Jump to content

Moto Zajednica

Jezero Mađore ("Lago di Maggiore")

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova

Opet jednodnevni izlet, opet novembar 2015. godine i opet Švajcarska sa primesama Italije.

 

Dok je na vrhovima švajcarskih Alpa počeo da pada sneg, u podnožju, dakle u seocetu u kojem sam imao prenoćište, je počela subota baš onako kako ne treba. Kiša sa dodatkom vetra. Predivno vreme da se ne ide nigde. Ili da se ode negde, što dalje. E pa, ovo drugo dolazi u obzir jer sam bio u sobi u kojoj, da sam nešto viši, mogao sam da raširim ruke i dodirnem suprotne zidove dok glavom udaram u pafon. TV sam imao, pristup netu takođe ali to sve ima svoje granice. Nije bilo šanse da presedim vikend pored kompa ili nekog drugog ekrana! Kolega i ja smo seli u Golfa i gas! (Dobro, ovo je bila ipak umetnička sloboda i interpretacija kako bi se dobilo na tenziji. Imao sam na raspolaganju iznajmljenog Golfa sa 1,2 turbo benzinskim motorom kao službeni auto i on je mogao sve samo ne da bude brz. Da je mogao da pojuri, jeste ali da je neko uživanje voziti ga van grada, nije. Da je sve ovo bitno u daljem tekstu, iskreno, nije ali rekoh da ne budem nedorečen.)

 

Otišao sam putem kojim sam, vikend pre, hteo motorom ali vreme nije dalo a ni sada nije bilo puno bolje, sve dok nisam prošao vrh. Do tog vrha, koji se zove San Bernandino, temperatura jedva oko nule, niski oblaci, sneg i vlažan put. Pored auto-puta ide i lepši, lokalni put ali on je baš zeznut zbog poledice. Put preko San Bernandina je davno preusmeren na tunel koji se, kratko nakon ulaska, spušta dosta strmo ka drugoj strani planine. U jednom trenutku, klima uređaj u autu je počeo da šizi i da se ponaša krajnje nepredvidivo. Ni kolega ni ja nismo imali pojma šta se zbiva. Motor ide normalno, vuče, ne štuca a klima čas uduvava topao, čas hladan vazduh, čas se zamagle svi prozori, čas su čisti a na displeju brojke samo šetaju. Sve je bilo jasno čim smo izašli iz tunela. Nakon tog vrha, samo sunce. Sve do jezera temperatura nije padala ispod 20°C već je rasla. Za kratak vremenski period smo sa nule i velike vlažnosti došli do toplog i suvog vremena. A pored vode je bilo i više. Milina... Evo i slika da potkrepe priču.

 

Ovako su izgledali nebo i okolina kad sam krenuo.

 

UZavIpS.jpg

 

0ZOEJoh.jpg

 

aImR2BF.jpg

 

HCNmdaq.jpg

 

U2E9Sh3.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Na kraju, jezero. Kad se posmatra na mapi, primeti se da je, onako, poveće a pored njega je utisak kao na obali mora. Stigoh u oblast grada Lokarno ("Locarno").

 

UQSB44A.jpg

 

2txjiYF.jpg

 

sexUHV8.jpg

 

TWx89d3.jpg

 

nrlP2Qx.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Zima bi trebala da je već udarila svom snagom ali te godine beše drugačije. Pored jezera beše kao u poznoj jeseni. Milina od boja. Priroda me uvek iznova oduševi.

 

uQ2S1f6.jpg

 

fbQN1vn.jpg

 

zSp286G.jpg

 

HISD8G2.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Na kraju, pogled na jednu stranu, na jezero...

 

0azA9Uv.jpg

 

... pogled na drugu, gradić.

 

EvIrDxw.jpg

 

I naravno, uvek imam vremena za kafu. Kad nema domaće, iz džezve, onda pijem espreso, kratak, crni i bez šećera ali ovog puta nisam, već neverovatno lepo i ukusno pripremljen kapućino "Café Lago", kako se zove i kafić. Neka čokolada, espreso i pena od mleka su bili tako dobro iskombinovani da sam na preporuku konobara morao da odstupim od pravila. I nisam pogrešio.

 

kYY6Nj8.jpg

 

Mađore, obići ću te ponovo, siguran sam!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Aaaaa... Pokazujem sad gospodji, samo što nije zaplakala.. Bili smo prošle godine za Novu godinu, isto sve kao što si ti vozio. Naravno, na Bernandino nismo mogli puno, samo malo.. default_0a-smiley.gif

 

Tada smo kukali zajedno, kako ovde moramo motorom da dodjemo..

 

Sjajna regija,sjajna!

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Zaista je lepo. Skupo, čak i skuplje od drugi hdelova Švajcarske jer je ovo, je li, fensi kraj ali na to ne mogu da utičem pa i ne razmišljam o tome. Samo gajim zmije u novčaniku i uživam u pogledima, opuštenosti i mirisima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nisu mi slike u ovom telefonu..

Ovo je, ako se ne varam pogled sa tog uspona na San Bernandino, dalje kolima tada nisam uspeo, a i video sam na mapi da je za 500,600m blokada puta, koja je inače tu preko zime.
e02c0fc077dc15845684632435eecbd8.jpg

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1734 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Neka dosta su i ove tvoje slike, taman naredne godine da možda krenem u pohod, doduše bez nje.. default_0a-smiley.gif

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja