Jump to content

Moto Zajednica

Informativno pitanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav, nov sam u svetu motora, pa da se malo raspitam. Imam želju da kupim enduro/cross motor, ne baš full cross, neki dobar enduro, e sad koje je najbolje rešenje u cenovnom rangu do 800e, 125cc, ne treba ništa jače (prije ovoga sam samo skutere vozio pa zbog toga), oko 20 konjskih snaga bi bilo idealno, da ne bude stariji od 96' a ne mora ni bit mladji od 02' godišta? Ja sam malo istraživao tu su Yamaha dt125, Suzuki ts125, Honda mtx 125, KTM lc2 125. Sad neko ko ima više iskustva da mi malo pomogne, a još bolje bi bilo ako neko prodaje da napiše (nov sam na forumu, a iz nekog razloga ne mogu pisati na onoj stranici gde se javljaju oni koji kupuju nešto). Moja želja bi bila KTM lc2 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozdrav! Kao nov član - bilo bi lepo (a i po pravilima foruma) da se predstaviš u odgovarajućem delu.

 

Što se ovih modela koje gledaš tiče - dt125 i tsr125 (predpostavljam da si mislio na tsr a ne na ts) su vrlo slični, ali meni je Suzuki nekako više legao, lepši mi je i čini mi se da je za nijansu bolji motor - mada to dosta zavisi i od konkretnog primerka. Generalno dosta dobri i izdržljivi motori, pogotovo tsr.  E sad - budzet ti je problematičan, jer tsr u solidnom stanju se kreće oko 1100 - 1200 evra (sa papirima). dt verovatno možeš da nađeš malo jeftinije. Prednost yamahe je ta što je lakše naći rezervne delove, što za tsr125 može biti problematično.
Sa ovim ostalim modelima koje si naveo nisam imao iskustva.

Na forumu za kupovinu\prodaju možeš da pišeš tek kada imaš više od 100 postova ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Naravno, dvotaktni motori se i voze u visokim obrtajima - ne možeš ni očekivati da imaju snage na malim obrtajima. Osim naravno ovih novih modernih tipa ktm 300 exc gde je skroz druga priča.

Samo da dodam, pošto čovek reče da nema iskustva sa motorima: ovaj motor ima rezervoar za ulje (mislim da beše 1l) od koga se pravi mešavina, i ulje u samom motoru - koje služi isključivo za menjač (ovo ulje nema nikakvih dodira sa sagorevanjem - pa ga i ne troši). E sad - koliko će ulja da troši zavisi mnogo od stila vožnje i stanja agregata, ali generalno - trebalo bi da je skroz ok da na svaki treći rezervoar goriva sipaš i ulje. Moram samo da se ogradim da ne znam kako se ponaša kada ga recimo voziš pod punim gasom na asfaltu, jer ja sam ga isključivo vozio van asfalta.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Hvala na odgovorima, razmišljao sam i o Kawasaki KDXu, ali skontao sam da je dosta redak motor i da se teško nalaze delovi. A ima ljudi na oglasima koji su stvarno nerealni po pitanju cene (što Branko napomenu), ali džaba, svako gleda da bude u nekom plusu, ja da što jeftinije prodjem, a prodavac da za što skuplje proda. Sad se otvara i opcija za nekog kineza (Qingqi 200gy, Sprint Apollo rx250, ili neki Kinroad, i sl.) uglavnom slični motori, mladji od Japanaca, ali ipak mislim da kad bih našao nekog dobrog Japanca (ili Yamaha ili Suzuki, a može i Honda) da nije prešao preko 15k/20k kilometara, da je u dobrom stanju bolje bi bilo nego neki mladji Kinez. A tu je i KTM, ali on je skuplja varijanta. E imam još jedno pitanje, da li da možda sačekam da prodje ova sezona, hoću li šta bolje proći, mislim padne li cena kroserima van sezone?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 6.8.2020. at 9:45, branko_stefanovic je napisao:

Iskreno, moje misljenje je to da treba zaobici te starije dvotaktne kros/enduro motore, i uzeti nesto pouzdanije za te pare, bar da se vozis i da ne razmisljas preterano. A kros treba uzeti ili nov, ili veoma malo vozen, i to obavezno cetvorotaktni. 

Slabo poznajem četvorotaktne, ako mi može neko navesti nekoliko modela koje da tražim (ipak ću biti strpljiv, pa možda čekati i do sledeće sezone, malo štedeti i kupiti finu mašinu). Od četvorotaktnih znam samo kineze (sprint apollo rx250, qingqi, i sl.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Uh.....

Imaš kritičnu sumu novca. Za tu lovu, vrlo je verovatno da ćeš uzeti problem. Sad, nije baš da su svi za otpad, ali to su sprave koje danas predstavljaju ono što je nekada bio Tomos. Velika većina njih je reparirana, mnogi "samo da još malo posluži"...pa je jako poželjno, ako finansije ne dozvoljavaju drugo, da ponešto umeš i možeš sam, jer ako se za sve budeš obraćao drugome bude skupo i sa ozbiljnim pauzama u vožnji.

Ako postoji mogućnost da se dođe do ovih pomenutih iz inostranstva, tj. da ti budeš prvi koji će ovde nastaviti da ga koristi, veće su šanse da duže i bezbolnije uživaš u vožnji. Nisu više tako česti ni preko. 2t je prognan sa ulica, a ono što se tera po šumi i tamo zna da bude neregistrovano...ili skršeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: kawasaki kmx 125

Evo da se javim ovde jer je tema aktivna. I ja sam nedavno trazio slican motor i kupio kmx125.

Nisam video taj model nikad uzivo i kad sam ga kupio odusevio me. Ne zato sto je u dobrom stanju nego generalno motor lepo izgleda. Dosta je robusniji nego sto sam ocekivao. Definitivno nije igracka. E sad kdx je jos i jaci u tom smislu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
7 hours ago, branko_stefanovic said:

Ovo. Dobar 2T je veoma retka pojava postao. Zbog godina proizvodnje a i zbog silovanja koji svaki pretrpi.

Ako govorimo generalno o enduro motorima - grešiš. KTM je sa 300 exc (dvotaktni, koji sam već pominjao) uneo revoluciju na tržište. Poslednjih godina se baš puno prodaju, čak i kod nas. Medju hard enduro vozačima su neprikosnoveni. Ali da su skupi, i traže mnogo više održavanja nego 4T - to stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 9.8.2020. at 14:47, pronto je napisao:

Imaš kritičnu sumu novca. Za tu lovu, vrlo je verovatno da ćeš uzeti problem. Sad, nije baš da su svi za otpad, ali to su sprave koje danas predstavljaju ono što je nekada bio Tomos. Velika većina njih je reparirana, mnogi "samo da još malo posluži"...pa je jako poželjno, ako finansije ne dozvoljavaju drugo, da ponešto umeš i možeš sam, jer ako se za sve budeš obraćao drugome bude skupo i sa ozbiljnim pauzama u vožnji.

Ovih dana sam baš istraživao i raspitivao se i skontao sam ovo što si ti napisao, bolje da uzmem motor od 1000e-1300e u dobrom stanju, bez mnogo ulaganja, nego neki od 800e koji će opet sa ulaganjima (nove gume, nove kočnice, lanac, lančanici, itd) izaći na cifru od 1200/1300e, a možda i više. Odlučio sam da se zasad strpim, uštedim, pa možda pred sledeću sezonu uzmem neku finu mašinicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 9.8.2020. at 15:06, branko_stefanovic je napisao:

Ovo. Dobar 2T je veoma retka pojava postao. Zbog godina proizvodnje a i zbog silovanja koji svaki pretrpi. Dobar 4T je lako naci, ali su preskupi. U sustini, i dalje vazi pravilo da dobra, i kvalitetna voznja po sumi kosta, i to lepo.

Takodje i ovi saveti su mi koliko toliko otvorili oči, lično su mi primamljiviji sad 4t motori, iz više razloga (manji potrošači, manje održavanja, sa prikladnim auspuhom i lepši zvuk, ne prija mi zvuk motorne testere na motoru), hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ako govorimo o modernijim cross i hard enduro motorima, jeftiniji su 2t za odrzavanje. Kod 4t kad zvekne agregat spremi odmah 1000e.

Razlicito se voze 2t i 4t, ali ako vozis hard enduro 2t je mnogo bolji (exc 250, 300 i ostali). Laksi, nize teziste, dosta povozniji...

 

Ali udaljili smo se od teme dosta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Evo mene opet, ovih dana sam primetio jedan privlačan model od Yamahe. U pitanju je Yamaha WR250R, naime svidelo mi se što je 4t, pritom je 250cc (pošto 4t a 125cc i nisu baš nešto), ima oko 30 konja, i relativno je mlad, i svestan sam da će i koštati dosta više od onih 2t modela (Dt, Tsr, KMX, itd). Htedoh da pitam ako ima neko iskustva sa njim, meni se motor ozbiljno svideo (pa da proverim da nema nekih skrivenih mana), i ima li šanse da se nadje za oko 1500e (može i bez papira)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Meni se oduvek sviđa ta mašina, ali nisam imao prilike da je probam. Znam samo da su baš na dobrom glasu. Baš pre neki dan gledam ove adventure modove što rade, i stvarno sam se oduševio:

6-Safari-Tanks-tank-left-WR250R-Tenere-Y
WWW.MCNEWS.COM.AU

Yamaha WR250R ‘Tenere 250R’ Can you really adventure ride on a 250cc thumper, and push the off-road end of the...


Baš bih voleo da se javi neko ko je posedovao ovu Yamahu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre sat vremena, Gunner10 je napisao:

Evo mene opet, ovih dana sam primetio jedan privlačan model od Yamahe. U pitanju je Yamaha WR250R, naime svidelo mi se što je 4t, pritom je 250cc (pošto 4t a 125cc i nisu baš nešto), ima oko 30 konja, i relativno je mlad, i svestan sam da će i koštati dosta više od onih 2t modela (Dt, Tsr, KMX, itd). Htedoh da pitam ako ima neko iskustva sa njim, meni se motor ozbiljno svideo (pa da proverim da nema nekih skrivenih mana), i ima li šanse da se nadje za oko 1500e (može i bez papira)?

Ispod 3500e nema šanse da se nadju, a cene se i dosta više. Ja sam relativno skoro kupio dt125r, pogledao više primeraka i tvrdim da ispod 1000+ € nema motora kome nije duša u nosu i sa gomilom ulaganja (gume, lanac lančanici, pločice, klip pri kraju...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
38 minutes ago, aca-pn said:

Ispod 3500e nema šanse da se nadju, a cene se i dosta više. Ja sam relativno skoro kupio dt125r, pogledao više primeraka i tvrdim da ispod 1000+ € nema motora kome nije duša u nosu i sa gomilom ulaganja (gume, lanac lančanici, pločice, klip pri kraju...)

Ti imas iskustva sa off-om.

Kako si zadovoljan sa DT-om?

S' obzirom da je 125ccm.

Jel ti ok za rekreaciju?

Moze li se sa njim voziti?

Govorim o vikend izletima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Motor je super za vožnju po terenu, snage ima dovoljno i za ozbiljne uspone ako se drži na većim obrtajima i najbolja stvar je što je lagan (120kg sa tečnostima). Bez problema pratim veće i jače motore po terenu (ili oni prate mene :) )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja imam 120kg. 

Pa sam u strahu da mu ne budem previse i bacio sam 1000 i kusur € ako ne moze samnom na usponu da izadje lepo.

Govorim iskljucivo o rekreaciji.

Ovaj mi je bio zapao za oko. 

yamaha-dt-125-r-1920x1080.jpglarge image upload

Kladovo/Negotin

Ali sam se pokolebao zbog moje kilaze. Nisam otisao da ga vidim.

Sad ga vise nema na oglasima.

Izgleda sam pogresio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Ispod 3500e nema šanse da se nadju, a cene se i dosta više.

Hohooo, prelazi granicu normale, verovatno tome doprinosi što je redak motor (koliko sam mogao primetit), ali mi se svideo baš ono pravo. Kompaktan, ali eto ta cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 5.8.2020. at 17:32, Gunner10 je napisao:

Moja želja bi bila KTM lc2 125

U prvom postu napisah ovo, nešto slabo informacija za ovaj model KTMa. Postoji ponuda KTM lc2 125cc, 20 konja, u solidnom stanju, cena oko 1100e, e oko njega me interesuje može li nekako prednja guma (kompletna sa felnom) da se promeni, da se stavi veća, motor je supermoto a postavljene gume za offroad (barem tako piše u opisu oglasa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 9 sati, Astral je napisao:

Ja imam 120kg. 

Pa sam u strahu da mu ne budem previse i bacio sam 1000 i kusur € ako ne moze samnom na usponu da izadje lepo.

Govorim iskljucivo o rekreaciji.

Ovaj mi je bio zapao za oko. 

yamaha-dt-125-r-1920x1080.jpglarge image upload

Kladovo/Negotin

Ali sam se pokolebao zbog moje kilaze. Nisam otisao da ga vidim.

Sad ga vise nema na oglasima.

Izgleda sam pogresio.

 

Sa tom kilazom već ne znam, najbolje da probaš pa vidiš da li ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam.ja gledao, u Negotinu je bilo dva motora ovaj sa slike i još jedan crven, cena slicna. Nešto se ne sećam da je pisalo da su bez papira. Ja sam uspeo da nađem motor u fabričkom stanju, pa nisam ni otišao da pogledam ta dva, ni zvao da se raspitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja