Jump to content

Moto Zajednica

BOSNA I HERCEGOVINA 2020

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Opet Bosna i Hercegovina u 2021

 

   Prosle godine me omelo lose vreme ,kisa pa sam skratio rutu .Obisao  sam istok BIH  sada planiram da je u potpunosti obidjem do krajnjeg zapada Bosanska krupa i Bihac Unski kanton.Polazak je sutra 20.08.2021g.Nisam znao za moto skup u Banji luci mogao sam i njega da uklopim.Prvo prenociste bice

Specijalnom rezervatu prirode Zasavica.....srecan mi put

 

 

   1420942198_160436566_2161505310650645_9121569809533042682_n(1).jpg.b90a101f513a9ba79331f5fecc06a7c6.jpg

 

Spreman jos od zimus

 

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 8/4/2020 at 11:28 PM, mali_veseljak said:

Travnik je mala i zapustena kasaba. Osim kuce Ive Andrica nema nista drugo a da je interesantno.

Oba puta su interesantna. Ako ides Jajce - Travni, proces dobar dio kanjona Vrbasa. 

Ako ides ovo drugo opet je fenomenalno. Ja bih ipak mozda birao: Bihaća, Kulen Vakuf, Drvar, Glamoč, Livno, Šuica, Rama-Ramsko jezero, Jablanica, Konjic i SA.

Na dionici Bihac - K. Vakuf ima nekih 4-5 km makadama. Mozda nesto manje. 

 

Tvrđava i Šarena džamija su puno interesantniji.

 

Zna li iko je li onih 4,5 km makadama na R408 između Martin Broda i Kulen Vakufa konačno asfaltirano? Ako nije, radije ću napraviti krug pa Martin Brodu prići od Drvara

Promenio član FFBikerSar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Aj da ovde malo piskaram mada je ovo vise kao neki info nego prikaz moje vikend voznje.

 

Kao sto rekoh planirao balaton pa odustao jer je sve ravno a onda hteo na Tf i Ta al odustao zbog kise.

 

Sad iz ove perspektive mogu reci da se nisam zajebao i da sam se bolje proveo u bosni nego da sam isao na gorepomenuta mesta.

 

Na granici u zvorniku nigde nikog, bukvalno minut i vozi dalje.

Benzin tokom puta svugde 2.55/2.60 ili 155 dinara al se nisam ovajdio jer u bg sipao 50 litara :tras2: ....

 

Subota jutro u sarajevu, tu sam planirao ceo dan da se zezam.

Uvek se parkiram u podzemnoj garazi kod suda, pitam za cenu kad ono 3 km po satu. 

 

Malo mi puno, kontam do veceri minimum 10 sati a to mu dodje 15e samo za parking. Pocnem da  razmisljam da uzmem prenociste za tu kintu al kojcu ja ceo dan tu kad me mesto ne drzi.

 

Ma aj ko ga ebe, ebo parking.

 

Daj nes za dobro jutro kad on 4 km.

 

Nemam nista protiv, nije skupo, cene ko u bg.

 

Posle kafe standardno na cevape, pravac oridjidji zeljo, sad mislim da sam video da ima i zeljo4. Komercijala.

 

E sa cevapima (10 km) se najvise razocarao, za proteklih 35 godina nikad gore cevape nisam pojeo u sarajevu. Kupim i jedne da ponesem al ih bacio, osusili se i skvrcili skroz a nekad ih donosio ukucanima u bg i oni se odusevljavali kako su dobri.

 

Posle cevapa na tufahije i ostale slatkise + da ponesem kuci.

 

Jeste mi prijalo al me tu osisali ko da sam jeo u holidej inu pa mi osta gorak ukus u ustima.

 

Sirotinjo i bogu si teska, vidim ja da ovim tempom dzeparac nece potrajati ni do podne a kamoli do veceri. 

Vec uveliko razmisljam da begam za neum, jeftinije mi gorivo do tamo nego blejanje u sarajevu.

 

I tako, paljba dalje ka ilidzi, gledam prugu kako se renovira a drugi gledaju u mene.

 

Ljubaznost na svakom koraku a isto tako i komercijalizacija onog nekadasnjeg sarajeva.

 

Izlazim na brzu magistralu ka mostaru, zvezda uveliko pece i sam sebi se divim kako sam doneo odluku pravac more :dobar: ....

 

 

Stajem u neki bircuz pored puta, vreme mi za drugi nes.

 

A onda stize solja kafe i velika casa hladne vode sa cokoladicom koja je zacinjena gracioznim osmehom.

 

Pitam koliko, kaze 2 km. Opet uz osmeh.

 

Evo 3 km. To je ta prava bosna a ne komercijalizovana bas carsija nalik knez mihajlovoj.

 

Od sarajeva do mostara merak, jeste bio povecan saobracaj al nije bilo divljanja. Bajkera ko pleve, ne pamtim da sam na nekoj deonici video motora kao tu.

 

U capljini pravac centar na pauzu, tu me nista ne privlaci al volim da osetim atmosferu i da mi proradi adrenalin. Narod dobrodusan skroz, par konverzacija na konto auta al da me neko popreko pogledao, jok.

 

A i sto bi.

 

Iz capljine pravac svitava i stari put a onda negde izlazim na novi put.

 

Novi put za pohvalu al ogranicenje 50-70. Ja sam drzao 90/100 mada bilo je onih koji gasiraju dosta brze al ja nisam smeo iako plavce nisam video nigde.

 

U neum stigao taman kad je bilo najtoplije, oko nekih 14h.

 

Parkiram se kod restorana na magistrali ispod INA pumpe a on prazan skroz.

Tu uvek bilo buseva i svega ostalog a sad tajac. Pitam momke sta se zbiva pa mi rekose da sve puklo kako se most otvorio.

 

Izdrinkam tu sa njima a onda Švabo osta na parkingu a ja magistralom nekih 20 minuta pesaka do grada.

 

A onda pljus u more, ledjno prsno kučeći i sve ostalo ...

 

Voda taman.

 

Grad ko morski grad prelazna ocena ali morski ambijent cista 10ka.

 

Ako ga uporedim sa nei pori gde sam bio pre mesec dana onda je pori prava seoska rupcaga za neum.

 

Mirise borovina, zvrčci cvrče, miris mora u vazduhu na svakom koraku.

 

Cene normalne, piće klopa SVE SVE SVE ....

 

Jedino na par mesta nisu primali e nego samo KM ali se uvek naslo resenje sa ljubaznim domacinima.

 

Grad prepun kola i sva sreca da mi konobari preporucili da odem pesaka do grada. Inace, parking se svugde naplacuje al dzabe kad je sve zauzeto i nema mesta.

 

Negde pred sumrak ajmo nazad, za bg. Ponedeljak je arbajt.

 

Kod semafora u gradu stajem na pumpu da se tankujem i nakupujem neke grickalice i pice koje je tu na pumpi jeftinije nego u bg u prodavnici.

 

Izlazim na novi put a onda gas u patos svo vreme uprkos onom ogranicenju. I opet ja bio najsporiji.

 

Plavaca nigde.

 

Ovaj put idem celom duzinom novog pzta, pravac za stolac, navigacija vodi levo na mostar al ja hocu desno pa da izadjem iznad bilece pa onda dalje gore na gacko.

 

I tu napravim zajeb, na tih 50 km puta sam ubio trap samo tako.

 

Ako kazem da je deonica foca gacko auto ban za to parce puta onda je sve jasno.

 

Znaci, iz stolca NIKAKO desno za bilecu nego OBAVEZNO levo za mostar.

 

Ipak Švabo je stari vuk, opletemo tu deonicu stojički i dokopamo se glavne dzade.

 

Negde malo ispred gacko mi izleti neka crna zivuljka slicna lisici ali manja i podleti pod motor, izgleda udarila u duplu cevku pa mi ostetila izduv pa se momentalno zaculo tiho brundanje al nista strasno, moze se vozi do kuce.

 

Obzirom da je ponoc nisam hteo da krecem ka foci reskirajuci situaciju sa auspuhom jer ne znam sta moze da se izrodi.

 

Ranom zorom laganica ka visegradu a onda preko debelog brda za valjevo i bg.

 

Sve u svemu 1100 km za 2 dana.

 

IMG20230709111018.jpg

 

 

....

I jos jedared do/od stolac nikako pravac bileca nego pravac mostar.

 

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja