Jump to content

Moto Zajednica

BOSNA I HERCEGOVINA 2020

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Blagaj.thumb.jpg.eeb0244d5150c0f47b7f6d3923f5a5ea.jpg

 

Izvor reke Bune juzno od Mostara mesto je Blagaj

 

Blagaj-izvor-bune96.thumb.jpg.fba9e512546184f5e7cbc80ba65b61c0.jpg

 

Turska tekija na izvoru reke Bune

On 3.8.2020. at 9:45, drmilan_ je napisao:

Nesto mi rece drugar da od januara ove god nije potreban, ali njemu trazili u februaru

Provericu tu informaciju, za sada mislim da treba,takodje treba i za Makedoniju i Tursku kad su u pitanju za nas popularne destinacije

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 8/3/2020 at 2:30 PM, Sveta 5. said:

Da li je bolje to ili Travnik,Jajce ,Zenica..U Travnik bih isao bas zbog Ive Andrica a isto tako obavezno i u Visegrad kroz koji sam prosao iduci na more ne znam ni sam koliko puta.Most cak nisam ni primecivao niti obracao paznju na njega sada imam drugi pristup

Travnik je mala i zapustena kasaba. Osim kuce Ive Andrica nema nista drugo a da je interesantno.

Oba puta su interesantna. Ako ides Jajce - Travni, proces dobar dio kanjona Vrbasa. 

Ako ides ovo drugo opet je fenomenalno. Ja bih ipak mozda birao: Bihaća, Kulen Vakuf, Drvar, Glamoč, Livno, Šuica, Rama-Ramsko jezero, Jablanica, Konjic i SA.

Na dionici Bihac - K. Vakuf ima nekih 4-5 km makadama. Mozda nesto manje. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Može da se pređe u Bosnu bez pasoša?! Od kada? Čudi me da nisam ovo do sad čuo, no u svakom skučaju to je dobra vest, samo još tog zelenog kartona da se otarasimo i gotova stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Paso[ nikada i nije bio potreban :) Taj zeleni karton je ovde pri registraciji 5 km, tj. oko 300 dinara..skoro da te osiguravajuće kuće i ne pitaju hoćeš li, nego se podrazumijeva..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Biker-Boy said:

Može da se pređe u Bosnu bez pasoša?! Od kada? Čudi me da nisam ovo do sad čuo, no u svakom skučaju to je dobra vest, samo još tog zelenog kartona da se otarasimo i gotova stvar.

Oduvek :D samo licna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

U zapadnoj europi zeleni karton ne naplaćuju.

 

Zato vi koji imate police kod stranih osiguranja im to lijepo recite kad vam traže pare za zelenka.

 

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 Mi ni nemamo domace osiguranje  :)

 

tj imamo Dunav koji je prvi skinuo sa 3000 z.k. na 2000 pa onda i ovi stranci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
Travnik je mala i zapustena kasaba. Osim kuce Ive Andrica nema nista drugo a da je interesantno.
Oba puta su interesantna. Ako ides Jajce - Travni, proces dobar dio kanjona Vrbasa. 
Ako ides ovo drugo opet je fenomenalno. Ja bih ipak mozda birao: Bihaća, Kulen Vakuf, Drvar, Glamoč, Livno, Šuica, Rama-Ramsko jezero, Jablanica, Konjic i SA.
Na dionici Bihac - K. Vakuf ima nekih 4-5 km makadama. Mozda nesto manje. 

 

Apsolutno se slazem s veseljakom.

Bihac na Martin Brod ili direkt na Petrovac pa Drvar, Grahovo, Livno.... super cesta i priroda.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sveto, jesi li razmišljao da od Bihaća kreneš do Kulen Vakufa i do Drvara, pa onda prema Trebinju?

Ja sam planirao sličnu turu. 

Kada planiraš da kreneš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
22 hours ago, Milan1990 said:

Potreban je zeleni karton. Saobraćajnu dozvolu niko ne pominje. Isto tako nije potreban ni pasos. Svaki dan prelazim granični prelaz. 

 

Mozda tebe poznaju pa ti ne traze, ja ne pamtim ulaz u Bosnu bez davanja saobracajne i zelenog kartona na uvid.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Upravo tako i po mom iskustvu.

Lična kata, saobraćajna i zeleni karon.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Upravo tako i po mom iskustvu.

Lična kata, saobraćajna i zeleni karon.

 

može da bidne,a u stvarnosti su sve kombincije moguće sa i bez ,al ne vredi riskirati ako si daleko od granice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 17 sati, zika56 je napisao:

Sveto, jesi li razmišljao da od Bihaća kreneš do Kulen Vakufa i do Drvara, pa onda prema Trebinju?

Ja sam planirao sličnu turu. 

Kada planiraš da kreneš?

 Planirao sam iz Kulen Vakufa da idem pravcem Mrkonjic Grad ,Jajce ,Zenica Sarajevo. Istrazujem i taj pravac Drvar pa uz granicu sa Hrvatskom na jug,  ja Bosnu ne poznajem tako da mogu bilo kuda i sve ce mi biti novo.Nisam ni ljubitelj velikih mesta tipa Sarajevo vise me priroda privlaci.Polazak planiram ako vremenske prilike budu povoljne u nedelju ili ponedeljak imam jos jedan posao da zavrsim pa da krenem.Ove godine Ziko nisam izasao van grada motorom mozda jednom do jezera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 16 sati, zika56 je napisao:

Upravo tako i po mom iskustvu.

Lična kata, saobraćajna i zeleni karon.

 

Jel pasos ne treba ?Ja cu poneti za svaki slucaj,zeleni karton sam izvadio danas ,pregledao i kamp opremu da me nesto ne iznenadi i privodim pripreme kraju.Najvise vremena posvetio sam pravljenju rute.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Reka san ti, u Bosni se nemoš zajebat, šaraj gori-doli, livo-desno.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 5 sati, Sveta 5. je napisao:

 Planirao sam iz Kulen Vakufa da idem pravcem Mrkonjic Grad ,Jajce ,Zenica Sarajevo. Istrazujem i taj pravac Drvar pa uz granicu sa Hrvatskom na jug,  ja Bosnu ne poznajem tako da mogu bilo kuda i sve ce mi biti novo.Nisam ni ljubitelj velikih mesta tipa Sarajevo vise me priroda privlaci.Polazak planiram ako vremenske prilike budu povoljne u nedelju ili ponedeljak imam jos jedan posao da zavrsim pa da krenem.Ove godine Ziko nisam izasao van grada motorom mozda jednom do jezera

Ma i ja planirao ovih dana na tu stranu, nego me poslednjih desetak dana opasno muči kičma (iz tog razloga onomad mi popusti noga i padnem u mestu zajedno sa ugašenim motorom i opalim u neki betonski blok i polomio rebro), tako trenutno verovatno nisam za dužu vožnju (mada i ovakav uspevam da izvozim stotinak kilometara bez pauze). 

Daleko je nedelja, možda se i čujemo do tada i dogovorimo nešto. Inače imam sve spremno za put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Planiram i ja sličnu rutu negde oko 19 avgusta pa pratim temu. Za sada sam obisao samo Mostar, Trebinje, Medjugorije i vodopade na Kravici, Blagaj, Višegrad, sad planiram da napravim krug Banja Luka, Bihać, Kulen Vakuf, Una vodopade, Drvar, Glamoč, Šuicu, Rama jezero, Konjic, Zenicu, zahvatiti malo Bjelasnice makar do Igmana i za kraj Sarajevo i kući. Slična je ruta i ukršta se sa Svetinom pa pomno pratim jer taj deo BiH neznam i nisam prolazio na sta obratiti paznju sta obici i slicno jer do max 5 dana gledam se uklopim. Hvala na informacijama dosadasnjim i predlozima za putanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Sta se tice Bihaća, Željava kao nezoabilazna a rucak ili u gradu na rijeci ili van grada prema Petrovcu na slapovima. Po meni ovo drugo je atraktivnije.

Cesta za Petrovac je super a ako se odlucis za Martin Brod uz Unu isto je super ali ima dionica makadama. Dobrog ali kako kome odgovara.

Martin Brod za Drvar je dobra cesta.

Drvar obici pecinu a za jesti nije neki izbor.

Drvar Grahovo je dobra cesta za motor. Prije Grahova u Resanovcima ima super pecina za obici.

Grahovo je onako pomalo otuzno a cesta za Livno je dobra.

U Livnu ima dobrih mjesta za jesti.

Iz Livna za Šuicu pa za Prozor i Jablanicu je moja preporuka jer je cesta top i priroda.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 21 sati, Niko je napisao:

Planiram i ja sličnu rutu negde oko 19 avgusta pa pratim temu. Za sada sam obisao samo Mostar, Trebinje, Medjugorije i vodopade na Kravici, Blagaj, Višegrad, sad planiram da napravim krug Banja Luka, Bihać, Kulen Vakuf, Una vodopade, Drvar, Glamoč, Šuicu, Rama jezero, Konjic, Zenicu, zahvatiti malo Bjelasnice makar do Igmana i za kraj Sarajevo i kući. Slična je ruta i ukršta se sa Svetinom pa pomno pratim jer taj deo BiH neznam i nisam prolazio na sta obratiti paznju sta obici i slicno jer do max 5 dana gledam se uklopim. Hvala na informacijama dosadasnjim i predlozima za putanju.

Mozda ti ovo malo pomogne......Šta vidjeti u Bosni i Hercegovini – 24 lokacije koje morate posjetiti | Furaj.ba

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 22 sati, zika56 je napisao:

Ma i ja planirao ovih dana na tu stranu, nego me poslednjih desetak dana opasno muči kičma (iz tog razloga onomad mi popusti noga i padnem u mestu zajedno sa ugašenim motorom i opalim u neki betonski blok i polomio rebro), tako trenutno verovatno nisam za dužu vožnju (mada i ovakav uspevam da izvozim stotinak kilometara bez pauze). 

Daleko je nedelja, možda se i čujemo do tada i dogovorimo nešto. Inače imam sve spremno za put.

Pa maler Ziko sta da radis bolje odmori

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 996 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 11 sati, moreplovak je napisao:

Sta se tice Bihaća, Željava kao nezoabilazna a rucak ili u gradu na rijeci ili van grada prema Petrovcu na slapovima. Po meni ovo drugo je atraktivnije.

Cesta za Petrovac je super a ako se odlucis za Martin Brod uz Unu isto je super ali ima dionica makadama. Dobrog ali kako kome odgovara.

Martin Brod za Drvar je dobra cesta.

Drvar obici pecinu a za jesti nije neki izbor.

Drvar Grahovo je dobra cesta za motor. Prije Grahova u Resanovcima ima super pecina za obici.

Grahovo je onako pomalo otuzno a cesta za Livno je dobra.

U Livnu ima dobrih mjesta za jesti.

Iz Livna za Šuicu pa za Prozor i Jablanicu je moja preporuka jer je cesta top i priroda.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
 

Gde god pogledas ne znas sta je lepse ,kao dete u prodavnici slatkisa sve bih

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Gde god pogledas ne znas sta je lepse ,kao dete u prodavnici slatkisa sve bih


Kandidat je osvojio 100 bodova !!


Vozim motor, nisam bajker.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja