Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje pogonskog lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Piše da je i za motore...zašto ne bi izdržao...naručio ovaj i običnu četkicu,videćemo koja će manje da pršti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja poceo od obicnih flasa za vodu da pravim neki "hvatac" prljavstine i viska ulja. Ideja je sledeca (kasnije, kad napravim, cu i slike okaciti) da na pola prerezem flasu, tj, 2 flase i da te polovine medjusobno spajam tako da dobijem jednu duzu posudu. Vjerovatno se moze kupiti neka takva dugacka, uska i duboka plasticna posuda, ali otpadnih flasa svakako imam, tako da me nece nista kostati, osim malo vremena i nekog ljepila, a i sto neko rece, ljepse je kad sam nesto napravis...

Jos cu vidjeti da od viska "dijelova" napravim i neki nosac, da posuda bude sto blize lancu, da ne prlja okolo nista. Narocito mi je to bitno da ne moram puno ruku da angazujem kad cistim i podmazujem lanac. Prosli put sam sina uganjao da okrece tocak dok ja cistim, a dole sam stavio dosta papira. Pa jos ako ima malo vjetra, pa onako zamascene papire pocne da nosi okolo... milina... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Rasturih pola motora da operem lanac...sutra pravim Scota, hebes ti ovo...:grr: 

 

 

36969001_2099986466908520_3497456766088642560_n.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Gumeni prsten posle tretiranja u petroleju stojao nekih dva sata u posudi sa petrolejom na slici prikazane dve gumice od istog gumenog materijala vidi se koja je bila u petroleju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Cisto sam hteo da probam ovaj eksperiment da vidim sta ce se desiti i desilo se ono sto nisam ocekivao petrolej definitivno ostecuje ringove na lancu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 55 minuta, Maxmax je napisao:

Gumica koja je stajala u petroleju izgubila elasticnost krta je i puca lomi se 

Gumica koja bi stajala dugo na suncu takodje bi se deformisala i ispucala, petrolejom se samo opere a dobar je jer za to kratko vreme dok razgradjuje ulje ne steti gumicama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

To je taj petrolej koji ja imam e sad dal je dobar  il ne ne   znam samo znam da sam u njemu drzao prikazanu gumicu nekih dva sata i od nje je ispalo to sto ste videli na slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Pa drugari i ja sam razocaran ja lanac cistim njime oduvek e sad ko sto vi kazete mozda je posledica deformacije gumice jer je duze vreme sedela u petroleju kao sto rekoh oko dva sata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
IMG_20180927_194102.thumb.jpg.a408551ec7a2e1395f145d2fe165eedc.jpg
И сапун пере и негује руке али остави га на рукама пар сати па чеш да видиш. Значи нема и јаре и паре.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8378 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam svojevremeno sitno iseckanu unutrasnju gumu drzao u vecini hemikalija koje u garazi imam, a sve to u pokusaju da napravim "zivu gumu" kojom cu namazati spoj izmedju gume i felne na skuteru.... Gumu nije uspeo da rastopi benzin, nitro razredjivac, aceton... Oko 3-4 dana je u teglama stajalo, u benzinu se poveca volumen gume i tako ostaje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Ja sam svojevremeno sitno iseckanu unutrasnju gumu drzao u vecini hemikalija koje u garazi imam, a sve to u pokusaju da napravim "zivu gumu" kojom cu namazati spoj izmedju gume i felne na skuteru.... Gumu nije uspeo da rastopi benzin, nitro razredjivac, aceton... Oko 3-4 dana je u teglama stajalo, u benzinu se poveca volumen gume i tako ostaje...
Зато ја користим "FAMIN", брзо чисти и испира се водом.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Nemojte da me pogresno shvatite nisam neki pametnjakovic samo sam hteo da probam sta ce se desiti sa gumicom  kad je stavim u petrolej i iskustvo sam podelio sa vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova
Ovo je bila gumica za cesmu ona mi je bila pri ruci al se nije razvukla i omeksala vec je postala kruta i lomljiva

Гумице на погонском ланцу су ВИТОН, а он је отпоран и на температуру и на много страшније хемикалије од петролеја.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja