у њему.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 8/7/2020 at 8:57 PM, antir3ality said:
1280x0_motocikl-mj.jpg
WWW.JUZNEVESTI.COM

Vozač motocikla lakše je povređen kada mu se vozilo u pokretu zapalilo na Bulevaru Nemanjića u Nišu danas popodne oko 17...


Čitam ovaj tekst, pa se pitam - u kojim situacijama može da dođe do toga da se motor zapali sam od sebe ?
Ok, gorivo mora da curi negde, ali šta ga zapali? Jel se to desi od toplote motora, ili je verovatnije da je u pitanju loša instalacija i varnica? Zapravo - da li je neophodno da instalacija bude loša da se ovako nešto desi ?

Pozdrav svima . U okviru svog posla prosao sam vise nivoa obuke za gasenje pozara . 

Kao sto vec znate , vatra je hemijska reakcija koju je jako lako proizvesti i za to vam treba samo 3 sastojka a to su visoka temperatura , kiseonik i gorivo ( gorivo kojom se pokrecu vozila ili bilo sta drugo sto moze da gori - drvo , papir , plastika , tkanina , karton ... )

Poznavajuci zakone nauke dolazimo do zakljucka da u ovom slucaju je bilo potrebno samo da gorivo dospe na vrelu povrsinu i uz sveprisutni kiseonik doslo je do reakcije . 

What is a fire triangle?

Losa sreca sve u svemu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ako je đilera stalker i slični od 50 kubika, crevo sa slavinom je iznad auspuha i ako je crevo porozno, puklo, il otišla gumica koja zaptiva slavinu gorivo kaplje na auspuh. Imao stalkera, imao situaciju, al sam primetio čim sam upalio, smrdeo mi benzin, video kapanje i odma gasi mašinu. Sreća pa je auspuh bio hladan. Odmah je usledila zamena creva i komplet slavine sa gumicom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 8.8.2020. at 22:58, Krokodilo je napisao:

Потпуно празан је веч страшно опасна ствар. Чак и после године "празноче" не долази у обзир заваривање рупа без воде у њему.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Moram ovo da demantujem...

2012. sam doživeo udes sa tadašnjom Tenerom i u udesu je bio probušen rezervoar. Sa limarom sam dogovorio krpljenje rezervoara i tada sam ga pitao da li treba da napunim rezervoar vodom (jer sam čuo da drugačije ne sme da se vari). On mi je rekao da ništa ne sipam u rezervoar, nego da ga samo potpuno ispraznim i da skinem i čep i slavinu. Tako sam uradi i odneo mu rezervoar. On je gurnuo običan pištolj sa kopresora za izduvavanje vazduha i nekih 2-3 minuta je uduvavao vazduh unutar rezervoara (sa strane gde dođe čep rezervoara je gurnuo pištolj, a vazduh je izlazio na mesto gde dođe slavina rezervoara). Posle toga je zavario rupu na rezervoaru bez ikakvih problema. Nije bilo nikakve eksplozije. 

On je jednostavno sva zaostala isparenja benzina, koja su bila još u rezervoaru, jednostavno izduvao napolje sa vazduhom i ništa od zapaljivih isparenja nije ostalo unutar rezervoara da bi se mogla zapaliti prilikom varenja... Lično sam bio prisutan prilikom cele ove operacije, tako da nije priča ˝rekla-kazala˝... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nisam rekao da može da se vari tek tako, nego je čovek upotrebio prilično jednostavniju varijantu pored sipanja vode u rezervoar (koju je posle teško potpuno izbaciti, plus doprinosi rđanju itd... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Свакодневно перем резервоаре од лоших и прљавих бензина и никакав проблем није да се исцеди и осуши. Рецимо неколико минута индустриским феном и сув ко барут.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

zeninom stricu se zapalila honda goldwing kada mu je blokirao zadnji tocak bio je blizu kuće i nastavio da vozi iako je primetio da blokira u jednom trenutku je buknulo kada je puklo crevo i ulje pocelo da prska na disk. krenulo je plamen  da hvata plastike i kaze da je tako sve brzo pocelo da gori da nije ni sam svestan bio. imao je srecu sto je stao covek koj je imao pp aparat u autu i ugasio mu je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 37 minuta, Vampa je napisao:

zeninom stricu se zapalila honda goldwing kada mu je blokirao zadnji tocak bio je blizu kuće i nastavio da vozi iako je primetio da blokira u jednom trenutku je buknulo kada je puklo crevo i ulje pocelo da prska na disk. krenulo je plamen  da hvata plastike i kaze da je tako sve brzo pocelo da gori da nije ni sam svestan bio. imao je srecu sto je stao covek koj je imao pp aparat u autu i ugasio mu je motor.

Bitna stavka "nastavio da vozi" nikako ne ide u prilog kad nesto blokira..... obicno se zavrsi vecom stetom.

Da je momentalno stao kad je primetio blokadu, verujem da se ne bi zapalio motor.

Imas problem.... migavac desni, stani, pogledaj, resi, zovi prijatelja, majstora, slep u krajnjoj nuzdi.... samo ne treba siliti sta god da je u pitanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

potpuno si u pravu da treba stati i proveriti ali vecina nastavi jer ce sigurno izdrzati do servisa,kuce,garaze......primetio je kako on kaze u blizini kuce na magistrali. uvek se glupost glupo dogodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izgore kuca dok se sete sta treba uraditi.

 

Automat anlasera se aktivirao..... lik kad je stao, prvo je trebao izbaciti motor iz brzine pa ima ne bi pao kad se ponovo ukljucio automat i poceo da vergla.

Drugo, da je odmah skinuo - klemu sa akumulatora (umesto sto je gurao zemlju) ovo mu se ne bi desilo.

Negde sam davno pisao..... u automobilu i bajku uvek pri ruci drzim kljuceve za skidanje kleme, nikad ne znas dal ce tebi ili nekom drugum na drumu zatrebati.

Instalacija kad pocne goreti, ako zahvati veci deo tesko da i aparat moze pomoci jer zic(e)a postane jedan usijani grejac pa jos ako je deblji presek, veselo u najavi.

Zato uvek sa sobom pri ruci treba imati kljuc za klemu, bez panike skinuti - klemu i gotovo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Meni za skidanje jedne kleme treba 5 minuta,  posto je sprceno i zavrce se sa strane umesto odgore, takav akumulator. Ne znam kako je na ovom KTM-u ali sad je lako pricati sta je trebao uraditi dok mu motor gori.

 

25:41 ready to race...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

I za teško pristupačne akumulatore ima leka... lako je pričati, treba nešto i upamtiti :aha:

 

Ima da se kupi spojnica, prekidač na zakretanje koji se montira na pristupačno mesto i zdravo đaci.

Za par sekundi odspoji se str. kolo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Tema za razmišljanje hmmm. Sklopki ima za par crvenih od 100 A. Izoluje se aku za dve sekunde brže nego da se vadi alat, odšrafljuje itd. Ja baš imam akumulatore u par slučaja baš zavučene i nema šanse da im se priđe. 

@Satelis Baci neki link. Ovo što sam ja gledao je ok ali možda znaš da ima i nešto bolje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

To je na kraju, a na pocetku je to sto su ovi izvadili citav buljuk nekih kablova ispod sedista.

Ako nisu fabricki vec, a tesko mi da poverujem da tako lako mozes da izvuces fabricki spakovanu instalaciju, onda je ova budzicu varijanta za neku opremu, dosla do izrazaja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja