Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "URBANIZAM"

Koja je najbolja fotka?  

29 članova je glasalo

  1. 1. Koja je najbolja fotka?

    • Kandidat br.1
      0
    • Kandidat br.2
      1
    • Kandidat br.3
      3
    • Kandidat br.4
      1
    • Kandidat br.5
      2
    • Kandidat br.6
      22


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Kandidat br.1

azotara.jpg

 

Kandidat br.2

Urbanizam.jpg

Marka fotoaparata: Fuji s6500fd

Osnovne informacije o fotografiji: ISO-100, F/2.8, 1/15sec

 

Kandidat br.3

image.jpg

Marka fotoaparata: Fuji S6500fd

Osnovne informacije o fotografiji: iso vrednost (100), otvor blende (f 3.2), dužina ekspozicije (1/100 s)

 

Kandidat br. 4

ruina2.jpg

Fuji S6500fd

Blenda 2.8, ekspozicija 1/10, ISO 800

 

Kandidat br. 5

Elvir.jpg

Marka fotoaparata:      Fujy  S 6500 fd

ISO 100, otvor blende F 6.4, dužina ekspozicije 1/ 320

 

Kandidat br.6

IMG_1535.jpg

Marka fotoaparata: Canon normalno ;-)

Osnovne informacije o fotografiji: ISO100, f/9, 1/200s, 29mm (18mm crop).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

da, da, 6tica razbija ali nije to zbog canon-a sigurno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ajd' sada ja da ne zakeram, ali mi No.1 nekako nije "urbanizam-starije proizvodnje"...U svakom slucaju lepo je sto se ljudi javljaju!Bravo Hellena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

bilo bi lepo kada bi deo ekipe koji je PRO dao svoja misljenja za svaku sliku posebno, ukratko, ne valja to i to, valja to i to...pomoglo bi nama koji se trudimo da nam slike ispadnu sto bolje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

bilo bi lepo kada bi deo ekipe koji je PRO dao svoja misljenja za svaku sliku posebno, ukratko, ne valja to i to, valja to i to...pomoglo bi nama koji se trudimo da nam slike ispadnu sto bolje ;)

 

Ja sam skontao da ce tako nesto i biti, tipa "strucni ziri"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Neka moja zamisao i jeste bila da naši profi drugari daju stručne komentare na fotografije i na taj način upućuju onoga ko je napravio šta je dobro uradio,  a šta ne. Al' eto njih nema, ja se nadam da se niko nije uvredio što ne može da učestvuje na način na koji drugi to mogu, ako jeste ja se javno, glasno i jasno IZVINJAVAM :)

A posebno se izvinjavam Hitman-u što nisam mogla da okačim njegovih ruku delo, al ne samo što je profi nego je i promašio temu :D :D :D :D :D

 

PICASOO MZ, i ja sam to primetila, ali sam ipak progledala kroz prste 8) Nije toliko veliko odstupanje od teme.

 

E sad, još uvek nisam zadovoljna brojem učesnika >:( Jeste da postoji pomak, sa pet na šest fotografija :o, ali je mali!

Kad se zada nova tema hoću da se još više ljudi uključi! ;D Ajmo malo takmičarskog duha!

 

I nadam se da se niste sad svi primili na crno bele fotografije, s obzirom da su prošla dva puta pobedile takve. Nisu pobedile zato što su crno bele već zato što imaju dobru ideju i dobro su izvedene.

Probudite malo svoju maštu i kreativnost, nekada stvari nisu onakve kakvim se čine, ne budite površni, zađite malo dublje u suštinu predmeta koji fotografišete. Možda kada kažem CRVENO ne mislim na boju, na crveni kamion ili crvenu vazu, možda mislim na ljubav ili strast, živost i ljupkost; možda kada kažem KONAC ne mislim na šivenje i iglu nego na tanku nit između života i smrti, ljubavi i mržnje, tuge i sreće.

Da ne palamudim više, nadam se da će sledeća tema biti opštija kako bi se dobila različita kreativna rešenja, da vidimo malo kako ko razmišlja, jer fotografija je ipak umetnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Neka moja zamisao i jeste bila da naši profi drugari daju stručne komentare na fotografije i na taj način upućuju onoga ko je napravio šta je dobro uradio,  a šta ne. Al' eto njih nema, ja se nadam da se niko nije uvredio što ne može da učestvuje na način na koji drugi to mogu, ako jeste ja se javno, glasno i jasno IZVINJAVAM :)

A posebno se izvinjavam Hitman-u što nisam mogla da okačim njegovih ruku delo, al ne samo što je profi nego je i promašio temu :D :D :D :D :D

 

PICASOO MZ, i ja sam to primetila, ali sam ipak progledala kroz prste 8) Nije toliko veliko odstupanje od teme.

 

E sad, još uvek nisam zadovoljna brojem učesnika >:( Jeste da postoji pomak, sa pet na šest fotografija :o, ali je mali!

Kad se zada nova tema hoću da se još više ljudi uključi! ;D Ajmo malo takmičarskog duha!

 

I nadam se da se niste sad svi primili na crno bele fotografije, s obzirom da su prošla dva puta pobedile takve. Nisu pobedile zato što su crno bele već zato što imaju dobru ideju i dobro su izvedene.

Probudite malo svoju maštu i kreativnost, nekada stvari nisu onakve kakvim se čine, ne budite površni, zađite malo dublje u suštinu predmeta koji fotografišete. Možda kada kažem CRVENO ne mislim na boju, na crveni kamion ili crvenu vazu, možda mislim na ljubav ili strast, živost i ljupkost; možda kada kažem KONAC ne mislim na šivenje i iglu nego na tanku nit između života i smrti, ljubavi i mržnje, tuge i sreće.

Da ne palamudim više, nadam se da će sledeća tema biti opštija kako bi se dobila različita kreativna rešenja, da vidimo malo kako ko razmišlja, jer fotografija je ipak umetnost.

 

:o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

još uvek nisam zadovoljna brojem učesnika >:( Jeste da postoji pomak, sa pet na šest fotografija :o, ali je mali!

Kad se zada nova tema hoću da se još više ljudi uključi! ;D Ajmo malo takmičarskog duha!

 

Iskreno, ja sam ovaj put ocekivao bar 15 fotkica. Sta je Bajkeri  ???...  plaze, planine, jezera, ili ste se uplasili od nagrade?  ;D

Pa kako cete dobre putopise da pravite ako ukljucutite aparat na 'auto' i cepaj!?  ::)  Ajd`  stvarno, za sledecu temu, kakva god bila, da vidim bar 30 slidza. Ovo je samo igra i zajebancija, a tako cemo najbolje da naucimo da pravimo OK slidze za putopise.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Glasanje je gotovo, a novi pobednik je Lazar Kovacevic

Username na BJB-u: Evil_Zo

 

Ajde Lazice zadaj sledeću temu i budi malo maštovit!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Hvala ;)

 

 

E sad, posto sam se za ovu temu bas potrudio, greota mi je da sve to niko ne vidi, pa sam odlucio da postavim odje kako je izgledao put do ove pobjednicke fotke :)

 

 

Put me vodio od Bijele pa preko Perasta...

 

post-60-12879002517583_thumb.jpg

post-60-12879002517984_thumb.jpg

post-60-12879002518315_thumb.jpg

post-60-12879002518641_thumb.jpg

post-60-1287900251902_thumb.jpg

post-60-12879002519352_thumb.jpg

post-60-12879002519745_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I tu smo dobili pobjednicku. E sad, objasnio bih zasto sam izabrao bas crno/bijelu verziju. Slika ovakva samo po sebi jeste dobra, meni se svidjela i znao sam da je to moj adut, ali sam cisto reda radi probao u C/B varijanti i ona je nekako ispala jos bolja. Jednostavno sam u trenutku pomislio da sa C/B verzijom mozda imam milimetar vece sanse i to je presudilo. Tako da nisam namjenski isao na C/B vec je tako ispalo, da je ova u boji bila bolja, naravno da bi isla ona :)

 

post-60-12879002526111_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

ti si se bas junacki potrudio, samo zbog vremena koje si odvojio si zasluzio pobedu ;)

 

bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Mislim da bi pobedila i da nije bila crno bela. Bravo Lazare!

 

Sad nam kaži šta si smislio za daljnje? Sledeća tema je...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

ti si se bas junacki potrudio, samo zbog vremena koje si odvojio si zasluzio pobedu ;)

 

bravo!

 

Crstitam Lazo...  zasluzeno !!!  :)  Ja zurio iz tvojih krajeva da ne zakasnim za sledecu temu, a nje jos nema ?!? Mogao sam opusteno da se izlezavam jos bar sedam dana.  ::)  Ce-ka-mo  novu temu .  ;)

 

I, cestitam i ostalima na trudu.  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja