Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto MT650

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ne znam da li ste pratili društvene mreže Bjbikers magazina, ali testirao sam CF Moto MT650, pa vam posle 1900 km prenosim svoje utiske:

 

IMG_0043-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

CF Moto je brend koji zastupljeniji i na našem tržištu i u skladu sa tim sa firmom Guevara, dogovorili smo test modela MT650.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 45 minuta, Zog je napisao:

Negdi je podatak o snazi 69ks-51kw, koji je pravi?
 

To je i mene bunilo, ali sam na kraju dobio info da je 60 KS, a i po osećaju u vožnji bih rekao da je 60KS tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

A jel se zna nesto vise o agregatu? Kada se pojavio cuo sam da je i agregat kopija sa Kawe er-6. Svakako je njihova licna proizvodnja jel?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Chika Jimi je napisao:

A jel se zna nesto vise o agregatu? Kada se pojavio cuo sam da je i agregat kopija sa Kawe er-6. Svakako je njihova licna proizvodnja jel?

Koliko sam upoznat, njihova lična proizvodnja, a uskoro će biti ugrađivan KTM ov LC2 agregat, pošto usko sarađuju sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Prošle nedelje sam ga testirao i mogu da potvrdim svaku reč iz teksta...toplota koju agregat proizvodi je meni najveća mana uz naravno instrument tablu gde je zamerka oko onih ''rupica'' koje pokazuju migavac i td. Sve ostalo za pohvalu...agregat je eksplozivan kad treba na relativno niskom broju obrtaja daje dosta snage. Na gasu je vrckav nije lenj što mi se posebno svidelo na mojih 120kg težine :) Opasna konkurencija Benelli TRK 502X motoru i pri tome jeftinija za oko 130e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@mick isto sam mu zamerio malo jeftiniju instrument tablu i toplotu kao da vozim Ducati V4 :D . Ostalo sve mogu da pohvalim. Doduše, nisam baš zadovoljan bio sa Metzeler Roadtec interact Z8 gumama, ali to nema veze sa CF Motom, pa nisam hteo da naglašavam. Problem je što sam pre toga 4 testa radio na Bridgestone gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ni ja nisam bio zadovoljan tom Metzeler z8 gumom na prethodnom motoru (Versys 650, konstrukcijski vrlo sličan ovom motoru).

Baš guma ne opravdava cenu, a sto je najgore kad je platis toliko, koliko košta, probudi se neko lažno samopouzdanje u tebi.. :)

Interesantno je da je uvoznik prodavao 2 god ovaj motor sa pogrešnom specifikacijom, ovo za 69hp, tek kada se pojavio ovaj novi model, ispravljeno je i kod 650MT. Pratim od prvog dana ovaj model, pa sam zapamtio.

Super test, baš me zanima ono što si najavio, paralelu izmedju njega i Trk-a.. :) Iskreno mislim da je CF bolja kupovina..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Iskreno, TRK502X i MT650 totalno različiti motocikli. Biće teško za poređenje :)

 

A za gume sam imao utisak kao da su plastične. Bridgestone lepi asfalt i uvek sam znao šta se dešava ispod mene, ovo je malo drugačije bilo ili se nisam u potpunosti navikao na gumu. Pojma nemam :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja nisam ima dovoljno vremena za probu...ali na potezu od servisa kod Laste, Smederevski put, Grocka pa skoro do Smedereva gume su bile sjajne u krivinama. Nisam primetio neko preterano odstupanje... U odnosu na TRK MT650 manjka samo u pogledu tog glupog zagrejavanja nogu (desne noge više), instrument tabla, nešto manje i neudobnije sedište i skuplje registracije :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Iskreno, TRK502X i MT650 totalno različiti motocikli. Biće teško za poređenje
 
A za gume sam imao utisak kao da su plastične. Bridgestone lepi asfalt i uvek sam znao šta se dešava ispod mene, ovo je malo drugačije bilo ili se nisam u potpunosti navikao na gumu. Pojma nemam  
To jeste, zato me i zanima šta ćeš naći da je za poredjenje na njima, osim cenovne kategorije.. :)

Nekako TRK puca na A2 klijentelu i tu je vladar, dok se CF nameće kao prvi korak za A klijentelu, dok ne savladaju vožnju i onda predju na veće/jače...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

To jeste, zato me i zanima šta ćeš naći da je za poredjenje na njima, osim cenovne kategorije.. :)

Nekako TRK puca na A2 klijentelu i tu je vladar, dok se CF nameće kao prvi korak za A klijentelu, dok ne savladaju vožnju i onda predju na veće/jače...

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Slozio bih se sa tobom.  Trk je ipak A2 kategorija i za pocetnike , ljude koji su ograniceni kategorijom,a voleli bi da voze posle maxi skutera motor. Ja spadam u tu grupu. CF je opet druga kategorija i poredjenje sa TRKom se moze izvesti,ali opet nije to to.  Da je CF pod A2, imali bi zdravu konkurenciju i moglo bi se vise pisati o prednostima i manama na oba modela. Dizajnerski za CF,rekao bi KTM,jos da je u narandzastoj boji. TRK cekam da vidim restajling model za model 502 da se pojavi kod nas... Za nize vozace,bice bum. Ispravljeno sve sto je bilo mana na starom modelu i dodate jos neke stvarcice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Recimo, agregati sušta suprotnost. Iako ima 15 KS manje TRK ima baš kratak prenos i on "živi" do 6.000 O/min dok MT650 počinje da pokazuje potencijal od 5.000 O/min. Na TRK502X ima više mesta i komforniji je

 

Svakako će biti zanimljivo poređenje kako bi oni koji se dvoume videli šta nudi jedan, a šta drugi motocikl. Meni su oba zanimljiva. MT650 je za neka putovanja, a TRK502X više za kraće deonice i blagi off road. I meni je izazov da napravim lep tekst i poređenje ta dva motocikla.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Cfmoto 650mt

Pozdrav ljudi, vozim cfmoto 2 god. Prosao 9000 km. Za sada nikakvih problema osim lambde sonde koja je otisla maltene cim je kupljen, (Zica se prozuljala- pogresnim putem provucena) i u kontakt bravi se jedna zica odlemila pa je gubio kontakt, to sam ja sam zalemio nazad.

Sve je tacno sto je napisano u testu, motor je sasvim solidan i sklopljen od kvalitetnih delova kao sto je i navedeno u testu, ja bih tu dodao jos i D. I. D. lanac i NGK svecice (jedini deo zapravo gde sam video kineska slova je Akumulator koji za sada radi bez greske ). Meni je ovo prvi ozbiljan motor i prvi motor sa kojim sam isao na ozbiljnije ture, tako da nemam bas sa cim da ga uporedim, ali je ispunio moja ocekivanja s obzirom da sam se osecao kao da ga dugo vozim cim sam provozao prvi krug, sto pokazuje koliko se lako vozi, obara u krivine..

Moja neka najveca zamerka je prednja viljusaka, cini mi se da bas ne voli lose puteve. Prosle god kad sam isao za Kladovo uz dunav pa tamo gde ima mostova i gde su oni metalni spojevi dva asvalta u nekoliko navrata je bas dobro udarilo kao da amortizer ne stigne da odreaguje nego samo lupi(e sad ja opet kazem nemam sa cim da uporedim, to ce reci iskusniji bajkeri da li je to tamo bas toliko lose pa svaki motor tako odreaguje, jebem li ga...)

Sve u svemu motor je super za tu cenu, ja sam zadovoljan.

Ako sve ostane ovako i ne bude nikakvog kvara jos 3 god(uzeo ga na kredu 5 god otplate), uz ovako konkurente cene ja nemam razlog da ponovo ne uzmem cfmoto, sto da ne. Posebno cekam da vidim mt800 kakav ce da bude, ako bude tipa 1000 e jeftiniji od strom i versys 650 znam koji mi je sledeci motor xd.

Na kraju imam pitanje za test vozaca:

Pisao si da prednji amortizeri ima podesavanje kompresije i povrara, a meni na obe one crvene za podesavanje pise reb. - sto bio bio povrat valjda, ako je tako gde se onda kompresija podesava?

Ja kad obe zavrnem dobijem da je amortizer tvrdnji a kad  ih odvrnem budu meksi. Ja ih drzim u 3. Polozaju da mi budu meksi. 

inbound7645527070003884336.jpg

inbound6087039981256715391.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Sto se tice guma, ko ima samo Pireli i Miselin i nema greske. 

 

Nego, zahvaljujem kolegi na tekstu kao i svim ostalima na iznesenim iskustvima i slikama. 

Meni na prvu sto izgleda jeftino i sa losijom zavrsnom obradom - instrument tabla i kocnice-diskovi. 

Volim kada instrument tabla izgleda pristijno i to sam uvek zamerao kinezima. Pa na bilo kom japanskom motoru iz 90tih izgleda kvalitetnije i lepse odradjeno.Jednostavno na kinezima sam vidjao cudne kombinacije boja, fonta, izgleda kazaljki itd. 

Ne uliva mi poverenje ni ovo sto se u 9000km i tako kratkom vremenskom periodu desi bilo kakav kvar na novom motociklu. 
Nadam se da ce nastaviti ovako i uskoro praviti i motocikle vece zapremine i snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@vojo97 dotegni malo rebound i kompresiju. Viljuška je baš mekana, ali je kayaba dosta kvalitetna.

pre 11 minuta, Motorcyclist je napisao:

Meni na prvu sto izgleda jeftino i sa losijom zavrsnom obradom - instrument tabla i kocnice-diskovi. 

Za instrument tablu si u pravu, ali za kočnice grešiš debelo. Kočnice bruka dobro koče. Recimo kočnice na TRK502X ne mogu ni da priđu ovim na CF Moto MT650. j.Juan nije baš rasprostranjen brend, ali daleko od toga da su nekvalitetni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
9 minutes ago, Jovan Ristic said:

@vojo97 dotegni malo rebound i kompresiju. Viljuška je baš mekana, ali je kayaba dosta kvalitetna.

Za instrument tablu si u pravu, ali za kočnice grešiš debelo. Kočnice bruka dobro koče. Recimo kočnice na TRK502X ne mogu ni da priđu ovim na CF Moto MT650. j.Juan nije baš rasprostranjen brend, ali daleko od toga da su nekvalitetni.

Procitao sam to za kocnice i u to verujem, ali kad pogledas diskove i celjusti, bas se vidi razliku u zavrsnoj obradi u odnosu na japanske, italijanske itd. motore :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Cfmoto 650mt
pre 35 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ne uliva mi poverenje ni ovo sto se u 9000km i tako kratkom vremenskom periodu desi bilo kakav kvar na novom motociklu. 
Nadam se da ce nastaviti ovako i uskoro praviti i motocikle vece zapremine i snage

To se desilo u prvih 500 km, mozda i manje xd

ali ne bi ja to nazvao kvarovima, i jedno i drugo su greske radnika u fabrici jbg, to se sve vrlo brzo pokazalo i odma resilo i od tada samo gas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Motorcyclist je napisao:

Procitao sam to za kocnice i u to verujem, ali kad pogledas diskove i celjusti, bas se vidi razliku u zavrsnoj obradi u odnosu na japanske, italijanske itd. motore :).

To da, deluju kao da su jeftinije i ja sam bio skeptičan dok nisam probao i uverio se. Najviše mi se svidelo što se lepo doziraju, bez obzira na kraći hod poluge, tako da nije bilo potrebe da je podešavam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Sve je to ok i lepo, kako smo i ocekivali, ali izgoresmo da cujemo najvaznije: servis i rezervni delovi. To je dosad bio najveci kontra argument i faktor odvracanja. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
20 hours ago, raps said:

Sve je to ok i lepo, kako smo i ocekivali, ali izgoresmo da cujemo najvaznije: servis i rezervni delovi. To je dosad bio najveci kontra argument i faktor odvracanja. 

Vec ispricana prica.

Servis i rezervni delovi vise nisu problem :) toliko cu reci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 20 sati, raps je napisao:

Sve je to ok i lepo, kako smo i ocekivali, ali izgoresmo da cujemo najvaznije: servis i rezervni delovi. To je dosad bio najveci kontra argument i faktor odvracanja. 

Šta vas interesuje za servis? Cene i intervale sam naveo, a što se tiče rezervnih delova saznao sam da imaju uglavnom sve od potrošnih i drugih delova, a i što nema brzo se nabavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja