Jump to content

Moto Zajednica

Kako dati motor na probu??

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
10 minutes ago, Mc SREMac said:

Ja ne znam kako se to kupuje motor da ne probas i ne znam kako se to daju pare dok ne kupis....

Takođe, nikad u životu nisam prodao motor/scooter da ga bar 2-3 kupca nisu probala, kao što nikad i nisam kupio motor da ga nisam probao, makar 50m po parkingu. Niti sam ja kome tražio depozit, niti je meni neko tražio elemente naučne fantastike, pomenute gore u textu. Old school, jbg...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hahah, to su motori koji kostsju hiljade eura.

 

Juce lik dodje meni (prodajem bicikl), inace dosao pesaka, i kaze " da probam". Zivim u slepoj ulici okrenem se ka kraju ulice i kazem "na tamo mozes, ako ces na drugu stranu, daj 50e i probaj" Nemam nameru da te jurim. Naljuti se lik :P 

 

Nisam u formi :) ne trci mi se nesto ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
30 minutes ago, Dexterr said:

Takođe, nikad u životu nisam prodao motor/scooter da ga bar 2-3 kupca nisu probala, kao što nikad i nisam kupio motor da ga nisam probao, makar 50m po parkingu. Niti sam ja kome tražio depozit, niti je meni neko tražio elemente naučne fantastike, pomenute gore u textu. Old school, jbg...

Isto sve...nekoliko motora sam prodao u svom zivotu i nikad nisam trazio pare unapred, isto tako sam kupovao i niko mi nije trazio...ne razumem kako neko ocekuje da kupis nesto a da ne probas!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Meni je ovo u domenu naucne fantastike.

Nikad ali nikad ne bih kupila motor na takav nacin.

Jer, nije u pitanju samo ispravnost motora kad se radi o izboru kupiti ili ne kupiti.

 

Meni je kod kupovine modela motora koji nikad pre nisam vozila vazno i teziste, i agresivnost i zvuk menjaca, i polozaj tela u krivini...mnostvo stvari za koje ne znam da li ce da mi odgovaraju na tvom motoru iako je on mehanicki ispravan.

 

Pritom, nikad ne skidam novac sa racuna dok ne odlucim da je bas taj motor taj koji zelim.

A tokom godina sam i kupila i prodala mnogo motora, od kojih su neki bili prilicno skupi za nas prosek.

Primera radi, za er6n sam mislila da je smece i da nisam probala motor, ne da ga ne bih kupila, nego bih umrla u ubedjenju da mu samo fale pomocni tockici.

 

I nema dileme, ako tokom probe nastane neka steta, mora biti nadoknadjena.

Tvoj novac...

Njegov motor...

 

On ne želi da se proba motor bez depozita, ti ne želiš da daješ i dižeš novac sa računa dok se ne uveriš...

 

Produžiš dalje, ko daje motor na vožnje za dž.

 

A to ako ima neke štete će se nadoknaditi, kako? Na majke mi, a nemaš ni cvonjka u novčaniku, jer su novci onLine... Mada, primio bi ja i onLine uplatu, nije problem.

Svako ima svoj neki stav, i to je to.

Cenim i poštujem.

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
42 minutes ago, Motorcyclist said:

E da je Srbija razvijena pa da lepo imas prodavce motora od kojih dobijes garanciju na odredjeni period i slicno bila bi to druga prica... ovako trt.

         Jesmo, razvijeni smo. Svi prodavci novih motora daju garanciju na određeni period:P. Nigde i niko na planeti ti ne može dati garanciju na polovan (na primer) ZX636R, a da ti je MASNO ne naplati. Uostalom, kao i sa kolima (ista priča, samo druga baba).

        Evo, prosta matematika - stavi se u ulogu tog prodavca polovnih motocikala i smisli jednačinu po kojoj bi ti nekome dao garanciju na polovan ZX636R prešao 56.000km. Šta ti sve treba da znaš o tom komadu da bi nekome ''sremcu'' dao garanciju i na koliko? 3 meseca, 6 meseci, 5000km, 10.000km ili jedan pijani moto skup, ili 3 polupripita moto-skupa? Evo ako smisliš jednačinu i broj informacija, evara, potreban za navedeni slučaj, ručak u ABC-u u Zemunu (ul. Ohridska)!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
5 minutes ago, Dexterr said:

         Jesmo, razvijeni smo. Svi prodavci novih motora daju garanciju na određeni period:P. Nigde i niko na planeti ti ne može dati garanciju na polovan (na primer) ZX636R, a da ti je MASNO ne naplati. Uostalom, kao i sa kolima (ista priča, samo druga baba).

        Evo, prosta matematika - stavi se u ulogu tog prodavca polovnih motocikala i smisli jednačinu po kojoj bi ti nekome dao garanciju na polovan ZX636R prešao 56.000km. Šta ti sve treba da znaš o tom komadu da bi nekome ''sremcu'' dao garanciju i na koliko? 3 meseca, 6 meseci, 5000km, 10.000km ili jedan pijani moto skup, ili 3 polupripita moto-skupa? Evo ako smisliš jednačinu i broj informacija, evara, potreban za navedeni slučaj, ručak u ABC-u u Zemunu (ul. Ohridska)!!!

Moze 3 meseca, naravno dodatno se plati. Moze i 6 meseci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
3 minutes ago, Motorcyclist said:

Moze 3 meseca, naravno dodatno se plati. Moze i 6 meseci. 

Nisi ni za čorbu zaradio...:kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Imam ja!!!

 

ZX 6R je cca 5500-6500 za 2007-2008???

 

10.000 € je motor.

 

Imaš garanciju 12 meseci, ili 12.500km

Svaki servis je na 3000km i košta 250€.

Dakle imaš prvi servis, pa na 3000, 6000,9000,12.000...

1250€ samo na servis...

 

Eto ga!

 

Ima keša za ceo drugi, ako nešto ne valja...

 

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Čekam u ABC... Krenuo...

Hahahahahahahahh

 

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova

Naravno masni Pera i Zika nece davati garancije niti imaju kapacitet za tako nesto.

 

Ozbiljna moto kuca mozda i hoce, sa svojom racunicom. Koja ce da kupi polovan motor, pretrese, utvrdi stanje ponudi garanciju. 

Ne znam mozda to postoji negde u svetu ili da prvi patentiramo mi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I kakve veze ima to sto je Zika mastan? Da je "cackalica" kome zena otvara tegle druga bi prica bila ?!?


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Imam drugara, godinama se znamo.

 

Kada mu je dosadno uzme oglase i odabere auto a onda zakaze probnu voznju i odo po dogovoru.

 

Nema nameru ni da ga kupi ni da ga ukrade ni bilo kakvu losu nameru.

 

Al zato kaze da nema auta kog nije probao i vozio za DZ ...

 

Toliko o depozitu ....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nije mu toliko dosadno koliko ima zvaku za takve stvari,  rodjen za prevaranta samo nije u tom fazonu.

 

Dal je auto 1000 ili 10000+e nema veze. Sve proba ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

E da je Srbija razvijena pa da lepo imas prodavce motora od kojih dobijes garanciju na odredjeni period i slicno bila bi to druga prica... ovako trt.

Mislim da nigde jos nisam cuo da se daje garancija na kupoprodajni ugovor ( citaj predmet prodaje/kupovine ) izmedju dva fizicka lica a da oni sami nisu to odredili

Neznam kako je u drugim zemljama ali u delu Italije gde zivim , kada se kupuje neko vozilo (salon,plac ili kako god ga zvali ) garanciju dobijas obavezno jer je zakonom obavezna i iza nje stoji zastita potrosaca

Ako neko zeli nesto vise,doplacuje se (dobra cifra )  i to obicno bude vezano za polisu osiguranja pomenutog prodajnog centra

Sto se same probe tice do sada nisam imao nikakav problem da li se to radilo o polovnom ili novom vozilu

Bitno je da se ima odgovarajuca kategorija,obavezno osiguranje vozila,ostavis licnu kartu to je to

Ostalo je u kulturi/glavi ljudi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Bas to, u hvaljenju.

 

Kupim visokoturaznu masinu i odem kod najboljeg ortaka da se pohvalim, odrasli zajedno i radili zajedno. Pita me da proba, nisam imao srca da ga odbijem  pa mu dozvolim.

 

Bilo jesenje vreme pa se motor brzo ohladio, startuje ga on i odma pun gas u crveno onako hladnog a jos bile i neke rupe .... ja dumrem ....

 

Kakva bre proba, ko zna sta prodaje i ko zna sta hoce da kupi tu se proba i ne spominje. To je poslednja stvar.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
pre 6 minuta, travelman je napisao:

Bas to, u hvaljenju.

 

Kupim visokoturaznu masinu i odem kod najboljeg ortaka da se pohvalim, odrasli zajedno i radili zajedno. Pita me da proba, nisam imao srca da ga odbijem  pa mu dozvolim.

 

Bilo jesenje vreme pa se motor brzo ohladio, startuje ga on i odma pun gas u crveno onako hladnog a jos bile i neke rupe .... ja dumrem ....

 

Kakva bre proba, ko zna sta prodaje i ko zna sta hoce da kupi tu se proba i ne spominje. To je poslednja stvar.

 

 

I jos to ispred tebe - strasno

A tek kada ode iza prve krivine pa kao pojedinci na moto skupu - dok se ne usija 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Tu sam i popizdeo najvise, sto je predamnom u drustvu.

 

Drugi primer,

Ortak kupi vw, R ide skroz levo pa ko u prvu.

 

Da kolegi da proba, ovaj na uzbrdici iz druge hoce da ubaci u prvu al nema osecaj za granicnik koji je bio sjeban pa ga iz druge ubacuje u R i jos se cudi sto menjac krci ....

 

Ja licno tudje niti vozim niti trazim a pogotovo svoj da dam drugome

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
55 minutes ago, balkanlover70 said:

Mislim da nigde jos nisam cuo da se daje garancija na kupoprodajni ugovor ( citaj predmet prodaje/kupovine ) izmedju dva fizicka lica a da oni sami nisu to odredili

Neznam kako je u drugim zemljama ali u delu Italije gde zivim , kada se kupuje neko vozilo (salon,plac ili kako god ga zvali ) garanciju dobijas obavezno jer je zakonom obavezna i iza nje stoji zastita potrosaca

Ako neko zeli nesto vise,doplacuje se (dobra cifra )  i to obicno bude vezano za polisu osiguranja pomenutog prodajnog centra

Sto se same probe tice do sada nisam imao nikakav problem da li se to radilo o polovnom ili novom vozilu

Bitno je da se ima odgovarajuca kategorija,obavezno osiguranje vozila,ostavis licnu kartu to je to

Ostalo je u kulturi/glavi ljudi

 

E! upravo sam o tome govorio. Znaci da smo zemlja prvog sveta, imali bi verovatno ovakvih placeva, kompanija koji se bave prodajom i lepo test voznja, kupovina, sve uz odredjenu garanciju i naknadu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Poštovani kolega,

Na svakom placu kod nas, ako je pravno lice, GARANCIJA OD 12 MESECI JE OBAVEZNA ZAKONOM!
I kupac se ne može odreći iste, ni kroz ugovor niti izjavom. ZAKON je jači od tih slobodno izraženih volja.

Uređena smo mi zemlja...

Samo nam je tamo neka uvek lepša i bolja od ove naše...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Tako i treba biti

Takva mesta su zakonski regulisana,uredno placaju porez,pokrivena osiguranjem ali su i vozila kod njih (oprostite ako gresim)  skuplja.

Kod komsije je trava uvek zelenija .....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja