Jump to content

Moto Zajednica

Jezera Srbije 2020, Drakijeva nova avantura

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav svima,

 

Dodje vrijeme da svoj plan iz glave bacim na papir, citaj na forum, pa ko zna mozda se poklapam sa nekim i mozda krene na kratko putovanje sa mnom :) 

Da preskocim ono korona, grancice, ovo, ono i da predjem na stvar.

 

Plan mi je da se malo, tj. malo vise, vozam i da kampujem na jezerima :) 

Vrijeme polaska, ako Bog da, cetvrtak 13. avgust.

 

Prvi dan: U ranim jutarnjim satima, do 8 najdalje, polazak iz graze u Bloku 61. I pravac Borsko jezero, ali prije toga manastir Gornjak, Krupajsko vrelo i vrelo Mlave. U kampu na jezeru dizem sator i tu odmaram dusu svoju.

image.png.bd76437ed09dbad1895bf37e1507a32c.png

 

Drugi dan: Ustajanje sa prvim zracima Sunca pakuje se sator i krece dalje. Prva stanica Babin zub (Stara planina). Nakon toga, plan mi je da odem do vodopada Tupavica i preko kanjona rijeke Jerme, zatim Babusnice sve do Vlasinskog jezera gdje se opet postavlja sator. 

 

image.png.67a9660fc9029fdcd067a43a5d4b20df.png

 

Treceg dana, ako se ne smrznem na Vlasina Lake, idem do Leskovca na pljesku i onda autoputem do Pojata. Tu se iskljucujem za Krusevac u koji ovog puta necu svracati jer mi je cilj da posjetim manastire Zicu i Studenicu. Posle toga preko Golije do Bajine Baste i jezera Peruca (opet sator, opet odmor).

 

image.png.9fa4d73aad69bcb3f5045063a2e914c6.png

 

Cetvrtog dana, u nedelju svetu, kad se probudim i po treci put natovarim sator na motor idem da se vozim kraj meni drage Drine, pa na Mackov kamen. Tekeris odma posle toga i na kraju blok 61 (sator ostaje u garazi ja cu da spavam u krevetu).

 

image.png.720d14b0d8e44cf6270dd0e5263eb122.png

 

Uvijek sam raspolozen za savjete iskusnijh od mene pa tako slobodno pisite ako imate neki prijedlog za:

- sta jos vidjeti,

-gdje jesti,

-gdje ne jesti,

- i tako dalje.

 

Zivi bili :)

Draki 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Opušteno, zanimljivo. Mnogo kilometara, malo lokacija za obići. Možda bih samo upropastio poslednji dan promenom rute na Lo-Va-Obr, sa eventualnim svraćanjem na bilo koju od mnogobrojnih lokacija u Valjevu i okolini tipa Muzej, Petnica/pećina, Struganik, Brankovina. Sad sam prošao tuda kolima, ima ta zapadna Srbija čime da očara, greota zaobići. E sad, ako je konstrukcija samo prohujalo s vihorom, i to ima svojih čari, kako ko šta vole. :takoje: Odlična tura, svakako!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, Dexterr je napisao:

Opušteno, zanimljivo. Mnogo kilometara, malo lokacija za obići. Možda bih samo upropastio poslednji dan promenom rute na Lo-Va-Obr, sa eventualnim svraćanjem na bilo koju od mnogobrojnih lokacija u Valjevu i okolini tipa Muzej, Petnica/pećina, Struganik, Brankovina. Sad sam prošao tuda kolima, ima ta zapadna Srbija čime da očara, greota zaobići. E sad, ako je konstrukcija samo prohujalo s vihorom, i to ima svojih čari, kako ko šta vole. :takoje: Odlična tura, svakako!

Slazem se da je Lo-VA-Obr tip top za voznju. Vozah se tuda i ove i prosle dvije godine :) Na Mackovom kamenu nisam bio nikad pa me to vuce tamo :) I da zapadna Srbija ima mnogo toga da ponudi :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Treći dan bi izbegao vožnju autoputem od Niša do Pojata i dalje prema Kraljevu. Autoput je sam po sebi dosadan, a put od Pojata do Kraljeva jedan od najopterećenijih puteva.

Umesto tuda išao bi ovim putem: izadješ na naplatnoj Doljevac pa prema Prokuplju, Brus, Pleš, Stanišinci, banjska strana Goča, pa preko planine na kraljevačku stranu Goča, pa Kraljevo. Put je fenomenalan i odličan za vožnju, a predeli fantastični. 

 

https://goo.gl/maps/Rn5WvQ1LsPzDuKMu9

 

U to vreme sam ja verovatno na vožnji, inače bi te mogao sresti negde usput...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 1 minut, doktor je napisao:

Treći dan bi izbegao vožnju autoputem od Niša do Pojata i dalje prema Kraljevu. Autoput je sam po sebi dosadan, a put od Pojata do Kraljeva jedan od najopterećenijih puteva.

Umesto tuda išao bi ovim putem: izadješ na naplatnoj Doljevac pa prema Prokuplju, Brus, Pleš, Stanišinci, banjska strana Goča, pa preko planine na kraljevačku stranu Goča, pa Kraljevo. Put je fenomenalan i odličan za vožnju, a predeli fantastični. 

 

https://goo.gl/maps/Rn5WvQ1LsPzDuKMu9

 

U to vreme sam ja verovatno na vožnji, inače bi te mogao sresti negde usput...

 

Iskreno ovaj dio auto puta sam htio samo zbog ustede vremena ali ovo mi se sad vise svidja. Bolje da ustanem malo ranije :D Hvala @doktore

 

Ako se sretnemo stajemo na pice pa makar ispred zadruge seoske :D mada je to nekad bolje od bio kog restorana :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Za avanturistu poput mene ovo je vise nego prihvatljivo :)  Moze da se iskombinuje bez problema da se u 7 ujutro krene i u kamp na drini stigne do 20h :) 

image.png.deb35880175ad9e0b2adc0282f3b4b5f.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja bi prvi dan do Stare planine bez borskog jezera,To je dan kada si odmoran i nije problem kilometraža.Drugi dan Babin zub,tupavica,Bigar,Rosomački lonci....Spavanje ili u Pirotu ili šator gde hoćeš.Treći dan Vlasinsko,kriva Feja pa onda prema Perućcu kako hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Dobro putanju sam manje vise zavrsio :) ali ima li ko da kaze gdje je dobro za pojest popit :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Šteta je, ako nisi bio do sad, da prvi dan ne produžiš posle Krupajskog vrela do vodopada Lisine (Veliki buk). Bio sam sa porodicom pre par nedelja i zaista ovu atrakciju ne treba propustiti kada si već u tom području. Postoji mnoštvo atraktivnih restorana pored vodopada, mi smo ručali u restoranu "Izvor Lisine" (www.lisine.com)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

U povratku, mogao bi da produžiš do Rume, i obiđeš dva jezera:

borkovacko-jezero-borkovac-11.jpg
MAGIC.IN.RS

Na južnoj padini Fruške gore, nedaleko od Rume, davne 1972. godine je pregrađen potok Borkovac i nastalo je Borkovačko jezero veličine 42 hektara. Prilaz jezeru je odličan, voda je...
pavlovacko-jezero-kudos-7.jpg
MAGIC.IN.RS

Od Rume prema Fruškoj gori, negde na pola puta do Vrdnika, prostire se jezero Kudoš, poznatije kao Pavlovačko jezero. Nastalo je 2983. godine pregrađivanjem potoka Kudoš 400...

 

Nažalost, nisam ubacio više jezera, ali pored Rume ti je još i jezero Međeš i jezero Dobrodol, samo malo okolo putem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 hour ago, draki said:

Dobro putanju sam manje vise zavrsio :) ali ima li ko da kaze gdje je dobro za pojest popit :)

Pogledaj temu "Drumske kafane" i skini fajl za Google mapu. Tamo ćeš naći dosta preporuka sa lokacijama

 

Evo da stekneš utisak:

1496765931_Drumske-kafane--Google-.png.22033731e0fdf73dca7f74c6607c3d22.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Proveo sam neko vrijeme na Pavlovackom jezeru radeci DJokovicima hacijendu i cini mi se da je ono samo primamljivo pecarosima.

Nije sada da je ruzno vec nekako fali malo divljine (sume) oko njega ili nekakva sadzaja da bi bilo zanimljivije, ovako izgleda kao klasicno akumulaciono jezero.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, draki said:

Dobro putanju sam manje vise zavrsio :) ali ima li ko da kaze gdje je dobro za pojest popit :)

Između Kraljeva i Studenice imaš 2 kultna restorana:

-"kod Mira" u Bogutovcu, 100m od magistrale, razne vrste delicija, baš da se zasedne, završatak sa jabukama u šlafroku

-"Jerinin Grad" preko puta starog grada Maglič, jagnjetina i teletina ispod sača, pastrmka...brzo, ukusno, jeftino

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 81 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650
On 6.8.2020. at 16:14, doktor je napisao:

Umesto tuda išao bi ovim putem: izadješ na naplatnoj Doljevac pa prema Prokuplju, Brus, Pleš, Stanišinci, banjska strana Goča, pa preko planine na kraljevačku stranu Goča, pa Kraljevo. Put je fenomenalan i odličan za vožnju, a predeli fantastični. 

@doktor za ovu rutu imas pivo kad se sretnemo pr om prilikom. Vozili sad za vikend od Nisa do Kraljeva tuda, jeli u kraljevu pecenja i kajmaka, ruta fantazija preko Goca, put odlican! 

Znam da je spin off ali samo da potvrdim i da vam savetujem da je odvozite :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre sat vremena, madjija je napisao:

@doktor za ovu rutu imas pivo kad se sretnemo pr om prilikom. Vozili sad za vikend od Nisa do Kraljeva tuda, jeli u kraljevu pecenja i kajmaka, ruta fantazija preko Goca, put odlican! 

Znam da je spin off ali samo da potvrdim i da vam savetujem da je odvozite :)

Meni je drago da je moja tema nekom pomogla :) Ja nazalost nisam mogao da idem tamo, mene olujno nevrijeme sprijecilo da nastavim put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja