Jump to content

Moto Zajednica

branko_stefanovic

Cene polovnih motora

Recommended Posts

• Gospodar Univerzuma, 272 postova
  • Motocikl: XT1200Z & CBR600RR

Je l' ste to meni cini, ili su cene polovnih motora skocile za nijansu? Nekako mi izgleda da su prosle / pretprosle godine bili jeftiniji.

Primer: Drugar pre 2 god prodao ovakvu Hondu u super stanju za 1900e (1999 god, s nekih 35k km na sebi) a sad takve kostaju i za par stotina evra vise?

Naravno, ne mislim samo na ovu Hondu, primetio sam i niz drugih motora kojima je drasticno skocila cena u odnosu na zadnjih nekoliko godina. Isto npr. zx-6r 2001-2-3-4 i dalje drze maltene istu cenu kao i pre 6-7 godina, a pre dve-tri god su bili jeftiniji.

Sta se ovo desava, i da li sam ovo ja umislio?

4f45ddac4c09-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cbr 600 f4, 2000. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 28000 km, Veliki Crljeni. Cena 2.600 € - Motori - Polovni Automobili
4d03024941d2-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cbr, 1996. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 50000 km, Jagodina. Cena 1.900 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

pre 29 minuta, milos-v je napisao:

Mislim da je to samo zato jer je sad špic sezone. Uvek poskupe u toku sezone,a na zimu pojeftine za par stotina. 

Mislio sam i da je do toga, ali prc, bile su iste cene zimus.

pre 12 minuta, Sandi je napisao:

Ja sam ovakvu prodao 2002-e za 2000€emoji23.png Doduse bila je stranac ali bez obzira, pre 18 godina je bila ista cenaemoji23.png

O tome pricam haha, deluje mi kao da cene stoje u mestu godinama, umesto da padaju.

• Svrati ponekad, 381 postova

I stoje u mestu pa i mozda malo skacu razlog mozda sve vise motorasa i sve popularnija kategorija vozila a mozda dosta i dresa koji je prolupao i sl i sve manje funkcionalnijih masina a rekao bih da se ne uvoze kao ranije

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

• Zainteresovan, 657 postova
  • Motocikl: Trotinet

Jedino moto trziste ove godine kako novo tako polovno nije osetilo krizu. To je bas bilo i na medijima a znam i diskutovao sam sa vise ljudi. Svi oce da se voze, motori sve popularniji kupuju se novi, polovni, oprema, delovi, servisi, auto skole za A kategoriju, osiguravajuca drustva itd.

Svi sljakaju u moto svetu, retko ko nema posla a da je vezano za motore. Zato i nemaju razloga da budu jeftiniji, a realno ne vrede toliko, sve je to precenjeno. 

I da, cene definitivno ne padaju, a u mnogim slucajevima cak i rastu. Da li ce ici dole? Pa ne verujem, osim u slucaju teskih kriza. 

Kako kupiti motor u Srbiji a ne preplatiti? Nikako, mozda neka sreca il hitna prodaja, al retko...

I sto bi bilo ko od nas prodao motor po realnoj ceni kad to niko ne ceni? Ja sam prodao dva po realnoj, i tu je kraj. Ovaj sledeci ide po trzisnoj (kako drugi tako i ja), a dal je realna il ne, ne zanima me vise da bilo kome udovoljavam. Svaka roba ima svog kupca.

• Drug član, 1452 postova

To šta je na oglasima i za koliko se proda je potpuno različito.

Ja sam stavio na oglase Bandita iz 97 godine i pošto mi motor ne treba kao treći u garaži stavio sam i cenu koja je među najnižim na oglasima (oko 1350-1400€), likovi su mi nudili 850€ jer je kriza i korona.

Mislim ja sam strpljiv čovek, ali mi nije jasno kako neko ko je nagrebao trocifren iznos u evrima za koji može da uzme samo kineski skuter očekuje da može da me zajebava i uz to dobije četvorocilindrični japanski motor kome samo održavanje košta preko 400€ godišnje (ulje, filteri, gume,registracija, svećice, kočnice, lanac i lančanici, karburatori). Onda sam krenuo da gubim strpljenje, i posebno se naježim kad čujem rečenicu "koja je prodajna cena" i to preko telefona. To naročito rade dokoni ljudi koji samo po ceo dan listaju oglase i zovu, pa onda komentarišu to na forumima, pa imaju savete u stilu, "ako ti je spustio tako, spustiće ti još xxx€ kad mu zamašeš parama uživo". 

Jeste, uradiću mu svaki detalj kome nešto ne odgovara, kupiti nove gume i još jedan set da ide uz motor da se nađe, registrovaću ga, dati i karticu za gorivo na jedno 1000l i još nekih 500€ da se nađe usput.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Kao vozac duzni ste da imate ispravno vozilo na drumu a uz to odrzavanje motora i eventulane popravke nisu nesto sto cete naplatiti buducem vlasniku lepo je pomenuti da covek zna sta je uradjeno ali cena se formira prema stanju motora naravno da ce isparavan i funckionalan razume se i registrovan motor biti skuplji od neregistrivanog motora sumnjivog stanja ali ljudi realno precenjuju svoje dvotockase pogotovo u vreme kada su tehn pregled i registracija sada ozbiljan izdatak za sve preko 500cc kao i opste stanje u zemlj.....i da,motor nije luksuz cak bih rekao da je po potrosnji i daleko ekonomicniji od automobila da bi se pravdalo time da je to sport samo za odabrane koji imaju kintu-ta vremena su prosla

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

• U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ6 Diversion S

Pratio sam FZ8 Fazer-e jedno dve godine barem i cena je sada definitivno visa.

S tim da ih u jednom trenutku uopste nije bilo na oglasima, onda je prvi koji je postavljao oglas stavio cenu vecu od 6k eura, pa su svi posle njega to uzeli kao reper za formiranje svojih cena. Prosecna cena sada im je oko 1000e visa, nego pre dve godine.

Ja sam moj XJ6S prodao drugaru za iste novce za koje sam ga uzeo. Kada sam ga uzeo cena je bila osrednja (u odnosu na ostale XJ6S na oglasima), a dve godine i 22k kilometara kasnije, kada sam ga prodao, svi motori na oglasima su bili skuplji.

Pao sam pri maloj brzini, ostetio plastike, krpio ih i farbao. S druge strane, stavio Maxia 4 kofer, Scottoiler, Did i Jt lanac i lancanike, Road 5 gume sa kojima sam presao par hiljada, redovno sve servisirao (ulje, antifriz, filteri...).

Da sam prodavao na oglas, verovatno sam mogao vise novca uzeti, ali sam se ovako spasio objasnjavanja zasto je farban i pokazivanja desetina slika posle pada. Spasio sam zivce od kojekakvih kupaca, a drugar je uzeo motor za koji zna da je mehanicki u perfektnom stanju i jedina mana mu je to sto farban.

• Zainteresovan, 555 postova
  • Motocikl: Polaris 850

Korona prodaje vozila, placeve u prirodi... Sve sto nije islo sada se proda.

Druga je stvar sto privatnici vise ne dovoze motocikle od preko, jer i ne dolaze na godisnje.

Prodaje se ono sto je vec u Srbiji.

I da sve je poskupelo i brze se proda.

Jedino sto ima nebuloznih cena za neke primerke, al to nece da se proda ni blizu za toliko.

Pre 1 sat, Skyrunner je napisao:

ako ti je spustio tako, spustiće ti još xxx€ kad mu zamašeš parama uživo

Ni ja ne podnosim organski ta ubijanja cene, par puta sam u toku prodaje takvim kupcima namerno podigao cenu za 200-500e umesto da je spustim, nakon cega su se naravno okrenuli i kuci. 

pre 37 minuta, Ivanrsvb je napisao:

Kao vozac duzni ste da imate ispravno vozilo na drumu a uz to odrzavanje motora i eventulane popravke nisu nesto sto cete naplatiti buducem vlasniku

Ko me zna, zna da sam svaki svoj motor prodao u 100% ispravnom mehanickom, estetskom i servisnom stanju. UVEK u svaki polovan motor koji sam uzeo, sam ulozio do 1000e u servise i sredjivanja, nakon cega ga prodam po nizoj ceni od one po kojoj sam ga kupio, i to uglavnom maksimum godinu dana kasnije. Najvise me nerviraju ljudi koji uzmu motor, izvade mu dusu, jebu mu majku, istrose ga maksimalno, ne urade nijedan servis, gume teraju do ne popucaju sa strane i posle ga kao prodaju na oglasu. Takav motor kada vidim, pogledam ga 1 min. i okrenem se i nastavim dalje. Mislim da je neka osnovna stvar uraditi servis, NE ZBOG MENE, vec zbog tebe, mislim, sedis na dva tocka, i imas te dve male plocice i malo ulja koje te drzi u zivotu, bilo sta od toga da otkaze i pa-pa, zbogom svete. 

pre 40 minuta, MilanS je napisao:

Pratio sam FZ8 Fazer-e jedno dve godine barem i cena je sada definitivno visa.

E da, i kod njih sam primetio to isto. Pre dve godine sam pazario FZ6-S2, i u isto vreme sam gledao FZ8, ali mi je bio previse skup tad. A sad je jos skuplji. Nema logike. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U sustini, umesto cene malo da padaju, ljudi iz nekog razloga u Srbiji precenjuju svoje motocikle, kao da su iz radnje izasli, a ne stari po 15-20 godina sa brdom kilometra. Isto mi nece biti jasno to sto se jedan isti motor prodaje za istu cenu X puta dosta godina. Drugar je pre 10 godina kupio GPZ600R za 1200e, i taj GPZ se i dalje prodaje za nekih oko ~1000e. Cista nebuloza. Motor promeni 20 vlasnika, predje 100.000km i i dalje se prodaje po istoj ceni. Valjda bi po nekoj logici svaki sledeci vlasnik trebao da proda motor po nizoj ceni.

pre 1 minut, slave74 je napisao:

Korona prodaje vozila

U ovo ne verujem, jer oni koji su najvise pogodjeni ovom situacijom su uglavnom isti koji rade za minimalac, a sumnjam da covek koji konobarise ima para za Yamahu FZ8 2011 god.. 

Veruj veruj. Na planini sam napravio kucu 2006. Niko nije od tada kupio plac u blizoj okolini sve do sada, kada je prodano pored mene 4 placa, a okolo kolko hoces. I to cena je do tri puta veca nego sto se prodavalo prosle godine.

Sto se tice vozila, imao sam r6 i prodavao je dve godine kao najjeftiniju na oglasu sve do pre mesec dana. Uz to sam prodao i tri quada, koji su takodje bili po oglasima par godina.

Kada sam hteo da kupim novi atv, sve sto stoji po oglasima je rasprodato, a oglasi nisu povuceni. Kazu da je sve sto su narucili rasprodato do sledeceg proleca. Kazu uplati neku kaparu, pa sacekaj, hahah. Njihovo objasnjenje je da je to zbog korone, a da cene vozila nove ture idu par stotina gore. To je provereno vec.

Polovni se ne uvoze jer gastajbajteri ne dolaze ovog leta ni na odmor u Srbiju, a pre su uvek nesto doterali od vozila i robe.

Tako da jedva nadjoh nesto sto mi se svidja i za vece pare nego je bilo ranije.

Ne rade svi zaposleni za minimalac, postoje gradjani, koji imaju dovoljno para da u svakom trenutku iskesiraju motocikli , neko drugo vozilo, ili osrednji plac. Narod je poludeo u ovom karantinu od drzave, i cini sebi malo merak, koji ce mu pruziti odusak od situacije.

Svi su poskupeli, takodje i ugostitelji u Srbiji.

Prost zakon ponuda/potraznja, odredjuje cene.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

pre 13 minuta, slave74 je napisao:

Veruj veruj. Na planini sam napravio kucu 2006. Niko nije od tada kupio plac u blizoj okolini sve do sada, kada je prodano pored mene 4 placa, a okolo kolko hoces. I to cena je do tri puta veca nego sto se prodavalo prosle godine.

Sto se tice vozila, imao sam r6 i prodavao je dve godine kao najjeftiniju na oglasu sve do pre mesec dana. Uz to sam prodao i tri quada, koji su takodje bili po oglasima par godina.

Kada sam hteo da kupim novi atv, sve sto stoji po oglasima je rasprodato, a oglasi nisu povuceni. Kazu da je sve sto su narucili rasprodato do sledeceg proleca. Kazu uplati neku kaparu, pa sacekaj, hahah. Njihovo objasnjenje je da je to zbog korone, a da cene vozila nove ture idu par stotina gore. To je provereno vec.

Polovni se ne uvoze jer gastajbajteri ne dolaze ovog leta ni na odmor u Srbiju, a pre su uvek nesto doterali od vozila i robe.

Tako da jedva nadjoh nesto sto mi se svidja i za vece pare nego je bilo ranije.

Ne rade svi zaposleni za minimalac, postoje gradjani, koji imaju dovoljno para da u svakom trenutku iskesiraju motocikli , neko drugo vozilo, ili osrednji plac. Narod je poludeo u ovom karantinu od drzave, i cini sebi malo merak, koji ce mu pruziti odusak od situacije.

Svi su poskupeli, takodje i ugostitelji u Srbiji.

Prost zakon ponuda/potraznja, odredjuje cene.

Dobro, kad ga srocis tako, sad vec ima vise smisla. 

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 115 postova

Ja sam odlučio, nakon duge potrage polovnih motora, da kupim nov. Kupujem i vozim motor i skuter isključivo iz praktičnih razloga (dobro de, i volim ja motore). Kako budžet ove godine nije dovoljan odložiću kupovinu do sledeće godine. Skuter će morati da me izdrži do tada. Kad kupim nov motor ima odma' da mu opalim cenu veću za 500€ od cene motora i registracije. Po logici "moj polovnjak više vredi od novog", a ima takvih dosta na našem tržištu.

• Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Naravno ima slucajeva kad ljudi kupe totalno zapusten motor kome su vitalni"organi"ok pa ga sredi i naravno da taj motor ne moze kostati koliko i kupljen..Neko je ovde pomenuo u postu iznad i msm da takvih oglasa najvise ima a to su ljudi koji nemaju kategoriju i nikad ne reg motor mozda ne znaju ni gde se nivo ulja gleda ali zato rokaju u crveno,potpisuju i siluju ionako zapsutenu masinu i onda malo nalickaju i obavezno pri dnu teksta stave"srecna kupovina":-)

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Zainteresovan, 938 postova
  • Motocikl: TA600
2 minutes ago, branko_stefanovic said:

A nekad dodaju i ful fulova, fAbRiKa, cena zacementirana! :jee3:

Sedi i vozi...  da, i lanac i lancanici obavezno stavljeni novi

Upravo sada, drmilan_ je napisao:

Sedi i vozi...  da, i lanac i lancanici obavezno stavljeni novi

A da ne zaboravimo staro dobro: "Razlog prodaje - odlazak u inostranstvo". :jee:

• Svrati ponekad, 115 postova

Upravo gledam oglas za Yamahu 250 ccm. Lepa je, sviđa mi se. Ne želim nikoga da uvredim. 

Ali...

Malo mi stimuliše mozak, na razmišljanje.

Koliko košta automobil niže klase, recimo 1000-1400 ccm, recimo fiesta ili Peugeot 206 ili tako nešto, a koji je plaćen koliko je plaćen 1997. godine? 23 godine, a košta skoro trećinu novog? To znači da bi automobil niže klase iz 1997. god. sada koštao 3000 €. Možda ja grešim?

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 1446 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Veruj veruj. Na planini sam napravio kucu 2006. Niko nije od tada kupio plac u blizoj okolini sve do sada, kada je prodano pored mene 4 placa, a okolo kolko .

Ovo sa placevima i građevinskim objektima nije baš za poređenje sa motorima...

Mozda nije, al mozda i jeste. Beg u prirodu kupovinom placa ili brze, kupovinom terenskog vozila...

Po mojoj proceni 70% kupljenih parcela ce ostati bez gradjevine. Bacio se visak para u zelji da se pobegne iz grada u prirodu. Tako su se prodali vecina kvadova i kros motora.

U svakom slucaju pokusaj da nadjes neki atv od 500/600cc  nov da kupis. Nema. Oglasi su tu, te se stice utisak da prodaja nije porasla, ali pozovi ih i pitaj. I objasnjenje je korona.

Ovo novo sto su uvezli ko zna odakle kosta od 1000eur na vise u odnosu na isto ili slicno vozilo od pre perioda korone.

Ljudi ne znaju sta ce od sebe.

Ja sam se srecom na vreme obezbedio nekretninom u selu, au gradu ne mogu da izdrzim duze od dve nedelje.

Jbg izvuko si iz cele price placeve, al svakako je i to zbog korone.

• Sviđa mi se 1

A da ne zaboravimo staro dobro: "Razlog prodaje - odlazak u inostranstvo". :jee:
Ima i novo;-) razlog prodaje nedostatak vremena za voznju a kad odes on osinut stoji van svake geometrije

• Haha 1

• Drug član, 1140 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville
Pre 9 sati, branko_stefanovic je napisao:

U sustini, umesto cene malo da padaju, ljudi iz nekog razloga u Srbiji precenjuju svoje motocikle, kao da su iz radnje izasli, a ne stari po 15-20 godina sa brdom kilometra. Isto mi nece biti jasno to sto se jedan isti motor prodaje za istu cenu X puta dosta godina. Drugar je pre 10 godina kupio GPZ600R za 1200e, i taj GPZ se i dalje prodaje za nekih oko ~1000e. Cista nebuloza. Motor promeni 20 vlasnika, predje 100.000km i i dalje se prodaje po istoj ceni. Valjda bi po nekoj logici svaki sledeci vlasnik trebao da proda motor po nizoj ceni.

Postoji jos jedan razlog zasto stari motori "drze" cenu.Mehanicki ispravan motor sa jeftinim odrzavanjem sluzi svoga vlasnika jako dobro,a vlasnik nema para da doplati za nesto skuplje.Nada se da ako kojim slucajem dobije dobru cifru za svoj motor,mozda bi mogao da nategne 200-300 evra za bolji,a ako spusti cenu na neku realnu,onda mu fali 700-800 + eura,a to je za njega nedostizno.

• Drug član, 4820 postova
  • Motocikl: TDM 900

Šta će bolje da kupi za 200 300 eur. Pa toliko je set guma samo. Gde je ostalo...

Dobar motor košta i uvek će da košta. 

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja