Jump to content

Moto Zajednica

Vikend na moru ... s Yuga bez kvara i para ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Dobih inspiraciju čitajući kolegin putopis iz CG  pa aj da započnem i ja moj dok sam još pri volji jer posle će me mrzeti sigurno  :)

 

Večeras da završim piskaranje u pričam ti priču pa sutra nastavljam ovde ...

...

Fotografija6651.jpgimages https

...

Fotografija6640.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Pa da krenem, ja se vama za vaše komentare najradije odužim putopisom :) ...

 

Beše to kraj leta 2019, godine, žena i ja se malo pre toga vratili sa godišnjeg odmora ali pundravac u doopetu i dalje treperi.

 

Obzirom da smo bili na moru razmišljam da opletem TF i TA preko vikenda, pratim prognozu i vidim kako najavljuju da će taj vikend biti jedan od poslednjih u godini sa tako visokom temperaturom.

 

Boka je logičan zaključak, za avanturisanje je standardno odvojen petak popodne i dani vikenda. U mom slučaju to znači nekih 48h jer u ponedeljak nema kašnjenja na posao.

 

Krenuo sam kasno, ispadoše neplanski neke obaveze pa nisam mogao ranije.

 

Razmišljam dal na ibarsku ili da overim miloša velikog koji je tek otvoren i pušten u promet.

 

Nisam poslušao svoju savest i tu pravim opasan zajeb ...

 

Kolona me uhvatila par km pre ulaska na umku a onda narednih 15ak km kreni stani prva druga ...

 

U bariču stajem da se stišam i pišam. Više od sat vremena se cupka u mestu. Izgoreo sam ...

Fotografija6589.jpgonline photo hosting free

...

Pre bih stigao do čačka da sam išao ibarskom ali posle hebe nema kajanja ...

 

Autoban OK ali meni je to sve isto kao i drugi. Kasnim u startu pa ga zabadam u S mod a onda SSSSSSS ...

Fotografija6592.jpg

...

PRELJINA ... kada sam stigao nemam pojma ali znam da moram da ubrzam tempo.

 

Stajem na parking kod tržnog centra na skveru. Kratka pauza jer predstoji noćna vožnja u kojoj nema mesta za greške.

Tu se svaka greška skupo plaća.

 

Dižem haubu da proverim nivo ulja, krenuo na brzaka pa nisam stigao da to uradim kod kuće.

 

Nema greške, kako sipam tako i ispustim na sledećoj zameni ali pravilo je pravilo.

 

Kanula jedna kapljica sa šipke na branik pa krećem ka gepeku po vlažnu maramicu da obrišem.

 

A onda biser No1 .... Ma pišijada kada se putuje ovom sirotinjom ...

 

Pridjoše lokalni lešinari, pitaju jel treba pomoć jel treba šlep. Pitaju jel ima neki problem ...

 

Ja ćutim i kuliram a oni se i dalje nude da pomognu. A onda ...

 

.... imam problem ... kažem ja 

 

... kakav ... pitaju oni

 

... pa treba do sutra uveče da stignem u rim pa razmišljam da li će trajekt da kasni ili ne ...

 

Prišli i neki taksisti pa sad ne znaju dal se zezam ili ne. A ja skroz ozbiljan ...

 

... a šta ćeš u rimu ... pita jedan od njih 

 

... ma bio sa ženom na letovanju a ona negde izgubila ogrlicu. Juče nam javili iz hotela da su je pronašli pa sad idem po nju ...

 

Vidim ja da su u rebusu pa vadim telefon i pokazujem slike malog abarta u akciji.

 

Samo su se pogledali a onda se razišli.

 

Pa mamu vam vašu našli ste mene u pola noći da radite i vaćarite za šlep ...

Fotografija6593.jpg

...

Opletem ga do zlatibora a onda laganim kasom do prijepolja gde dajem desni migavac i  penjem se uz brdo.

 

Na granici nigde nikog, tu mi se popravilo prolazno vreme i vratio osmeh na lice.

 

Oko 3 posle ponoći ulazim u žabljak, umor me trese zadnjih sat vremena i znam da nisam sposoban za dalje.

 

Obaram sedište a onda ZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ...

...

Alarm me budi u pola 6, kako otvaram oči tako me dočekuje predivan prizor.

Budi se i sunce koje polako obasjava durmitorske vrhove.

 

Iz žabljaka gasiram ka šavniku, otresem onih par serpentina i uspon koji je prad nama a onda tražim mesto za doručak.

 

A gde ćete bolje od ovoga, dva sokola osmatraju okolinu ...

Fotografija6597.jpg

...

Idemo dalje, punog stomaka lakše zavrćem gas do kraja ...

Fotografija6598.jpggaelic name generator

...

Odjednom fatamorgana, ABS radi svoje a onda se mota volan i parkira do njega.

Fotografija6602.jpg

...

Fotografija6599.jpg

...

Komande na volanu ... to je za one kojima ćuna služi samo za šoranje.

Nikada je na volanu bilo dovoljno imati samo niklovan taster sirene kako bi se svirkalo ičkicama pored puta ...

Fotografija6606.jpg

...

A onda se pevalo na zadnjem sedištu moga auta ...

A zadnje sedište veće i udobnije nego danas nečiji krevet na kome spava ...

Fotografija6605.jpg

...

Šta reći a ne zaplakati, kakav, bre, kompresor, brabus, ili amg ...

Sa ovakvim detaljima je autoindustrija elegantno grabila ka svom usponu i kasnijem vrhuncu moći ...

Fotografija6604.jpg

...

A kada se počelo sa primenom centralnog i daljinskog zaključavanja, počelo se i sa sunovratom ...

Fotografija6607.jpg

...

Ispred nikšića beše smak sveta i to dobrih par km. Ubio sam ramena samo tako.

Fotografija6609.jpgjapanese girl names meaning fire

...

Aj što sam ubio ramena nego mi od onog makadama popustio i guzni ventil.

No frks, kada je zov prirode u pitanju penjemo se i uz masnu banderu. Bitno je samo naći kabinu sa dobrim pogledom.

Fotografija6617.jpg

...

I posle nekih 600 km stigosmo na moreeeee ... bez ikakvog kvara i bez para. 

Goriva ima dovoljno a sve drugo je manje bitno ...

Fotografija6618.jpgcool middle names for boys

...

Malo se glisira uz obalu ali mi to nije cilj ...

Fotografija6620.jpgunique islamic names

...

Parkiram alamunju ispod nekih jela a smola samo kaplje.

 

Boli me raka, napokon vozim nešto o čemu nemoram da brinem i da svaki čas gledam jel ga neko maznuo ili ne.

Zatvaram vrata nogom a onda pravac riva.

 

RISAN ... kafenisanje na samoj obali, ništa one fore što dalje od centra jer je tamo jeftinije.

 

Kažu crnogorac kad progovori i prvo što reče je cetinje il dedinje ... Tako i ja, uz more il ništa drugo ...

Fotografija6623.jpg

...

Fotografija6622.jpgforeign baby girl names

...

Kako sam se nadao dobro sam stigao.

 

Ceo subotnji dan je pradamnom i polako pravim plan za dalje.

 

Šta i kako, e o tome u sutrašnjem nastavku :) ...

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Al taj zivotni stav "U auto naspi corbe pa u Trst po farmarke" mi je uvek bio zanimjiv kod ljudi. Ono zavrsim posao u petak, sedam u auto/na motor i palim na more/planinu/gde god bez puno planiranja i sekirancije. Samo ja i asfalt pa dokle stignem stignem.

Ja sam na moju veliku zalost jedan od onih sto brinu o svemu i svacemu i previse planiraju. Nedostaje mi ta impulsivnost. Po meni je to jako bitan preduslov za dobru avanturu. 

Veliki pozdrav i postovanje za kolegu putnika :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala druže, drago mi je što vam se dopadaju moji putopisi :) ...

 

Ja sam njih i počeo da pišem u inat ovoj koroni, ako se ova situacija nastavi u nedogled onda meni nepreostaje ništa drugo nego da ih pišem do daljnjeg.

 

Ja sad jedino mogu da obećam da će pre nestati virus nego što će meni nestati materijala za putopise. Jbg, ima se može se ... mislim ima se materijala :jee: ...

Fotografija8043.jpg

...

Svašta se vozilo nekada ali neke stvari ne volim da izvlačim iz naftalina. Ali, bože moj, jel ste mi rodjaci ili niste ...

Fotografija8041.jpg

...

Sad odo da odaberem par slika pa da nastavim započeto :moto2: ...

 

Smrt kovidu, sloboda putovanju :moto1: ...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Krećem ka crvenom zmaju ali ugledam njega, vožnja obalom zaliva 20e. Malo se dvoumim ali odustajem. Plivanje bi mi više godilo a i nemam previše vremena na raspolaganju.

Fotografija6621.jpglightshot

...

U blizini PERASTa bacam sidro. Tu su plaže IN i uvek se samo tu kupam.

Alergičan sam na gužvu i punišiće koji udju u vodu do pupka a onda  tako stoje 5 minuta dok zamišljeno gledaju u daljinu.

 

A jel znate šta rade tako ... pa šoraju rodjaci ...

 

A jel znate šta rade oni što odplivaju do bove a onda je zagrle i tako provedu narednih 15 minuta ...

 

Dakle, za nas dvojcu samo plaže IN ....

Fotografija6625.jpgupload pictures

...

Isplivam se baš domaćinski, zvezda prži za sve pare pa je merak bio neopisiv.

 

Perast mi na puškometu, ostavljam ovu moju sirotinju na magistrali a ja nogu pred nogu pa krećem po sladoled. I to onaj na točenje.

 

Lep gradić mada je bolje reći najlepši gradić crnogorskog primorja.

 

Još uvek ima onaj pravi morski šmek mada je zadnjih godina i on maximalno komercijalizovan a pogotovo izgradnjom luksuznog hotela.

 

Ima prelepe plaže i more ...

Fotografija6629.jpg

...

Ovaj vez nisam nikako skapirao al aj nema veze. Možda tako treba ... A i nema gde da ode, na pučinu neće sigurno ...

Fotografija6630.jpg

...

A šetnja ulicom uz more je poseban doživljaj ...

 

Girosa nigde na vidiku al zato ...

 

Ovde su gosti uglavnom turisti sa kruzera a dolaze samo zato da bi videli ovo čudo tehnike koje su čak i germani prekopirali da bi napravili G mk1 ...

Fotografija6631.jpg

...

U perastu sam uvek voleo da izbliza zavirim u vatrogasno dvorište, uvek su imali nekog oldtajmera koji bi ponosno smeo da stane pored nekog novog ali plastičnog.

 

Jbg, modernizovali su se i oni ali su ipak ostali verni starom sjaju ... U garaži se vidi old.school, vidjao sam nekada i FAP duplaka, e tek bi o njemu mogao da se raspišem. Kakva je to mašina rodjaci moji, oni stariji se sećaju nje iz JNA ...

Fotografija6634.jpg

...

Jbt kako moćno izgleda, imaš utisak da bi prošao kroz kuću kao tenk. Ovim plastičnim da lupiš čvrgu odma se raspadnu ko u crtanom filmu.

Oni stariji se sećaju kako je nekada moćno izgledala novčanica od 100 DM koja se nosila u trst po farmerke, da se smrzneš. Današnjih 100e vredi samo za brisanje ljoobe.

Fotografija6632.jpg

...

Prošetam se perastom i napunim baterije u njemu, još bih ostao i uživao u onoj atmosferi ali vreme leti ko ludo. Mora da se tera dalje.

 

Izlazim na magistralu i krećem ka zmaju.

 

Sve i svašta može da se vidi na magistrali ali meni su najupečatljiviji bili ovi sa balkan expresa. Video sam preko 50ak modela iz doba najvećeg vrhunca autoindustrije.

 

Da vam ja ne bih pričao i prepričavao šta je balkan expres evo kratak info tj copy/paste

...

Quickfacts - BALKAN EXPRESS RALLY
THE ROUTE

Start: Dresden, Germany. Finish: Salzburg, Austria.
4,000 km in 13 days through:

The Carpathians, the Low & High Tatras, the Dinaric Alps
The Balkans, incl. Macedonia, Albania, Montenegro, Bosnia-Herzegovina
Poland, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Romania, Bulgaria, Serbia, Croatia
Budapest, Belgrade, Sibiu, Sofia, Sarajevo, Tirana, Dubrovnik, Split
Transylvania & the Adriatic Sea
Slovenia and Austria
THE VEHICLE

Cars
Old-school cars: Classics or modern classics, at least 20 years old (incl. 1999 makes)

Two-wheelers
Old-school bikes: At least 20 years old (incl. 1999 makes); a motorcycle team may consist of no more than two motorcycles

Commercial vehicles
Old-school vans & trucks: At least 20 years old (incl. 1999 makes); campers/RVs and trailers are not allowed

REGULATIONS

Codex

No GPS
No navigation systems
No highways/motorways
More adventure!
Roadbook
The Roadbook awaits you and your team, filled with great suggestions for your trip in addition to cool challenges and opportunities for extra fun. 
The activities and tips in the Roadbook are just a bonus, not mandatory!

...

Koliko se ja razumem u strane jezike tamo gore piše da pravo učestvovanja imaju samo veliki dečaci. Dakle samo jaki momci sa pravim muškim automobilima. Oni drugi su ostali kod kuće da preskaču lastiš ...

Fotografija6640.jpg

...

A kad malo bolje bacim oko na rutu koju su oni odvozali, vidim da sam i ja sve to odvozao a vi nešto od toga imali prilike da vidite u mojim putopisima. Ono drugo što nisam putopisirao će te čitati u narodnom periodu ako virus potraje. Tako sam obećao.

 

Stižem do zmaja, čeka me na istom mestu gde sam ga i ostavio.

Niko ga nije maznuo ... a i koj će penis nekome kad se kvari non stop, 3 ulice dalje od mesta stanovanja ne sme da se krene sa njim ...

Fotografija6647.jpg

...

Opletem još jedan kupanjac po talasima a onda se vozi dalje, nove avanture nas zovu ...

 

Peče zvezda a klime nema. Majca siledžijka se natopila znojem pa mora na cedjenje ... a gde drugde nego na vrata ...

 

Parking u ladovini i to debeloj ...

 

Baje ga zavrću do kraja po izlasku iz krivine, kakve bre, blokade i kontrole proklizavanja, to je za devojčice ...

Fotografija6648.jpg

...

A onda ...

 

Odma sam ih snimio i mahnuo a od njih dobio odgovor u vidu ablenda i sirene.

 

Z101 prva serija sa okruglim farovima i velikim migavcima u krilu. Tablice PL, one stare crne sa belim brojevima.

A pozadi ona velika četvrtasta ...

 

Uživaju momci za sve pare, znam kako se osećaju jer tako sam se i ja qrčio kada sam bio kod njih na vozikanju ...

Fotografija6649.jpg

...

Fotografija5928.jpg

...

Meditiram i punim baterije, uživam u poju ptica i šumu talasa ...

 

Parking je na lepom mestu, puca pogled na qrčinu, pardon, pučinu ...

 

Staju i oni da se fotkaju, učesnici gore pomenutog balkan expresa ...

 

Zanimljivo je kako se u takvim situacijama osećaju pozitivne vibracije izmedju ljudi koji imaju iste poglede na svet ...

Fotografija6651.jpg

...

Pozitiva gotiva, takvi smo mi koji uživamo i u nekim drugim stvarima a ne samo u materijalnim.

 

U takvim prilikama jezik nikada nije barijera, sličnost ka istim stvarima ruši sve barijere.

Poželesmo srećan put jedni drugima a onda svako na svoju stranu.

 

Oni nastaviše sa svojom balkan expres turom a ja sa mojom morskom vikend turom.

Fotografija6652.jpg

...

Fotografija6654.jpg

...

...

...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Perast je prilično nepoznat. A prelep. Jedino mesto u kojem bih uvek letovao. I jesam, 2010., na nagovor i nisam se pokajao. 

Inače vatrogasci iz Perasta imaju maskotu, Deutz iz 1956. Kamion cisterna koji je u funkciji i i te kakav oslonac u kriznim situacijama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bravo za komentar, pogotovo za prvi deo. 

 

U svakom putopisu kolege stanu i naprave selfi sa ostrvom i crkvicama a onda projure magistralom bez da stanu i  udju u perast i prošetaju njime. Velika greška, svakome bih preporučio da odvoji bar pola sata za njega.

 

Inače najsladju kafu koju sam popio na crnogorskom primorju je  bila upravo u perastu, u boćarskom klubu.

 

Dajca nisam video, sigurno je u garaži.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Da u garaži je. Imao sam priliku i da uđem u vatrogasni dom. Vatrogasci iz Perasta su jedna od najsposobnijih jedinica u CG. Prisustvovao sam i jednoj od vežbi u gradu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nastavljam dalje ka kotoru, jeste da mi je vožnja najveće zadovoljstvo ali volim i da se šetam.

 

Još jedna legenda prošlih vremena, imao drugar sa posla i maximalno ga akao ali nikad nije stao ...

Fotografija6655.jpg

...

Parkiram se u dobroti, znam da će u kotoru standardno biti frka i neću da se nerviram.

Ujedno i da se prošetam rivom ...

Fotografija6656.jpg

...

Mislim da je pomorski fakultet u pitanju, kapija beše pritvorena a to znači da sme da se udje čim nije zatvorena do kraja.

 

Kao neko koga privlače stare tehničke stvari udjem da ga pogledam ...

Fotografija6659.jpg

...

Nema plivajući nema turbo nema bi turbo nema dolbi stereo i ostala novokomponovana oranja ali zato može da pregura brdo nautičkih milja bez kvara ...

Fotografija6660.jpg

...

U kotoru ispred starog grada standardno gužva. Par fotki da vas ispoštujem ...

Fotografija6663.jpgus bank locations omaha

...

Fotografija6664.jpg

...

Fotografija6680.jpg

...

Fotografija6679.jpg

...

Uz maršala TITA junačkoga sina ...

Fotografija6665.jpg

...

Udjem unutra a ono ko u konzervi sardine, kruzeraši ...

Fotografija6678.jpgkeybank atm near me

...

Toliko slični a ipak totalno različiti ...

Fotografija6677.jpg

...

Ja se odmah izmigoljim u zabačene uličice i osamim, volim taj ambijent i takvu atmosferu jer tu se nabolje relaksiram od BG uke i buke ...

Fotografija6670.jpgrussian image forum

...

Fotografija6671.jpg

...

Sa vrha bacam pogled ...

Nema gužve kao što ume da bude ...

Fotografija6673.jpgimages share

...

A onaj  odozgo samo ubacuje drva u smederevac i loži za sve pare. Bilo je nekih 38c.

 

Za ručak bile neke slane semenke pa se ožednelo. Bolje reći dehidriralo ...

 

Sedam da dodjem do vazduha. Čekam konobaricu.

 

U tom trenu projuri nešto ko mećava, ja reko sad će da izobara sve one astale i stolice ...

 

Ma kakvi rodjaci, ćera ga avetinja samo tako iako ima prikolice ...

Fotografija6667.jpg

...

Stiže pivkana ali i račun, ja bacim petardu i kažem ok mada me steglo nešto u grlu. Za te pare sam mogao da uradim mali servis na jugu.

Fotografija6668.jpg

...

Legla mi ona krigla samo tako, gledam one kruzeraše kako se šetaju a niko da se uvati za budjelar.

 

Viknem ja tu još jednu turu i puknem još jednu petardu ali sa željom da popijem njima za dušu da ne pocrkaju od one vrućinčine ...

 

Zveknem to drugo na eks i tu pojem gomno. Znao sam da će tako da bude al ajde ...

 

Umor je učinio svoje , sunce me dotuklo a pivo ubilo. Klecaju noge a treba da se spremam i polako krećem nazad za moje selo ...

 

Lobanja radi al džabe kad noge klecaju i neće da stoje mirno.

 

Ma idem da se bućnem u vodu i malo isplivam ...

 

Šetam rivom i tražim zgodno mesto al obavezno da bude plićak, da se ne udavim. Već mi se šareni i u glavi pa ko zna, možda sam zaboravio da plivam.

 

Rodjaci moji, koliko je ženskog sveta bilo samo da to nije normalno. 

U moje vreme je to bilo malo drugačije, širilo se bratstvo i jedinstvo na svakom koraku.

Znate ono, leva noga bratsvo desna jedinstvo ... širimo bratstvo i  jedinstvo ...

 

Kupaju se i letuju same, venu u cvetu mladosti. Bem ti ovu i ovakvu demokratiju kad su nekome kladionice preče nego pupoljak.

 

Fotografija6661.jpg

...

Fotografija6657.jpgupload photos without account

...

Sva sreća da ima nas koji volimo da beremo ljubičice, sad kad vratim film skapiram i da je bilo bolje što sam se udavio u onoj polovnjači nego u moru ...

 

Sad odo da pustim ona moja 2 točka niz ulicu. Na koju ću stranu i gde, nemam pojma.

 

Ako se vratim živ i zdrav eto nastavka putopisa večeras ...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Dodje  vreme za povratak domu svome, na svu sreću um mi se izbistrio očas posla pa nije bilo prepreke da se sedne za volan.

 

Krećem lagano i pozdravljam još jednu legendu koja je obeležila moje detinjstvo ...

Fotografija6683.jpg

...

Odugovlačim i glisiram na leru, ostao bih još i uživao u moru i suncu ali vreme neumoljivo teče ...

Fotografija6685.jpg

...

Polako se penjem nebu pod oblake, oni koji su bili znaju kakav je uspon iz risna. Agregat zadovoljno prede a meni  preostaje samo da bacim još koji pogled na zaliv i obalu uz koju smo proveli taj subotnji dan.

Fotografija6687.jpg

...

Počinje kišica ali moram priznati da mi je prijala. Taj dan sam izgoreo od vrućinčine pa je rashladjenje dobro došlo.

Fotografija6688.jpg

...

Čas pada čas ne, na putu nigde nikog ali nema jurcanja. Ta deonica ume da bude klizava i očas posla te zavara pista kojom može da se leti.

Tempomat na 80/90 i to je to. Kišica rominja a mrak samo što nije pao ...

Fotografija6690.jpgupload picture url

...

Fotografija6691.jpg

...

A onda je usledila noćna vožnja ...

 

Tu noć sam planirao da dodjem do mosta na djurdjevića tari i tu zanoćim kako bih ranom zorom imao priliku da sa mosta gledam izlazak sunca. Tako nešto do sada nisam imao prilike pa sam hteo sam sebi da priuštim.

 

Medjutim, u nikšiću me hvata nevreme a onda i u šavniku. Tu sam izgubio dosta vremena jer sam bio parkiran neželeći da reskiram vožnju po takvom kijametu.

 

Malo pre ponoći stižem na žabljak a onda se šetam do ponoći. Bilo je naroda ali je bilo i zimoća, sva sreća poneo sam jaknu.

 

Do tada je bilo predjenih nešto malo manje od 1000 km za nekih 30h, sasvim dovoljno i za mene i za zmaja.

 

Kakav uspešan dan, vreme je za povečerje ....

 

Standardno se budim pre 6, ko da idem na posao. A onda ...

 

GP JABUKA ... za izlaz iz cg nidje nikog, ja sam ... sa druge strane kolona ...

Fotografija6694.jpg

...

Nedelja jutro, i gladan i žedan a sve zatvoreno.

Predhodnog dana sam zaboravio da obnovim zalihe, toliko mi je bio ispunjen dan pa mi to nije bilo ni na kraj pameti.

 

Ulazim u prijepolje i parkiram se. Pitam gde ima pekara, kažu preko mosta.

Moša ... zamandaljeno sve. Osta suha kara u mornara ...

Fotografija6695.jpgimage hosting for websites

...

Vata me neki neizdrž, bar da imam da pregrizem neki kur ...

 

Tempomat se lagano sa 90 zakucava na 100 a onda je bahaćenje u novoj varoši normalna stvar.

 

I slano i slatko pa opet slano i tako u krug ...

Fotografija6696.jpg

...

Deonica od nove varoši do zlatibora mi je ubedljivo najbolja na celom tom putu sa mora.

 

U jednom trenu skrećem na stari put i tu provodim nekih sat vremena.

Fotografija6700.jpg

...

Sećam se kad sam položio vožnju i dobio dozvolu, bilo je proleće i neki praznik pa se nije radilo par dana.

 

Tog jutra je otac samo rekao IDEMOOOO ... na more ... da vidimo šta si naučio i kako voziš.

 

On i majka su seli pozadi a ja napred sam. Otac je samo rekao PAZI KAKO VOZIŠ, NAŠI ŽIVOTI SU U TVOJIM RUKAMA ...

 

Petrovac je bio krajnje odredište ...

 

Nekada su mnogi  stavljali kola na voz beograd bar jer nisu smeli da voze ovim krivinama u blizini zlatibora.

Oni stariji se sećaju kako je to izgledalo.

 

Stojim u onoj tišini, samo ptice cvrkuću a meni misli odlutale u neka davno prošla vremena.

Ćaleta odavno nema ali se sećam njegovih reči i saveta koje mi je davao sa zadnjeg sedišta upravo na ovom mestu i krivini.

 

Ova, a i druge ovakve krivine u blizini su bile pune parkiranih kola iz kojih su istrčavala deca i stariji da povraćaju ...

Fotografija6701.jpg

....

Mnogi kažu naporan je put do grekosa, velika je to nauka ubaciti u 6u a onda samo pravo autobanom.

 

Ovakvi putevi su bili avanture i izazovi a sve to su uspešno savladivala kola još pre 30 ili 40 godina.

Fotografija6704.jpg

...

A onda ZLATIBOR ...

 

U srećna vremena je tu radnička klasa odmarala i trošila svoj pošteno zaradjeni novac dok su se tu titovi pioniri besplatno igrali i učili zimskim sportovima.

 

Zlatibor je nekada bio pun paunova a svi znamo da je paun rajska ptica. Eto kakav je zlatibor nekada bio a kakav je danas.

 

Paun je mogao da poleti par spratova u vis i sleti na neku terasu od palisada a kad grakne ledila se krv u žilama. Ispuštao je neke čudne zvuke ...

 

Danas je zlatibor sve ono što ne bi trebao da bude.

 

Posle doručka je vreme za kaficu a gde drugde nego u palisadu.

Dalje nigde nisam ni išao jer i ono malo što sam video mi se smučilo.

Fotografija6707.jpg

...

Fotografija6710.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Krećem dalje, da finiširam putovanje a onda je bilo upravo onako kao što je kolega rekao. Treća i pun gas uz brdo.

 

Svaki put kada se odnekud vraćam sa te strane, adrenalin me drži do zlatibora a onda čim krenem sa njega jedva čekam da stignem kući. Tako bi i ovaj put.

 

Sa zlatibora se sjurim do ovčar banje a onda opet pauza. Em što posle prve jutarnje volim i drugu, em što ovde ima nešto što bi me razmrdalo.

Fotografija6713.jpg

...

Adrenalinska dizalica ... zip lajn nisam probao, meni je i ovo puno. Nisam ljubitelj visina i čim osetim da gubim tlo pod nogama ja sam gotov.

Fotografija6715.jpg

...

Fotografija6719.jpg

...

Fotografija6718.jpg

...

Gasiramo dalje i napuštamo banju ...

Fotografija6726.jpg

...

Onda nastupa najdosadnija deonica za mene.

 

Prolazim čačak i dolazim do odvajanja za autoban ali ipak nastavljam dalje, starom ibarskom.

Fotografija6728.jpg

...

Nastavim pravo a ono dubioza. Nigde nikog ...

Svi smo mi navikli na neku drugačiju ibarsku pa ovo deluje sablasno. Od vrha rudnika pa do ulaska u  ljig sretoh možda samo 15ak kola ...

Fotografija6730.jpg

...

Fotografija6731.jpg

...

Stajem iznad autobana a na njemu ko u košnici ...

Fotografija6732.jpg

...

Ovde sam negde planirao da naručim kilo i sifon al ništa od toga. Sve je zakantačeno i pozatvarano.

Fotografija6735.jpg

...

Krče creva, zovem ženu da pitam šta me čeka za ručak a ona mi spusti slušalici.

 

Kaže, onu koju si vodio na more neka ti i spremi ručak. E jbg ...

Stajem na OMV i kupujem sendvič.

 

Ulazim u grad i bacam oko na bord a na njemu 1200+ km za nešto manje od 2 dana. Tačnije za 46 sati.

 

Operacija uspela, još jedna avantura uspešno završena ...

 

...

...

...

Hvala za čitanje i komentare ... ovaj mesec, avgust, pauziram i nigde se ne švrćkam. Nekako mi je sve to vrtenje u krug pa nemam volje.

 

Naredni putopis početkom septembra kada se vratim sa vožnje do bihaća i drvara a do tad kratim vreme nekim drugim piskaranjem. Danas bio na crossiranju ali o tome u nekoj drugoj temi ...

IMG-ff5c2de42f1eeca4655ae7b392f7d674-V.j

...

HVALA ... volim i ja Vas ...

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1879 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Svaka ti cast ! Nekada smo svi putovali kecevima, jugicima, ficama... sad ako nema klime , nije auto...

Kad se setim Forda Granade, zimi nije bilo ni grejanja u njemu (bez termostata) ali se svuda stizalo.

Bravo za putopis !

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma
On 9.8.2020. at 22:01, travelman je napisao:

Kaže, onu koju si vodio na more neka ti i spremi ručak.

Joj sto mi ovo nesto poznato :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

Nisu sve iste;kad sam dovezao peti motor samo je sa iskrenim smješkom upitala imam li još mjesta u garaži a smijeh joj je bio od uha do uha kad sam odgovorio da ćemo prodati njen auto ako motor ne stane.
Hvala ti na velikom trudu i zdravom i iskrenom životnom stavu;nisi ti čovjek,ti si car.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Samo da se ubacim u temu na kratko :) prosle godine ista destinacija,isto isao autom. Slikao sam jako zanimljivo vozilo. Mislim da je bio ucesnik balkan rally-a... R2D2 

 

20190803_104112.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja