Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje pogonskog lanca

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Imam fabricki, sa onim L profilima za pod viljusku al mi treba puno vremena dok natempiram to lepo pa mi je ovo brza varijanta....taman ce zimus ovaj mali plavi napred a drugi veliki crveni nazad, da ne stoji na gumama...

mada, mozda i napravim ovih dana onaj centralni, da skroz rasteretim ogibljenje ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja imam takav iz Luisa, sa L nosačima. Izbacio sam ih i kroz one rupe proturio 2 šrafa malo duža.

Prednja i zadnja osovina točka su šuplje i ovo mi je idealna kombinacija za rad, za čas posla montiram i razmontiram štender.

Ja sam do ove sezone prvo montirao zadnji štender, krokodilkom podignem sredinu da prednji točak visi u vazduhu. Proturim šipku kroz osovinu točka a ispod nje poturim 2 drvena panja tako da kad spustim dizalicu guma ne dodiruje beton.

I ja se nosim idejom za zimu da napravim i za prednji točak ali po meni bi trebalo, ako recimo prvo podignem prednji točak, taj štender bi trebao da ima točkiće.

To iz razloga jer kad dižem zadnji, motor krene malo unazad pa da ovaj prednji ne grebe po podu.

Ovaj moj nema točkiće ali se zanosim da ih navarim, ima li neko predlog gde i kakve točkiće da nabavim.

Gledao sam cene onih za rolere ali nisu baš jeftini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 25 minuta, ZEMZEM je napisao:

I ja imam takav iz Luisa, sa L nosačima. Izbacio sam ih i kroz one rupe proturio 2 šrafa malo duža.

Prednja i zadnja osovina točka su šuplje i ovo mi je idealna kombinacija za rad, za čas posla montiram i razmontiram štender.

Ja sam do ove sezone prvo montirao zadnji štender, krokodilkom podignem sredinu da prednji točak visi u vazduhu. Proturim šipku kroz osovinu točka a ispod nje poturim 2 drvena panja tako da kad spustim dizalicu guma ne dodiruje beton.

I ja se nosim idejom za zimu da napravim i za prednji točak ali po meni bi trebalo, ako recimo prvo podignem prednji točak, taj štender bi trebao da ima točkiće.

To iz razloga jer kad dižem zadnji, motor krene malo unazad pa da ovaj prednji ne grebe po podu.

Ovaj moj nema točkiće ali se zanosim da ih navarim, ima li neko predlog gde i kakve točkiće da nabavim.

Gledao sam cene onih za rolere ali nisu baš jeftini.

Nadji kod nekog rolerasa stare, koje su izbacili iz upotrebe jer su potroseni, a za stender su extra. Ja sam licno na stender namontirao tockove od putnih kofera (ne moto-kofera, vec onih za godisnji odmor), i rade sve sto bi trebalo da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 8 sati, ZEMZEM je napisao:

Ovaj moj nema točkiće ali se zanosim da ih navarim, ima li neko predlog gde i kakve točkiće da nabavim.

Kod kineza 150 din. komad, sa lezajem iglicastim.

IMG_20181009_080523.thumb.jpg.9119d700fc818a80221c4475605dc31f.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala, oni za rolere su mi bili extra pod rukom ali cena paprena.

Sad se setih imam neki mali kineski kofer u podrumu koji sam nameravao da frknem u kantu. Taman da iskoristim te točkove :jee1:

A ovi kineski mi izgledaju sasvim OK, probaću da ih nađem kod mene u Zemunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
pre 47 minuta, sreten75 je napisao:

Imam ja ako hoces, ostalo mi kad sam pravio stender. 400din

Ove crne kineske? Par 400din?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja sam vec 2 puta cistio lanac sa Motulovim sprejem. Medjutim, koliko vidim ovde, izgleda da ne valja bas:

 

 

Iskreno sad ne znam koliki to problem moze da bude... :neznam:

motul_chain_clean_750x750.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 27.9.2018. at 19:50, Maxmax je napisao:

 

ja sam sipao u automatika pre 35 godina petrolej ,sad ste me podsetili.Pola pola sa benzinom i  2t novosadska rafinerija.Išao normalno ako se dobro sećam.Ove točkiće nemojte utzimati od kofera ili tako neku boraniju.Svi točkći se deklarišu na nosivost.Dobri su oni za metalne kapije jer su jaki.Šraf sa 15 mm a okrećese ona tvrda plastika što se korist i za točkove od paletara.To nemože da pukne a ovi kineski....šta bi bilo da ti pukne taj  točkić ,sigurno nije deklarisan da nosi 150 kila svaki.Možda onaj s ležajem ,ali mora osovina da je debelaa.Motori su svi iznad 200 kila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
10 hours ago, Živko said:

Ja sam vec 2 puta cistio lanac sa Motulovim sprejem. Medjutim, koliko vidim ovde, izgleda da ne valja bas:

 

 

Iskreno sad ne znam koliki to problem moze da bude... :neznam:

 

Svaka čast za ovaj video test :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Petrolej je kewa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja koristim samo petrolej. Imam i sprej za čišćenje lanca koji koristim ponekad, čisto da ga potrošim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja koristim organske rastvarače na bazi nafte.Hemax eko kliner par godina ga nisam video,adeco kliner,akra nije na bazi nafte i malo je slabiji od dva prva,famin.Ništa ne nagriza a može da se ispere vodom što inače radim kad perem motor.Špricxam gde god ima neke masnoće,od lanca motora,....sad sam očistio tolko dobro deo gde rotira nogara da mi kod vraćanja nogare na gore ona odskoči i spusti se ponovo jedno 10 cm pa se opet vrati.Takodje perem fleke od ulja na betonu i po kolima i isperem vodom.

Bitno mi je da se sve ispere vodom i da je skroz čisto,Takodje neznam zašto bi na lanac od petroleja nanosio sprej iako verovatno ispari 98 %.Petrolej je najbolji gde nemože ili netreba ispiranje iako je još bolji nitro ako nema šta da ošteti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Jos jedan glas za petrolej.

Probao sam neke cistace u spreju, WD40 i slicne sprejeve ali petrolej je zakon.

Zadnju felnu i deo ispod prednjeg lancanika takodje cistim petrolejom, nije agresivan prema gumi i laku.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Poprskaj na ruku pa sacekaj par sekundi, gumice u kocionim kljestima trpe uk ulje zato mogu i taj sprej, nije preporucljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja