Jump to content

Moto Zajednica

BOSNA I HERCEGOVINA 2020

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Za kompromis bila je desetka kod Hodzica za veceru a kod Ferhatovica za dorucak :)

 

Juce stigao sa sarajevske ture a danas vec pravim planove za sledecu sad za vikend (verovatno opet Bosna).

Jel zna neko kakva je situacija sa ulaskom na aerodrom Zeljava kod Bihaca. Da li je ulaz samo sa hrvatske strane ili moze da se udje i sa bosanske a da me ne ganja pogranicna policija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Mislim da se ne moze uci sa bosanske strane.

HR pogranicna policija patrolira non stop a aerodrom i pista su na HR podrucju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, baneBP je napisao:

Za kompromis bila je desetka kod Hodzica

I kakva je bila, živo me zanima ...

 

I opiši malo plan i program za željavu ... da odvozam i ja dok je još lepo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ako te zanimaju takve gradjevine, razmisli i o tome da odes do Konjica i tamo posetis "Titov bunker", ARK D-0 (ako se dobro secam tacnog naziva).

 

Ne mozes da udjes na svoju ruku, ide se organizovano, ture su u 10, 12 i 14h, kostaju 20KM i mislim da vrede taj novac.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
14 minutes ago, travelman said:

I kakva je bila, živo me zanima ...

 

I opiši malo plan i program za željavu ... da odvozam i ja dok je još lepo vreme.

Sto se tice desetke bile su obe OK. Daleko bolje od ovih govana koje jedemo kod nas u cevabdzinicama. Sledeci put idem kod Mrkve da probam i tamo.

A sad za vikend prvobitni plan je bio Banja Luka, Jajce, Vakuf, Vlasic/Travnik pa preko Tuzle nazad ali sam to prosirio i na Bihac. Znam samo da je plata u petak a ja sam prva smena i onda tek u ponedeljak idem u nocnu. Znaci skoro 3 dana na raspolaganju + jos imam 5 dana godisnjeg koje sam pisao sad od 14.09.

Video sam da hrvatski motoristi stalno stavljaju slike sa Zeljave pa sam i pretpostavio da je kod njih otvoren prolaz. Jbga to bi moglo biti problem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
3 minutes ago, grafigo said:

Ako te zanimaju takve gradjevine, razmisli i o tome da odes do Konjica i tamo posetis "Titov bunker", D arc 0 (ako se dobro secam tacnog naziva).

Ne mozes da udjes na svoju ruku, ide se organizovano, ture su u 10, 12 i 14h, kostaju 20KM i mislim da vrede taj novac.

Prosao sam kroz Konjic pre 3 nedelje na putu za Mostar i Neum, znao sam za taj objekat ali nisam imao vremena da svratim. Ostavio sam ga za sledecu turu kolima u te krajeve jer imam prijatelja koji je zaludjenik za te stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Sto se tice desetke bile su obe OK. Daleko bolje od ovih govana koje jedemo kod nas u cevabdzinicama. Sledeci put idem kod Mrkve da probam i tamo.
A sad za vikend prvobitni plan je bio Banja Luka, Jajce, Vakuf, Vlasic/Travnik pa preko Tuzle nazad ali sam to prosirio i na Bihac. Znam samo da je plata u petak a ja sam prva smena i onda tek u ponedeljak idem u nocnu. Znaci skoro 3 dana na raspolaganju + jos imam 5 dana godisnjeg koje sam pisao sad od 14.09.
Video sam da hrvatski motoristi stalno stavljaju slike sa Zeljave pa sam i pretpostavio da je kod njih otvoren prolaz. Jbga to bi moglo biti problem.



HR motoristi često posjećuju Željavu, znam to sa foruma motori.hr i uvijek naglase kako se treba paziti zbog granične policije, ulaz se ne podrazumijeva samo tako.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1660 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Milance nije to vise njegov KTM, koliko znam, on ima Afrikanku, a ktm je ovde kod mene u Mirijevu u komsiluku kos nekog momka....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
39 minutes ago, Nole Bg said:

Milance nije to vise njegov KTM, koliko znam, on ima Afrikanku, a ktm je ovde kod mene u Mirijevu u komsiluku kos nekog momka....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ah da, zaboravih taj momenat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA
On 8/3/2020 at 9:45 AM, drmilan_ said:

Nesto mi rece drugar da od januara ove god nije potreban, ali njemu trazili u februaru

Definitivno potrebno, imao sam problem na izlasku iz BiH jer nisam imao zeleni karton. Ušao sam iz Hrvatske Županja-Orašje prelaz. Niko mi nije tražio zeleni karton. I lepo se provozao, i na izlasku kod Bratunca mi policajac traži dotični. I onda počinje gnjavaža, pa je proveravao gde sam ušao, pa da nešto muljam jer bez zelenog kartona nisam mogao da udjem, pa provera motora, osiguranja... ma bezveze situacija totalno.

Negde sam i ja pročitao da ne treba više, ali cvrc, treba, mora.

Da sam znao da treba ne bi ni ulazio, išao bih nekim drugim putem, nisu mi tražili, nije moja greška. Kako god, izlazio sam, šta ima da me gnjavi na izlasku, stavlja sa strane i sl. Nije mi padalo na pamet da mu dajem neke pare kad nisam kriv, a da li je očekivao i sve to radio iz tako nekih razloga nisam ni saznao. Na kraju mi je dao dokumenta i nastavio sam vožnju. Osećaj je bio malo bezveze jer se ponašao prema meni kao da sam neki kriminalac

 

Tako da u BiH zeleni karton MORA :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znaci usao sam milion puta u BiH i u povratku im nikada al bas nikada nisam pokazao zeleni karton. To je neki smrad koji nesto s namjerom htjeo da napakosti kolegi koju te je pustio da udjes jer nije tvoja odgovornost sto ti je taj dozvolio ulazak. Mislim sta ce ti zeleni karton pri izlasku iz zemje u kojoj se trazi kako bi ga ja provocirao zbog toga uhh, cak bi trazio i njegovog pretpostavljenog da vidim dokle ce folirati.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 31.8.2020. at 22:56, baneBP je napisao:

Prosao sam kroz Konjic pre 3 nedelje na putu za Mostar i Neum, znao sam za taj objekat ali nisam imao vremena da svratim. Ostavio sam ga za sledecu turu kolima u te krajeve jer imam prijatelja koji je zaludjenik za te stvari.

Nista nisi prropustio.Bezbroj prostorija dobro ocuvanih sa raznim sadrzajima vidjeno ocima raznih "umetnika" uglavnom sa apstraktnim pogledom na vreme socijalizma .Dominira negativan osvrt na Tita , njegovo vreme pa  i Jugoslaviju.Kontroverzno je sto se omladina u kampu cele noci veselila uz pesme Lepe Brene i njene pesme o Jugoslaviji.U tim postavkama tesko je ukapirati sta je umetnik hteo da kaze bez pomoci kustosa.

 

DSC_0727.thumb.JPG.b871183cf31b889d656eb2317ebb7626.JPG

 

Evo jednog primera,postavka govori o tome da smo za vreme socijalizma ziveli u mraku (zene koje zmure) a kanapi su nesto kao pocetak revolucije.

Ili Titove slike sa nekim laserskim zracima

 

DSC_0726.thumb.JPG.8d7c3068b69bfa22756430f94c50760e.JPG

 

Ili ovaj sah bez kralja ikraljice sa xxx pola sudar neka dva sveta...pojma nemam smorio sam se jedva sam cekao da izadjem ..pod maskom sve vreme.Na kraju je onaj glumac koji je nekada davno glumio Boska Buha sada vec mator pricao nesto na temu Srba i Hrvata

 

DSC_0730.thumb.JPG.51f89bbc9a86ab2d9d851070586fa611.JPG

Evo i Titivog i Jovankinog kreveta u kome na svu srecu nisu nikada spavali

 

DSC_0732.thumb.JPG.9de9cca8562dd8c3be52d1578f70821f.JPG

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Krenuli 21.08. i vozali smo se po BiH narednih 6 dana.  Obišli smo i neka nova mesta, puno "starih" mesta i sve ukupno bila je to jedna prelepa vožnja. Interesantno je da nismo nijednom pokisnuli, iako je 2 dana padala kiša na sve strane - samo ne po nama  :stabre: Više puta sam gledao iznad nas i kontao da neko drži kišobran jer je bilo mokro svuda oko nas, grmelo je i sevalo ali kud god da smo pošli kiša nije padala. Ili je padalo ispred nas ili iza nas ili oko nas....ali mi smo ostali suvi.

 

Najjači utisak je na mene ostavio Štrbački buk...prelepo mesto.  Nažalost i negativno zbog spomen ploče na koju smo "naišli" ali hajd, gledamo samo pozitivne strane.

 

U 1700 kilometara koje smo prešli, put nas je vodio : Novi Sad - Loznica - Zvornik - Han Pijesak - Sokolac - Sarajevo - Vrelo Bosne - Travnik - Jajce - Ključ - Bihać - Štrbački buk - Martin brod - Drvar - Livno - Mostar - Blagaj - Gacko - Višegrad - Zlatibor - Novi Sad.

Najbolji asfalt...definitivno deo od Drvara do Livna gde se može voziti "pun gas" i krivinariti sa uživanjem. Mada, ni deo Jajce - Bihać nije ništa manje lep.

 

Najbolji ćevapi su u Bihaću :) Žena kaže njoj su najbolji u Sarajevu kod Ferhatovića. 

 

Gorivo...99 dinara :tuzno:

 

Smeštaj smo rezervisali svaki dan oko 17h preko Bookinga i u sobe smo ulazili oko 18h....delovalo mi je da je tako najbolje. Sarajevo za nas dvoje 17 eura (soba sa kupatilom), Bihać 21 eura (ceo stan), Mostar 21 euro (hotelska soba), Gacko 21 euro, Zlatibor 17 eura (apartman).

118190729_3251043114941314_4770099617174968733_n.thumb.jpg.e596899edff26549546911e8310349cb.jpg

118155288_3255482924497333_7170227853228187697_n.jpg

118230636_3259012244144401_7751502756493793971_n.jpg

118276479_3259153237463635_3155547735072770224_n.jpg

118291949_3259087720803520_7891325611837906323_n.jpg

118507903_3262892490423043_8562334279297243520_n.jpg

118522981_3262888233756802_6729087987447829350_n.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 642 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
Pre 18 sati, Sveta 5. je napisao:

Nista nisi prropustio.

 

Eh, koliko razlicite utiske nosimo sa istog mesta.

 

Ja sam taj umetnicki performans zanemario, smetao mi je, a i dalje ne razumem sta tu trazi.

 

Fokusirao sam se na sam objekat, na pricu u vezi njegove izgradnje i podatke koje nam je vodic mladjih godina davao. Sve to mi je pruzilo malo uvid u to kako smo nekada ozbiljna drzava bili. Onakav objekat, na takvoj lokaciji, u takvim brdima i kamenjarima izgraditi, opremiti i snabdeti, a zatim to drzati u tajnosti od pocetka izgradnje 1953. god. pa sve do 1992. god. Toliko tajno da nije znala Evropa za njega, nije ni ostatak sveta, a nisu cak ni stanovnici obliznjeg Konjica.

 

Objekat je tako pametno zamisljen, izradjen, opremljen da primi i sacuva 350 ljudi iz vrha drzave koji ne bi morali da promole glavu sledecih 6 meseci. Dovoljno nafte, dovoljno hrane, izvora vode sa 3 strane, a i sve ostalo je uradjeno sa nekim "bekapom". Preko 6000m2, preko 100 soba, komunikacioni sektor, operaciona sala... Sve to je spakovano u nesto malo preko 200 metara dubine u brdo, a 280 metara ispod brda.
A ovako izgleda objekat koji je na ulazu i koji krije taj bunker. Sve ovo sto sam napisao se nalazi iza te zgrade.

 

 

ARK D 0.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

I ja sam podeljenog misljenja sto se tice objekta. Pre nedelju dana sam ga obisao i objekat kao objekat ok, umetničke izvedbe bezveze, danas izgleda svako može biti umetnik čim su onako umetnički uredjene prostorije i što se mene tiče protraćeno vreme. Mi imamo mnogo veće objekte od ovog pod planinama i kada bi se otvorili za javnost to bi tek bio obilazak, ovo ti je dodjes jednom ili nijednom ništa propustio nisi, jer najmanje ima veze sa namenom za koju je pravljen trenutno,sem pozicije i same izgradnje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
pre 5 minuta, mali_veseljak je napisao:

Da nije neko sa foruma u Trebinje dosao maloprije? Dva GS-a sa NS tablama. Parovi u pitanju.

Ćuti, možda ne žele da budu "otkriveni";)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
On 28.8.2020. at 11:53, drmilan_ je napisao:

Evo nas u guest house Kevsar. Kako smo dosli tako sam se odusevio

ljubaznoscu gazde. Sve preporuke. Cisto uredno, blizu grada, malo je komplikovanije doci motorom al ok. U navigaciju se upise i lako se stize. Kaze motoristi mu redovno dolaze, voli motore a i sport. Motor u dvoristu, a moze i iza kuce da se parkira, al nece ga ni tu niko.

DBD3D4CB-12DA-47EB-A615-BA2912BAC8F6.jpeg

Poslusao tvoj predlog za smestaj pa i ja bas  tu zbog parking mesta rezervisao  jedan vikend u februaru mesecu 

 Vidim da si napisao kako je malo komplikovano prici motorom a jos neko rece kako je potrebna dobra kondicija da bi se peske vratilo iz grada pa kontam da je negde u brdu.

 

Ono sto me zanima je kakav  bi bio prilaz do smestaja sa kolima ukoliko napada sneg ... 

 

Kakvo je tvoje misljenje ... ulica uzana i vijugava ili je sve u granici normale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, travelman said:

Poslusao tvoj predlog za smestaj pa i ja bas  tu zbog parking mesta rezervisao  jedan vikend u februaru mesecu 

 Vidim da si napisao kako je malo komplikovano prici motorom a jos neko rece kako je potrebna dobra kondicija da bi se peske vratilo iz grada pa kontam da je negde u brdu.

 

Ono sto me zanima je kakav  bi bio prilaz do smestaja sa kolima ukoliko napada sneg ... 

 

Kakvo je tvoje misljenje ... ulica uzana i vijugava ili je sve u granici normale.

Sve ulice u tom naselju su uske i za jedno vozilo. Ako se ne varam svaka je jednosmerna, mozda jedna dvosmerna. Nije strmo toliko da je tesko prici, bez problema mozes i navigacija tacno vodi na smestaj, bar je mene sygic odvela bez greske. Velika siva kapija sa leve strane, klizna. Jeste malo teze se vratiti, mi koji zivimo u ravnici nismo navikli pa se da malo zadihati, al u sustini nista preterano. Ako nesto jos treba ili sam propustio reci, tu sam

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Hvala, sve si objasnio. 

Jedino me kopkalo to oko prohodnosti ali  sad nema frke.

 

Odlucio se tu zbog  parking mesta i tvoje preporuke,  bio sam rezervisao na drugom mestu ali se ispistavilo da je  parking na ulici gde nadjes mesto iako je pisalo da je obezbedjen.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
57 minutes ago, travelman said:

Hvala, sve si objasnio. 

Jedino me kopkalo to oko prohodnosti ali  sad nema frke.

 

Odlucio se tu zbog  parking mesta i tvoje preporuke,  bio sam rezervisao na drugom mestu ali se ispistavilo da je  parking na ulici gde nadjes mesto iako je pisalo da je obezbedjen.

 

 

 

 

Ovde je parking u dvoristu, na ulici nema mesta za to :D veliko dvoriste, moze cak i iza kuce da se parkira da se ne vidi vozilo. 
 

Setih se sad, gazda je obazriv po pitanju korone, cisto da znas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kako nema mesta na ulici za parking :neznam: ...vidim ja da ako padne sneg na ulici neće biti mesta ni kola da prodju a kamoli da sidju do čaršije :moto2: ...

 

Znam da je parking u dvorištu, video sam tvoju sliku a posle i na bookingu. 

To je presudilo.

 

Pre toga sam rezervisao apartman SARI, piše da ima obezbedjen free parking a onda se ispostavilo da je parking ulični i to ako nadješ slobodno mesto u okolnim ulicama ... a obično ga nema.

 

Što se tiče gazde i korone ... otom potom a što se tiče mene i saputnice uzeli smo apartman od 40ak m2 pa će svako da spava u svojoj sobi ... na distanci ... bićemo odgovorni ...

 

Čisto informativno 17e noćenje za 2 osobe.

 

Pre ovoga imam još 2 noćenja po bosni za 15e 2 osobe u apartmanu pa ako neko nešto planira neka zna da su cene smeštaja trenutno više nego povoljne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja