Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje pogonskog lanca

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 4/14/2018 at 12:13 PM, BokyBoy said:

Mali apdejt i moj topli savet...

ljudi, kupite motor sa kardanom i zavrsite pricu...

ne postoji nista bolje...:takoje:

@BokyBoy Evo, popravio sam ti post :jee1:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja pred svako podmazivanje lanca otvorim forum bjb, iscitam sve teme vezane za ovu problematiku, i uverim se da se nesto u poslednjih par dana nije krucijalno promenilo. Tek onda pristupim poslu, ali veoma oprezno, da ne prenebegnem dubokoumni neki savet strucnjaka...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kad vec imas znanja, pusti nas glupe i neuke da razmenjujemo iskustva i savete. Ne znam stvarno koji je cilj postavljanja ovakvih neumesnih komentara, osim ponizavanja autora teme i svih koji u njenoj diskusiji ucestvuju.. 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 14 sati, SkoMy je napisao:

Kad vec imas znanja, pusti nas glupe i neuke da razmenjujemo iskustva i savete. Ne znam stvarno koji je cilj postavljanja ovakvih neumesnih komentara, osim ponizavanja autora teme i svih koji u njenoj diskusiji ucestvuju.. 

Niko ti ne brani da i nadalje ostanes... u grupi koja razmenjuje iskustva i savete. Ali je krajnje ...... (upotrebi opis koji god zelis) da svoje stanje svesti i inteligencije uopstavas, i na isti nivo svodis autora teme i svih ostalih koji su u diskusiji ucestvovali. Mada, po komentaru koji sledi tvom postu, vidim da nisi usamljen... Kao sto ni moj stav nije izuzetak, sto se vidi po reakcijama na moj post.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 14 sati, SHOKLA je napisao:

Niko ti ne brani da i nadalje ostanes... u grupi koja razmenjuje iskustva i savete. Ali je krajnje ...... (upotrebi opis koji god zelis) da svoje stanje svesti i inteligencije uopstavas, i na isti nivo svodis autora teme i svih ostalih koji su u diskusiji ucestvovali. Mada, po komentaru koji sledi tvom postu, vidim da nisi usamljen... Kao sto ni moj stav nije izuzetak, sto se vidi po reakcijama na moj post.

Nije usamljen u prepoznavanju nesuvislosti tvog komentara. A ako te "hrane" oni smajliji u desnom uglu, za svako....(upotrebi izraz koji ti se sviđa) će se naći neko da aplaudira ali, dobro, možda to tebi imponuje.

 

PS: na tvoju narednu repliku ja se neću nadovezivati, zbog toga što ........ (ubaci već nešto prigodno)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 22 sati, DraganNS je napisao:

Nije usamljen u prepoznavanju nesuvislosti tvog komentara. A ako te "hrane" oni smajliji u desnom uglu, za svako....(upotrebi izraz koji ti se sviđa) će se naći neko da aplaudira ali, dobro, možda to tebi imponuje.

 

PS: na tvoju narednu repliku ja se neću nadovezivati, zbog toga što ........ (ubaci već nešto prigodno)

Drago mi je da si me razumeo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Aaaa ovo je pedantnost! Svaka čast. Mnogo mi je drago kada vidim ovakav prenos i felnu.
Četka gora je vrhunska, mnogo bolje od četke za zube. Naručio sam istu.

 

Dobra je fora i sa uljem. Kada izračunaš održavanje lanca sa vrhunskim sprejem tipa Motul, Silkolene, ispadne da košta skoro koliko nov set :D 

 

Scottoiler sam demontirao zarad kupovine novog elektronskog Scotta uređaja ali sam odustao. Sprej kupujem na MOL pumpi, 700 dinara i šibam ga ne žalim. Ništa mu ne fali.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam prošli put kad sam ga čistio koristio najobicniju cetku za sudove. Pre toga ga naprskao sredstvom za čišćenje i onda ubacio motor u prvu brzinu i samo prislonio cetku, sa spoljne strane, sa bočne strane i onda isprao čistom vodom. Isto sam ponovio 2x kako bi skinuo prljavštinu skupljanu 10 godina, sto sa lanca, sto sa lančanika.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ovaj Lancoil, jel služi za čišćenje ili podmazivanje ? Ako je za podmazivanje jel se mora češće mazati nego ovi "markirani" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne bih ubacio u prvu i bilo sta dirao oko lanca pa makar sutra zardjao...

Slazem se da treba posebna opreznost oko pokretnih delova. Nikako prste niti bilo šta od garderobe niti blizu lanca. Kao sto rekoh ja sam koristio cetku sa dovoljno dugačkom ruckom.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 33 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ovaj Lancoil, jel služi za čišćenje ili podmazivanje ? Ako je za podmazivanje jel se mora češće mazati nego ovi "markirani" ?

Lancoil je ulje koje se koristi za podmazivanje lanca motorne testere, gusce je od menjackog ulja (sae 120) i lepljivije... Po suvom drzi oko 300/400km, litar kosta 200din (ovo sa slike)

Kada idem na duze, nosim bocicu sa sobom, onu malu kapalicu od proculin kapi za oci npr... Toliko mi ulja bude dovoljno za 1000km. Imam i par sprejeva, ovo prljavo na kartonu ispod je od MOL spreja koji je vozen 300km, lepljiv je samo tako i drzi svu prljavstinu na sebi, liqui moly pak redak kao ovo ulje a kosta 1000din 250ml...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 39 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ovaj Lancoil, jel služi za čišćenje ili podmazivanje ? Ako je za podmazivanje jel se mora češće mazati nego ovi "markirani" ?

 

I taj je markirani. :lol3:

https://newnowmedia.rs/index.php/klijenti/item/33-knez-petrol

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Beše pre jedno 10ak godina na forumu tema gde je neki kolega srkatio prste na GSXR-u.

Ne sumnjam uopšte u to. Jako opasna rabota ako ne znaš šta radiš. Niti to savetujem da se tako radi, najbolje je ručno okretati točak.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 minutes ago, N.F.S. said:

Lancoil je ulje koje se koristi za podmazivanje lanca motorne testere, gusce je od menjackog ulja (sae 120) i lepljivije... Po suvom drzi oko 300/400km, litar kosta 200din (ovo sa slike)

Kada idem na duze, nosim bocicu sa sobom, onu malu kapalicu od proculin kapi za oci npr... Toliko mi ulja bude dovoljno za 1000km. Imam i par sprejeva, ovo prljavo na kartonu ispod je od MOL spreja koji je vozen 300km, lepljiv je samo tako i drzi svu prljavstinu na sebi, liqui moly pak redak kao ovo ulje a kosta 1000din 250ml...

Zanimljivo, probacu. Sprejevi su ok, ali se brate mili previse lepe i skupljaju mnogo prasine. Jeste da ih dizel lepo skine al opet, puno posla oko ciscenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj viskolov je redji i jeftiniji :D

Lancoil, lancol, testerol sve varijacije na ulje iste namene... Trazis naj gusce, da se na lancu sto duze zadrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja