Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje pogonskog lanca

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja perem naftom, dostupnija je od famina... Nije ni lanac 100 dukata, ja menjam na tri godine oko 100/110e je set..

Cak sam nalazio testove da podmazivan lanac isto traje kao totalno zapostavljen... On svoje mazivo u bolcnijima cuva bas tim gumicama, ovo podmazivanje je "spoljno" odrzavanje sto bi se reklo... Vise koristi ovima na primorju i u kisovitim predelima... E sada ko da trpi zvuk suvog lanca:D

Hvala druze na podeljenom iskustvu, zato i sluzi forum :takoje:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kada perem lanac oribam petrolejom i isperem istim pa obrisem, zatim ponovo naspricam (koristim prskalicu od sredstva za stakla) i kompresorom lagano izduvam valjcice, bome jos prljavstine izadje i posle toga se lanac jedva cuje pa podmazem mascu i milina.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova

Ja ugradih burazeru na CB seven fifty scootoiler pre oko dve godine i mogu da potpisem nikad bolja stvar. On ne pere motor ama bas nikad sem jednom godisnje kad je kod mene, (ja ga operem) i lanac je ostao potpuno isti posle predjenih 40k kilometara.
Mnogo dobra stvar za ulozen novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Epa super bas ste mi pomogli oko nedoumica o podmazivanju lanca a najbolje resenje podmazivac definitivno mora da skupim kintu do sledece sezone stavim na motor i mirna glava:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

A cime odmascujete felnu, trakice, viljusku, stitnik lanca itd.? Ja koristim Motip sprejeve za ciscenje i podmazivanje lanca vec nekih 6000km i mogu da kazem da su odlicni. Sprej za ciscenje hebe kevu. Jos nisam naisao na nesto sto ne moze da odmasti.. Sprej za podmazivanje (mozda zato sto je isto Motip) skida kao od sale. Tako svakih 200-300km obrisem gore nabrojane delove sa njim i za sada nisam primetio promene.. Ali poceh da razmisljam kad je toliko jaka hemija da mi ne nagrize lak na felni ili povrsinsku boju na osovini? :stabre: Aj trakice i ako malo izblede, promenicu ali ovo vec je malo zajebancija. 

Kontam da ako posle desetak prskanja i skidanja mi nije zeznulo verovatno i nece, al opet da proverim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr
pre 16 minuta, SkoMy je napisao:

A cime odmascujete felnu, trakice, viljusku, stitnik lanca itd.? Ja koristim Motip sprejeve za ciscenje i podmazivanje lanca vec nekih 6000km i mogu da kazem da su odlicni. Sprej za ciscenje hebe kevu. Jos nisam naisao na nesto sto ne moze da odmasti.. Sprej za podmazivanje (mozda zato sto je isto Motip) skida kao od sale. Tako svakih 200-300km obrisem gore nabrojane delove sa njim i za sada nisam primetio promene.. Ali poceh da razmisljam kad je toliko jaka hemija da mi ne nagrize lak na felni ili povrsinsku boju na osovini? :stabre: Aj trakice i ako malo izblede, promenicu ali ovo vec je malo zajebancija. 

Kontam da ako posle desetak prskanja i skidanja mi nije zeznulo verovatno i nece, al opet da proverim..

Ja felnu vuljuske i ostale delove koji treba da se odmaste brisem axselom nije skup exstra radi poso ne ostecuje i ne skida farbu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Axel je kiselina, matira aluminijum a ostecena/stara farba od njega pobeli... Licno, WD-40 koristim za ciscenje ili naftu, sta imam od ta dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Znaci da ipak je ne koristim ovo za odmascivanje lanca? 

@N.F.S. Imam i WD a i nafta mi znaci dodje bolje resenje od Motipa.. Daleko jeftinije jos ako provereno ne ostecuje farbu, milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

2L nafte mi traje celu jednu sezonu za pranje lanca i dela oko amortizera zadnjeg, ova mi godina prodje u menjanju tipova motora, naj manje se vozim...

I da, agregat izmedju grana izduvnih takodje perem naftom, bude kao nov! Sipam naftu u pistolj za farbanje pa pod pritiskom isperem, ne podnosim prljavstinu tu, izduvam vazduhom pa upalim (startuem:D) motor i sklonim se od njega, kada se dimna zavesa razidje saceka me cist agregat sa sjajnim srafovima! Dodje mi da ga ne vozim :D

Izbegavam makadam i prasnjave puteve, od bara prljavih po putu se razbolim...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Раније кад није било О,X и Ж рингова на лацу скидао сам ланац па у нафту лепо очистим па у фамин па водом. Добро осушим и скувам у стари лонац са литиумском машчу. Док је био вруч а маст течна жицом окачим на кајсију у двориште да се оцеди и охлади. Затим монтирам и шта да вам причам САВРШЕНО. Тако сам ја чистио и подмазивао ланце на мојим кросевима default_0a-smiley.gif

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja