Jump to content

Moto Zajednica

Ruroc

Recommended Posts

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Prvi put sam narucio od njih.

Salju DHL-om kao standardnu posiljku, kod nas preuzima posta, postarina je bila 13,40€
Po “pracenju” kaciga brzo stigla u Srbiju ali stoji vec par dana u GPC Beograd na carini

 

Sto se kacige tice, po recenzijama je odlicna za leto, lufteri su odlicni, svi pominju da su malo manje i da uvek treba uzeti broj vecu.

Raspon velicina im je za po 2cm i velicine XS i S su im obicno na dobrim akcijama

IMG_3772.thumb.png.0121832e442b282a69d7a0d42233e643.png

 

i ja sam zagovornik toga da se kaciga ne uzima dok se ne proba, ali ovako na nevidjeno, cim stigne probam, ako ne odgovara ide u oglase po nabavnoj ceni kao nova, nije preskupa pa ce se prodati.

 

PS Ako narucukes prvi put preko FC moto-a, prvo se pretplati na njihov newslater, dobijes kod za jos 10% popusta

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r

@Sharky - Alex kad bih ja stala u XS i S to bi bilo idealno 🫠 sad sam muku namucila sa ovim rurocom uzela S/M da probam i ne moze glava da prodje kroz otvor 😆 a caberg imam S i ok je 🤷‍♀️  tako da nisam sigurna koja bi mi odgovarala od airflite..Verovatno M to be safe.

nisam jos narucivala od FCmoto ali bi verovatno nesto proverenije tipa jaknu ili nesto sto ne mogu da nabavim u srbiji

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, PetraBG je napisao:

@Sharky - Alex kad bih ja stala u XS i S to bi bilo idealno 🫠 sad sam muku namucila sa ovim rurocom uzela S/M da probam i ne moze glava da prodje kroz otvor 😆 a caberg imam S i ok je 🤷‍♀️  tako da nisam sigurna koja bi mi odgovarala od airflite..Verovatno M to be safe.

nisam jos narucivala od FCmoto ali bi verovatno nesto proverenije tipa jaknu ili nesto sto ne mogu da nabavim u srbiji

 

Jeste da je BG poveliko selo, ali kad koleZi stigne naglavna čizma, nađete se u gradu, pardon, seletu i probaš. Tako bi trebalo da bolje procijeniš veličinu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Na vizir od motora milje obavezno 🤣

 

Pre 4 sati, PetraBG je napisao:

@Sharky - Alex kad bih ja stala u XS i S to bi bilo idealno 🫠 sad sam muku namucila sa ovim rurocom uzela S/M da probam i ne moze glava da prodje kroz otvor 😆 a caberg imam S i ok je 🤷‍♀️  tako da nisam sigurna koja bi mi odgovarala od airflite..Verovatno M to be safe.

nisam jos narucivala od FCmoto ali bi verovatno nesto proverenije tipa jaknu ili nesto sto ne mogu da nabavim u srbiji

 

Merio sam glavu onim snajderskim metrom i spade negde izmedju 61-62cm, po sajtu to je XL velicina kacige, ali posto za icon preporucuju malo vecu uzeh XXL (63-64cm) pa cemo videti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
23 hours ago, admiki said:

Jeste da je BG poveliko selo, ali kad koleZi stigne naglavna čizma, nađete se u gradu, pardon, seletu i probaš. Tako bi trebalo da bolje procijeniš veličinu. 

Nazalost meni bi trebao M, a on izgleda da uzima XXL :D
 

20 hours ago, Sharky - Alex said:

Na vizir od motora milje obavezno 🤣

 

Merio sam glavu onim snajderskim metrom i spade negde izmedju 61-62cm, po sajtu to je XL velicina kacige, ali posto za icon preporucuju malo vecu uzeh XXL (63-64cm) pa cemo videti. 

Ne znam sto postoje mere ako uvek preporucuju vece od onog sto pise na sajtu :D isti slucaj je sa Rurocom gde po merama bi trebalo da po sajtu njihovom mi glava bude za S/M ali u stvarnosti to nije tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Stigla kaciga, dobro je sto sam uzeo xxl.

Stavih je na brzinu i deluje mi ok, otvor kacige je malo tesan pa se teze navlaci.

A print… Jos ludji nego na slici 😁 sad mi se jos vise svidja

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
5 hours ago, Sharky - Alex said:

Ciganin sam al’ najlepsi 🤣

IMG_3788.jpeg

Brutalno izgleda :D  Kakav je utisak prilikom voznje - jel bucna?  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@Sharky - Alex

 

... a gde se proizvodi ta kaciga?

 

image.png.c6e82664f99411ecab47b922b71fcff2.png

 

Znao sam! 😉😂

 

Salu na stranu, opasne kacige, vrhunski izgledaju, stalno nesto hocu da je pazarim al' me mrzi da narucujem zbog carine i jebanja oko transporta... 

 

Koliko te je izasla sve ukupno shipping + carina?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 3 sati, PetraBG je napisao:

Brutalno izgleda :D  Kakav je utisak prilikom voznje - jel bucna?  :D

 

Sto se buke tice nisam je jos testirao pri vecoj brzini ali mi deluje da je tiha, kada spustim vizir i pricam sa nekime jedva ga cujem.

Sundjeri su unutra nekako rasporedjeni skroz oko usiju i ne dozvoljavaju da prodje zvuk do uveta.

Vizir me odusevio, mehanizam funkcionise kao da je kaciga od 1000+€, dobio sam ovaj zlatni i skroz providni (tako je u kompletu, nisam dodatno narucivao).

Zlatni vizir je spolja kao ogledalo a sa unutrasnje strane zatamni taman koliko treba, vozio sam nocu sa ulicnim osvetljenjem bez problema.

Za jace sunce ima i suncane naocare integrisane.

Kada je uporedim sa scorpion exo air 520 deluje mi mnogo kvalitetnije.

 

@Paljevina kaciga me izasla sa popustom 212€+13,40€ shiping, nasi mi naplatili jos 8500 pdv i carinu.

Narucio sam je direktno sa fc moto sajta, platio preko paypall-a (moze i karticom), oni poslali DHL-om stigla kod nas u postu za 15 dana gde sam platio carinu i pdv i preuzeo kacigu. Nema mnogo zajebancije.

Za tih 300€ (ukupno) kaciga odlicna.

Opet napominjem ako narucujete icon obavezno broj vecu, po njihovim merama meni bi xl bila taman ali sam uzeo xxl. Da sam uzeo xl bila bi mi mala, ova mi je taman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
12 hours ago, Sharky - Alex said:

Sto se buke tice nisam je jos testirao pri vecoj brzini ali mi deluje da je tiha, kada spustim vizir i pricam sa nekime jedva ga cujem.

Sundjeri su unutra nekako rasporedjeni skroz oko usiju i ne dozvoljavaju da prodje zvuk do uveta.

Vizir me odusevio, mehanizam funkcionise kao da je kaciga od 1000+€, dobio sam ovaj zlatni i skroz providni (tako je u kompletu, nisam dodatno narucivao).

Zlatni vizir je spolja kao ogledalo a sa unutrasnje strane zatamni taman koliko treba, vozio sam nocu sa ulicnim osvetljenjem bez problema.

Za jace sunce ima i suncane naocare integrisane.

Kada je uporedim sa scorpion exo air 520 deluje mi mnogo kvalitetnije.

 

@Paljevina kaciga me izasla sa popustom 212€+13,40€ shiping, nasi mi naplatili jos 8500 pdv i carinu.

Narucio sam je direktno sa fc moto sajta, platio preko paypall-a (moze i karticom), oni poslali DHL-om stigla kod nas u postu za 15 dana gde sam platio carinu i pdv i preuzeo kacigu. Nema mnogo zajebancije.

Za tih 300€ (ukupno) kaciga odlicna.

Opet napominjem ako narucujete icon obavezno broj vecu, po njihovim merama meni bi xl bila taman ali sam uzeo xxl. Da sam uzeo xl bila bi mi mala, ova mi je taman

Opa, imaju ugradjene naocare, zvuci extra 😄 mozda uzmem airflite posto sam ranije merkala peacekeeper ili battlescar (posto lici na master chiefa).

 

ruroc brutalno izgleda samo nema sanse da mi prodje glava 🥲 Evo par slicica lepotice 

IMG_2302.jpeg

IMG_2301.jpeg

IMG_2298.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

I meni se sviđa boja, mada je je ova ventilacija ispred poružna.

I molim koleginicu da od sada koristi ispravan naziv The Spartan, ja pročitah master chef pa se zabunio. Jel znate kako je teško nama Bosancima da se odzbunimo?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
3 hours ago, Sharky - Alex said:

Bas je dobra crvena boja

Odlicna je, kao i finish, da je lakirana ne bi bila toliko dobra.

2 hours ago, admiki said:

I meni se sviđa boja, mada je je ova ventilacija ispred poružna.

I molim koleginicu da od sada koristi ispravan naziv The Spartan, ja pročitah master chef pa se zabunio. Jel znate kako je teško nama Bosancima da se odzbunimo?

Meni je ok ventilacija jer je onda specifican dizajn, ovako bi licila kaciga na druge. Sada su izbacili EOX verziju Ruroca i kaciga polako pocinje da lici malo na one Covert FX od Scropiona..Mislim da tu prednju ventilaciju nece skoro izbacivati jer to je jedino sto je sada specificno za Ruroc. 

RUROC: New premium flagship helmet launched | Motorcycle Sport & LeisureScorpion Motorcycle Helmet Covert-Fx Solid - Street Fighter Helmet

Inace zbog master CHEF meni je sada u glavi ovo :D

Master Chef - Meme by SeBaX82 :) Memedroid

Promenio član PetraBG
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
10 hours ago, Sharky - Alex said:

Ja sam prvo ciljao ovu, ali je imaju samo u S velicini, cekao cekao i narucio onu zlatnu.

 

 

IMG_3830.png

Bolja je zlatna definitivno 😂 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT-07 , super soco ts1200r
On 4/18/2024 at 5:52 PM, admiki said:

Pomno pratim izlazak ove kacige, i ima za sada dobre utiske iako nije izasla officijalno (tek 24tog aprila cini mi se) ,najvise sto mi se za sada svidja je sto sada ima saradnju sa Cardo sto se tice komunikacije i ona se nalazi u ovim malim plasticnim spoilerima (ispod njih) umesto pozadi kao sto je slucaj sa atlasom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja