Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "URBANIZAM"

Koja je najbolja fotka?  

29 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja fotka?

    • Kandidat br.1
      0
    • Kandidat br.2
      1
    • Kandidat br.3
      3
    • Kandidat br.4
      1
    • Kandidat br.5
      2
    • Kandidat br.6
      22


Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jos jednom hvala svima na lijepim rijecima ;)

 

A sada, ono sto smo svi dugo cekali :D

 

Neka sledeca tema bude:

 

Ekoloska katastrofa

 

Dakle sve sto vam lici na otpad ili na bilo koji nacin ugrozava ekologiju, a prikazuje vezu covjekovog uticaja i prirode. To moze biti svasta, od neke nepredvidjene deponije do zgazene limenke na nekom travnjaku ili macke sa kesom oko noge... Oblast je siroka, nadam se da nece biti problema sa promasenom temom ovaj put :)

 

I da, pored uobicajenih parametara (otvor blende, duzina expozicije, ISO vrijednost, upotreba blica, mod snimanja itd.) volio bih da napisete i svoj komentar kako je slika i inspiracija nastala, gdje, koje ste metode primjenili za "namjestanje kadra" ili ste spontano uhvatili momenat itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Dakle, Lazar se izjasnio, mislim da smo ga svi razumeli tako da POČINJEMO!

 

NOVI KRUG, TEMA:

 

 

"Ekoloska katastrofa"

 

"Dakle sve sto vam lici na otpad ili na bilo koji nacin ugrozava ekologiju, a prikazuje vezu covjekovog uticaja i prirode. To moze biti svasta, od neke nepredvidjene deponije do zgazene limenke na nekom travnjaku ili macke sa kesom oko noge... Oblast je siroka, nadam se da nece biti problema sa promasenom temom ovaj put Smeško

 

I da, pored uobicajenih parametara (otvor blende, duzina expozicije, ISO vrijednost, upotreba blica, mod snimanja itd.) volio bih da napisete i svoj komentar kako je slika i inspiracija nastala, gdje, koje ste metode primjenili za "namjestanje kadra" ili ste spontano uhvatili momenat itd..."

 

 

SLIKE ŠALJITE NA bjb.photo@gmail.com

DO 28. 08.

(po pravilima koja su ranije postavljena)

 

AJMO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Probudite malo svoju maštu i kreativnost, nekada stvari nisu onakve kakvim se čine, ne budite površni, zađite malo dublje u suštinu predmeta koji fotografišete. Možda kada kažem CRVENO ne mislim na boju, na crveni kamion ili crvenu vazu, možda mislim na ljubav ili strast, živost i ljupkost; možda kada kažem KONAC ne mislim na šivenje i iglu nego na tanku nit između života i smrti, ljubavi i mržnje, tuge i sreće.

 

Eto widish .. kad sagledash stwari iz tog ugla, skapirash da nikako nisam promashio temu ..  ;D

 

A za fotku .. nema ljutnje .. Bilo mi je dosadno pa sam ti je poslao, i nisam ni ochekiwao niti namerawao da remetim koncepciju ideje ..

Pozdraw Chesima  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Neka moja zamisao i jeste bila da naši profi drugari daju stručne komentare na fotografije i na taj način upućuju onoga ko je napravio šta je dobro uradio,  a šta ne.

 

Samo josh da dodam .. Ja lichno ne wolim da kritikujem tudje fotografije iz razloga shto sam odawno ukapirao da je nechije widjenje stwari na fotografiji iskljuciwo neshto shto su oni doziweli i interpretirali odredjenim uglom, kadrom, swetlom, i trenutkom na kraju krajewa .. Struchni komentari bi trebali da budu maksimalno i iskljuciwo tehnicke prirode, shto je opet, takodje relatiwna stwar, obzirom da ako neko namerno podeksponira ili preeksponira fotografiju, pomeri boje ili iz nekog razloga postawi planowe ili fokus na neki swoj nachin, pretpostawljam da je zeleo da stawi tzv. "lichni pecat" svog widjenja tog trenutka  ;D Tako da moracesh da se slozish da je neka "strucna analiza" ili kritika, jedna jako kompleksna i pipava stvar i meni licno nije jednostavno tek tako cackati po necijoj ideji ...

 

Ne kazem owim da ne treba komentarisati fotke .. Samo sam pokushao iz mog ugla da objasnim, zashto ja imam mali problem sa tim ..  Mogu da kazem da mi se swidja i zashto, ili da mi se ne swidja i zashto .. Ali to je opet samo moje individualno mishljenje ..

Druga je stwar pomoci nekome kako da reshi neki problem ili da dobije neshto shto zeli na fotografiji ali ne zna kako .. Za to sam otworen 200 % ...

 

I josh neshto .. Znam da sam dosadan  ;D owa replika je mozda off mozda i nije .. Ukoliko jeste zamolio bih admina (Cheh this out)  ;D pa stawi de mu je mesto ..

 

Pozdraw ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

nije off, tice se bas nase price

 

pazi, mi smo ovde svi amateri, mislim na ljude koji ostavljaju fotke za glasanje, takav je plan i bio, da ucestvuju samo "pocetnici"

 

smatram da niko od nas nece nekom zameriti zbog kritike, naravno ako je dobronamerna, recimo, ja bih bas voleo da cujem komentar za sliku broj 2, da vidim sta na njoj fali, gde sam pogresio itd.

 

neke moje fotke je slucajno pogledao jedan decko koji se bavi dugo godina fotkanjem i radi to profi, za neke casopise i tako dalje...kritike su mi pomogle, pricao je, izbegavaj vise detalja u fotografiji, vidis, na ovoj fotki si ovo mogao da iseces, sta ce ti u kadru kad nema nikakvo znacenje, trebao si ovo da pomeris malo u levo da bi se dobio osecaj kretanja itd. itd.

 

dakle, kritike te vrste ja jedva cekam....to su zapravo savet ;)

 

naravno da bi bilo glupo da mi sad neko pljuje po slici i kaze...ma ovo nema pojma, nista ne valja, ti si antitalenat, prodaj aparat, a da nista korisno ne kaze da bi autor ili neko drugi ko posmatra sa strane naucio.

 

slobodno vi pucajte sa kritikama, ja sam zato i postavio fotku ;)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

ako mogu da se nadovežem iako je malo offtopic ne mogu da pronadjem temu gde ste se generalno svadjali oko takmicenja :)

 

kada se takmicenje zavrsi i objave sve fotografije, obicno stanemo na zadavanju nove teme i hvalospevima za pobednika

 

to je ok, ali ... hajde da se potrudimo, pogotovo oni koji fotografiju razumeju daleko bolje od nas početnika da prozborimo koju o radovima koji su objavljeni ... dakle svim radovima ne samo o pobedničkom.

 

evo npr meni je zapalo za oko, da je ova tema bila vezana za u neku ruku prošlost, i da je dobar deo radova pristigao u crno beloj boji?!?!

 

da li je crno bela boja sibmol proslosti? proslost dalje simbol tuge i sete? ili jednostavno crno belim pokušavamo da naglasimo umetnički karakter fotografije?

 

dalje, što se mog oka tiče :) za ovu temu nisam imao odgovarajući kadar. iskreno nisam je ni shvatio bas najbolje. urbanizam u mojoj glavi predstavlja nešto drugačije od recimo arhitekture starije proizvodnje kako bih ja nazvao ovu temu ... naravno ništa loše ne mislim time, jednostavno nisam razumeo temu ... a ni nisam bio tu da bih stigao da uradim nešto

 

ako bih ovu temu posmatrao kao arhitekturu starije proizvodnje, onda mi se ubedljivo najviše dopada poslednji predlog i tu nema priče ... čak i kolor verzija nosi priču. prvo zgrada je to :) (arhitektura) ... drugo stara je (starije proivodnje) ... a treće pošto je uništena (zemljotres ako sam dobro shvatio) nosi i svoju neku životnu priču ... dakle to više nije obična zgrada, hrpa cigala koju je vreme malo raznelo ... već dokaz arhitektonske umetnosti tog doba i tragedije koju je "proživela" ... svaka čast zo! upravo ta priča je i čini jakom ... pored tehničke izvedbe koja je za desetku čistu

 

prvu fotku nisam razumeo :D ali bih voleo da znam gde je snimljena :)

 

izdvojio bih i trojku, zbog drveta ... simbola vremena i zivota koje stoji ponosito i prkosi kraju koji čeka zgradu ispod njega ... jedino je kadar jako nespretan ... generalno centralni kadrovi su nezgodni i dosta dosta komplikovani

 

 

to je nekako iz mog amaterskog ugla vidjenje ove teme ... nadam se da vas nisam smorio ... :) ... nemam šta pametnije da radim, a volim da analiziram fotografiju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

odlicno...posle tvoje price, pobednicka slika je i u meni probudila drugo vidjenje kao kod tebe...ja je tako nisam posmatrao, meni je tehnicki bila ok i to je to...

 

ajmo dalje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Neka moja zamisao i jeste bila da naši profi drugari daju stručne komentare na fotografije i na taj način upućuju onoga ko je napravio šta je dobro uradio,  a šta ne.

 

Samo josh da dodam .. Ja lichno ne wolim da kritikujem tudje fotografije iz razloga shto sam odawno ukapirao da je nechije widjenje stwari na fotografiji iskljuciwo neshto shto su oni doziweli i interpretirali odredjenim uglom, kadrom, swetlom, i trenutkom na kraju krajewa .. Struchni komentari bi trebali da budu maksimalno i iskljuciwo tehnicke prirode, shto je opet, takodje relatiwna stwar, obzirom da ako neko namerno podeksponira ili preeksponira fotografiju, pomeri boje ili iz nekog razloga postawi planowe ili fokus na neki swoj nachin, pretpostawljam da je zeleo da stawi tzv. "lichni pecat" svog widjenja tog trenutka  ;D Tako da moracesh da se slozish da je neka "strucna analiza" ili kritika, jedna jako kompleksna i pipava stvar i meni licno nije jednostavno tek tako cackati po necijoj ideji ...

 

Ne kazem owim da ne treba komentarisati fotke .. Samo sam pokushao iz mog ugla da objasnim, zashto ja imam mali problem sa tim ..  Mogu da kazem da mi se swidja i zashto, ili da mi se ne swidja i zashto .. Ali to je opet samo moje individualno mishljenje ..

Druga je stwar pomoci nekome kako da reshi neki problem ili da dobije neshto shto zeli na fotografiji ali ne zna kako .. Za to sam otworen 200 % ...

 

I josh neshto .. Znam da sam dosadan  ;D owa replika je mozda off mozda i nije .. Ukoliko jeste zamolio bih admina (Cheh this out)  ;D pa stawi de mu je mesto ..

 

Pozdraw ..

 

Dakle, Hitman-e  i ja jedva cekam da nam se ukaze na greske ili objasni na koji nacin je moglo biti bolje. Naravno, ako  Vama koji koji to mozete, ne peredstavlja problem vezano za Vase vreme. Ja sigurno prihvatam svaku kritiku, ma kako ona bila izrecena, tj. napisana i svaku rec cu shvatiti krajnje pozitivno. Znaci opusteno, kakav god da je stil komunikacije. ;) Totalno mi se svidja Benjaminovo vidjenje, ali sam sa njegove strane uskracen za komentar 5-e fotke. ;D  Mislim, ako vam je neprijatno, mogu ja prvo da je opljujem, a vi se nadovezite !  :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

+1 Neko je gore komentarisao da je to nase vidjenje stvari i da mi tako interpretiramo to, ali mi mozda i ne znamo kakvo vidjenje treba da imamo ili ako ga uopste imamo kako da ga preslikamo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam licno ZA, da fotografije prokomentarisu PROFI kolege, mada mislim da bi taj komentar trebalo da se odnosi na tehniku a ne na necije vidjenje trenutka koji je zabelezen na filmu(kartici)!

Ja, recimo nisam imao pojma sta i kako se panuje pa sam lepo pitao na temi gde je panovanje i Endurac mi objasnio...U nekoliko navrata pitam kolege koji se profi bave fotografijom za savete i dobijem ih. Bez obzira koliko je profi kolega rad i voljan da ti oda neku tajnu zanata, ne moze (i da hoce) da ti objasni kako da "vidis" odredjeni trenutak-momenat!

 

P.S. Koliko vidim, odoh ja u "stoike-filozofe"  :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

PICASOO poslao si fotografiju koja je sadržala spam pa sam morala da je obrišem. Reši se napasti pa pošalji ponovo molim te

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

PICASOO sad je uredu, hvala.

 

Jako sam razočarana, stigle su mi tri slike... >:( S obzirom da je to mali broj da bih okačila za takmičenje dajem vam još pet dana da nešto uradite. Znači do 3. septembra da mi stigne još slika inače ništa od takmičenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja