Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Pozdrav ljudi,

 

ja sam Boris iz Novog Sada i kupujem prvi motor uskoro iako imam već 26 godina (nikad nije kasno za motore :na_glavi:), pa bih voleo da se malo konsultujem sa vama.

 

Do sada sam vozio najobičniji skuter od 50cc nekih 2-3 godine aktivno i odlučio sam da pređem na nešto jače. Trenutno sam na obuci za A kategoriju i trebalo bi da pribavim i dozvolu uskoro ali ne bih baš odmah kupovao motore koji spadaju u A kategoriju, jer mislim da sam za njih zelen kao kivi :lol3:.
Ono što je najvažnije je to što bi voleo da bude brzinac, sa kvačilom a ne skuter. Osim toga, ne bih voleo da kupim motor koji je skuplji od 1600 evra (jer računam da ću brzo menjati prvi motor) niti da je stariji od 2000. godišta (jer mislim da je sve pre 2000.g ipak staro i izvozano previše - grešim li?! :neznam:). 

 

Idealno bi bilo da motor bude od 250cc do 400cc ali je to dosta teško naći u cenovnom rangu do 1600 evra. Ostaju ove mašinice od 125cc pa bih možda nešto tu pazario, ali vrlo brzo i menjao jer kontam da ću brzo to prerasti. Međutim, ne bih one trkalice (aprilia RS ili Honda cbr 125 i sl.) već neki  nejked, enduro, touring ili tako nešto. Moj najveći problem je visina i građa za te male motore, mislim da će mi biti premali pa me zanima šta tu možete da preporučite. Probao sam bio, npr., Suzuki GS 500 i stoji mi kao da sam seo na igračku a ne na motor od 500cc, a obučavam se na Kawasaki ER 6n i on mi, recimo, odgovara. Visok sam 190 cm i imam oko 95 kila. Mislio sam eventualno da, ako ne nađem nešto slabije, da probam sa Kawasaki ER 5, ima ih par primeraka dobrih od 1998 do 2000 godišta, spadaju u A kategoriju ali nisu nešto jaki niti skupi. VIdim ovde sa foruma da ste ga nahvalili da je odličan za početnike i da je jeftin za održavanje, ali ništa posebno ne znam o njemu. 

Ako neko sa foruma nešto prodaje neka priloži šta ima da mi odgovara :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Isto kao i ti...
Samo imam 44 godine...

I niži sam, 180cm/100

Dakle nikad SEO na motor...
Uzeo V-Strom DL 1000...
Maltene je duplo u cifri...
Ali ti htedoh reći da budeš otvorenog uma.

ER5N svi rekoše odličan početnički...

Razmisliš o SV650S-N?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ja sam takođe tek ušao u moto vode, polažem uskoro za A, a nikad nisam ni skuter vozio, samo bicikl..
Ako ti položaj na kawi odgovara, uzimaj nešto takvo, za er5 sam čuo dobre utiske, drugaru je to bio prvi motor pre x godina i lepo se navozao, ali me je odvraćao od njega jer je mašina sad već u godinama da se nađe dobra. Jedino ako imaš nekog koga znaš pa da uzmeš proverenu mašinu. Ja sam uzeo sam yamahu diverziju 600,  sigurno me pokriva par sezona, nešto što mi se svidelo čim sam video motor (a nisam ih gledao dok nisam dobio dojavu da drugar od drugara prodaje), nije mnogo jak, 50ks, al može da se lepo voza sa njim i na put i lokal, tako da nemoj toliko da gledaš po kubikaži koliko da ti odgovara motor. Tako da držim fige da i tebe use*e tako neka kombinacija, može to i dobro da bude :)

Vidimo se uskoro po NS na dva točka :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Bio bip bip ta ta ta ta bio bip bip...

Hahahahahaahahahahaa

Nisam bio telegrafista...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 2 sati, TAZZ je napisao:

Bio bip bip ta ta ta ta bio bip bip...

 

Totalno se slazem, 100% si uparavu :lol2:

 

A ja mislio da sam u 40 okasnio sa motorima, e sad mi je lakse :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

@mrmiki

Ti beše kolega gledao TRK-S...

Privlačan je... Samo da je onaj 752ccm agregat, mislim da će bude zanimljiv sledeće godine za kad ga najavljuju...

Eto mladi kolega, pogledaj TRK ili TRK-X...
1800€ učešće, i ostalo iz ratatatataj... Kupiš NEW motorin... I boli te piša...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Taj Suzuki SV 650 sam sad pogledao i odličan je, baš po mom ukusu i uklapa se u cenu. Zanima me jedino kako da gledam koji mi motor odgovara po visini, gledao sam nešto specikifacije raznih motora za seat height, visinu sedišta, ali ne čini mi se to pouzdanim da se samo na to oslonim. SV 650 ću sigurno ići da probam, hvala na preporuci.

Zanima me šta vi mislite o mom mišljenju o starim motorima? Da izbegavam da pratim te oglase sa motorima između 1990 i 2000 godišta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Mislim da će ti SV650 odgovarati...

 

Mada ENDURO neki mnogo više...

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@TAZZ taj sam :), tri puta isao da gledam i pipnem, mislio sam da ce me izbace napolje :lol2:i na kraju uplatio i cekam da stigne :)

 

@BorisJ ima i na forumu kolega postavio na prodaju, mozda ti odgovara, ako nisi vec video

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Samo 20 godina. Mlad motor ;)

Ali nisam ja baš kompetentan. Svako zna šta je za njegov novac najbolje. Ja bih svom detetu uvek kupio nov automobil ili bar što noviji u što boljem stanju. Sebi u ovim godinama, hmmm...

Kupih sebi Renault 4 tl 1979. godište, tek onako za razonodu, da se potroši nešto para za razonodu (skup bre sport ta restauracija)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

SV650 je odlican motor ali za 1600e tesko da ces naci nesto sto valja. Mozda prve generacije ali i to tesko posebno naked varijanta. Meni je S varijanta nekako mnogo ruzna ali to je sve stvar ukusa. Ortak je mesecima trazio N varijantu i na kraju odustao. Ono sto moze da se nadje je daleko iznad te cifre. Istina on je trazio drugu generaciju ali ispod 3k nista nije nasao. Cak i kada se pojave nestanu u sekundi. Sto se velicine tice ne znam sta bih ti rekao. Meni su isto savetovali enduro zbog visine ali se ja sit navozah na CBF500 sa svojih 193cm/92kg. Ni jednog momenta nisam pomislio kako mi je motor mali. Sta vise bez problema bih vozio i manji motor. 

ER5 je super opcija za prvi motor. Za malo da bude i moj prvi "veliki" motor. Da mi nije uletela dobra ponuda za CBF500 verovatno bih danas vozio bas ER5. Nisam ga vozio ali videh jedan kod Bokilica u servisu i deluje dosta vece nego na slikama. Ako ti je ER6 ok bice ti ok i ER5 jer su iste velicine (meni cak deluje i veci). Ja sam isto polagao na ER6 i meni je i on bio sasvim ok po gabaritima. Zavisi sve od toga cemu ce ti sluziti motor. Ja na CBF-u bez problema prodjem 200km skoro u cugu i niti se pokocim niti mi nesto fali. 

U tom cenovnom rangu pogledaj i CB500. Po mnogima vazi za jedan od najboljih prvih "velikih" motora a i uklapa ti se u budzet.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
On 7.8.2020. at 0:16, DeusExMachina je napisao:

SV650 je odlican motor ali za 1600e tesko da ces naci nesto sto valja. Mozda prve generacije ali i to tesko posebno naked varijanta. Meni je S varijanta nekako mnogo ruzna ali to je sve stvar ukusa. Ortak je mesecima trazio N varijantu i na kraju odustao. Ono sto moze da se nadje je daleko iznad te cifre. Istina on je trazio drugu generaciju ali ispod 3k nista nije nasao. Cak i kada se pojave nestanu u sekundi. Sto se velicine tice ne znam sta bih ti rekao. Meni su isto savetovali enduro zbog visine ali se ja sit navozah na CBF500 sa svojih 193cm/92kg. Ni jednog momenta nisam pomislio kako mi je motor mali. Sta vise bez problema bih vozio i manji motor. 

ER5 je super opcija za prvi motor. Za malo da bude i moj prvi "veliki" motor. Da mi nije uletela dobra ponuda za CBF500 verovatno bih danas vozio bas ER5. Nisam ga vozio ali videh jedan kod Bokilica u servisu i deluje dosta vece nego na slikama. Ako ti je ER6 ok bice ti ok i ER5 jer su iste velicine (meni cak deluje i veci). Ja sam isto polagao na ER6 i meni je i on bio sasvim ok po gabaritima. Zavisi sve od toga cemu ce ti sluziti motor. Ja na CBF-u bez problema prodjem 200km skoro u cugu i niti se pokocim niti mi nesto fali. 

U tom cenovnom rangu pogledaj i CB500. Po mnogima vazi za jedan od najboljih prvih "velikih" motora a i uklapa ti se u budzet.

Sada kako je malo vremena prošlo i kad sam video koliko su mali ti od 125 cc za mene mislim da ću kupiti neki od 500-600 CC, nažalost malo stariji, ali mislim za početak dovoljno. Ne želim puno para da izdvajam pošto svakako planiram da već sledeće sezone prodam i kupim noviji.

Izbor sam suzio na Kawasaki ER 5, ima ih nekoliko na oglasima , čuo se sa ljudima i deluje mi kao ok motor sa ok cenom (oko 1300e). Sviđa mi se i Aprilia Pegaso ili Pegasus, tako nešto. 

Motorom planiram da idem na posao svaki dan, ali i da putujem negde do 300km udaljenosti od Novog Sada. 

Ako neko zna da neko prodaje neka mi prenese kontakt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Ljudi, kupio sam Apriliu Pegaso 1995 godište, 652 CC i 35 kW, jednocilindrični četvorotaktni motor. Iako sam malo sumnjičav zbog godišta motora izgleda da je u dobrom stanju, pali iz prve, lepo vuče odlično koči, i nisam primetio da curi ulje. ima sitnih estetskih oštećenja ali ništa strašno. Napraviću novu objavu jer mi svakako trebaju saveti vezani za održavanje motora tokom zime. Znači prvi motor posle skutera od 49cc. Odmah muški :givemebeer:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja