Jump to content

Moto Zajednica

Kako dati motor na probu??

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
4 hours ago, Dexterr said:
4 hours ago, Motorcyclist said:

Kako to mislis?

Evo ako smisliš jednačinu i broj informacija, evara, potreban za navedeni slučaj, ručak u ABC-u u Zemunu (ul. Ohridska)!!!

Izvinjavam se što sam pogrešno protumačen

Elem, čovek napisao da je u Tehnodromu dobio samo usmenu garanciju, a vi tumačite zakon kako hoćete, odavno ne pišem ništa napamet. Šta piše u zakonu, na šta se tačno odnosi garancija kod motocikla, a na šta kod automobila? Koji su uslovi garancije? Pošto je dara, a pošto mera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Vrlo je izvodljivo i realno,utoliko da ni jedan kupac koji je podneo reklamaciju nije ostao bez obeštećenja.Naravno sve se odnosi na kupovinu od pravnog lica (auto plac) a kod kupovine od fizičkog lica ne postoji nikakva garancija.Inače mislim da je garancija minimum 24 meseca ma šta prodavac napisao i ne mora da postoji u pisanoj formi dovoljan je račun kao dokaz o kupovini.Bila.je na SAT-u cela emisija posvećena tome.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE




 
Kakva bre proba, ko zna sta prodaje i ko zna sta hoce da kupi tu se proba i ne spominje. To je poslednja stvar.
 


Mi verovatno nikad nebi trgovali.Ja i cipele kad kupujem moram da probam a kamoli vozilo.Ja znam šta želim da kupim a to bez probe ne mogu da budem siguran.Ako prodavac ne da da se isproba onda ćao do vidjenja idem kod drugog.Ja sve što sam prodao kupac je mogao da isproba,u glavnom bili ozbiljni kupci samo jednog sam odbio i nisam hteo klincu da prodam motor od 110ks. jer nisam hteo da ga nosim na savesti što sam i njegovom ocu rekao i posavetovao da nije pametno klincu kupovati takav prvi motor a šta su posle kupili nije moj problem.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kad kupujem cipele ili patike svaki put mi prodavci kazu eh, sto nisu svi kao vi.

 

Ja kad kupujem biram ocima, cipele probam na krajui ako su ok kupujem. Jer znam koji model hocu .

 

Znaci samo par ili dva, nema 6 kutija obuce pa na kraju bude ostao mi novcanik kuci na klaviru.

 

Kola sam uvek kupovao i prodavao medj poznanicima i prijateljima, kako bi postupio da je trece lice u pitanju, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Lepo je to cuti, znaci ipak postoji. 
 
Samo da je vise takvih placeva za motore.

Isti motor koji kupis na placu je bar za 20-30% skuplji nego da kupis od privatnog lica. Plac mora da zaposli radnika, da plati lokal, porez, garanciju da podrži.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada kupujem ako u prodavnici vidim u prvoj polici i u prvom redu patike koje mi se svidjaju, ne gledam dalje, ne zanima me... Vec videh sta trazim!

Motor kupujem prvi koji gledam (jbg, posle prodajem ako mi se ne svidi), i kucu kupih sa ulice gledajuci.

Tacno znam sta trazim i za sebe mogu reci da sam dobar kupac.

Ali, imam drugara koji za jedne papuce prodje dve pijace i 3 trzna centra... I ne kupi nista! Mrzim one koji kao nesto vagaju, kalkulisu....

Odluci se sta hoces i koliko si spreman za to da izdvojis, ne trosi vreme, ni tudje ni svoje.

 

Dam motor na probu inace, onima koji dodju sa dozvolim i kacigom, napomenem da ako ga osteti kupio ga je!

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
23 minutes ago, Savan said:


Isti motor koji kupis na placu je bar za 20-30% skuplji nego da kupis od privatnog lica. Plac mora da zaposli radnika, da plati lokal, porez, garanciju da podrži.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Naravno, podrzavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
49 minutes ago, Interceptor BP said:


 

 


Mi verovatno nikad nebi trgovali.Ja i cipele kad kupujem moram da probam a kamoli vozilo.Ja znam šta želim da kupim a to bez probe ne mogu da budem siguran.Ako prodavac ne da da se isproba onda ćao do vidjenja idem kod drugog.Ja sve što sam prodao kupac je mogao da isproba,u glavnom bili ozbiljni kupci samo jednog sam odbio i nisam hteo klincu da prodam motor od 110ks. jer nisam hteo da ga nosim na savesti što sam i njegovom ocu rekao i posavetovao da nije pametno klincu kupovati takav prvi motor a šta su posle kupili nije moj problem.

 

Nije problem da se proba, ali prvo da se usaglasimo oko svega ostalog. Sta ima da probas motor ako nemas sve pare ili ako ti je moja cena previsoka? Isto i ako ti se motor na oko nesto i ne svidja, cudno ti radi u mestu ... Nema potrebe da testiras moj motor. Ako imas pare i nasli smo se oko cene, svidja ti se motor, i ako je samo ostala probna voznja...nije problem. U mom slucaju znam sta prodajem i da nema skrivenih mana tako da ce motor i da vozi kao sto treba. Kad se vrati sa probne voznje ne ostaje nista drugo nego da me isplati. Ovde je to malo lakse jer ima osiguranje ali svakako vozacku uzimam kao zalog. A da zivim u Srbiji gde nam osiguranja za kradju, mozda bih trazio i dobar deo cene kao zalog. A mozda bih i ugradio neki GPS tracker na neko diskretno mesto da mi je lakse da ga nadjem naknadno ako se kupac izgubi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 19 minuta, N.F.S. je napisao:

Kada kupujem ako u prodavnici vidim u prvoj polici i u prvom redu patike koje mi se svidjaju, ne gledam dalje, ne zanima me... Vec videh sta trazim!

Motor kupujem prvi koji gledam (jbg, posle prodajem ako mi se ne svidi), i kucu kupih sa ulice gledajuci.

Tacno znam sta trazim i za sebe mogu reci da sam dobar kupac.

Ali, imam drugara koji za jedne papuce prodje dve pijace i 3 trzna centra... I ne kupi nista! Mrzim one koji kao nesto vagaju, kalkulisu....

Odluci se sta hoces i koliko si spreman za to da izdvojis, ne trosi vreme, ni tudje ni svoje.

 

Dam motor na probu inace, onima koji dodju sa dozvolim i kacigom, napomenem da ako ga osteti kupio ga je!

 

Kolega reče sve ono što sam i ja hteo malo pre ali sam kucao sa moba pa nisam hteo da detaljišem.

 

Znači, moje mišljenje je od reči do reči kao i njegovo.

 

Dok je bila ulična prodaja u bg imao sam tezge na kojima sam prodavao žensku šminku, sad konkretno mislim na lakove za nokte.

Znači dodju ljudi i po 15, 20 minuta pipkaju i biraju jednu flašicu koja košta 50 dinara, te ovu imam, ovu mi ima drugarica, treću je kupila keva pa će dati meni.

 

Mene bude sramota, nisu mi jasni takvi ljudi. O pipkanju 10 hlebova u radnji neću ni da pričam, na kraju svi polomljeni, bajati, ovakvi onakvi ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
pre 49 minuta, travelman je napisao:

Kad kupujem cipele ili patike svaki put mi prodavci kazu eh, sto nisu svi kao vi.

 

Ja kad kupujem biram ocima, cipele probam na krajui ako su ok kupujem. Jer znam koji model hocu .

 

Znaci samo par ili dva, nema 6 kutija obuce pa na kraju bude ostao mi novcanik kuci na klaviru.

 

Kola sam uvek kupovao i prodavao medj poznanicima i prijateljima, kako bi postupio da je trece lice u pitanju, ne znam.

 

I kakav to klavir imas kuci ?  :lol:  :zdravo:

 

Ja sam sinu Varadera 125 kupio ovako: dosli kolima, sin probao moze li on da stane na njega i da ga vozi. Oterali kuci, bili posle 4-5 dana na moto-deda-mrazovima, a pare sam mu dao jedno nedelju dana posle NG kad sam stigao da odem do banke.

A, da zaboravih jednu sitnicu: kupio sam ga od SASHCA sada vec na zalost bivseg kolege sa BJB ali na srecu i dalje mog drugara :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 2 minuta, LuckyVladano je napisao:

 

I kakav to klavir imas kuci ?  :lol:  :zdravo:

O jeeeee .... nemam ja klavir, ja imam usnu harmoniku pa verovatno zato kupujem na prvu loptu čim nešto vidim i dopadne mi se.

 

Klavir imaju oni što vole sve da probaju i ispipkaju a kad treba calenzi, joj frka. Osto mi na klaviru :na_glavi:  ... te nije boja, nije broj, mali veliki ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 59 minuta, travelman je napisao:

 

 

Kola sam uvek kupovao i prodavao medj poznanicima i prijateljima,

...

pre 11 minuta, LuckyVladano je napisao:

 

 

A, da zaboravih jednu sitnicu: kupio sam ga od SASHCA sada vec na zalost bivseg kolege sa BJB ali na srecu i dalje mog drugara :takoje:

Najbolji vid trgovine ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
nisam na to misli nego da je pravi prevarant uvek potpuno zamaskiran da ga niko ne prepozna , tako da vozi audi i ti misliš ovaj nije jer ima para.
Audi uzeo na probu od drugog prodavca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Dobro, shvatam metaforu, ali ne razumem kako ce da me prevari? Taj auto je sigurno vredniji 3 puta od motora koji se prodaje, i sigurno nece da se pomeri dok se ne vrati motor, da ne kazem garancija je. 
Kako znaš da Audi nije takođe ukraden, kao što bi i od tebe ukrali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Naravno da nebi dao svakom kretenu koji se pojavi čisto da proba.Naravno da prvo je po redu razgovor i pogodba a proba treba da potvrdi sve dogovoreno.Isto sam i ja tako kupovao i sebe smatram za ozbiljnog čoveka pa očekujem da i prodavac to bude.Za jedan auto koji sam išao da vidim (sreća nije bio daleko 25km.) kad sam popričao sa prodavcem odlučio sam da i ne probam vozilo jer je bio toliko neozbiljan da sam se okrenuo i hvala do vidjenja a auto imao sve što sam hteo ali nisam hteo sebi brige da pravim.Na sreću sve što sam prodavao nije bilo hitno pa nisam ni dolazio u kontak sa da tako kažem neozbiljnim kupcima.Pravilo mi je da o krajnjoj ceni ne pričam dok potencijalni kupac ne dodje i ne vidi vozilo.Jedan motor sam prodavao godinu i po sve dok nije prvi kupac odlučio da dodje videti motor i uveri se da je istina sve što sam napisao i rekao preko telefona,dogovor je pao za 10 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
9 hours ago, travelman said:

Kakva bre proba, ko zna sta prodaje i ko zna sta hoce da kupi tu se proba i ne spominje. To je poslednja stvar.

Danas sam imao baš ovakvo iskustvo. Došao je kupac iz Sremske Mitrovice u Niš. Ne bih pravio problem oko probe, ali... Pregledasmo detaljno motor, ja sam pomenuo sve što treba, pa i onakve stvari koje prodavci ponekad prećute. Prosto, čist mi je obraz, čist mi je račun. Koliko sam pričao o raznim detaljima mislim da sam malo i smorio kupca. :D Izvadi čovek kovertu sa novcem, stavi na moj sto i tera me da krenemo do notara da završavamo ugovor. Nije čovek ni seo na motor, nismo ga ni upalili, ništa. Po povratku od notara kupac je obukao svoju moto opremu, na kratko smo upalili motor, stavio je kacigu, seo na motor i krenuo kući. Prvi koji me je nazvao da se raspita o kupovini (dobro, drugi, pošto je najpre @piki ispipao teren :)). Kratko i jednostavno.

 

Šta hoću da kažem? Sve je individualno. Da je došao neki klinac ili neko ko nije ulio poverenje kao Igor danas, mislim do to svakako ne bi prošlo ovako glatko. A verovatno bi isto bilo i kada bih ja ili moja priča bila na bilo koji način sumnjiva. Dakle, nema potrebe unapred i kategorički proglasiti "da" ili "ne", već je sasvim moguće doneti ispravan sud na licu mesta. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Da kojim slučajem kupujem auto, kupio bih preko foruma nisana od tebe. Bez gledanja, dodjem calenzi i to je to.

 

Mislim da je komunikacija izmedju kupca i prodavca presudna, fluid je taj koji presudjuje.

Naravno, podrazumeva se da je predmet prodaje u ok stanju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Prodaja je ozbiljan stres, pogotovo. motora. Svako ima svoju logiku i kupovine i prodaje, pa kako se ko uklopi. Ja licno nikada nisam trazio depozit, niti je meni neko trazio. Ali ne mogu da kazem da je to idealno resenje i da sam je ispao nesto pametan nego samo da sam imao srece da me neko ne oladi. Svako ko misli da za par poruka ili par minuta razgovora moze da proceni coveka taj se gadno zajebao. Sibicara mozete da provalite, ali ozbiljnog prevaranta nema sanse. 

 

Prosli motor koji sam prodavao zove lik iz NS. Slozi neku tuznu pricu i da hoce da iznenadi sina koji jos nije polozio. Kaze ako je sve tako doteraj mi motor i ja ga uzimam. Ja sutra izadjem ranije sa posla bez da sam trazio barem da mi uplati putne troskove. Pravac u NS, nadjem se sa likom i sve je bilo po dogovoru. Ja njemu motor, on meni pare. Ja na kraju ispadoh ultra posten sto se uvek i trudim, ali kada se cita izmedju redova mozda i ozbiljna budala. 

 

Iskreno to je stvar poverenja, ali mislim da vise nikada ne bih to uradio osim u okviru foruma. A svako ko stekne poverenje u nekog ili nesto mora i da svesno preuzme rizik. 

 

Razumem i one koji traze lovu pre probe ili imamo opciju ja da te vozim. 

 

Ono sto ne razumem sto firme kod nas prodaju mnoge nove motore, po mnogo vecoj ceni, bez da daju pravo na test voznju i u slucaju depozita, sto je po meni najbezobraznija opcija. 

 

Hocu da kazem da je sve individualno i da nema pravila. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
6 minutes ago, branko_stefanovic said:

Op. Sjebao si se. Crvena zastavica kod mene odmah. :jee2:

 

Onaj koji zna sta kupuje i zasto kupuje nece da smara nekog s "tuznim pricama" i razlozima kupovine. Isto tako i onaj koji prodaje. Okej je da spomenes kroz razgovor mozda zasto i kako, ali definitivno ne treba da utice na sam proces kupoprodaje. Cim utice, nesto nije okej. :/ U tvom slucaju, samo si se malkice vise iscimao za nesto sto nisi morao za kompletno random coveka

Bas tako. Ali u tom momentu sam tako procenio ni sam ne znam zasto. Ali svakako ne mogu da kazem da sam dobro procenio, vec samo da sam imao srecu da je dobro ispalo. 

 

Na forumu je barem po meni malo bolja i sigurnija prica i ako sam siguran da i ovde ima prevaranata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
18 minutes ago, branko_stefanovic said:

Sve ima svoje. Iskustvo je cudo. Zato uglavnom i vodimo nekog pametnijeg od nas kad idemo u kupovinu, zar ne? :oda2:

Generalno i zbog ovog navedenog mislim da je laksa kupovina od prodaje motora.

 

Kad kupujes znas sta trazis, a kad prodajes ne znas ko je dosao da ga gleda. Kad kupujes procenjujes motor, a kad prodajes procenjujes coveka, sto je mnogo teza rabota. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8403 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U zadnjih par prodaja, a u teme koje otvorih za iste stavljao sam brdo informacija i slika. Sve ono sto bih ja zeleo da vidim i cujem ako taj tip motocikla trazim.

Prezentovao i lepo i ruzno, potkrepio slikama, racunima od servisiranog/zamenjenog.

Trudio sam se da motor koji nudim toliko verno prikazem , priblizim potencijalnom kupcu da kada dodje ima osecaj da ga poznaje.

To se pokazalo kao lose (ovaj opisani pristup prodaji), za nase podneblje ovako treba da izgleda oglas.

 

"Motor tacan (kao da je sat jbt) ide ko nevreme" a u pratnji opisa par fotografija male rezolucije, iz daljine sa drugim motorima.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Potrebno je samo da pise nov nov i da kilometraza bude nerealno mala.

Kupcu kazes prvi vlasnik voli motor,al ne zna da vozi. Kupio da mu stoji u dnevnoj sobi i to prolazi. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja