Jump to content

Moto Zajednica

Creva za gorivo / benzin

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se malo posavetujemo i iskustva razmenimo...

Pretragom nisam nasao temu a bitno je da "pokrijemo" i ovaj segment koji vecinom zapostavljamo, i vozimo dok ne pukne ili popusti (crevo) i ostavi nas u naj boljem slucaju kraj puta.

 

I korisnicko upustvo obicno kaze/nalaze godisnju inspekciju, trogodisnju zamenu...

Sta ste koristili, gde je kupljeno, kog proizvodjaca?

Da nekako sumiramo iskustva, sta valja a sta ne! Postoji li zamensko crevo sem originala a da moze godinu dana bez naprslina izdrzati?

Ja imam losih iskustava sa GATES crevima, motor atmosferac (karburator, crevo nije pod pritiskom) nije mogao sezonu za pomenutim izgurati, ispuca na svakoj krivini, kao da si ga ziletom na svaka 2-3mm reckao.

 

Postoje oklopljena, armirana, providna (kao za vagres), potapajuca (ona na pumpi u rezervoaru), viseslojna....

Sta je pametno koristiti za sisteme sa ubrizgavanjem (veci pritisak), kakva ste iskustva imali?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam evo danas menjao svecice na Suzani, kada sam razkacio rezervoar crevo je samo palo i svoj oblik zadrzalo! Kao plastika, nisam ni pokusavao da ispitam elasticnost, verujem da bi puklo... (Da ne ugradjuje suzuki ovako cvrsta?)

Ima ovaj metalni srim, ne vidim iznutra kako izgleda...

Spojke su plasticne, koristite li ih vise puta? Metalne sam u louisu za Hondu platio skoro 60eura, one su vise puta upotrebljive, kakva je situacija sa plasticnim?

 

Valja pod sedistem imati parce creva sa par metalnih selini, zlu ne trebalo....

 

20200803_110642.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja kod nas jos nisam naisao na kvalitetno crijevo za gorivo, bas smo prije par mjeseci raspravljali u temi o STeneri. Original su za nekoliko puta bolja od zamjenskih koje sam nalazio. Jedino mozda potraziti po auto otpadima od auta, to je i onako bagatela jer niko ne kupuje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Spojke samo metalne.


Stavio sam i ja neka creva i vrlo brzo su pukla. Jedina koja vrede su Wurth-ova, opletena. Imaju namenska za gorivo i za vakuume. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Jednom sam se zajebao da menjam(bespotrebno samo da bih nesto cackao) fabricko za novo i nikad vise,tvoj savet za poneti crevo i selne je na mestu,povremeno iskontrolisati i to je to.

p.s.tek sad videh da je ista masina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je puklo crevo za jednu sezonu. Krenem kući sa posla, vidim bara ispod motora... 

 

Posle kupim Wurthova i Zebra šelne. Šelne obavezno nove. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Eto, pokrenuli smo se :D , imam wurth radnju u Kg, ovih dana odoh da vidim imaju li creva i imaju li mi sta reci za ista (trajanje itd...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam koja su to crijeva ali evo nekih koje sam koristio na autu i drze neko vrijeme, onda pretpostavljam da popucaju od toplote. Tako da po meni nisu neki izbor vec hajde ako mora.c6ec4ddd6e2e5cd874a412d1febc5e37.jpg6cb87f14d0c504d627b06119e07b9954.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Citam malo po stranim forumima, izgleda suzuki koristi plasticna creva (vrlo malo gibljiva), i nova i polovna imaju potpuno isti oblik... 

Svakako cu uzeti jedno da pod sedistem imam :D 

https://www.boonstraparts.com/en/part/suzuki-gsx-650-f-2008-2012-gsx650f-cj1-fuel-hose-2008/000000133664

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja sam jedan od onih koji je ovo preneo preko svojih ledja vise puta

U kolima sam imao problema sa potapajucom pumpom, svako crevo koje nije original , ispuca i dezintegrise se i napuni mi sistem djubretom, svako menjanje sam krv piskio koliko sam se napatio

Resenje

ima da se kupi kit za Opel Astru, u kitu dodju filteri za pumpu, selnice , gumica i CREVO , ne bilo kakvo nego PLASTICNO rebrasto - kao slamcica za limunadu. To kad sam namontirao - zaboravio sam da imam pumpu i CREVO

 

inace, svako to zamensko je trajalo od 30 dana do 3 meseca max

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mislite da traje, plasticna creva su dobra opcija, bolja od gumenih, traju koliko hoces.

Jedino sta je bitno da nema trenja o neku ivicu koja bi dovela do busenja, curenja ili cak povrat goriva u rezervoar.

 

Ko ima gumena creva, minimum jednom godisnje proveriti magistralu. Najmanja naznaka pukotine..... zamena.

Neko nepisano pravilo, elementi od gume obicno erodiraju posle cetvrte godine. Neka creva spolja mogu izgledati zdravo, fino dok se unutrasnjost bukvalno raspada sto povlaci probleme za sobom.

 

Rebrasta plasticna creva potapajuce pumpe mogu se demontirati/montirati zagrevanjem u krug a da se ne napravi ostecenje. Zahteva mirnu ruku i puno strpljenja.

 

Neko rece "samo metalne spojke"....nema potrebe za tim.

Plasticnim nista ne fali, bitno je pravilno rukovati pri demontazi/montazi creva tj brzih spojki (ima ih razlicitih), proveriti O-ring gumice unutra i macnuti muzjaka pre montaze..... trajace ohooo.

 

alatka za brze spojke

0002558-kljiesta-za-otpustanje-prikljuca

 

Malo kosta, puno znaci.... kad nemaju, prstima ne stisnu do kraja osigurace, vuku, cupaju, polome, stetu naprave totalno bezveze.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 12 sati, N.F.S. je napisao:

Eto, pokrenuli smo se :D , imam wurth radnju u Kg, ovih dana odoh da vidim imaju li creva i imaju li mi sta reci za ista (trajanje itd...).

Meni je par majstora podvuklo da wurth creva ne koriste, unutrasnja strana ode i plasira djubre gde netreba. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam dobra iskustva imao sa onim providnim, zelenim crevima... Kada su hladna budu kruta kao plastikaka, cim se razgreju uljigave se, omeksaju toliko da sama sebe zatvore/prekalupe preko necega ukoliko nisu okomito "na dole".

Valjda se razumemo...

A opet, tako razgrejana cisto sumnjam da bi drzala pritisak od npr. 3.5bar... Za karburaciju su super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Malo su nezgodna za skidanje jer se na ulazu bas stvrdnu, nekome ko ne drnda svaki dan kao ja s njima mogu da posluze.ec6d3b7c8ef2db9f927b83ced2a7f537.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

i macnuti muzjaka pre montaze

Ja sam gresio izgleda, montirah uvek bez lubrikanta :D, valjda iz straha da se ne raskopca negde uz put.

A logika mi govori da takva penetracija steti ovom zenskom delu, koji je nezniji :D 

Elem, van zezanja, sta koristis, blaaago ulja? Trpi li ga gumica?

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gumica trpi benzin tako da nema bojazni dal na prS turio malko ulja il malko masti (bas malo), nece to nikud kad je sve kako treba.

Lakse se montira, cuvaju se gumice i lakse se sutra skine ako zatreba.

Ako dodje do problema, brza spojka smice se sama sa rampe goriva.... resenje opravke je u 2 ili 4 strips vezice.

Zajebano moze biti kad se ispod rampe nalazi izduvna grana, vrela usijana uz smicanje dovoda.... velika kolicina goriva brzo dospe do grane i eto zapalenja.

Ima ljudi koji obavezno osiguraju brzu spojku sa strips vezicama i ako je sve ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

 

ja sam pre 10 godina imao problem na 20 godina starim kolima.Plastično crevo je napuklo na mestu gde je spojka,Stavljo sam gumena nekolilo raznih proizvodjača,kupovo neke druge kod ljudi koji proizvode neke svoje proizvode gde koristte creva.Sve je djubre.Jako brzo su propala zbog temperature jer je išlo iznad glave motora.

Onda  mi je jedan majstor za karburatore reko da kupim gates i to sam uradio .Crevo je bilo bar 3 puta skuplje od ostalih ali evoga i danas ko novo.Mnogi su mi u medjuvremenu rekli da im se gates raspao.

Čovek u novom sadu koji pravi kočiona  i razna druga creva i svi ga znaju i na ovom forumu mi je rekao da je moje fabričko plastično crevo isto što i obićno crevo za vazduh na svakom kompresoru na pumpi.

Ja sam na mestu za brzu spojku navuko gumeno crevo i uvatio šelnom i radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
15 hours ago, bdada said:

Meni je par majstora podvuklo da wurth creva ne koriste, unutrasnja strana ode i plasira djubre gde netreba. 

 

Upravo to

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam imao nameru da učestvujem, al ajd. Meni se desilo pucanje creva i na sreću bez posledica:

 

 

Benzinska gumena creva se razlikuju za spoljnu i potopljenu upotrebu i ne mogu se mešati. Takođe nisu ista za visoki pritisak koji se javlja kod ajnšprica i karburatorskog napajanja putem neke pumpe. PVC creva isto nisu sva ista, obična se vremenom prekrute i pucaju. Praktično mora da se koriste isključivo za konkretnu primenu, a to prodavci previđaju, većine ni ne zna šta prodaje inaće. Posebna je priča o lažiranju i falš proizvodima. Postoje takmičarska creva sa teflonom i pancirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja